Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Лакомства?

Лакомства?

Мнениеот niki_sf » Нед Май 10, 2009 9:13 pm

Предполагам това е не знам коя поред тема, но така и не разбрах едно, а и май не съм само аз :)

Какво давате на порчето си освен обичайната храна....давате ли му плодове, зеленчуци, нещо друго?

Алкохол давате ли му? :ag: Че майката на мойто много обичала да пие мента :ag:
niki_sf
В ятото

Re: Лакомства?

Мнениеот Space » Пон Май 11, 2009 1:06 pm

Плодове и зеленчуци забрави, ако не искаш да я умориш! Мръвка и млечни продукти (кашкавал, сиренце ... ) Хубаво е като с всяко животно да се избягват подправките, тоест сиренето няма да е много добра идея в случая. Пиленце, като подушат и умират :icon_liplick: (за една мин в микровълновата, ако е сурово ).
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Вто Юни 09, 2009 8:31 am

Специално моя пор, е страшно капризен към храната си. Има меса и месни продукти, който никога няма да близне дори. Просто не ги харесва. Суха храна яде, но само храната на дарлинг - пробвах и с други не ги харесва, порската храна също не му харесва и не я яде. Консерви - също не обича. Обича да яде - супа, кисело мляко, котешката си храна (нормално), яйца и за друго от този тип в момента не се сещам. Но обратно на изказването на Space, от бебе пора ми си гони краставиците и обича да ги яде, катери се навсякаде за да ги стигне. Също така яде пипер, ябълки и праскови. Всички тези "забранени" храни ги яде от както е навършил 2 месеца. Не постояно - но като има не отказва. Той сега е на 11 месеца(почти годинка) в перфектна форма, лъскав косъм, страшно игрив, и с буен характер. Нито веднъж не му е станало, нещо от зеленчуците или плодовете. Лекарите също го виждат в добро състояние. Така че лично аз мисля, че всяка гадинката сама си показва какво ще яде и какво не. Държа да добавя също, че първия път като яде зеленчук не му го дадох аз, той сам си го взе. :bs:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Вто Юни 09, 2009 9:47 am

Damned, съгласен съм напълно с теб. На всякъде пише, че не могат да ги преработват и не е хубаво за тях, но явно не е толкова страшно :ab: Не ми се експериментира излишно със здравето му и за това не му давам такива работи. Макар, че има една храна на Verselle Laga - пилешко с зеленчуци, но тя не му се отразява добре със сигурност! Надали е заради зеленчуците, защото с храната на Beaphar е същата работа, дори по-зле. Но пък Зигчо яде почти всичко слава Богу, че много мразя аз злояди гадинки :ag:
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Вто Юни 09, 2009 10:47 am

Разглеждах форума и си видях коментарите в друга тема пак пиша, какво яде моя миризливец и какво не. Дай му само едно парче краставица някои път ... да видиш как ще реагира. Фродо обикновено е на седмото небе като подуши нещо такова. И пак виждам, че си уцелил някакъв много специален пор. Мога само да ти завиждам, че не ти се налага да омуваш по 2 часа какво да му вземеш ..... когато няма това, което яде попринцип ... :ab:
Аватар
damned
В стадото

Лакомства ала бала

Мнениеот Space » Вто Юни 09, 2009 10:59 am

Да, доста е специален в много отношения smilie8 Като няма гранули му взимам пиле и е на 7-то небе :sunny: Може да го пробвам с краставицата, ама с тия нитратни зеленчуци не си падам много, много ... До сега само хляб е отказвал :ag:
Space
Пчела майка

Мнениеот Lushaaa » Съб Юли 04, 2009 11:52 pm

Аз лично не съм привърженик на тези експерименти. Моят Фред, например, много обича да яде гума, латекс, памучни изделия, платове и други подобни. Но аз някак избягвам да му ги давам често, въпреки че ги обожава... :ai:
Наистина всеки стопанин сам решава с какво и как да храни животинката си, и сигурно в доста ограничени количества зеленчуците не са толкова опасни за тях, но не бива да разчитаме, че те сами ще изберат най-подходящото и най-полезното...
Lushaaa
В ятото

Мнениеот damned » Нед Юли 05, 2009 12:45 pm

Даването на зеленчуци от време на време е нещо, което практикувам с 2ри пор вече. И наистина няма никакви проблеми. Като казвам давам ... това не е нещото с което го храня всеки ден ... :ab:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот anton2 » Сря Мар 24, 2010 12:26 am

А моя Анджело най-много си обича beaphar xtra vital пробвал съм го и с care + на същата фирма пак я хапва, с храните за порове на другите фирми не ги харесва.А Фродо не хареса xtra vitala.
Плодове не обича много , ама зеленчуци като надуши полудява
anton2
Животинче с въпрос

Мнениеот vesit0 » Нед Апр 04, 2010 4:22 pm

Здравейте , не съм пробвала с нищо друго освен банан , моето диваче го харесва много . А в консервите понякога има зеленчуци /грах. царевица /.
vesit0
Животинче с въпрос

Мнениеот kalitooo0 » Вто Авг 10, 2010 4:42 pm

мен, лично ме посаветваха да му сменям храната , че да не се привързва мн мн.. досега яде само котеяка храна пиле, телещко , миксове... опитвала съм да му давам и "човешка" храна , но не желае .. даже и пържолки [smile3537.gif]
kalitooo0
В стадото

Мнениеот Space » Сря Авг 18, 2010 6:07 pm

Има си чудесни храни за порове. Защо трябва да се дават други? icon_dontknow
Space
Пчела майка

Мнениеот anton2 » Пет Авг 20, 2010 10:05 am

Добре е да се дава и месо поне веднъж в седмицата.Анджело много обича пилешки сърца сурови или варени не остават,не обича свинско.
anton2
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Пет Авг 20, 2010 3:54 pm

Абсолютно никакъв смисъл няма при положение, че в гранулите има и пилешко и риба и всичко останало, което няма в дробчета, сърца, месо и тн .... icon_dontknow Инак, че обичат е ясно :ab:
Space
Пчела майка

Мнениеот diva21 » Пет Авг 20, 2010 5:30 pm

На мен пък ми казаха хора които ги развъждат,че е хубаво от време на време да се дава пил.месо(варено) и яйце.
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот Space » Пет Авг 20, 2010 5:35 pm

Какво значи "които развъждат", защото тук вече всеки втори развъжда и порове и каквото хване? smilie8 Както казах не е проблем да се дава, но няма смисъл, ако се храни с хубави гранули. icon_dontknow
Space
Пчела майка

Мнениеот anton2 » Вто Авг 24, 2010 9:21 am

Space написа:Абсолютно никакъв смисъл няма при положение, че в гранулите има и пилешко и риба и всичко останало, което няма в дробчета, сърца, месо и тн .... icon_dontknow Инак, че обичат е ясно :ab:

Сори обаче не мога да се съглася тебе защото в гранулите има само хубави добавки,за месо нито ти ,нито аз сме виждали дали се слага ватре и не съм чувал да има риба в порската храна.И кои гранули имаш предвид под хубави.

Поздрави !
anton2
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Вто Авг 24, 2010 9:40 am

Ами то ти пише какво има вътре. Имам предвид конкретно Versele-Laga Ferret Complete.
Изображение
A това е състава.
Nutritional values:
crude protein 36%
crude fat 19%
crude ash 6.5%
crude fibre 3%
calcium 1%
phosphorus 0.9%
magnesium 0.09%
vitamin A 25,000 IU/kg
vitamin D3 2,000 IU/kg
vitamin E 150mg/kg
vitamin C 50mg/kg
copper-cupric(II)sulfat 20mg/kg
taurine 2,000mg/kg
B-carotene 10mg/kg
Space
Пчела майка

Мнениеот anton2 » Вто Авг 24, 2010 10:18 am

Точно тази храна моя Анджело не я обича, незнам какво слагат вътре ама нея кусва за сметка на http://www.beaphar.co.uk/productdetail/ ... -800g/658/ която най много обича и care+ също, и по принцип пишат за мазнините че са рибни не и садаржание на месо, но това са подробности от които се зараждат спорове а тук сме да споделяме информация и да контактуваме.

Поздрави!
anton2
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Вто Авг 24, 2010 10:26 am

А, аз за храни не споря, само споделям опита си и казвам, че няма никакъв смисъл да му се бъркат манджи, при положение, че си има чудесни храни. На опаковката пише какви мръвки има вътре. Моят пък от Beaphar го хваща рядкото щастие. В началото го хранех с една на Padovan, която уж пак е пълноценна и тн, но струваше нещо от сорта на 9лв, а Ферет Къмплийт е 18. Втората му се отрази прекрасно след не много време си пролича, а и по екскрементите се вижда :ab:
Space
Пчела майка

Мнениеот mzi » Нед Авг 29, 2010 1:11 pm

И аз моето порче го храня със същата марка обаче Versele-Laga Ferret Nature.И съм доволна.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Space » Нед Авг 29, 2010 4:14 pm

Знаеш ли каква е разликата с Ferret Complete, защото описанието им е едно и също, а цената е 2 пъти по-ниска? smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот mzi » Пон Авг 30, 2010 6:00 pm

Не. Защо?
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Space » Пон Авг 30, 2010 6:38 pm

mzi написа:Не. Защо?

Защото описанието е едно и също, а разликата в цената е 2 пъти, нали написах в прения си пост :ag: а, аз го храня с Complete
Space
Пчела майка

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Авг 04, 2011 11:24 am

Кои лакомства са подходящи за Вашия пор?

Много порове се наслаждават на някои плодове и зеленчуци. Лакомствата, по принцип, не са задължителни, особено ако диетата на порчето е добре съобразена, обаче това е сериозен начин да изградите доверие и по-нататъшните си взаимоотношения. Само запомнете, ключът е умереност. Твърде много от дадено нещо може да се окаже вредно, така че разнообразявайте наградите.

Следните предложения са добри награди за Вашето порче: резенче банан (смачкан е най-добре, тъй като така се храносмила най-лесно), стафиди, фъстъчено масло, хапки круша, изсушен чрез замразяване черен дроб, лакомствата на Marshall Bandit, оризови кексчета, зелен боб, пшенични крекери, Ferretone (хранителни добавки за хубава козина – Б.пр.), Yogies 8 в 1 (лакомства за порчета – Б.пр.) и т.н. Това са само няколко идеи и внимавайте парченцата да са малки. Може да останете удивени от това, какво порчето Ви намира за божествено лакомство. Не е рядко-срещано поровете да обичат всичко от спагети до боровинки!

Неща, които трябва да избягвате

Много порове обичат мляко и сладолед; ще е добре, обаче, да ги ограничите или, ако е възможно, напълно да ги избягвате. Това е най-вече, защото кравето мляко може да причини диария при порчетата, което лесно би довело до дехидратация. Козето мляко е допустима алтернатива, ако установите, че порчето Ви обича млякото. Можете също така да опитате да заместите обикновеното мляко със соево такова.

И отново, твърде много от дадено нещо може да се окаже вредно за порчетата, нещата с високо съдържание на фибри, например, могат да предизвикат диария. Лакомствата с високо съдържание на захари също трябва да се ограничат или да се избягват, основно заради зъбните проблеми, които възникват при ядене на сладки неща. Ако сте като нас, да гледате на порчето като на част от семейството, бихте се постарали да не му давате твърде много лакомства. Това определено не означава да не му давате парче от Вашата бисквитка или да му позволите да хапне с Вас малко плодова салата по време на пикника, просто е добре да ограничите количеството на тези неща, за да не се притеснявате за здравето на порчето.

Шоколадът не се препоръчва като лакомство за порчета. Не е щателно проучено; понеже генетично поровете са по-близко до кучетата, отколкото до котките, смята се, че шоколадът може да има същите негативни ефекти и при тях. Не е казано, че когато приготвяте шоколадовите сладки не бива да давате няколко гризвания, просто внимавайте да не се получава като при хората, които често ядат повече, отколкото трябва. Подобно на карамелените бонбони, които са удивително твърди и не са подходящо лакомство. Чесън, лук и други представители от рода Лука, което включва и сибирския лук, може да предизвикат анемия на телцата на Хайнц както при кучетата, така и при котките, обаче никой не е сигурен дали същото може да се отнесе и за поровете. Отново, в малки количества, даже и те могат са приемливи, въпреки че повечето собственици на порчета се опитват да ги избягват, като предпочитат да внимават с пухкавите си приятели.

Превод: OAKFINGERS
Източник: http://www.all-about-ferrets.com/what-a ... erret.html
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета