Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Подрязване зъби на декоративно зайче

Подрязване зъби на декоративно зайче

Мнениеот mimence1991 » Вто Яну 08, 2013 6:38 pm

Здравейте от 4 месеца насам зайчето ми има нужда през 2-3 седмици да му се подрязват зъбите.Водих го 3 пъти до сега на ветеринар.Но искам да си закупя ножица с която да му ги режа аз,защото вече нямам възможноста и времето да го водя.Пък и по 6 лв ми взимат всеки път.Разпитах ветеринар и той ми каза че попринцип се режат с ножица с която се режат нокти на кучета.Някой може ли да ми каже от къде мога да си купя такава ножица онлайн или да ми препоръча модел.Ветеринаря ми каза че на Fearplast е най-добре.Ще съм много благодарна.
mimence1991
Животинче с въпрос

Re: Подрязване зъби на декоративно зайче

Мнениеот Koset0 » Вто Яну 08, 2013 6:41 pm

http://shop.zoomania.org/kucheta/klesht ... cheta.html :ab:

Можеш да му дадеш някакви дървени играчки да гризе, за да ги изпилва поне малко.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Яну 08, 2013 7:03 pm

С какво го храниш,та толкова често трябва да се режат.Задължително трябва да гризе нещо за изпилване на зъбите.Понякога за израстването има и други причини,попитай лекаря дали няма такава.Освен това порасналите зъби създават сериозни проблеми.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mimence1991 » Сря Яну 09, 2013 11:55 am

Яде всичко предимно гранули и сено както и хляб много обича.Ветеринаря ми каза че това е вид болест.Веднъж счупили се зъбките са израснали накриво и постоянно трябва да се подрязват.Много неща съм му слагала за гризене,трупчета дърво,кора от дърво,пръчки и какво ли не.Не иска и да ги погледне,дори и гумена играчка.Единственото нещо което гризе е клетката си.
mimence1991
Животинче с въпрос

Мнениеот devil_queen » Пон Мар 11, 2013 11:24 pm

Ето ти го първият проблем - клетката! Моят хубавец си шара из цялата къща и нямам проблем. Зъбите никога не съм подрязвала и не се е налагало слава Богу, само ноктенцата. Не препоръчвам сама да подрязваш зъбките.
Пробвала ли си с гризините на Витакрафт ( тези на дървената пръчка) моя сладур след като изяде ядките от него почва да разнаса пръчката. Иначе и аз съм слагала какви ли не клонки и не им обръща внимание.
До колкото знам, трябва да ядат твърди неща - гранули от тези кръглите, сух хляб, сухари и т.н.
Аз това, което съм - Бъди себе си!
Аватар
devil_queen
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Нед Мар 17, 2013 4:46 pm

Зайците не трябва да ядат хляб, той не е за тях, както може да се предположи. Набери отнякъде хубави клонки от ябълково дърво или храст лешник, на тях може да има и свежи пъпки. Да видиш как ще ги яде с удоволствие. Рязането на зъбите в домашни условия за мен е леко казано несериозно. Това се прави от специалист. Имам чувството, че има какво да се промени в отглеждането на това зайче, за да не се налага това често рязане и даване на пари. На колко години е зайчето?
Аватар
Милето
В ятото

Назад към Зайци