Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Покажете снимки на плъхчетата си ;)

Мнениеот COLUBER » Пон Юли 23, 2007 10:20 pm

Ей го моя Плъхи Изображение Гризачите са супер яки домашни любимци най-вече плъховетеИзображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот nevestulka » Вто Юли 24, 2007 1:17 pm

COLUBER - Много е сладък, ама май още е мъничък?
nevestulka
Животинче с въпрос

Покажете снимки на плъхчетата си ;)

Мнениеот Вили » Вто Яну 22, 2008 12:07 pm

Това са моите плъхчета...:grin:
Тук са още малки :roll: :smile:
Изображение

Това е Нели
Изображение

а това е Спас
Изображение
Изображение
Вили
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Вто Яну 22, 2008 12:15 pm

Супер са...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 22, 2008 4:34 pm

Браво...знаеш ли че има вече в БГ и без опашки :)
zoomaniak
Пчела работник

Re: Плъхчета

Мнениеот rali_ku4eto » Пон Апр 14, 2008 6:40 pm

Аз много искам плъхче обаче в момента карам нашите да се съгласят. [1265216.gif]
Аватар
rali_ku4eto
Животинче с въпрос

Re: Покажете снимки на плъхчетата си ;)

Мнениеот InfoPls » Пон Сеп 15, 2008 12:30 pm

Част от моите питомци :sunny:

100_7534.JPG
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Сеп 15, 2008 12:40 pm

Готин мъжкар :sunny:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Покажете снимки на плъхчетата си ;) ... продължение

Мнениеот InfoPls » Пон Сеп 15, 2008 12:57 pm

и още снимки на малки и големи
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Re:

Мнениеот InfoPls » Пон Сеп 15, 2008 1:09 pm

zoomaniak написа:Браво...знаеш ли че има вече в БГ и без опашки :)

Без опашки сигурно са много трудни за хващане когато се разбуйнстват?;) Моите понякога когато ги държа в ръка деликатно ги подхващам и за опашлетата за да не скачат [lock1.gif]
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm

Офф тази тема ми напомни за моя плъх :ac:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пон Сеп 15, 2008 11:39 pm

ViCToRy ; написа:Офф тази тема ми напомни за моя плъх :ac:
И за моя icon_bawling
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот infetka » Съб Ное 08, 2008 6:17 pm

снимки снимки на пресен плъх

доста лошо качество са, но едните са от бутилката, в която ми го дадоха, а не искам да го пипам прекалено много
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2008 6:27 pm

[applauseuu.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Съб Ное 08, 2008 7:07 pm

Наистина още е мъничък :sunny: Ама защо са му две колела icon_dontknow Плюс тва се чудя не е ли по-добре водата да е на долния ред, че ако капе да е в стърготините smilie8
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Ное 08, 2008 7:26 pm

Хубава клетка и хубав мишок :ag: :bi: Само един съвет от мен - махни колелата и сложи хамаци :ad: Плъховете не са като хамстерите и не си падат много по въртенето :ad: Може да сложиш и някакви дебели въжета да се катери по тях :ad:
Катери ли се по горните етажи вече?
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот infetka » Съб Ное 08, 2008 9:51 pm

не, не ще никъде да ходи още, затова му преместих водата и къщата долу, клетката така ми я дадоха с всичко в нея, затова за 2 колела, ще му махна едното и ще му сложа някакви въжета, само да се поразмърда скоро.

Голяма съм параноя, през половин час отивам да гледам дали не е умрял, а той просто е още шашнат и спи. :ba:
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2008 10:22 pm

В началото и аз така ги подбутвах от време на време - да видя дали са живи :ajaweki: :ajaweki:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Ное 08, 2008 10:27 pm

Ама кротко ли е ? Дава ли да го взимаш и галиш? Препоръчвам ти от сега докато е малко да го взимваш да прекарва възможно много време с теб :ad: Оставяш го да се покатери на рамото ти и може да си седи цял ден там :bp: Или да дреме в някой джоб :ap:
Аз така направих с моя веднага след като прогледна - докато си бях у нас непрекъснато беше с мен - до такава степен свикна, че когато ме усетеше че съм се прибрал веднага се измъкваше от клетката и идваше да се покатери по мен :ajaweki: Също така си много яко се поричкахме - първо той ме захапва лекичко по пръста, после аз го обръщам по гръб... :ap:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот infetka » Съб Ное 08, 2008 10:36 pm

хммм...ми мислих си да го оставя да свикне с обстановката ден-два, но ако мислиш, че е добра идея да го взема, само това чакам - да почна да го "мачкам". Но го шубе доста още де. Седи в един тъмен ъгъл и от време навреме само се прокрадва да си вземе някаква храна. Ако го взема в мен няма ли да почна като хамстер да се опитва да тича нанякъде?
Много странно ми звучи да седи мирно на рамото ми =)))))
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот in4eto » Съб Ное 08, 2008 10:44 pm

А може и да те гризне от страх :ag: .Честито ти плъхче :bi: :bi:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Ное 08, 2008 11:07 pm

Значи е диваче - за храна гледано :ad: Най добре изчакай един два дни , че може да му дойде в повечко :ad: Най лесно се "купува" доверието на плъх с храна :ap: Обаче имай предвид че трябва да е нещо изключително вкусно за да пренабрегне страха :ad: Например парченце варено месо, риба, консервирана кучешка храна, варено яйце :ab: Това са все неща, които много обичат :ad: Само не прекалявай с тях че много ще го разглезиш - без майтап :ap: Аз така бях направил с моя и и по смърно не искаше да хапне готова храна за плъхове например - ако ще и от глад да умре :ap: Също и доста плодове и зеленчуци за които останалите плъхове се избиват, той не ги искаше :ap: Много обичаше суха хучешка храна , но не по ефтина от 9лв килото :ajaweki:
Та по същество - когато почне да взима храна от теб и да ти позволява да го галиш без да бяга (много обичат да чешеш зад ушото :ajaweki: ) можеш да го вадиш от клетката и да го "мачкаш" :ab: В началото може малко да го е страх, но когато се успокои ще тръгне да разузнава :ab: Внимавай обаче че в началото може да не иска да се прибере - не му позволявай много фриволности :ad: Когато свикне и идва като го повикаш може и да го пускаш и по надалече :ay:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот infetka » Съб Ное 08, 2008 11:12 pm

СУПЕР! мерси за съветите, утре ще му купя някое от тези лакомства и ще го мъча да идва да ми яде от ръката. Нямам търпение просто да започнем да се сприятеляваме, едва се сдържам да ходя да го тормозя. Разкажи ми за твоя плъх. Ииии има ли още плъхособственици, да ни направят наш раздел, че оспамихме темата за снимки...просто мога да пиша за него цял ден!!!!

инче...гризкането не ме притеснява все още - прекалено е дребен...май=))))
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Ное 08, 2008 11:27 pm

Моя плъх почина... Май месец... :ac: На 3 и половина беше... Взех го много малко още не беше прогледнало, и го храних с адаптирано мляко за котки (или за кучета - не помня вече) :ap: Стана много голям - към 600гр и около 50см с опашката беше в разцвета си . Почти непрекъснато беше с мен , на море съм го водил , на планина, на риба :ag: Много обичаше водата завалията :ab: Беше сив , като тия пъховете по мазетата :ab: .
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот infetka » Съб Ное 08, 2008 11:42 pm

мислил ли да с взимаш друг?
аз не изтърпях и го взех малко в мен...
резултатът е, че ме напишка, оака, но като цяло мина добре...сега се ближе като ненормален за да разкара гадната ми миризма от него...катери се по мен и по клетката си, ама взе 4е като го оставих падна от тавана на клетката чак долу в стърготините...има стъбички за тая работа, но кога ще почне да ги ползва!!!! Не искам да се претрепе
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Ное 08, 2008 11:49 pm

Аз всъщност в момента имам 2 смръдливеца - ама не съм сигурен че ще са любимци още... Макар че от няколко месеца са вкъщи... май ще останат :ab: Макар че не се занимавам много с тях и ще си останат дивички - в това им е чара :ap: Най ми харесва да ги гледам как си играят с часове :bp:
А като го взе опитваше ли се да избяга? Или беше кротък и тръгна да разузнава :ab:
Не се притеснявай - и от по високо падат и нищо им няма :ap:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот bu6i » Съб Ное 08, 2008 11:54 pm

Я пак ми го опишете това със напикаването.....значи ще ме напикава постоянно така ли......,че май само това ме спира да си оставя един за дърлачкане....и да го пробвам с обучение :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот infetka » Нед Ное 09, 2008 12:08 am

мии...по-скоро не знам..аз го държах за опашката да не бяга, но мисля, че по-скоро опознаваше, не изглеждаше много стреснат...напишкването му представляваше две-три капки, за нещастие обаче миризливи върху блузата ми....
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Ное 09, 2008 1:24 am

Не го друж за опашката... Освен че не му е много приятно ако се дръпне ряцко може да се нарани :ad: Само в краен случай...
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот infetka » Нед Ное 09, 2008 3:02 pm

ок, няма повече, просто ме беше страх да не скочи отнякъде и да се претрепе

ето още днешни снимки

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

обаче първото нещо, което прави като го извадя е да ме напика и наака!!! [applauseuu.gif]
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот InfoPls » Сря Ное 12, 2008 6:26 pm

ViCToRy ; написа:Значи е диваче - за храна гледано :ad: Най добре изчакай един два дни , че може да му дойде в повечко :ad: Най лесно се "купува" доверието на плъх с храна :ap: Обаче имай предвид че трябва да е нещо изключително вкусно за да пренабрегне страха :ad: Например парченце варено месо, риба, консервирана кучешка храна, варено яйце :ab: Това са все неща, които много обичат :ad: Само не прекалявай с тях че много ще го разглезиш - без майтап :ap: Аз така бях направил с моя и и по смърно не искаше да хапне готова храна за плъхове например - ако ще и от глад да умре :ap: Също и доста плодове и зеленчуци за които останалите плъхове се избиват, той не ги искаше :ap: Много обичаше суха хучешка храна , но не по ефтина от 9лв килото :ajaweki:
Та по същество - когато почне да взима храна от теб и да ти позволява да го галиш без да бяга (много обичат да чешеш зад ушото :ajaweki: ) можеш да го вадиш от клетката и да го "мачкаш" :ab: В началото може малко да го е страх, но когато се успокои ще тръгне да разузнава :ab: Внимавай обаче че в началото може да не иска да се прибере - не му позволявай много фриволности :ad: Когато свикне и идва като го повикаш може и да го пускаш и по надалече :ay:

Това с разглезването е добра идея. При мен и двата мъжкара са лакоми и ще опитам с глезотии да ги направя малко по капризни и злояди. Да не се излагат пред дамите;)
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот InfoPls » Сря Ное 12, 2008 6:40 pm

bu6i написа:Я пак ми го опишете това със напикаването.....значи ще ме напикава постоянно така ли......,че май само това ме спира да си оставя един за дърлачкане....и да го пробвам с обучение :ab:

По моите наблюдения с китайските мишлета и с плъхчетата в началото като защитна реакция или просто от страх се изпускат, но след време някои съвсем спират, а други поне намаляват бройката на инцидентите.
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот infetka » Чет Ное 13, 2008 1:11 am

искам да питам колко точно са активни плухчовците....щото моето постоянно си седи в един ъгъл и много рядко се радвижва най-вече да яде и да пие вода...само веднуж го хванах на тъмно как се катери по клетката...докато аз съм в стаята е пълен пън

иначе вече седи по доста време в мен
най-често го гушкам той се свива някъде из мен или в джоба ми и си спи мирно и тихо, опикавайки и оаквайки всичко разбира се
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот InfoPls » Чет Ное 13, 2008 2:02 am

infetka написа:искам да питам колко точно са активни плухчовците....щото моето постоянно си седи в един ъгъл и много рядко се радвижва най-вече да яде и да пие вода...само веднуж го хванах на тъмно как се катери по клетката...докато аз съм в стаята е пълен пън

иначе вече седи по доста време в мен
най-често го гушкам той се свива някъде из мен или в джоба ми и си спи мирно и тихо, опикавайки и оаквайки всичко разбира се

Моите денем са кротки а нощем буйнстват неудържимо.
Но ако се кротва при теб опитвай се да го приучваш защото до сега нямам такова което да е послушно като кученце, а всичките са смели и безотговорни в пакостите :)
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Ное 13, 2008 9:40 pm

Ето ги малките мизерници :bp: Снимките са от вчера - очетата им вече се отварят :ab: Дадох им малко хляб накиснат в мляко :icon_liplick:
DSC00916.JPG

DSC00917.JPG
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Чет Ное 13, 2008 10:20 pm

:ajatki: :sunny: :ba: :ba: :ba: няма такива сладури! :bi: :sunny:

ПС: Искам и аз :ajaaski:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот infetka » Съб Ное 15, 2008 2:36 am

ауууу какви са сладинки беб4овцииии цун цун ....само двечки ли са?

да ви се похваля днес най-накрая му взех някаква кучешка храна от тези които са желирани в пакетчетана педигри и не искаше от първо да яде от ръката ми, колкото и да му го бутах в муцуната.оставих му парченца в паничката и ги изяде супер бързо...след това вече като знаеше вкуса им и почна да взима и от ръката ми....толкова съм хепи, утре ще пробвам със сварено яйце :bi: :ajaaski: :bp:
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Пет Ное 21, 2008 12:15 pm

infetka написа:ауууу какви са сладинки беб4овцииии цун цун ....само двечки ли са?

да ви се похваля днес най-накрая му взех някаква кучешка храна от тези които са желирани в пакетчетана педигри и не искаше от първо да яде от ръката ми, колкото и да му го бутах в муцуната.оставих му парченца в паничката и ги изяде супер бързо...след това вече като знаеше вкуса им и почна да взима и от ръката ми....толкова съм хепи, утре ще пробвам със сварено яйце :bi: :ajaaski: :bp:

:bi:
Какво стана, хареса ли му яйцето :ap: Аз на мойте им ги давам цели и им гледам сеира :ajaweki: 2 часа се мъчат да го счупят и накрая омитат всичко за 10 секунди :bp: :ap: Бебетата вече ядът сами по 3 пъти на ден и непрекъснато се гонят и си играят :ba: Ше постна снимки в най скоро време :ap:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пет Ное 21, 2008 7:24 pm

ViCToRy ; написа: Бебетата вече ядът сами по 3 пъти на ден и непрекъснато се гонят и си играят ...

Започвам да си мисля, че ти за да си гледаш животните се налага да си стоиш вкъщи по 24 часа на ден и да не отлепваш на никъде :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пет Ное 21, 2008 7:36 pm

Не съвсем, ама ми се ще :ap: Храня ги сутрин като стана,после около обяд и вечер като се прибера :ap: Не отнема толкова време - не повече от 5 минути да им приготва храната и още толкова да им се нарадвам как ядът :ap:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Ное 24, 2008 3:13 pm

Eто така изглеждат за момента :ab:
Сори за лошите снимки :ah: Непрекъснато шават и много трудно успях да щракна :ap:
DSC00965.JPG

DSC00960.JPG
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пон Ное 24, 2008 7:37 pm

Аууууу че са сладкииии ще ги изям! :ajaweki: :ajatki: :ba: :sunny:
icon_bawling

Още снимки!!!!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот infetka » Нед Ное 30, 2008 3:25 pm

леле от колко време не съм влизала (проблеми с нета) и вече си имама наша плъхска част....

моят така и не съм го пробвала с яйце още, обаче му взех на педигрии за малки кученца мокра храна и пощуря по това месце..много порасна и май е понадебеляло милото, но ми е такова сладурче...поспря да пика толкова като го взема и стана мнооого по-активен от преди

ще пусна снимки скоро време...

твоите бебоци са уникално сладки
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот infetka » Сря Дек 03, 2008 1:34 am

Каспър много порасна за един месец
ето го:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот Зелена фея » Сря Дек 17, 2008 11:07 pm

Ето го и моя Хулио :)

Изображение
- За кармата ли говориш?
- Да, за кармата ти говоря...
Зелена фея
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 17, 2008 11:11 pm

Хулио като дивата форма на плъха :ab: яко!
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Зелена фея » Нед Дек 21, 2008 7:48 pm

Ето го и новия мъник Морис (в ръцете на братчето)
_1000331_a_A.JPG

а тука и двамата любопитковци Хулио и Морис

_1000348_a_A.JPG
- За кармата ли говориш?
Зелена фея
В стадото

Мнениеот infetka » Пон Дек 29, 2008 11:34 pm

Снимки от първата среща между Каспър и Уенди

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

тоя малкия е голям разбойник, само напада Каспър и после квичкакато прасенце..=)

ето и една много сладка снимка на Каспър как спинка...
Изображение
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот Зелена фея » Пон Дек 29, 2008 11:50 pm

ой много са сладки и моя малкия е същия.. само се муши да го закача големия (Хулио) обаче посе си го е шубе
- За кармата ли говориш?
Зелена фея
В стадото

Мнениеот infetka » Вто Дек 30, 2008 12:57 am

аз в началото си мислих, че големия бие малкото, а след известно време наблюдение се оказа обратното!!
Но пък ми беше много странно да чуя квичене на плъхче....но той е симулатор малкия, цвърка и без бой

а каква е разликата в месеците на твоите плъхчета
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот Зелена фея » Вто Дек 30, 2008 7:22 pm

ами между 4-5 месеца им е разликата и е доста видима.. не съм сигурна обаче за точнта възраст и на двете плъхчета понеже са взети от зоомагазин, а там ги продават за храна и никой не го интересува колко са големи... Но иначе са големи маймунчовци и двамата много си ги обичам.. :ba:
- За кармата ли говориш?
Зелена фея
В стадото

Мнениеот bin4eto » Чет Фев 05, 2009 2:15 pm

Ето я и нашата Миши. Имаме я от 2 дена. Все още е много плашлива и кучето ни иска да я изяде :ai: :ai: Направо не знам какво да правя
bin4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Чет Фев 05, 2009 4:58 pm

bin4eto написа:Ето я и нашата Миши. Имаме я от 2 дена. Все още е много плашлива и кучето ни иска да я изяде :ai: :ai: Направо не знам какво да правя

Сложи аквариума на Миши в стая, в кояо кучето не влиза.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот infetka » Пет Фев 06, 2009 12:47 am

милото сладко миши
най-добрият съвет, който съм получавала за плъхове е, че всичко се постига с лакомства и търпение, така че обръщай й много внимание и я глези с вкусотиики
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот bin4eto » Пет Фев 06, 2009 2:46 pm

infetka написа:милото сладко миши
най-добрият съвет, който съм получавала за плъхове е, че всичко се постига с лакомства и търпение, така че обръщай й много внимание и я глези с вкусотиики

вече разбрах кое й е любимото лакомство-царевичните пръчици от Лъки Бой.Но й давам по съвсем малко,защото не знам дали няма да й навредят.Вече като че ли започна да свиква с нас. Малкия ни син много я харесва,а и на нея й е приятно да стои на рамото му
bin4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот bin4eto » Пет Фев 06, 2009 2:54 pm

COLUBER написа:Сложи аквариума на Миши в стая, в кояо кучето не влиза.

Когато излизам винаги я заключвам в стаята.Мисля,че трябва да дам на Гая повече време за да свикне.Вчера бях забравила да заключа стаята и се побърках като видях стаята отворена,но Слава Богу Миши си беше в аквариума
bin4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот bin4eto » Сря Фев 18, 2009 3:47 pm

Няма да повярвате ! Вчера като се прибрахме познайте какво намерихме в аквариума-8 бебета. Миши била бременна и изобщо не сме знаели. Вярно ли е че бебетата не трбва да се пипат защото майката ще ги изяде и кога мога да сменя талаша?
bin4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот bin4eto » Чет Фев 26, 2009 3:37 pm

bin4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот diva21 » Съб Фев 28, 2009 8:55 pm

Да са ти живи и здрави мн диви и игриви.
Голями сладурковци са тез мъници. :bp:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот infetka » Съб Фев 28, 2009 10:14 pm

хихи миличките, надявам се да постваш снимки възможно най-често да следим как се справят мъниците
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот bin4eto » Чет Мар 05, 2009 11:40 am

много бързо растат мъниците. Вече им се оформиха ушичките, катерят се по нас като ги гушнем.Ето и новите снимки
http://pics.data.bg/albums/8811/%D0%B7% ... 1%82%D0%B0
bin4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот AuroraBeauPre » Чет Мар 12, 2009 9:05 pm

ето това сме аз и Кодо :ag:
Изображение
AuroraBeauPre
Животинче с въпрос

Мнениеот фифи » Съб Мар 14, 2009 6:22 pm

bin4eto написа:много бързо растат мъниците. Вече им се оформиха ушичките, катерят се по нас като ги гушнем....

На колко са сега? Примерно четвъртата снимка. Моето го взех горе-долу толкова, ама забравих да попитам на колко е. Сучат ли още?
С животните се разбирам по-добре отколкото с хората
Аватар
фифи
В ятото

Мнениеот bin4eto » Вто Мар 17, 2009 5:00 pm

На колко са сега? Примерно четвъртата снимка. Моето го взех горе-долу толкова, ама забравих да попитам на колко е. Сучат ли още?[/quote]
На 4 седмици са и още сучат. сега вече са на 6 и са много активни-гонят се , чистят се , скачат и излизат от аквариума, ядат вече и храната за гризачи, но и сучат по малко. Ето ви и новите снимки от днес http://pics.data.bg/albums/9694/%D0%B2% ... 0%BC%D0%B5
bin4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот elidilidjova » Чет Мар 26, 2009 6:45 pm

Големи сладурчета са :aj:
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот infetka » Вто Мар 31, 2009 11:09 pm

страхотни са миличките, на едната снимка се вижда едно плъхче близо до голям черен кучешки нос хихиих
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот фифи » Съб Апр 04, 2009 6:12 pm

http://prikachi.com/users/mauz/8J.jpg
http://prikachi.com/users/mauz/7g.jpg

Това е моето ново плъхче-диваче.
Аватар
фифи
В ятото

Мнениеот elidilidjova » Съб Апр 04, 2009 7:22 pm

Много е сладко! [742.gif] . Да ти е живо и здраво и много да те радва! :ap:
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот AdincetO » Съб Апр 04, 2009 7:26 pm

Много са ви сладки плъхчетата на всички :ax: Фифи, а това отзаде е котка нали? Разбират ли се с плъхчето?
AdincetO
В пасажа

Мнениеот kitana » Вто Апр 07, 2009 8:52 pm

Това малката ли е? :ab:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот diva21 » Вто Апр 07, 2009 8:54 pm

Дам.
Мн е мила и кротка. :ab:
Само тя не бяга от мен.
А другите са диванета сравнение с нея. :ag:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот kitana » Вто Апр 07, 2009 8:58 pm

Веднага я познах,за лично мое учудване...По принцип нямам памет за такива неща.
Слънчице е. :sunny:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот diva21 » Вто Апр 07, 2009 9:03 pm

Нея най си яобичкам. :ajatki:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот andaluz » Вто Апр 07, 2009 9:21 pm

фифи, разкажи как се оправяш със съжителството котка-плъх? Нещо съм с запалила по гризачи, ама с тези 3 котки в нас.......... [smile3537.gif] незнам дали ще ги опазя.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот фифи » Сря Апр 08, 2009 7:34 pm

По принцип няма проблем, за плъхчето. Проблемите са за котака. Чоки го гонеше да суче от него и той, въпреки че е сиамец, прояваше изключително търпение, в повечето случай скачаше на леглото или радиатора. След като и плъхчето се научи - стана проблем. Котака се чудеше къде да се скрие. Много рядко го е "хапвал", но не с лошо, а само да си знае мястотото. Плъхчето помни цели 5 секунди и всичко започва отначало. :ag:
Аватар
фифи
В ятото

Мнениеот infetka » Сря Апр 22, 2009 9:17 pm

хихихих дали не ме лъжат очите, но май видях и Каспър и Уенди, а?
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот diva21 » Сря Апр 22, 2009 9:23 pm

Съвсем точно. :ag:
Те също са измежду снимките. :ax:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот elidilidjova » Чет Апр 23, 2009 6:01 pm

Ето ги и моите сладурчета:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот Зелена фея » Чет Апр 23, 2009 7:04 pm

Хихихи сладурковци :bp: а въртят ли се на колелото? hsuh можеш ли да сложиш снимки на цялата клетка изглежда много интересно аранжирана
- За кармата ли говориш?
Зелена фея
В стадото

Мнениеот elidilidjova » Чет Апр 23, 2009 7:16 pm

Ами днес ги сложих в голямата клетка, до сега бяха в по-малка. Все още не са се въртяли на колелото, то и като пораснат ще им е малко, но го сложих, може пък и да решат да се повъртят :ajaweki: . Ще снимам клетката в цял размер и ще кача снимки.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот elidilidjova » Сря Апр 29, 2009 1:28 pm

Ето снимки и на клетката, както обещах:

Изображение

Изображение

Изображение

Снимах я от различни страни. След време доста от нещата ще трябва да бъдат с по-големи размери, но за сега така им е добре на моите плъхчовци.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот Mira_X » Пон Май 04, 2009 12:13 am

Всички са големи сладури!

Този ми изглежда много тъжен на тази снимката... ама и мен да ме тикнат зад решетките, няма да съм щастлива :ab:
Изображение
Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот elidilidjova » Пон Май 04, 2009 9:43 am

Mira_X написа:Всички са големи сладури!

Този ми изглежда много тъжен на тази снимката... ама и мен да ме тикнат зад решетките, няма да съм щастлива :ab:
Изображение

Че моите плъхчета , ако са тъжни, какво остава за тези , които живеят в малки аквариумчета или клетчици? Все пак клетката ми е доста голяма и за две плъхчета е идеална.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот фифи » Пон Май 04, 2009 4:54 pm

Ели, Дива, Бинчето - всичките са страхотни. Искам да ги нагушкам и нацелувам :ba: :ba: :ba:

Това, което ви казвах за котарака беше с първото ми плъхче, което много нелепо загина. Второто, на което има снимки, нещо не се разбрахме, явно не ме харесваше и отида на по-добро място.
Сега съм с трети разбойник. Кафяв мъжкар. Страхлив до безумие. Гледа се в мен да е когато е вън от клетката. Когато се "сбият" с котака той се разцвърчи и аз летя на помощ. Не е като първата - бойна плъхана, налиташе на сиамеца. И този ходи при него, котака се дърпа до където може и после го "гризва". И тъпото ми плъхче вместо да му налети тича да се скрие и "събужда" ловния инстикт на котака.
Няма проблем, оставям ги сами, но не за дълго.
Клетката стои отворена, но никога до сега Чочи не е правил опит сам да излезе, само като го повикам и му предложа дланта си - като на принц :ajaweki:
Аватар
фифи
В ятото

Мнениеот elidilidjova » Сря Май 20, 2009 4:54 pm

Моите доста пораснаха, вижте ги.

Изображение
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот фифи » Нед Юли 12, 2009 3:21 pm

Ще се опитам да ви покажа снимка на плъшока, но с извинението, че е с лошо качество
http://prikachi.com/files/999881B.jpg
Аватар
фифи
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 12, 2009 5:20 pm

Готин плъшок :bp:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот фифи » Вто Юли 14, 2009 6:18 pm

:ba:
Аватар
фифи
В ятото

Мнениеот AuroraBeauPre » Нед Юли 19, 2009 7:26 pm

фифи написа:Ще се опитам да ви покажа снимка на плъшока, но с извинението, че е с лошо качество
http://prikachi.com/files/999881B.jpg

хохохо
прилича ми на анимационен герой :ajatki:
много е мил :)
AuroraBeauPre
Животинче с въпрос

Мнениеот KaTy_BaBy » Нед Юли 19, 2009 10:04 pm

Да ви кажа,повече ми приличат но зайчета,от колкото на плъхчета :ag:
KaTy_BaBy
В стадото

Мнениеот AuroraBeauPre » Пон Юли 20, 2009 8:50 am

много къдрави плъхове :ai: , по скоро на хамстери ми приличат :bv:
AuroraBeauPre
Животинче с въпрос

Мнениеот elidilidjova » Пон Юли 20, 2009 11:50 am

Естествено, че са хамстери :ajaweki: .
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот harry777 » Съб Авг 08, 2009 1:32 pm

Това последното сперид мен не е плъх, а хамстер, но иначе много искам да си взема един плъх като тези от миналите снимки. Направо са адски яки и сладки. Искам!!! :ajaaski:
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
harry777
В стадото

Мнениеот фифи » Съб Авг 08, 2009 3:53 pm

Взимай тогава, но да са два. Ако няма да ги развъждаш нека са от един пол.
Няма по-свесен домашен люб. от плъхчето.
Аватар
фифи
В ятото

Мнениеот harry777 » Нед Авг 09, 2009 1:30 pm

фифи написа:Взимай тогава, но да са два. Ако няма да ги развъждаш нека са от един пол.
Няма по-свесен домашен люб. от плъхчето.

Да ще взема. Първо ще взема както предлагаш два от един пол, след което ако ми хареса как се гледат ще взема и женски, за да си имат деца.
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
harry777
В стадото

Мнениеот фифи » Нед Авг 09, 2009 1:55 pm

Аз бих предпочела женски, но по-важното е кои теб ще харесат.
Дойдат ли сами в ръката ти - вземай ги. :ay:
Не забравяй, че животните също си имат предпочитания :sunny:
Аватар
фифи
В ятото

Мнениеот harry777 » Нед Авг 09, 2009 2:54 pm

фифи написа:Аз бих предпочела женски, но по-важното е кои теб ще харесат.
Дойдат ли сами в ръката ти - вземай ги. :ay:
Не забравяй, че животните също си имат предпочитания :sunny:

Благодаря за инфото.
harry777
В стадото

Мнениеот фифи » Пон Авг 10, 2009 2:04 pm

Няма за какво :ba: :ba: :ba:
Аватар
фифи
В ятото

Следваща

Назад към Плъх