Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Съвет за пренасяне на зайче :)

Съвет за пренасяне на зайче :)

Мнениеот sevinka » Пон Ное 09, 2009 1:04 pm

Здравейте, имам зайо от две седмици. На Коледа ми се налага да пътувам за две седмици, като пътят ше бъде поне 6 часа. Чудя се кое ще е по - добре за зайчето, дали да го оставя тук на приятел, или да пътува с мен в преносима кошница.Тогава зайчето ще е на около три месеца. Притесняваме дали ако го оставя на приятели смяната на обстановката няма до го уплаши, или пътят ще е по - стресиращ. Моля, дайте ми съвет :ab:
sevinka
В стадото

Re: Съвет за пренасяне на зайче :)

Мнениеот kreizo » Вто Ное 10, 2009 11:49 am

По-добре е да го оставиш при приятели. Прекалено е малко все още за да го разнасяте по пътищата и то особено като е студено. Иначе като порасне няма проблеми. Нашият всяка седмица си го возим нагоре надолу в една по-малка клетка (50х35х35) и няма никакви проблеми. Единствено му изливаме поилката, че от друсането по пътя постоянно капе и после всичко е вир вода.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот dacheff » Пет Ное 13, 2009 12:42 am

Аз пък и като попорастне, те съветвам да продължиш да го даваш на приятели. Самото пътуване може да бъде много травмиращо за зайче. Аз живея в Германия и винаги като се прибирам до България, ми се иска да си го взема. Но съдейки, как се плаши животинчето, само като пътуваме до ветеринаря, направо... Става въпрос за 10-15 минутки возене с кола, цялата шумотевица по улиците, кара сърчицето му да бие като лудо. Да не говорим, че зайчетата могат да умрат от инфаркт... До сега винаги съм го оставял при приятели да го гледат и никога не съм имал проблеми после. Съветът ми е - щом имаш някого, на когото имаш доверие - не го подлагай на стреса от пътуването :ay:
dacheff
Животинче с въпрос

Мнениеот gingibi » Чет Юли 28, 2011 8:49 pm

Ние мислим след месец да се местим в друг град да живеем. Няма вариант да оставим зайо. Пътуването ще е с кола и ще отнеме около час и половина. Мисля да го взема с клетката, в която си обитава постоянно и да го завия отгоре с нещо, за да не се стресира много при пътуването. Друго какво ще ми препоръчате за пътуването и за свикването с новата обстановка?
"Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните."
„Когато човек иска да убие тигър, нарича това спорт; когато тигърът иска да го убие, нарича това жестокост.“
Джордж Бърнард Шоу
gingibi
В стадото

Мнениеот Viki » Нед Юли 31, 2011 7:39 pm

По-добре не го завивай че на тази жега...не вярвам да му стане нещо-не са чак толкова страхливи зайчетата
Аватар
Viki
В стадото

Мнениеот gingibi » Пон Авг 01, 2011 11:04 pm

Вярно това не съобразих. Той е свикнал всеки месец да се караме на лекар. Ама там е 15-20 минути. Пък тук повече. И си е пълна смяна на обстановката. За това ми е притеснено как ще мине и как ще свикне. :ah:
"Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните."
„Когато човек иска да убие тигър, нарича това спорт; когато тигърът иска да го убие, нарича това жестокост.“
Джордж Бърнард Шоу
gingibi
В стадото

Назад към Зайци