Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Змийче спасено от котки

Змийче спасено от котки

Мнениеот zuvs » Съб Юни 07, 2014 7:32 pm

Здравейте спасих този красавец от котките си и не мога да го пусна защотото съм инвалид и няма как да се отдалеча достатъчно кажете ми мога да го храня с червеичета и тн защото не мога да му хвана мишка или гущер.
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Re: змийче

Мнениеот zuvs » Съб Юни 07, 2014 7:38 pm

zuvs написа:Здравейте спасих този красавец от котките си и не мога да го пусна защотото съм инвалид и няма как да се отдалеча достатъчно кажете ми мога да го храня с червеичета и тн защото не мога да му хвана мишка или гущер.

Е как да кача снимка? Тоя форум мн зле
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Юни 07, 2014 8:00 pm

В сайт за снимки и даваш линк тук.Помоли някой да го пусне. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zuvs » Съб Юни 07, 2014 8:27 pm

Каде са тия саитове феисбука став ли?
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Съб Юни 07, 2014 10:41 pm

Нищо му няма на форума, айде сега. Я си качи снимките тук: http://prikachi.com/ или тук http://snimki.be/
И очаквам при първа възможност да пуснеш "змичето" на свобода! Не му е мястото при хората, няма да можеш да го храниш, не му е това естествената среда, само ще го мъчиш, за да те радва ли? Не си струва. Направил си добро, когато си го спасил, сега направи още едно добро и го пусни на свобода. Помоли човека, който се грижи за теб да ти помогне да го пуснете.
Bamo

Re: Змийче спасено от котки

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 6:55 am

Ето го и змийчето http://prikachi.com/images/684/7381684T.gpg
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 7:06 am

Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 7:12 am

Човекът кото се грижи за мен съм аз живея почти в гората само с моите многоброини любимци и веднъж месечно получавам провизии а котките са с мен като кучетата не се отделет за миг и за това не мога да го пусна без да го изядът а съм се изолирал защотото хората сте зли и животинките са ми отехата и компанията та моля ви при това положение кажете ми каквото знаете за това змииче?
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 7:22 am

Е някои знае ли нещо? http://prikachi.com/images/689/7381689t.jpg
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юни 08, 2014 7:29 am

Котките не ядат змии, отвори прозореца и го пусни, то ще си избяга само бързо. Така какъв живот ще има....а и не всички хора са зли, не ми харесва много начина ти на писане. Твоята "добрина" в момента е една злина, нищо повече.Змийте не ядат червеи....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 7:49 am

А яйца ще яде ли и какво е змийчето все пак? А да котките ядът змии!!!
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 7:52 am

Ето и още една снимка http://prikachi.com/images/703/7381703g.jpg
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 08, 2014 8:27 am

Не е змия в буквален смисъл на думата ЗМИЯ. Вид влечуго е. Ама в момента не мога да се сетя :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 8:40 am

Пробох едно яйце и му го дадох вярвам че ще си хапне. Хайде бе хора кажете как да се грижа за нейго? И каъв е точно този месец с провизиите ще поръчам и за нейго, но има доста време до тогава.
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 8:44 am

Ето и още една снимка http://prikachi.com/images/738/7381738j.jpg
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Нед Юни 08, 2014 9:01 am

Айде пускай го вече. Това не ти е играчка, змията въобще не иска да я отглеждаш - в нея е заложено да е свободна. Може би щеше да е по-добре да я бяха убили котките, отколкото да живее цял живот затворена извън естествената си среда. Като го държиш в плен и ти си зъл като останалите хора. Змиите обикновено ядат други животни, такива, които ти не можеш да хванеш. А ако обичаш всички животни, тогава за какво ти е да спасяваш един живот, а да отнемаш много други, за да го храниш?
Bamo

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 9:12 am

Явно не си прочел написаното до тук?
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 9:13 am

А относно убиванто сигурно се продават някаква замразена храна.
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юни 08, 2014 10:48 am

Да, продава се замразена храна за влечуги, но това не е било домашно животно и може да не я яде.За това е необходима жива храна. И какъв е тоя инат та не пускаш животното в природата, където му е мястото. Само ще го умориш с невежеството си. Трябва да има терариум с необходимите условия, но животните от природата трудно или изобщо не се адаптират, освен това са приносители на паразити. Какъв е проблема да затвориш котките за малко и да го пуснеш...или просто така реши, че трябва да го мъчиш "отглеждайки" го. Не се прави на интересен, а пусни животното да си живее живота....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 11:03 am

Котките ми са над 40 и са навсякъде няма как да бъдат затворени а и гошко е добре сучи от яицето но искам да знам повече за неиго относно терариумър за сега аквариум пясък и отоплителна лампа та ако някои ивка да ми каже какво още трябва и какво е точно влечугото би било добре?!?
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Юни 08, 2014 12:18 pm

Това е слепок или гущер (не мога да преценя от снимките). Добре е, че сте го спасили от котките, но се постарайте да го пуснете възможно най- скоро. Помолете някого ако трябва. Прочетох какво е положението Ви, но се надявам да намерите начин да го освободите. Котките наистина ядат змии и гущери, някои влечуги (например слепокът, което всички бъркат със змия) ядат червеи. Змиегущерът също се храни с охлюви и насекоми, по- рядко с други малки животни. Животното на снимката е малко на размер и според мен не може да яде мишлета например. Но наистина най- добре го освободи, защото и условията изглеждат ужасни. Надявам се да успеете.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Нед Юни 08, 2014 12:21 pm

Щом нямаш знанията да я разпознаеш, камо ли да я храниш, пусни я, не трябва да е при теб! А тея 40 котки от къде ги развъди толкова ве? Дай да помислим за тях, пусни змията!
Bamo

Мнениеот meri » Нед Юни 08, 2014 3:03 pm

Добре, дори да съм сгрешила, това не е причина да го гледаш у вас. Прилича на слепок. И не знам как ще смогнеш да го опазиш от толкова котки.....Пусни го, това е най-доброто, което можеш да направиш. Какъв е смисъла да го мъчиш? Странно как отглеждаш толкова котки....има кастрации, ако не знаеш...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 4:10 pm

Пуснах гошко и беше разкъсан и изяден за секунди!!! Лек ден и дано сте доволни!,,
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Нед Юни 08, 2014 4:52 pm

Имам чувството, че доста истории съчини в тази тема.
Bamo

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 08, 2014 6:36 pm

И пише от доста профили :-)
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Юни 08, 2014 7:02 pm

Не му обръщайте внимание.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zuvs » Нед Юни 08, 2014 10:22 pm

Та господина с акаунтите много ми е интересно от колко акаунти съм писал? А злата госпожа с фастамагориите, кое точно ми е е измислино? Че е било слепоче и ядяло червееичета и можеше да да не го погубвам заради егото ви? И въпреки че не мога да ходя не можете да ми сторите зло вече съм изолиран но все пак оспяхте да погубите това слепоче за това хвърлям тази сим карта и краи на връската с злата същнос на "човеците".
Аватар
zuvs
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Юни 09, 2014 8:47 am

Един съвет от злата госпожа,която не познавате и не знаете дали наистина е такава: когато даден вид животно се пуска на свобода се взимат известни предпазни мерки. За освобождаването на всеки вид животно си има методи и начин на работа/пускане на свобода.
А дали е имало такова и дали е пуснато....аз лично леко се съмнявам, видяхте, че не мина номера Ви на трол и решихте да се спасявате....хубав ден...
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Змии Serpentes