Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Бременна гупа!Помощ

Бременна гупа!Помощ

Мнениеот yvi4ka99 » Нед Мар 20, 2011 9:47 am

Здравейте,
вчера от пазара на Подуяне си купих още 4 рибки :bp: .Двете от тях са женски а другите две-мъжки :ajatki: .И двете женски ще си имат малки но едната е доста подута [ideauu.gif] !Мама дори каза че всеки момент ще се пръсне :ai: :ai: :ai:
Сега ще пусна снимка.Ако някой може да ми каже кога да я сложа в родилка icon_bowdown icon_bowdown icon_bowdown

Изображение
Аватар
yvi4ka99
В стадото

Re: Бременна гупа!Помощ

Мнениеот yvi4ka99 » Нед Мар 20, 2011 9:52 am

а откъде мога да си закупя и колко струват родилките
Аватар
yvi4ka99
В стадото

Мнениеот Rosen.. » Вто Мар 22, 2011 9:41 pm

Аз имам същият проблем и също ми е любопитноо :ag:
Rosen..
Животинче с въпрос

Мнениеот rosko » Вто Юни 14, 2011 8:48 pm

ми значи родилките ги има в всеки магазин струват околко 4-7 лева зависи .В момента мисля че и моята е бременна и е в родилка .А по въпроса с рибата ти не я виждам добре и ми прилича на мъжка но незнам тъй като не я виждам
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Бела » Чет Юни 16, 2011 11:55 am

Аз развъждам гупи.Това на снимката ти е мъжко.Женските не изглеждат така.Те са по-дебели и с по-къси опашки!Ето така изглежда женската!
Изображение
а това е мъжка
[img]http://www.guppywest.com/GreenMoscow_BryanChin_PhotoBryanChin.jpg[/img
Ако случайно си вземеш бременна гупа(ще разбереш,че е бременна ако коремчето е по-голямо и отзад е по-черно) я отдели в бурканче и я наблюдавай.Когато роди местиш майката и гледаш бебетата в буркана,като ги храниш с храна за бебета рибки.(аз им купувам една с жълтък)
Бела

Мнениеот cat_13 » Чет Юни 16, 2011 12:05 pm

Бела ти каза всичко най-необходимо. Като свикнеш да се занимаваш с рибки ще знаеш горе долу кога ще роди всяка една. Когато си почти сигурна, че до ден-два ще роди вдигни температурата на водата й с 1-2 най-много 3 градуса и покрий буркана с кърпа, така че почти да не влиза светлина. Това е от мен.
Аз също съм развъждала рибки и то не само гупи. Така че това което ти казах ще ти е от полза.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот jaklin_-_117 » Съб Юли 16, 2011 9:41 am

бебетата могат ли да живеят без помпа ?
jaklin_-_117
Животинче с въпрос

Мнениеот Бела » Съб Юли 16, 2011 11:03 am

Бебетата да живеят без помпа
Моята я отделям като е бременна обиквонено в буркан.Там като ги роди и като я преместя бебоците ми остават в буркана.Там ги гледам докато не пораснат малко и то без помпа.Ама често им сменям водата.Мисълта ми е,че ако са в бурканче(голямо) айде ще минат и без да им слагаш помпа.Но ако възнамеряваш да ги гледаш в аквариум по-добре с помпа
Бела

Мнениеот joanna » Нед Яну 06, 2013 3:58 pm

Искам да попитам вчера ми се родиха бебета гупита 16 на брой мога ли да ги храня с храната която давам на големите? Храната е четири вида едната е за растеж (аз им давам от това), другата за цвят, другата за агресивност и последната не знам за какво е, защото е на английски.Бебетата са в родилка. :ay:
joanna
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 06, 2013 4:01 pm

joanna написа:Искам да попитам вчера ми се родиха бебета гупита 16 на брой мога ли да ги храня с храната която давам на големите? Храната е четири вида едната е за растеж (аз им давам от това), другата за цвят, другата за агресивност и последната не знам за какво е, защото е на английски.Бебетата са в родилка. :ay:

Ползвайте храна за бебета. Има няколко модела :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот joanna » Нед Яну 06, 2013 8:42 pm

А мога ли само два дена да ги храня с храната на големите. Докато им купя храна.
Последна промяна joanna на Нед Яну 06, 2013 8:45 pm, променена общо 1 път
joanna
Животинче с въпрос

Мнениеот joanna » Нед Яну 06, 2013 8:44 pm

Предупеждам слагай те пременната риба в родилката, иначе ще гоните бебетата цяла нощ като мене!!!!!! [smile3537.gif]
joanna
Животинче с въпрос

Мнениеот joanna » Нед Яну 06, 2013 10:05 pm

а откъде мога да си закупя и колко струват родилките
Аз си купих родилката от един магазин до медицинския и струваше 5 лв.
joanna
Животинче с въпрос

Назад към Риби