Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Катерицата-хищник,всеядно или вегетарианец е?

Катерицата-хищник,всеядно или вегетарианец е?

Мнениеот kvd74 » Вто Юли 07, 2015 3:19 pm

Привет на всички.Задавам го този въпрос за да установя дали е възможна една дива катерица,която се подвизава у нашия двор,да е виновна за изчезването на една авлига,която си има гнездо в ореха ни,и по-точно нейните малки.Имаше ги и се чуваха как писукат и по едно време сякаш млъкнаха.Да са излетяли така бързо,знам ли,нещо бързо ми се струва.
В същото време една кафява катерица я гледам как се изкатери и право в гнездото легна,това на два пъти,тогава и се замислих че не съм чувал авлигата да пее от ореха,чувам я,но от друго място,и вече не си посещава гнездото.Нахалната катерица даже ми лази по мазилката на къщата и яде някакви зелени сливи. Ако се окаже виновна,не знам какво да я правя.
Аватар
kvd74
Животинче с въпрос

Re: Катерицата-хищник,всеядно или вегетарианец е?

Мнениеот Koset0 » Вто Юли 07, 2015 3:36 pm

Едва ли е катерицата. Не знам за какъв период от време говорите, но в възможно малките да са напуснали гнездото или да са станали жертва на хищник. Не е ваша работа да се месите и да предприемате мерки срещу катерицата.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юли 07, 2015 4:30 pm

Катерицата се храни със семена на шишарки, жълъди, филизи, гъби, орехи, ягоди; понякога с насекоми и птичи яйца. Складира си храна за зимата, главно ядки или изсушени гъби.
Не яде живи пилета.
Нямаш право да решаваш или да предприемаш нещо....Няма как да знаеш какво се е случило с пилетата, за да обвиняваш катерицата. Не прави нищо,което не е твоя работа.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kvd74 » Чет Юли 09, 2015 10:03 pm

Катерицата вече се е настанила за постоянно в гнездото и авлигата няма да се върне заради това.Даже и на терасата ми се катери.Не знам дали е нормално въобще да е в двора ни,камо ли на къщата и в гнездото на птицата,гората е близо,но не сме в нея. Интересно е как изглежда гнездото за което споменавам,цялото от вълна,а вътре кора от гроздово дърво.

Изображение
Аватар
kvd74
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пет Юли 10, 2015 11:37 am

Напълно нормално е да е в двора. Често дори правят гнезда по греди и улуци на къщи, така че и по самата къща не е нищо необичайно да се катери. Можете да и оставяте храна ако искате, някъде от където минава често.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот kvd74 » Вто Май 10, 2016 9:53 pm

Привет,
миналата година катеричока успя да бутне гнездото на авлигата, и тя вече гнезни в близкия орех от другата страна на улицата, и все пак тя пак идва и пее в нашият. [r030.gif]
Аватар
kvd74
Животинче с въпрос

Назад към Катерица