Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Каква е тази змия?

Каква е тази змия?

Мнениеот GalaxyfullofLove » Нед Май 24, 2015 6:50 pm

Здравейте! Намирам се на о.Тасос, Гърция, в малко село с доста изоставени и срутени къщи. Вече няколко пъти намираме змии в двора и за съжаление не носех телефон в себе си за да ги снимам, а и нямаше как да ги оставя, защото имаме любопитни кучета и затова бързо ги отнасях и ги пусках извън каменната ограда на двора ни. По описание местните ми казаха, че били водни змии, в близост има река. Но преди седмица премествахме едни греди и под тях намерихме една малка змия, която едвам се движеше, хвана ме паниката да не би да сме я натиснали с някоя греда докато ги местехме и я оставих на терасата, за радост след 15-20мин. започна да се движи свободно. Пуснах и нея в съседен изоставен двор. След това показвах снимката на местните хора, но така и не разбрах каква е - никой не е виждал такава. Търсих в интернет и пак без успех, аз и нищо не разбирам от змии де, но просто ми е любопитно каква е. http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=cqs1432486140m.jpg
Аватар
GalaxyfullofLove
Животинче с въпрос

Re: Каква е тази змия?

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 25, 2015 5:36 am

Проверихте ли в Интернет по списъка на влечугите характерни за Гърция.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Пон Май 25, 2015 12:37 pm

Здравей,това е вид гущер- Змиегущер (Pseudopus apodus) . На снимката е млад екземпляр. :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот GalaxyfullofLove » Съб Май 30, 2015 8:09 am

Здравейте! Благодаря ви за отговорите. Zoomaniak - бях убедена, че е змия и гледах само характерните змии за региона, отскоро проявявам интерес към влечугите и явно ще трябва повече четене.
Аватар
GalaxyfullofLove
Животинче с въпрос

Назад към Змии Serpentes