Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Имам змия в двора, но не знам каква?

Имам змия в двора, но не знам каква?

Мнениеот milenlg » Пон Апр 30, 2012 6:43 pm

Здравейте! Намерих в едно торище в двора си няколко змии. Най-голямата беше около 40-50 см дълга, равномерен цвят, нещо между розово и сиво, с остра глава. Беше заровена в торта и я намерих докато разравях с лопатата. Вчера пак видях същата, но ми избяга в някаква дупка в земята. Хванах я и я пуснах в едни храсталаци в съседния двор. Малко по-късно открих още 2 малки змийчета пак в торището, не повече от 15 см дълги, но ми се изплъзваха между пръстите и не можах да ги хвана. Бяха със същия цвят, като едното имаше надлъжни кафеникави ленти по двете страни на тялото от главата до опашката.
Въпросът ми е знаете ли какви са тези змии? Не ми приличат на никоя от змиите в Уикипедия, които са описани като характерни за България. Тези са в района на Елин Пелин.
Предварително благодаря за отговорите
milenlg
Животинче с въпрос

Re: Имам змия в двора, но не знам каква?

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 30, 2012 7:21 pm

Не ги убивайте. Без снимка трудно ще разберем вида им. Не е нужно да има кръв по торището ви.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот milenlg » Пон Апр 30, 2012 8:28 pm

И през ум не ми е минавало да ги убивам, както казах - опитах се да ги хвана и да ги пусна извън двора, за да са на спокойствие, а с едната дори успях. Не защото аз се страхувам, а защото имам две деца, които могат да се уплашат. Надявам се да са смокове, мисля, че не са отровни, но просто искам да съм сигурен. Утре ще отида да ги потърся пак и да ги снимам. Все пак, ако някой има предположения какви са, ще съм благодарен да сподели.
milenlg
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Пон Апр 30, 2012 11:44 pm

milenlg, стана ми интересно от поста ти и се разтърсих в интернет.

Този сайт с информация е интересен. Описаната от теб змия ми прилича на змия-червейница.

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=17149

Дали наистина това си видял? (по-надолу има снимки)
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот Koset0 » Сря Май 02, 2012 2:26 pm

Червейница/Тънък Стрелец/Стрелушка (смок е, не е отровен, но се изнервя и хъска, дори напада, но дори не може да те ухапе както трябва). Ако е червейница, нека си живеят, безобидни са. :ajaweki:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Змии Serpentes