Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерихме змия вкъщи

Намерихме змия вкъщи

Мнениеот Union » Сря Авг 22, 2012 10:01 am

Здравейте! В момента сме в Гърция при роднини. Днес роднините ги няма по работа, само родителите им са тук, на първия етаж, а ние сме на втория, къщата е на 2 етажа. Преди около половин час аз бях навън в двора, а майка ми уплашено ме извика, за да ми каже че е видяла змия, сиво-зелена. Извиках дядо ми, търсеха с майка ми, но нищо не намериха. Вкъщи има много неща от голяма библиотека до каси за праскови и други подобни. Та може да е навсякъде. Моля помогнете как да я изгоним. И предложения за вид също са добре дошли, аз мисля че е безкрак гущер без да съм я видял.
:ab:
Аватар
Union
В стадото

Re: Намерихме змия вкъщи

Мнениеот viki-Ivanova1 » Сря Авг 22, 2012 10:55 pm

Много ми е интересно от къде пък е влязла тази змия :ai: .Според мен не е много добре да оставате в къщата пък и да я видите змията ми е малко трудно да си представя възможност да я изгоните.А за вида от цвят доста трудно да се прецени каква е.Сигурно има 50 вида с такъв цвят.Не че толкова и разбирам от змии...Общо взето успех с премахването на змията и дано не пострадате.
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Union » Чет Авг 23, 2012 10:23 am

Да и на мен ми е интересно от къде е влязла, така или иначе е вътре. Купихме няколко пакета квадратни парчета картон или нещо подобно с ароматно, за животните "лепило " не мога да обясня точно какво е ,че уж да се залепи, ама едва ли. От снощи до 4 часа сутринта никой не е спал, само аз. Надяваме се да е излязла змията, защо търсихме навсякъде и няма, но само на теория...
Аватар
Union
В стадото

Мнениеот Ne_Razbral_4o » Чет Авг 23, 2012 11:32 am

През вратата,през дупка или е внесена с нещо в което се е спотайвала...със сигурност не е влязла през комина , от там влиза само Дядо Коледа.Може да опитате с топло прясно мляко в купичка поставена на земята така ,че да можете да я наблюдавате от разстояние.Когато бях малък баба на село така хвана един смок които се беше настанил в лятната кухня
Вярно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво.
Аватар
Ne_Razbral_4o
Животинче с въпрос

Мнениеот Union » Чет Авг 23, 2012 4:15 pm

Ами не сме пренасяли нещо толкова голямо, че да се скрие змия там, само 2 сандъка със засаден босилек против комари да стои до врата, но там да е имало змия и да не сме я видели, не ми се вярва. Не знам дали наистина змиите "пият " мляко, но ще пробваме.
Аватар
Union
В стадото

Мнениеот meri » Чет Авг 23, 2012 4:39 pm

Това,че змиите пият мляко е мит,ако почетеш по въпроса ще видиш.Змиите не могат да пият,защото не могат да гълтат течности,поради това,че езика им е раздвоен.
Ако смятате,че змията е още там,потърсете съвет от специалист.Всеки вид змия си има специфичен начин за хващане.Змиите са влечуги и не се хранят с мляко. :ab: По-добре сложете вода,не мляко.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Union » Чет Авг 23, 2012 10:12 pm

Мери, това, че не могат да пият вода го знам, не ме е страх от змии, дори ги харесвам и знам някои неща за тях от филми, от форуми и от книги, но само теория, не ми разрешават да взема змия, дори и да е царевичен смок . Възможно е някои змии да се привличат от млякото, чувал съм баби да разказват как смоци са се навъртали покрай кравите им заради млякото, но дали е истина не мога да кажа. Да, ще сложим във всеки ъгъл купичка с вода, ако е още тук сигурно е по-уплашена от нас. Дано да е излязла де. :ab:
Аватар
Union
В стадото

Мнениеот meri » Пет Авг 24, 2012 8:19 am

Това за бабите и млякото е поредния мит,носят се такива легенди,и не само.
Може вече и да е излязла без да видите. :ab:
Поради устройството на челюстите и езика не могат да сучат мляко.Бабите да си гледат плетките.Хората съчиняват какво ли не и сами си вярват.А един мит може да се преувеличава и предава по различни начини.
Щом обичаш змиите,може да почетеш,да видиш на колко неща ще попаднеш и ще се чудиш. :ag:

Офтопик:
В природата змиите никога не пият мляко,защото не могат да го усвояват,защото причинява алергични и стомашни заболявания.В изключително редки случаи,когато няма вода наблизо,могат да пият мляко,заради жаждата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ne_Razbral_4o » Съб Авг 25, 2012 11:13 am

Водата трябва ли да е топла за да излъчва някакъв животински мирис,сапун и шампоан трябва ли да има до купичката или да е студена от хладилника за да може да се разхлади змията в тези жеги :ah:
Ако пробием едно яйце и го вържем с конец може ли като краен резултат да получим змия на каишка...то и т`ва е мит ,че змиите влизат в кокошарниците и ядът яйцата от полозите [smile3537.gif]

meri написа:Бабите да си гледат плетките.

Ти заради това ли си смени аватара :ag:
Вярно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво.
Аватар
Ne_Razbral_4o
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Авг 25, 2012 12:33 pm

Змията отдавна е хванала пътя към гората сигурно.
А митовете и легендите са си от както свят светува... :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Union » Съб Авг 25, 2012 2:58 pm

Сигурно е хванала пътя, но към нивите, ние сме в, мисля че пак квартал се води, на 2 км от града е, та нашата къща една от последните и от там нататък всичко е ниви и може от там да е дошла, а и в двора са виждани 3-4 змии. Това че змиите ядат яйца е вярно, но рядко, предпочитат да си хванат някое пиленце.

Между другото като се разхождах в двора видях една дупка, точно като за змия, пуснах няколко камъчета вътре, но нищо не излезе и продължих, но не потърсих изхода, по-късно като се разхлади пак ще търся.
Аватар
Union
В стадото

Мнениеот Роко-бароко » Вто Юли 08, 2014 3:28 pm

На някого тук му е до смях, ама на мен не ми е.Вече два пъти в двора си засякох един огромен смок, над метър и половина, единият път щях да го настъпя.Не ме е страх но ми е неприятно и ме стресира, а днес в предверието си видях пак едно смоче, понечих да го убия но то избяга.Според мен и двата са слепоци понеже са сиви, не разбирам от змии.Живея на село, от 15 години, за пръв път ми се случва такова нещо.Притеснявам се за внуците, а и снаха ми сега е бременна, страх ме е да не се стресират като идват на гости.Не знам какво да правя и чета във форумите.Някои неща ме успокояват, но обща взето съм много стрестнат и притеснен.
Аватар
Роко-бароко
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Юли 08, 2014 4:41 pm

Не убивайте животни.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Вто Юли 08, 2014 10:11 pm

Не ги убивайте, ако трябва ги хванете и ги преместете, но не ги убивайте. Слепоците са супер безобидни, дори не са змии принципно. :ab: Толкова голям слепок обаче (над метър) не мисля, че има. Вид смок е, но така не мога да кажа какъв. Целият ли е сив? Може да е Голям стрелец. Като цяло змиите не правят лошо, а ловят вредителите по двора. Друг в въпросът, че хората в България ги смятат за вредни, страшни и т.н, което е много грешно.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Змии Serpentes