Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем със златна рибка

Проблем със златна рибка

Мнениеот afroditka » Чет Окт 23, 2014 11:47 am

Здравейте,
обръщам се към вас с надежда да ме посъветвате какво мога да направя.Помогнете
Преди 3 месеца реших да гледам рибки и по точно златни.
дълго време търсих докато намеря. Купих си една направих аквариумът с камъни въздух... с перспектива за разрастване.
но след 1 седмица си взех един хелер от друг зоомагазин на следващия ден златната рибка беше на сини петна и окото беше синьо и подуто. Отидох в магазина и помолих да ми сменят хелера като си мислех че се бият.от там нямаше проблем взех още една златна рибка но ми казаха че рибата ми е болна а не се бият. Честно не им повярвах много. Дадоха ми едни техни капки и ми казаха да капна и да им ги върна ( сини и зелени) така и направих.
За мое голямо учудване на следващият ден златната рибка беше легнала на дъното цялата покрита с бял мъх и за 1-2 дена се получиха дупки на перките и постепенно окапаха. ходих пак до магазина направо си купих сини и жълти капки сменям водата на седмица и капя от капките.така ми казаха. Вече 3 месеца я гледам в отделен аквариум има си нови перки но само лежи по дъното мърда когато я храня но все на една страна и после отново лежи. Всеки ми вика изхвърли и си вземи нова. Не искам ако мога ще я излекувам. ПОМОГНЕТЕ МИ.
Другия аквариум върви много добре вече имам 4 рибки и 2 сома
Аватар
afroditka
Животинче с въпрос

Re: Проблем със златна рибка

Мнениеот zoomaniak » Чет Окт 23, 2014 3:00 pm

Златните имат проблеми доста и един от странните е, че мехура на равновесието се пълни с вода и от там идва:

- лежи на дъното - трябва да потърсите в Гугъл и във Форума ни информация по темата.
- плува на една страна
- плува с корема на горе
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Риби