Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ферми за змии

Ферми за змии

Мнениеот Иршад » Вто Апр 01, 2008 11:41 pm

Здравейте!
Нова съм тук и моля, ако някой има инфо за ферма за змии, да сподели!
Бъдете здрави!
Иршад
Животинче с въпрос

Re: ферма за змии

Мнениеот bu6i » Сря Апр 02, 2008 12:02 am

Какво трябва да значи "ферма за змии"....ти какво разбираш под тази формулировка icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2008 1:01 am

ще ги доите ли или ще ги стрижете или за месо или само яйцата им ще събирате или отровата - колко змии - какви змии - как ще ги храните - машинно или ръчно да знаем по кой проект на ЕС и Сапард да ви включим
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 02, 2008 9:52 am

zoomaniak написа:ще ги доите ли или ще ги стрижете или за месо или само яйцата им ще събирате или отровата - колко змии - какви змии - как ще ги храните - машинно или ръчно да знаем по кой проект на ЕС и Сапард да ви включим

:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 02, 2008 10:12 am

:ag: :ajaweki: Човека сигурно просто си търси да си купи евтино змия а вие му се нахвърлихте по Сапарт и т.н.
Ферма за змии ще рече развъдник на змии :)
jordanmilchev

Мнениеот Иршад » Сря Апр 02, 2008 1:48 pm

Ами ще ги стрижем - чух, че вълната върви много скъпо и искам да забогатея, разбира се...

Защо ли и не предположих за подигравките?

Апропо - израза "ферма за змии" не съм го измислила аз. А това, което аз имам предвид, е за доене на змиите.
Иршад
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2008 2:00 pm

Имате ли си лиценз...
Всеки частен лицензиран терариум може да дои отровните си змии - сключва си договор с разни фармацефтични фирми и става богат...

Въпроса е кой вид змия искате да доите
Много въпроси има

Лиценз ако имате - другото лесно - а сега да ви снасяме информация как става всичко - аз познавам ли ви - може да сте фен бракониер - фен териарист който иска да стане богар за сметка на пепелянките.......

Вие фирма ли сте или така си питате.........това инфо което искате е опасно инфо - по-добре е да не го знаят всички......

Има си закон за змииски ферми и тяхното лицензиране и стъпки на действие около тая мечта......

Тука го знаят това има нема - 2-4 души как става........но никой няма да даде точна информация за да може всеки да си прави фермичка в задния двор........и правилата на форума ни забраняват да снасяме информация която може да навреди на животните - питахте админа - ако стане фал може да ни банне :ai: не искам да ме гонят с камъни от тоя фермерски форум... :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 02, 2008 2:14 pm

Иршад написа:Ами ще ги стрижем - чух, че вълната върви много скъпо и искам да забогатея, разбира се...

icon_rofl icon_rofl icon_rofl icon_thumb

Не се подиграваме бъзикаме се, има разлика :ad: icon_wavey
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Иршад » Сря Апр 02, 2008 2:59 pm

Сериозно - има разлика между подигравка и бъзик - мисля, че разликата е само в това дали познаваш лично човека или не.
Така или иначе, няма място за подигравки или бъзичци - аз поне не съм в 5-ти клас...Ако някой от вас си е още в пубертета и му се ще да си говори на воля, си е негова работа.
Аз дойдох тук съвсем възпитано и не съм провокирала когото и да било към фриволно държане.

По повод на въпроса ми - до зооманиака - пуснала съм и е-мейла си, както и ника си в Скайп.
Иршад
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2008 3:01 pm

Не се сърдете...
Ама "искам ферма за змии" в Бг стана спорт и ние вече го ударихме на майтап - не съм срещнал в интернет сериозен инвеститор - защото опира всичко до бизнес около идеята ви... :az:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Сря Апр 02, 2008 10:49 pm

Иршад написа:Ами ще ги стрижем - чух, че вълната върви много скъпо и искам да забогатея, разбира се...

Защо ли и не предположих за подигравките?

Апропо - израза "ферма за змии" не съм го измислила аз. А това, което аз имам предвид, е за доене на змиите.

Не се бъзиках само попитах....."ферма за змии" може да значи много неща....ти имаш в предвид доене ,аз размножаване.....друг кой знае какво и т.н.За доенето май се отказаха вече.....по едно време бая доене падна и като се позадръстиха с отровата/поради липса на купувач/и си пуснаха змиите.....ама това е стара информация ,може пък някой да е започнал пак ,но хич не ми идва на ума ,как ли ще започне да дава обяснения и информация ,че и по форумите :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот American_Dragon » Сря Юни 23, 2010 8:57 am

.. [d028.gif] [d028.gif] [k038.gif] [k038.gif] [k038.gif] [k038.gif] [d028.gif] [d028.gif] .

Последно има или няма развъдци за змий по точно Кралски питон
[k038.gif] [d028.gif] [d028.gif] [d028.gif] [d028.gif] [d028.gif] [d028.gif] [d028.gif]
American_Dragon
Животинче с въпрос

Назад към Змии Serpentes