Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Аквариумчето на Иво

Аквариумчето на Иво

Мнениеот valnata » Нед Дек 25, 2011 9:21 pm

Ето го новото ми аквариумче. :ag: Пак се захванах с рибите след голямо прекъсване(около две години). Това аквариумче е малко- 37 литра, почти куб. Бучнах доста растения-Валиснерия, Егерия, Роголистник, криптокорини, Лимнофила сесиофлора ричия.. Обитателите са четири гупи, две молинезии и скариди(ред чери). Тепърва растенията ще се развиват и ми се иска да стане една малка джунгла. Много хубаво хоби и който веднънж се е захванал знае, че отърване няма :ay: :ag: :ag:

pict0004.JPG
pict0005.JPG
pict0007.JPG

PICT0008.JPG

Ето и едно клипче http://vbox7.com/play:bdeeb027c2

Като се пораснат растенията и се "закрепи" положението ще пусна нови снимки. На живо изглежда по-хубав, ама фотографа не е на ниво :ah: :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Re: Аквариумчето на Иво

Мнениеот meri » Нед Дек 25, 2011 10:41 pm

Хубав е аквариума,но не прекалявай с растенията в тоя малък обем. Малък е аквариума за двойка молинезии,особено когато се отглеждат с други риби,поне 80-90 литра да бъде аквариума за тях,(но ти си го знаеш и не знам защо си ги сложил толкова риби в малък обем,молинезиите обичат да са по-на широко,а понякога и солена вода обичат,както и сладка).
Ако гупите се размножат,какво правиш по въпроса? Растенията няма да помогнат много.Освен това някой риби са териториални и трябва да имат място за собствена територия.Ти си стар акварист,знаеш ги тия неща.Колкото е по-голям обема,по- добре,или тук са временно? :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот spinus98 » Нед Дек 25, 2011 11:01 pm

Страхотен аквариум, и аз съм запланувал да си правя подобна локва, но в момента нямам средства и време.
Да ти е честита локвичката, много добре се е получило, ще следя темата с интерес. :ab:
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 8:38 am

meri написа:Хубав е аквариума,но не прекалявай с растенията в тоя малък обем. Малък е аквариума за двойка молинезии,особено когато се отглеждат с други риби,поне 80-90 литра да бъде аквариума за тях,(но ти си го знаеш и не знам защо си ги сложил толкова риби в малък обем,молинезиите обичат да са по-на широко,а понякога и солена вода обичат,както и сладка).
Ако гупите се размножат,какво правиш по въпроса? Растенията няма да помогнат много.Освен това някой риби са териториални и трябва да имат място за собствена територия.Ти си стар акварист,знаеш ги тия неща.Колкото е по-голям обема,по- добре,или тук са временно? :ajaweki:

Ами молинезиите и гупите не са агресивни и живеят заедно без проблем. Растенията не им пречат, те се мушкат и плуват между тях, а като станат прекалено на гъсто ще вадя и ще махам. Бързите растения помагат при старта, защото усвояват амоняк, нитрати, фосфати и подтискат развитието на водорасли. Рибките в зряла възраст са по 2-3см и имат място, а като се размножат гупите и молинезиите ще ги подарявам. :ag: Пък ако станат много големи и им стане тясно на молинезиите, бъркам с кепчето и заминават към първия който ги пожелае, и ще останат само гупите и скаридите. :ab: Вярно, че водата може да се осоли малко, някои го правят, аз обаче никога не съм и съм против, защото рибите до момента не са живели в солена вода и няма смисъл да осолявам и да ги стресирам. Не съм сигурен дали няма да навредя на растенията с тази солена вода. :ag:

Хубаво е аквариума да е голям и е вярно, че по-лесно се поддържа. Предния ми беше 220 литра, но ми омръзна да се занимавам с големи риби, да мъкна кофи и да сменям по 50-60 литра вода през ден-два. :ag: Сега малко по-мързеливо съм решил да я карам. smiley24 :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Дек 26, 2011 9:15 am

Да,така си е, имала съм аквариум от 200 л и отгоре+ още два по-малки ,та и аз знам какво е. :ajaweki: :ab:
Помня как се разхождах с кепчето да местя малки рибки,а за смяна на водата си е кошмар,а имаше всичко необходимо ,цяла гама оборудване+растения.
Гледах и малки и големи риби,красота е,но и грижи и отговорност.
Ако пак някога реша да си правя,и аз ще се спра на малък(не че нямам заявки от децата да имаме), :ag: И аз не съм солила,имала съм молинезии,барбуси,златни,скариди,какво ли не... :ajaweki:
Сега поне има много повече неща,не е като преди,или нямаше всичко,или сами си нагаждахме някой неща,поне каквото трябва може да си купи човек сега и е много по-лесно.Но си трябват знания.Аз бях се оборудвала с книги и постоянно четях,сега поне и за четене е по-лесно. :ajaweki: :ag:

Супер а аквариумчето,и аз ще следя с интерес развитието му. smiley24
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 9:24 am

Ами те рибите и малко повечко да са, с редовни смени на вода и като не се прехранват ще си живеят. Да ти кажа и аз като се прибрах се ядосах за молинезиите, защото са малко по-едри и може да хапват от малките скариди. После реших да пусна малко плуващи растения за да имат укрития. :ag:

Сега друго ме притеснява. На 31 заминаваме и ще се върна чак на втори. Няма да има никой у дома и се чудя дали да им оставя лампите да светят(рискувам като се върна всичко да е зеленясало :ag: ) или да ги оставя на тъмно, с риск някои от растенията да загинат.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Дек 26, 2011 9:29 am

http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=279&t=15703 :ajaweki:
Не е лошо малко да си припомниш акваристиката в раздела,и аз съм позабравила доста. :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 9:35 am

Даа, май ще трябва да взимам таймер.. :ajyuaki: [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Дек 26, 2011 9:43 am

Ако не,някой да идва у вас да го наглежда. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 9:47 am

Ще видя днес на какви пари са таймерите. Ако са 20-30 лева по-добре да рискувам и ако има умрели растения да си купя нови. :ag: Не вярвам всички да загинат за два дни. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 3:41 pm

Купих таймер, настроих го иии тръгна. [applauseuu.gif] :bp: За 6 лева си реших проблема с осветлението, само ме е яд, че за толкова време не съм се сетил да си взема такова нещо. :bu:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Пон Дек 26, 2011 4:29 pm

Браво много хубав аквариум!
Офтопик:
Не е мястото да питам тук,но не искам да правя нова тема..Искам да попитам какви водорасли са най-подходящи за аквариум 80 литра..Извинявам се пак,но до сега не съм си гледал риби :ajaweki: И също от зоомагазина ми казаха че преди да си взема рибки първо трябва да сложа да речем 2 златни като в момента за да стане накак водата подходяща за другите след това.После ще трябва да махна златните от аквариума и да сложа каквито искам ...Вярно ли е?
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 4:43 pm

Офтопик:
Не е вярно, че трябва да се пуснат златни риби. Редно е да се почака минимум седмица, преди да се пуснат първите риби. Може на първата седмица да пуснеш 2-3 гупи, за да завъртят азотния цикъл(водата да стане подходяща). Има растения, които се гледат трудно и искат доста силно осветление, торене и подаване на CO2 има и по-лесни. Може да сложиш Валиснерия, Криптокорина(има няколко вида), и др. бавнорастящи и не толкова капризни растения. Преди да ги купиш питай за имената им, защото може да ти набутат скъпи растения с високи изисквания и ще загинат за дни.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Дек 26, 2011 4:48 pm

Е ,видя ли има полза от темите и статиите,подсещат.А който не чете.... :ag:
Animals_huggie ,почети малко в темите за акваристика,за всичко пише.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 5:44 pm

meri написа:Е ,видя ли има полза от темите и статиите,подсещат.А който не чете.... :ag:

Има и още как. Аз ако се бях сетил още преди години, колко по-лесно щеше да ми бъде.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Яну 08, 2012 8:45 am

Какво стана с твоя аквариум? :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Яну 08, 2012 9:31 am

Ами аквариума се развива,всичко е супер. Дано все така да е :ag: Рибите снощи ги подарих, защото гупите родиха и голям процент от малките оцеляха, понеже ползват растенията за укритие. И без това не ме кефят много живородките и ги бях взел само за старта. Имах 4 броя скариди(ред чери) и снощи добавих още 10 от тях. Ще бъде скаридарник. Сега търся мъх да добавя, защото някои от растенията ми се струва ще загинат, като няма риби да ги наторяват. Пък с фирмени торове не искам да торя, защото скаридите не понасят химия.. Освен скаридите смятам да добавя двойка анциструси(сомчета
,,.jpg
), които да си отглеждат поколението на спокойствие. :ag: Смятам да махна вътрешното филтърче и да оставя само аератора с гъбата, защото филтъра ще засмуква малките скариди. Аз му сложиш един чорапогащник на отворите и го защипах с ластик, ама така доста се мъчи машинката. Пък и не знам тоя чорап и ластик дали няма да ми създават проблеми.. :ag: Скоро очаквайте снимки.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Яну 10, 2012 5:23 pm

Ей го на аквариума и обитателите. :ag: Скаридите тъкмо хапват, заедно с новата си съквартирантка(женски анциструс). Остана само мъж да и намеря, ама още е малка и ще почакам 3-4 месеца.

видео - http://www.youtube.com/watch?v=6OxJ00_Z ... e=youtu.be
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Вто Яну 10, 2012 7:52 pm

Скаридките много ми харесват. :ab:

Иначе браво за аквариума, изглежда прекрасно!
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Яну 10, 2012 8:00 pm

Да, много са интересни. smiley24 Интересно и забававно е да видиш как женските носят бебетата си и ги джуркат със задните крайници, ама не мога да го заснема това. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Вто Яну 10, 2012 8:24 pm

valnata написа:Да, много са интересни. smiley24 Интересно и забававно е да видиш как женските носят бебетата си и ги джуркат със задните крайници, ама не мога да го заснема това. :ag:

Чак ми се прииска да си взема, много са ми симпатични и като гледам и интересни за гледане. smiley24
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Яну 10, 2012 8:35 pm

Много интересно поведение имат и не са трудни за гледане. Искат си само мъх и малко храна 2-3 дни седмично:ag: Аз даже смятам да махна това растение в задния край, защото нещо не върви и да сложа там мъха. Май в събота това ще правя. :ag:

Лошото е, че не може да ги гледаш с риби, защото рибите изяждат малките. Може да се гледат с миролюбиви сомчета, каквито са анциструсите.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Чет Яну 12, 2012 5:10 pm

Всички заедно на вечеря :ag: :ay: http://www.youtube.com/watch?v=YZLGvrw4 ... e=youtu.be
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Яну 14, 2012 8:00 pm

http://www.youtube.com/watch?v=Jyuq-mEw ... e=youtu.be Тази вечер скаридите са на диета. :ag: Хапват по малко от краставицата, ама нещо не им върви, докато на женското сомче много се хареса. Само ракийка и липсва.. :ay: Вчера едно момче ми даде мъжко сомче(снимал съм го към края на клипа), а аз им и взех подходяща "спалня" :ag: Махнах филтъра и поокастрих растенията. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Яну 14, 2012 9:37 pm

Добре върви аквариума,красота. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Яну 30, 2012 10:16 am

Тази сутрин гледам мъжкия анциструс не излиза от укритието и прави вятър с перките, светнах с телефончето и гледам, че има хайвер.. :bp: :bi:

Май снощи са я свършили тая работа, понеже в събота им сменях вода и май беше навън.. пак не съм сигурен де. Важното е, че са се харесали и чакам бебета. :ba: Сега поръчах един 50 литров аквариум, следобед ще е готов. Смятам там да отделя малките, за да могат да хапват на спокойствие. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот kitten_554 » Пон Яну 30, 2012 4:53 pm

Хайде честито :ax: Като пораснат искаме снимки :ajatki: :ax:
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот valnata » Пон Яну 30, 2012 5:19 pm

Ще снимам, само да се излюпят и захранят като хората. Че ме хванаха неподготвен и нямам готов "работещ" аквариум, ама ще ги преместя като се излюпят, а ще ползвам вода от стария аквариум. Да се надяваме, че всичко ще мине добре и татко сом ще си свърши работата. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот kitten_554 » Вто Яну 31, 2012 5:12 pm

Мда,дано :ay: Татко сом си знае работата,ти какво си мислиш :ajaweki: :ag:
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот spinus98 » Пон Фев 06, 2012 11:22 pm

Какво стана, добре ли се развива хайвера?
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Мнениеот Fredi9598 » Пон Фев 06, 2012 11:45 pm

чудесен аквариум много ми харесва а растенията как успя да ги наредиш така че да са прави??
''За да работиш в полза на животните не е необходимо да си луд, но все пак помага''
Аватар
Fredi9598
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Фев 07, 2012 8:02 am

spinus98 написа:Какво стана, добре ли се развива хайвера?

Хайвера се излюпи и малките вече щъкат в аквариума.Следобед като светнат лампите ще пробвам да снимам някое. Наложи се още първия ден след излюпването да ги извадя, защото това нещо дето бях сложил за укритие се оказа боклук(боята взе да се бели и трябваше да го махна за да не отрови водата) и май загубих няколко. [mood_feelings_hurt.gif] Нямах готов аквариум и този път съм ги оставил на "самотек" в общия аквариум. Не знам колко броя са, защото се крият из растенията и зад филтрите.. :ag: Сега гледам 4-5 са се лепнали на стъклото, дано повечето да са силни и да се справят с намирането на храна. :ajaweki:

Fredi9598 написа:чудесен аквариум много ми харесва а растенията как успя да ги наредиш така че да са прави??

Растенията се засаждат в грунда, пуска им се осветление и те се развиват.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fredi9598 » Вто Фев 07, 2012 8:42 am

а благодаря ти аз нямам аквариум ама един мой приятел като хода у тях все го гледам как се мъчи с тея растения
''За да работиш в полза на животните не е необходимо да си луд, но все пак помага''
Аватар
Fredi9598
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Фев 07, 2012 2:26 pm

Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fredi9598 » Вто Фев 07, 2012 8:24 pm

а имаше ли пострадали рибки?
Аватар
Fredi9598
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Фев 07, 2012 8:33 pm

Да, част от малките умряха докато ги вадя. Те са много крехки, залепят се и много трудно се вадят от укритието. По принцип не се пипа докато не минат 4 дни от излюпването и не започнат да излизат сами, но нямах избор.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fredi9598 » Вто Фев 07, 2012 8:38 pm

важното е, че има уцелели да те радват и те дълго и щастливо :bp: и да попитам, макар, че надали не го пише някъде другаде намал си избор защото родителите на малчоганите ще ги изядат нали
Аватар
Fredi9598
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Фев 07, 2012 8:55 pm

Не, те и сега живеят при родителите си. Този вид сомове са безобидни. Бащата се грижи за хайвера и го пази дори след излюпването на малките. Не яде 8-10 дни.. Даже храна им носи в укритието, ако има други риби в аквариума. Аз гледам майката и бащата със скариди, които не са опасни за малките. Като купувах това нещо дето им служи за укритие и в което положиха хайвера не обърнах внимание, че е боядисано и боята взе да се разгражда и да се бели. Не исках да рискувам и да изтровя всичко живо, затова се принудих да извадя малките и да махна укритието. Не очаквах и да хвърлят хайвера, защото женската е малка. Иначе се подготвя аквариум с голо дъно и бащата заедно с делвичката в която е хайвера се отделя. Като се излюпят маките бащата се връща обратно а малките се захранват и живеят в аквариум без камъчета. Хранят се често и се почиства след всяко хранене, затова в аквариума не трябва да има пясък или камъчета. От моите бебета ще оцелеят само най-силните. :ab: не мога да сипвам много храна, защото аквариума е малък и не си струва да съсипя всичко. Но съм се подготвил за следващия път. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fredi9598 » Вто Фев 07, 2012 9:00 pm

хубаво е , че си се справил макар и без късмет :ay:
Аватар
Fredi9598
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Фев 07, 2012 9:07 pm

Абе ще се оправят те, няма къде да ходят. И на най-добрите се случва. :ag: Просто не обърнах внимание на тая "керамика" и затова така се получи. Вече съм се поправил, друг аквариум съм взел и тези дни ще го пусна. Дано и повечето малки дочакат преместването. :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fredi9598 » Вто Фев 07, 2012 9:13 pm

:ag: пожелавам ти късмет
Аватар
Fredi9598
В стадото

Мнениеот valnata » Пон Фев 13, 2012 3:04 pm

Днес отделих 25 малки в другия аквариум. Сложих около 25 литра вода(15 от стария аквариум и 10 престояла) и ги изместих. Сложих им и филтърчето от работещия аквариум. Голяма играчка и мноого нерви ми отне хващането :ag: Отиде два часа.. :bu:

Хапват в новия си дом http://www.youtube.com/watch?v=9trWOLz34Ow

http://www.youtube.com/watch?v=5GbdSVBO7NE
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот kitten_554 » Пон Фев 13, 2012 7:59 pm

Аз съм папагалистка,не съм по рибите,ама твоите ми харесват :ay: Другия път недей да се съмняваш в сомчо.. :ajaweki: Аз много ти се чудя..Сигурно се иска много търпение и труд с водораслите..Аз ако съм,и ако ми се инатят..ще ги метна през прозореца :ag:
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот valnata » Пон Фев 13, 2012 8:07 pm

Не е толкова сложно. Трябваше да се отделят за да могат да се хранят всички, а и в общия аквариум ако се пуска много храна водата се натравя.. И те са живинки и си искат своето. Но да се наблюдава грижата на бащата, излюпването и развитието им е много интересно. :ag:

Малко бавно загряват докато надушат храната, но после.. http://www.youtube.com/watch?v=YEupR_cc ... AAAAAAAAAA ще се избият :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rosko » Пон Фев 13, 2012 9:03 pm

Сладки са много.Аз имам 3 два сиви и 1 албинос,но още пола не им се знае да те питам valnatа ,могат ли от двата вида да се размножават?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Фев 13, 2012 9:10 pm

Да, албиноса и обикновения могат да се размножават. Една част от бебетата излизат бели, другите обикновени. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rosko » Вто Фев 14, 2012 12:24 pm

Оле дано всички да не са женски,че ги взех малки ,сега са около 3/4 см.,на колко ще разбера какви са. Двата живеят в 120/140 л аквариум,а албиноса в 40л.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Фев 14, 2012 12:32 pm

Ти се радвай ако са женски. Женски по-трудно се намират и са по-скъпи от мъжките. Голяма част от поколението излизат мъжки, а женските всеки си ги пази и са кът. Един мъжки може да се размножава с група от 2-4 женски. Тогава ще те затрупат с малки. :ag:

Като станат 5-6см трябва да им личи вече. Моята женска я взех дребна(5см), даже не бях много сигурен за пола. :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rosko » Вто Фев 14, 2012 7:35 pm

Ми моите бяха 1/2 см като ги взех , ми значи дано имам от 2 пола ,а трябва ли по специални условия за да се размножат освен укритие.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Фев 14, 2012 7:42 pm

Ами нищо специално не съм правил. Храня ги през два дни и веднъж в седмицата сменям вода. Смяната на вода с по-студена ги стимулира. :ab: Дай някоя снимка да видим твоите.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rosko » Вто Фев 14, 2012 8:10 pm

Ох ми не мога да ги снимам ,но ще се постарая.Но има ли проблем че живеят с други рибки. После ще пробвам снимки.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Фев 14, 2012 8:13 pm

Не им пречат другите риби. Бащата пази хайвера и никой не може да влезе в укритието. После или малките ще преместиш или другите риби. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rosko » Вто Фев 14, 2012 8:26 pm

Ми те гупите,хелерите и молинезии ще пречат ли?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Фев 14, 2012 8:33 pm

Няма да пречат. По-добре да са отделно за да се хранят всички, но и в общия да ги оставиш пак ще има оцелели.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rosko » Вто Фев 14, 2012 8:57 pm

Ми нямам възможност за 3 аквариум,нямам място.Ами те с какво се хранят?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Фев 14, 2012 9:02 pm

С храната на големите сомчета. Аз ги храня с таблетки JBL Novo Pleco, Sera vipachips и Sera spirulina.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rosko » Вто Фев 14, 2012 9:15 pm

Успях да ги снимам да не повярваш.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Фев 14, 2012 10:16 pm

Малки ми се виждат. Ако има мъжки скоро ще започнат да му никнат рогца.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Bunninny » Вто Фев 14, 2012 10:40 pm

Хубави са.
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот rosko » Вто Фев 14, 2012 11:04 pm

Ми нали ти казах 3,5/4 см са
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Фев 18, 2012 5:18 pm

Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Съб Фев 18, 2012 6:33 pm

:ajatki: Обожавам анциструси,още от малка,когато ги видях в един аквариум в софийско заведение и обърнах София за да намеря и да си купя (малко се стреснах,като сметнах преди колко години е било :ag: )Сега в аквариума имам 5бр,но не смея и да мечтая,че ще се размножат
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Bunninny » Съб Фев 18, 2012 6:41 pm

Защо , те са много хубави?
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот rosko » Съб Фев 18, 2012 6:52 pm

С какви зеленчуци съм чувала че могат да се дават?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Фев 18, 2012 7:39 pm

rinusha написа:Сега в аквариума имам 5бр,но не смея и да мечтая,че ще се размножат

Защо им нямаш доверие. :ag: Стига да има мъжки и женски и работата е готова. :ay: :ag: Взимаш им една делвичка, сменяш част от водата със студена и чакаш.

rosko, на големите им давах краставица и с голям апетит я хапнаха, даже има едно клипче в темата. На малките обаче ме е страх да давам, защото зеленчуците са пълни с нитрати и какви ли не химии.. Има голямо разнообразие от храни за дънни риби, така че не смятам да рискувам повече. Иначе им попарват чушки, маруля и спанак. Краставицата аз я беля и я пускам сурова.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rosko » Съб Фев 18, 2012 7:50 pm

Ми не знам аз като купя за тях те са само 3 другите риби ще я изядат.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Фев 18, 2012 10:04 pm

Хубавите таблетки бавно се разтварят и ако ги пускаш вечер ще могат да се нахранят на спокойствие. Не е проблем и другите риби да си хапват от таблетките. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Фев 19, 2012 3:00 pm

"Зариби" ме ти с тези малки вендузки,дето ти се излюпиха.Прекарах деня в четене и реших,че ще положа повече усилия за моите.Взех ги миналото лято,обаче дребнички ми се виждат- преди няколко дни си освободих аквариума от растения,че беше станал като джунгла и нищо не се виждаше.Със задоволство открих,че всичките 5 бр. са на лице.
valnata написа: Аз ги храня с таблетки JBL Novo Pleco, Sera vipachips и Sera spirulina.

Никога не съм ги дохранвала,до сега хапваха каквото си намерят и ми изчистиха камъните,мидите и всичко останало до степен от преди 15г,когато ги сложих :ag: Бях забравила цветовете им - всичко беше покрито с плътен слой зелени водорасли.Попаднах обаче на ето тази храна специално за тях- Sera wels-chips и си взех.На опаковката пише,че не се разтваря и не цапа водата - ще видя дали е така и ще докладвам.Ползвал ли си я?
http://www.sera.de/bg/pages/produkti/in_category/unten-4268/product/sera-wels-chips.html
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Фев 19, 2012 3:34 pm

Тази не съм я позлвал. Виж дали ще я харесат и пиши, може след време да купя на моите. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Вто Фев 21, 2012 6:20 pm

Обещах да споделя - моите глупачета,понеже до сега не са дохранвани,та трудно се ориентираха да я намерят,обаче гупите полудяха.Анциструсите също я харесаха,когато въобще успяваха да се доредят от нахалните гупи [31.gif]
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Фев 21, 2012 7:37 pm

:ay: Значи и аз ще взема на моите. Трябва им време да подушат и да се ориентират къде пада храната. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Мар 13, 2012 5:47 pm

Днес ходих на пазара за да купя спанак на малките :ag: Попарих го за около 2 минути, изцедих го и го метнах във фризера. :ay: Имат зеленчук за две-триседмици. Много се зарадваха. http://www.youtube.com/watch?v=9eLEDrMl ... e=youtu.be
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Мар 13, 2012 6:00 pm

Ей го и другия аквариум. Плаващите растения и мъха презеха аквариума и скаридите едва се забелязват.. Има много малки но се ровят в мъха и ричията. Тези дни трябва да отделя малко растения при малките сомчета, че са много на гъсто и филтъра едва движи водата. Рай за скаридите - http://www.youtube.com/watch?v=VZUW4Of1 ... e=youtu.be
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Мар 30, 2012 9:07 am

Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Апр 07, 2012 11:35 am

Голяма любов, голямо чудо между тия двамката. Онзи ден пак извадих няколко броя малки сомчета. Пак не можах да ги хвана кога са хвърлили хайвер и някои останаха в общия аквариум. Просто е невъзможно да се изловят на този етап. :ag: В началото на клипа се вижда едното малко, как си хапва спанак с батковците от предишното поколение. http://www.youtube.com/watch?v=UCUsWncA ... e=youtu.be
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот robi99 » Пет Апр 20, 2012 6:43 pm

Прекрасен аквариум особено сомчетата!Един въпрос колко ти струваха анциструсите като бройка.И от къде поръча аквариум мисля на някй стъклар да питам до изреже стъкла и да ги залепи със силикон и да побира 100литра :az:
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
Аватар
robi99
В ятото

Мнениеот valnata » Пет Апр 20, 2012 7:53 pm

Сомчетата ми струваха 3 лева броя. Мъжкото го взех от едно момче а женското от магазин.

Гледам, че си от София и мога да ти препоръчам добър майстор. Ще ти пратя съобщение с име и телефон. Човека изработва огромни аквариуми, прави и вградени филтри и нестандартни аквариуми.. Цените също са добри.

Моя аквариум го поръчвах от Варна. Тук си имаме майстор. :ay:

Аз за пореден път приключвам с хобито.. Утре сутрин чакам човека да дойде и да ги вземе. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Назад към Представяне