Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Митове и легенди за змиите

Митове и легенди за змиите

Мнениеот chochi » Пон Мар 17, 2008 1:19 am

Има ли змия, която хвърля камъни? Къде да намеря материали за тях и как се казват?
Последна промяна chochi на Пон Мар 17, 2008 1:28 am, променена общо 1 път
chochi
Животинче с въпрос

Re: змия

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 17, 2008 1:21 am

Само ако е женска
Мъжките хвърлят пръчки
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Пон Мар 17, 2008 1:27 am

Ябълки.... :ag: ябъкли хвърлят змиите ве .....:bi: :bp:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот chochi » Пон Мар 17, 2008 2:10 am

zoomaniak написа:Само ако е женска
Мъжките хвърлят пръчки

даи още нещо
chochi
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Мар 17, 2008 10:28 am

chochi написа:
zoomaniak написа:Само ако е женска
Мъжките хвърлят пръчки

даи още нещо

:bp: :ag: Малките мятат копия....
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот kitana » Пон Мар 17, 2008 11:09 am

Аз ли съм невежа или наистина има змии,които "хвърлят"разни работи hsuh :ag: То ако е така,тогава кобрата няма смисъл да плюе-един камък и прас м/у очите 24emo Абе,наистина ми стана любопитно.... WPE006AF02
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот vikito40491 » Пон Мар 17, 2008 10:55 pm

kitana написа:Аз ли съм невежа или наистина има змии,които "хвърлят"разни работи hsuh :ag: То ако е така,тогава кобрата няма смисъл да плюе-един камък и прас м/у очите 24emo Абе,наистина ми стана любопитно.... WPE006AF02

и аз половин час тука се чудя, аз ли не чета правилно.... а пък аз си мислех че само аз не схващам...
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Georg » Вто Мар 18, 2008 2:03 am

Зоо, нямаше ли си друга работа :ag: . Хвърли децата в смут. chochi е прав/а да пита това, защото явно е на такава възраст, че все още вярва в легенди. Ама по-големките... :bu: .

Това змиите дето хвърляли разни неща, сучели мляко от кравите, влизали в устите на спящите хора и безброй други глупости са просто митове и легенди, народни поверия и суеверия. Раждат се от невежеството на хората и неспособността на предубедените по рождение да си обяснят някои неща.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот hyla » Нед Мар 23, 2008 9:21 pm

Обаче някой змии могат да хвърлят отровата си. За камъни не съм чувала, но със сигурност от отровата ще е засегната жертвата повече, отколкото от камък :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот sasin » Нед Мар 23, 2008 9:36 pm

Затова пък има готини пичове като Georg които обясняват особено сладкодумно :ad:
Georg написа:Легендата, че удрял с опашка и хвърлял камъни е възникнала според мен напълно основателно.Виждал съм тази змия при бързото и оттегляне не веднаж.При рязко завиване между камъни примерно, от самата енерция опашката отскача и се удря в тях, при което се чува силно плющене.Понякога в чакълест терен тялото му изхвърля дребни камъчета на малки разстояния, но един уплашен човек може да приеме това за нападение над личността му. :D
Така един разказва едно и си го украсява, друг чул недочул, ама добре си го ундурдисал, че го и украсил за да изпъкне сред слушателите - ето ти легенда.Като се повтори много пъти става истина...Общо взето нападението на големия стрелец срещу хора е една от хилядите измислици за животни страшилища разказвани около овчарските огньове от векове.Какво да правят хората.Нямали са телевизия, не са имали и MTV - разказвали си приказки, запазени и до днес/да си плашат бабите внучетата, кога ги приспиват :)

част от негов пост в темата "Змиите в България" (на втора страница :ad: )
Новодошлите трудно биха прочели целия форум, като мен преди време.. Особено пък теми, които никой не си признава кой е заключил, само защото са от 2005та :ac: (позволих си да я отключа, че май в момента всеки действа както прецени..)
Падам си по всички змии, ама май сега само зелените и жълтите питони са на мода и за другите много не се говори hsuh
Офтопик:
Зоо обича си прай ташаци :ap:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Georg » Пон Мар 24, 2008 9:32 pm

Браво sasin! :bi: Имам спомени за тези постове, но не сещах къде са. Все не ми стига времето да погледна назад по форумите, сигурно има доста интересни неща. Някъде тук също обсъждахме и митове и легенди за змиите, пак през 2005/2006 година беше icon_dontknow .
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Митове и легенди за Българските змии

Мнениеот zoomaniak » Пет Авг 15, 2008 8:59 am

здравеите,казвам се петко на 23 години съм от град Чирпан,пиша ви във връска с огромна змия която видях на един язовир близо до градани,такова нещо не бяхме виждали на живо с моите приятели,змията бесхе не по малко от 2 метра,главата и беше колкото 2 юмрука,за дебелина нищо не мога да кажа защото беше във водата,просто искаме да разберем какъв вид е тази змия!утре пак ще сме на язовира ще наблюдаваме пак за това огромно нешо за да направим снимки!ще ви пиша отново при следващата прясна информация,довиждане за сега!
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Митове и легенди за Българските змии

Мнениеот OT6ELNIK » Пет Авг 15, 2008 10:31 am

100% смок аз съм хващал над 1.5 метра в квартала преди години , но за главата ми се струва преувеличено , и да не забравяме , че във водата се получава зрителна измама особено ако е на залез слънце .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 15, 2008 2:38 pm

На страха очите са големи а :ag: смок е със сигурност, може би вдлъбнаточел или стрелец щом е бил толкова голям. Само да не решат да го убиват ако пак го видят!!! Тея змий са безопасни за хората.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Пет Авг 15, 2008 3:52 pm

COLUBER написа:На страха очите са големи а :ag: смок е със сигурност, може би вдлъбнаточел или стрелец щом е бил толкова голям. Само да не решат да го убиват ако пак го видят!!! Тея змий са безопасни за хората.

Освен някои идиот да реши да бръкне в устата на бдлъбнаточелния . :ag: :ag: icon_dontknow icon_crazy
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 15, 2008 5:26 pm

Мда сигурно и такива ги има.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Georg » Чет Окт 02, 2008 1:17 am

Преди години се срещаха и доста големи Сиви водни змии. Аз съм виждал такава дълга около 1.5 м. и доста дебела. Може все още да има такива екземпляри. Вероятно са я видели в момент, когато току що е нагълтала някоя риба и са взели одебелението в шията за грамадна глава.

Natrix natrix

Змийчето от тази снимка е около 30 см., но се беше малко надценило и в продължение на 2 часа поглъщаше голяма жаба. Виждате как изглежда главата му спрямо тялото
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот Beshet » Сря Ное 12, 2008 4:55 pm

Ако търсите митове обиколете селата и какво ли не ще чуете :)
Най-любими са ми историите за десет метрови смокове, които пият краве мляко и взимат камъни с опашките си и ги хвърлят по хората :ai:
В селото ми се разказват истории за мъж, който нямал страх от змии и ловял смокове с голи ръце :ajaweki: Но веднъж хванал толкова голям смок, че той се увил около него и щял да го удуши, ако наблизо нямало хора, които убили змията и го спасили icon_crazy
Beshet
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Сря Ное 12, 2008 7:14 pm

Beshet :aja5tki: :aja5tki: icon_bowdown icon_bowdown icon_bowdown селяните къртят мивки просто! И аз многократно съм се убедила в тяхната глупост.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Ное 13, 2008 1:41 pm

1-2-3-4бр. разказвачи и вече ще е 15 метра .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот COLUBER » Чет Ное 13, 2008 10:41 pm

OT6ELNIK написа:1-2-3-4бр. разказвачи и вече ще е 15 метра .

:aja5tki: нали icon_thumb
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Чет Яну 22, 2009 4:56 pm

Хахах охх не мога да се въздържа да не кажа една история, която всъщност е за жаба... Може и да е истина, но на мен не ми се вярва нещо... icon_dontknow
Та, един от нашия клас (живее в село) разказва на всеки, готов да слуша за един ден как излиза навън и гледа някаква жаба, голяма колкото хмм... ми как да го кажа.. една човешка прегръдка :ag: (ми той така показа с ръцете) и значи тя сучела от кравата мляко и когато той е пробол с вилата изтекло около 3 л мляко... Доколкото знам, такива жаби не се срещат в България, а дори и да греша откога жабите пият мляко?
:ag:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Чет Яну 22, 2009 7:20 pm

Ами мит ли е, че когато има вятър, няма змии?
little_didi4
В пасажа

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Яну 22, 2009 7:48 pm

little_didi4 написа:Ами мит ли е, че когато има вятър, няма змии?

Няма такова нещо .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот little_didi4 » Чет Яну 22, 2009 8:01 pm

и баси само когато е студено ли се крият :ad:
little_didi4
В пасажа

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Яну 22, 2009 8:06 pm

little_didi4 написа:и баси само когато е студено ли се крият :ad:

Не само тогава .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот little_didi4 » Чет Яну 22, 2009 8:14 pm

вярно ли е че таралежа яде змии?
вярно ли е че змиите имат повече отрова през пролетта?
че не са активни ако не са събирали топлинка? това не знам как ще се разбере.имам предвит ако е излязла сутринта и още слънцето не е напекло силно,тогава тя по малко активна ли е...по агресивна ли е?

повече въпроси нямам
little_didi4
В пасажа

Мнениеот bu6i » Чет Яну 22, 2009 8:24 pm

Да :ab: smiley24
.....п.с. ако ти трябват обяснения по случая :ab:.... кажи :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sasin » Сря Яну 28, 2009 5:09 am

Аз искам обяснение защо през пролетта имат повече отрова :ad:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Aquila » Сря Яну 28, 2009 8:22 pm

sasin написа:Аз искам обяснение защо през пролетта имат повече отрова :ad:
Защото се е натрупвала по време на хибернацията.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот little_didi4 » Чет Яну 29, 2009 2:04 pm

извинявам се тъпите въпроси но се чудя и не се сещам за сега да съм чела някъде това...но ако времето е лошо..т.е облачно но топло излизат ли змиите или ако вали дъжд примерно?

бях много изненадана от негативният отговор на въпроса дали змиите излизат ако има вятър...все си мисля че някъде бях чела или гледала ,че ако има вятър те нямало как да се пекатна слънцето и нямало как да се стоплят ..защото вятъра....а може и пак да съм го сънувала това...
little_didi4
В пасажа

Мнениеот bu6i » Чет Яну 29, 2009 7:44 pm

:ab: ...кви интересни неща сънуваш Дидич :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
.....накратко.... ако е топло и не е зима :ab: ....змиите са активни,неависимо от времето.....това ,че се крият ,не значи ,че на са активни smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот pavlov » Съб Май 30, 2009 7:57 pm

сега видях темата и няма как да не ви разкажа култовата история на един образ от моето село :ag:

"Карам си аз трактора към еди кой си дол и по едно време гледам един смок пресича пътя - ама смока 10 метра минимум и дебел ей толкова (тук показва с две ръце окръжност с диаметър около 25 см.)! Като минах през него с трактора и подскочих вътре; ударих си главата в тавана! А на смока нищо му няма - скри се в тревата"
:ajaweki: :bi: :bp:

това естествено украсено с всичките му псувни, възклицания и т.н. е култова история, но аз не съм толкова поетичен за да я пресъздам в целия и блясък :bs:
pavlov
Животинче с въпрос

Re: Митове и легенди за змиите

Мнениеот sasin » Сря Дек 09, 2009 4:21 pm

Я кажи къде го тва село :ad: да ти дойдем на гости :ap: да се запознаем с човека :ajaweki:
sasin
Пчела майка

Мнениеот pavlov » Пон Дек 14, 2009 8:28 pm

sasin написа:Я кажи къде го тва село :ad: да ти дойдем на гости :ap: да се запознаем с човека :ajaweki:

Не ти трябва да се запознаваш с човек с прякор "петела", особено ако е от Плевенско село... :ag:
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Вто Дек 15, 2009 3:12 pm

Хахаха :ajaweki: :ay: Тва ша го използвам за нарицателно вече - "Не бъди петел!" :ag:
sasin
Пчела майка

Назад към Змии Serpentes