Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Интензивно опадане на козина

Интензивно опадане на козина

Мнениеот valent » Пет Яну 06, 2012 8:32 pm

Някъде около нова година нашия зайко нещо се разболя и ходихме на вет. Той каза че има утайка в пикочния мехур (гледа на ехограф) и започна лечение с Байтрил, като паралелно давахме болкоуспокоително, Деган и някаква хранителна добавка.
Проблема е че от тогава козината му доста почна да пада (особено около гръбчето) и се чудя дали е от лечението, дали е от стреса покрай борбата за даване на лекарствата или просто по-бурно си сменя козината.
Insieme Assassini !
Аватар
valent
В стадото

Re: Интензивно опадане на козина

Мнениеот Koset0 » Пет Яну 06, 2012 9:53 pm

valent написа:Някъде около нова година нашия зайко нещо се разболя и ходихме на вет. Той каза че има утайка в пикочния мехур (гледа на ехограф) и започна лечение с Байтрил, като паралелно давахме болкоуспокоително, Деган и някаква хранителна добавка.
Проблема е че от тогава козината му доста почна да пада (особено около гръбчето) и се чудя дали е от лечението, дали е от стреса покрай борбата за даване на лекарствата или просто по-бурно си сменя козината.

Ветеринарят какво каза за козината ?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Яну 06, 2012 10:52 pm

Всичко е възможно,може би отново трябва да се посъветвате с доктора си.

viewtopic.php?f=220&t=12872
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valent » Съб Яну 07, 2012 1:39 am

Ами това линеене започна 2-3 дена след последното ходене при вет. Също ветеринаря ни даде една храна, в която всичко е направено на гранули - http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Hr ... zaIci.html,
докато преди беше на - http://www.uzunov90.com/product.php?id=467.
Insieme Assassini !
Аватар
valent
В стадото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Съб Яну 07, 2012 2:58 pm

Може и да бъркам но може и да е бремена защото нашето зайче като забременя и малко преди да роди така започна да му опада козината но може и да е от лечението трябва да го заведете на вет!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот meri » Съб Яну 07, 2012 6:04 pm

Давайте новата храна и ще видите дали има разлика,но трябва да се установи причината.

viewtopic.php?f=277&t=17313
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bunninny » Нед Фев 19, 2012 7:46 pm

Аз също имам подобен проблем.Малко преди и след като роди моята зайка тя много се скубеше . Падаха цели топки косми от нея.След месец спря да се скубе толкова , но продължава да е повече от обикновено.Ходих на вет , но той не каза нищо конкретно и сега не знам.Благодаря предварително!!!
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Назад към Зайци