Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

?Съвети за тигров питон?

?Съвети за тигров питон?

Мнениеот satiwa123 » Пон Мар 28, 2011 6:28 pm

Здравейте, от няколко дни имам тигров питон албинос на възраст 1 година и половина.Разучила съм тези прекрасни животни и горе долу знам как се отглеждат, но при моя студенокръвен приятел май забелязвам проблем и се страхувам да не е се окаже опасен.Струва ми се малко слабичък и малък за почти двугодишен питон, доста е ленив,, което за змиите е нормално, но красавеца ми или е от доста мързеливите или му има нещо.В терариума в който пристигна имаше вода, талаш и нагревателен кабел.Задължителна ли е "УВ" лампата?Другото което ме тревожи е яденето.Яла е последно на 13 Март и ми казват да и давам храна 1 път в месеца, а други на 2 седмици :( Имам чувството, че е гладна, а мишката пристига в събота.Също така трябва да намеря ветеринар.Вие кой бихте ми препоръчали?Очаквам отговори в най-скоро време :)Глагодаря предварително :)
satiwa123
Животинче с въпрос

Re: ?Съвети за тигров питон?

Мнениеот bu6i » Пон Мар 28, 2011 11:55 pm

:ag: от къде пристига тая мишка :ag: ..от Уолд Дисни ли :ag:
..на година и половина не трябва ли да е над 1,50 поне..защо с мишки я храниш...от това което си написал ...за сега не виждам нищо обезпокоително...не си писал обаче колко е температурата в терариума...може от това да е ленива....колкото по- рядко я храниш ,толкова по- бавно ще расте...а от там толкова по- дълго ще я имаш....защото ме съмнява ,като мине 3-те метра ,че ще я задържиш :ag: ..така че храни по нарядко...на месеца веднъж smiley24 принципа е :даваш храна, след като видиш страта, преработена :ag:
..УВ -то не е задължително smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот laki1968 » Вто Мар 29, 2011 11:06 am

viewtopic.php?f=228&t=14861 Я виж тука... :ag:
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот satiwa123 » Вто Мар 29, 2011 1:08 pm

:D:D:D според мене са я хранили рядко, там от където е купена...и за всеки случай лампа поръчах.А защо да не я храня с мишки? тя това яде... :ag: hsuh ....да въ
satiwa123
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Вто Мар 29, 2011 1:33 pm

:ab: какъв размер ти е змията....и къде прочете ,че му трябва УВ лампа :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот satiwa123 » Вто Мар 29, 2011 2:36 pm

В доста статии пише...все пак нали са влечуги зависят от слънцето, а в момента там където седи тя няма пряка слънчева светлина.Изкарах я преди малко уж на ветеринар да я прегледа....само където се разкарвах оказа се, че не разбирал от змии.. :ai: hsuh Сега се ровя из нета да видя къде има такива ветеринари,защото явно са си рядкост icon_bawling
satiwa123
Животинче с въпрос

Мнениеот satiwa123 » Вто Мар 29, 2011 2:37 pm

Не съм го мерила колко е но има метър и 20....предупредиха ме че скоро ще сменя кожа...дали от това е по ленив hsuh ...А ти разбираш ли от змии??
satiwa123
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Вто Мар 29, 2011 7:30 pm

:ag: :ag: :ag: де да знам разбирам.ли icon_dontknow ...ама имам змии :ag: ..и досега не съм уморил нито една :ag: ...а от бая време се се занимавам :ag: ...ако питаш мен не слагай УВ...като искаш да я печеш ,изкарвай я на слънце или пробвай в микровълновата :ab: ...ама твоя си работа де...на 1,20 змия...трябва да яде плъхове...големи...не се занимавай повече с въпроси по форумите, ами иди при момовет...тя ще ти каже всичко което трябва да знаеш и да правиш...ще ти пусна адреса и телефона..кат не можеш се оправиш с форума :ag: :ag: :ag:

Ветеринарна клиника "Доверие"
София, ул. Любен Каравелов 10
GSM 0887 14 30 91 begin_of_the_skype_highlighting 0887 14 30 91 end_of_the_skype_highlighting
айде..успех :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот petere » Сря Мар 30, 2011 3:22 pm

А аз съм човека, който ще ви храни първоначално.....докато звяра мине 1.5-2 метра.
Peter
petere
В ятото

Мнениеот satiwa123 » Сря Мар 30, 2011 7:25 pm

Красавеца днес мина през ветеринара и изяде мишок....ама е още гладен. :ag: Значи продаваш мишоци, зайчоци и т.н. ?
satiwa123
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Съб Апр 02, 2011 7:34 am

satiwa123 написа:Красавеца днес мина през ветеринара и изяде мишок....ама е още гладен. :ag: Значи продаваш мишоци, зайчоци и т.н. ?

http://www.reptilienworld-berlin.com/erkrankungen.html
http://www.reptilienworld-berlin.com/re ... raxis.html

В този линк са описани едни от най -честите заболявания при влечугите , но е на немски .
Честно казано си хвърлила парите на вятъра в Бг няма читав ветеринар-херпетолог .
Относно апетита на гадината , възможно е да си отглежда паразити , ако имаш въпроси питай .
OT6ELNIK
В ятото

Назад към Змии Serpentes