Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

кастрация за зайче

кастрация за зайче

Мнениеот ivanacheva » Съб Юли 14, 2012 7:59 pm

Здравейте !
Имам мъжко зайче на около година и половина. Много е общително и постоянно търси внимание . Вечер го изкарвам да потича , но през деня не мога да му обръщам много внимание и реших да му взема женско другарче . Така хем ще има приятел за игра , хем и съпруга . Да обаче от това , което съм чела зайците раждат много често , а аз не желая моите да имат повече от едно или две поколения и мисля да кастрирам едното . Моля ви посъветвайте ме кое да кастрирам и дали е добра идея въобще да взимам второ зайче : )

Благодаря предварително !: )))
ivanacheva
Животинче с въпрос

Re: кастрация за зайче

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 14, 2012 8:04 pm

Вземете си еднополови и няма да кастрирате никое от двете.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Съб Юли 14, 2012 8:14 pm

Не е сигурно. Някои мъжкари се бият и по-силния кастрира противника.. Понякога битките са жестоки, но всичко зависи от животните и е един вид лотария.. Най-добре не му взимайте "другарче", заека няма нужда от такова.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот ivanacheva » Съб Юли 14, 2012 8:27 pm

да и мен ме притеснява ако взема втори мъжки да не се бият. Ако взема женски нямам нищо против да имат едно или две поколения ,но не повече ,защото няма какво да ги правя , а вкъщи и сега е цял зоопарк :D
ivanacheva
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 14, 2012 8:29 pm

valnata написа:Не е сигурно. Някои мъжкари се бият и по-силния кастрира противника.. Понякога битките са жестоки, но всичко зависи от животните и е един вид лотария.. Най-добре не му взимайте "другарче", заека няма нужда от такова.

Тука по форума има ли Теми/Наблюдения за декоративните зайчета до 1-2кг. За бой и кастрация.....

Това важи само за зайците за месо и т н.....тоест сериозни породи зайци.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Съб Юли 14, 2012 8:38 pm

Не знам декоративните и кое се води "декоративно".. то един с един не си прилича.. :ag: За мен са единаци и килограмите не са от значение, ама знам ли. :ajaweki: Имам двама познати, които до преди година-две гледаха зайци( по една бройка, уж декоративни) и като ги събираха единият мъжки доминираше над другия по същия начин по който го правят и тия дето ги гледах за месо. То си му е заложено, не може да има голяма разлика според мен.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Юли 14, 2012 9:12 pm

По форума теми има много,зайците са териториални животни и се бият.За какво ви е поколение,ще намерите ли дом на всички.Понякога раждането е опасно.
Освен това в този форум не се толерира размножаването на животни. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ivanacheva » Вто Юли 17, 2012 1:38 am

Да прави сте . Мислех ,че така ще направя добро на зайчето , но май ще е обратното . Няма да взема мъжко ,защото може да не се разбират. Женско също не е добра идея щом раждането е опасно , а и не съм много за кастрацията. Може би ще е най-добре ако е сам . Благодаря ви , че ме насочихте към правилното решение :)
ivanacheva
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Юли 17, 2012 8:21 am

viewtopic.php?f=277&t=18055

И темите ни в раздел гризачи viewforum.php?f=277
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Милето » Вто Юли 17, 2012 8:59 am

ivanacheva, за мен взимането на второ животно не е въобще лоша идея, стига да имаш място и възможност.

Класическият вариант е мъжко кастрирано и женско. Зайчетата ще са много щастливи заедно, те са силно социални животни. Трябва да се предвиди време след кастрацията на мъжкото, преди да се събере с женското.

:ay:
Аватар
Милето
В ятото

Назад към Зайци