Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кралски питон

Кралски питон

Мнениеот trifon62 » Вто Юли 09, 2013 11:21 am

Здравейте приятели,
отдавна се занимавам със змии, но такова чудо не ми се е случвало. Миналата година си взех малък кралски питон, който беше свикнал да яде живи мишлета. Отначало му давах мъртви размразени мишлета, а той не отказваше и ги поглъщаше с охота, после преминах на живи мишки и хамстери. На 8-мия месец имах проблем с живата храна и 2-3 пъти нахраних питона с пилешко месо ( бутче ). От тогава питона не поглежда нито мишки, нито хамстери. В очакване е на пилешко и това е. Оставих го 1 месец гладен ( а иначе си има апетит ), но резултатът е същия. Хамстерите са вече негови приятели, а не храна.. с две думи си загуби инстинкта. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека да пише и/или да ми даде някакъв съвет. :)
trifon62
Животинче с въпрос

Re: Кралски питон

Мнениеот ilko3 » Вто Юли 09, 2013 1:39 pm

Пусни го на свобода според мен това е единственото решение... гледал съм предаването ловци на питони по Na geo wild и там така правят... както си решиш де :ay:
ilko3
В стадото

Мнениеот Шери » Вто Юли 09, 2013 6:06 pm

Илко - как да си пусне питона на свобода? ......
Нямам думи.
Някъде да пише България
Географско разпространение[редактиране]

Те обитават Африка от Сенегал, Мали, Гвинея-Бисау, Гвинея, Сиера Леоне, Либерия, Кот д'Ивоар, Гана, Бенин, и Нигерия през Камерун, Чад и Централноафриканската република до Судан и Уганда. Не е посочено точно местообитание в оригиналното определение.
Как ще оцелее навън според теб?
Иначе за храната
Прехранване[редактиране]

В дивата природа, тяхната диета съдържа най-вече дребни бозайници, като африкански плъхове с мека козина, полски и голи мишки. За по-младите индивиди е известно че се хранят и с птици. Питоните опитомени от дивата природа са претенциозни към храната и може да не реагират на храната така добре както питомно-отгледаните питони, които обикновено се справят добре с домашните плъхове и мишки, както с живи, така и с убити или размразени.[5] Храненето с жива храна може да бъде опасно за змията и не бива да бъде практикувано от неопитни стопани; това може да стане само в краен случай за змия, която не се е хранила за значително голяма част от време, и губи тегло. Размерът на жертвата давана на питона трябва да бъде еквивалентен или малко по-голям от широчината на най-голямата част от тялото ѝ. Този питон е познат с претенциозността си към храната и може да не се храни в продължение на месеци, особено през зимния размножителен период. Трябва да се вземе под внимание и дали змията не губи значителна част от теглото си. Паразитите също могат да бъдат причина за загубата на апетит у змията. Други причини за това могат да бъдат прекаленото внимание, или прекалено горещи или студени температури и не достатъчното пространство да се скрие във вивариума.
“Днес тълпата следва кокошия модел и помни само станалото между две хранения.”
Аватар
Шери
В глутницата

Мнениеот trifon62 » Вто Юли 09, 2013 9:09 pm

ilko3 написа:Пусни го на свобода според мен това е единственото решение... гледал съм предаването ловци на питони по Na geo wild и там така правят... както си решиш де :ay:

Ама аз да не съм го купил ей така колкото да се похваля и после да го пусна в природата?
trifon62
Животинче с въпрос

Мнениеот trifon62 » Вто Юли 09, 2013 10:03 pm

Значи,имам чувството че някой не ме е разбрал.Змията по точно питона е в цветущо здраве,без паразити с отлични условия на живот на които дори някой хора могат да завидят.Храни се добре ,като малко дете от ръка ,но признава само пилешко.Това ме озадачава защото върви против истинктите си.Просто питона е любимец на децата и затова повече време прекарва на свобода извън клетката .Както писах в началото имам опит със змии.Освен него имам още 9 броя между които две бои,яицееди и тънкоопашати азиатски смокове.Преди време отглеждах и пепелянки за отрова така че не съм бос в областа и са ми ясни доста работи,така че коментари от рода - пусни го на свобода,така гледах да правят по ДИСКЪВЪРИ са меко казано нелепи.Единствено мога да се съглася с колегата ,че му се обръща прекалено внимание и до такава степен е свикнал с хора че (в кръга на шегата ) се мисли за един от нас и явно е под достойнството му да яде мишки.А що се отнася до храната женската ми БОА страшно обича кюфтета на скара ,но това не и пречи да яде и плъхове.
trifon62
Животинче с въпрос

Мнениеот Шери » Сря Юли 10, 2013 12:13 pm

Ами аз змии не гледам, но все пак в по-горната информация пише, че ядът и птиците, така че защо да не е нормално?! Опитай с друга птица да видиш дали просто това му харесва или пък толкова се е прехласнал по пилешкото.
“Днес тълпата следва кокошия модел и помни само станалото между две хранения.”
Аватар
Шери
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Юли 10, 2013 1:20 pm

А пробва ли c плъхове, вмеcто c мишки. :ab: А може да е въпроc на вкуc,кой знае.Не миcля, че трябва да cе притеcняваш,но аз вcе пак не разбирам от змии. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Cake <3 » Пон Сеп 16, 2013 6:11 pm

Е като му харесва пилешкото нека си го яде.
Аватар
Cake <3
В ятото

Назад към Змии Serpentes