Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Размисли за второ зайче

Размисли за второ зайче

Мнениеот divata_pechurka » Пон Ное 30, 2009 2:48 pm

Напоследък обмисляме варианта да вземем на Пени другарче - хем да не и е скучно като е сама, хем да не забрави какво е това себеподобен, хем и на нас 2 радости така ще ни станат :ad:. Въпросът ми е ще могат ли да живеят в една клетка ( голяма разбира се)? И също, ако новото зайче е мъжко кога им се пробужда нагонът, защото Пени е още много малка за бебета ( на 4 месеца е почти)? Или пък ако е и другото женско проблемно ли ще е съвместното им съжителство? Ако другото зайче е по-малко на размери и на възраст съответно по-лесно ли ще се приобщят? Аз се надявам да си свикнат едно с друго лесно, защото и Пени е още малка и зелена и може би няма да делят територия, но знам ли.... Тя си пада малко дивак...в смисал не хапе, но си е калпазанка де [smile3537.gif]. Много ще е хубаво някой с подобен опит да ми даде някакъв съвет, както разбира се и всеки друг, ако има компетентно мнение по въпроса много ще се радвам да ми даде инфо! Благодаря предварително за отговорите! :sunny:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Re: Размисли за второ зайче

Мнениеот kreizo » Вто Дек 01, 2009 7:11 pm

По принцип зайците не са социални и си живеят поединично. Събират се само за разплод... До сега по повече от един заек в клетка съм виждал само по зоомагазини където ги блъскат най-вече заради липса на място... Ако вие искате да си имате второ зайче и да му се радвате да. Но за дружинка на първото по-скоро си мисля, че няма да стане... Имаме приятели с два заека, мъжки и женски, гледат ги отделно и така...
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Сря Дек 02, 2009 10:44 am

Ами ако са две женски?
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот kreizo » Чет Дек 03, 2009 10:11 am

Ако са две женски със сигурност ще се бият за територия...
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот nikineli » Съб Дек 05, 2009 9:02 pm

Ние имаме три зайчета,като целта ни беше да ги гледаме заедно,но....Докато са малки е добре,но след третият-четвъртият месец вече не се получава.Много ми беше мъчно и не исках да приема,че ще ми живеят отделно,защото ги исках заедно.Купих голяма клетка и ги разделих.Мъжкият в по-малката,а двете женски ги разделих с преграда в голямата клетка.В общи линии свикнахме и сега не ни прави впечетление.Ние имаме три ве ,з,ащото искахме да си правят компания,а защото имам две деца и аз съм третата луда в къщата и да има за всеки по зайче,иначе ще става бой.Мъжкият непрекъснато ги гони,а поколения всеки месец не е желателно да имаме.Когато той ги гони те бягат и се плашат,хвърчат косми ,абе ужас!Когато събера женските за първите две минути се разбират,а после и те се сбиват.Едната е по-агресивна и борбена и винаги напада другата,която е голяма страхливка.Това е в общи линии.Вземи си второ,но не за другарче на другото,а заради самата теб.И задължително отделно!Помисли!
nikineli
В ятото

Мнениеот nikineli » Съб Дек 05, 2009 9:06 pm

Идеята ми беше да кастрирам мъжкият и да ги събера,но се отказах.Той не е агресивен,а много мил и добър и не ми се ще да му го причинявам,поне за сега.Мога да си ги гледаме отделно.И пак по отделно се разхождат,като това право е в по-голямата си част на мъжкият,защото женските са страхливи и се разхождат малко.Излизат ,разхождат се и хоп в клетката,а той-Зайо не му пука и може да си стои цял ден на вън без да го притесни нещо и някой.
nikineli
В ятото

Мнениеот icespirit » Съб Яну 23, 2010 4:51 pm

Е кат са казали хората различни хора различни нрави,предполагам че и със зайците е така :)
Как например на село хората гледат много зайци на едно място?
Аз например имам мъжко зайче на годинка и също се замислям за още едно. Въпроса е дали в различни клетки да са ( не за да не се бият а предимно да не се размниожават безразборно) или в една голяма с преграда. Дайте съвет.
Аватар
icespirit
Животинче с въпрос

Мнениеот vicky87 » Съб Яну 23, 2010 7:09 pm

Аз имам две зайчета - мъжко и женско. Гледам ги в отделни клетки, но през деня ги пускам в стаята и са заедно.Разбират се отлично
Зайчето влиза в горската баничарница и казва: - Една боза и "Зайченцето бяло" до дупка!
vicky87
В ятото

Мнениеот nikineli » Сря Яну 27, 2010 8:50 am

Моята клетка е голяма и съм я преградила и там си живуркат двете женски,а мъжкият ми е отделно.Той сега полудява,защото са една до друга клетките,но не мога да си представя той и тя само с преграда.
icespirit написа:Е кат са казали хората различни хора различни нрави,предполагам че и със зайците е така :)
Как например на село хората гледат много зайци на едно място?
Аз например имам мъжко зайче на годинка и също се замислям за още едно. Въпроса е дали в различни клетки да са ( не за да не се бият а предимно да не се размниожават безразборно) или в една голяма с преграда. Дайте съвет.
nikineli
В ятото

Назад към Зайци