Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Отглеждане на два заека

Отглеждане на два заека

Мнениеот miass » Пет Мар 28, 2014 5:46 pm

Имам мъжко зайче на около 4 месеца, преди няколко дни взехме и женско, на по-малко от 2 месеца. Мъжкото зайче се беше научило само да не си прави работите извън клетката или го правеше само в краен случай, ако съм забравила да я отворя, но откакто взех малкото започна да ака постоянно навсякъде - върви и ръси, постоянно. Според мен го прави нарочно, но защо ? С малкото се разбират и постоянно се търсят, но той постоянно й се катери - некачествено, но все пак..... Има ли някаква опасност от това - четох, че за да забременее женската трябва да е разгонена и ако не е няма как да стане, но мъжкия не се ли изтощава по този начин, не досажда ли на женската, няма ли опасност да се предизвика по този начин ранно разгонване и това да навреди по някакъв начин на женското ? Това са ми за сега въпросите - поне тези, за които се сещам. Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете с отговори и съвети
miass
Животинче с въпрос

Re: Отглеждане на два заека

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 29, 2014 7:32 am

Мъжкият с акитата си сега яко маркира - заради женската :ba: :ab: :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот miass » Съб Мар 29, 2014 10:51 am

А кога ще спре ? Защото го прави предимно на дивана, събирам ги и докато ги изхвърля и се върна, вече има нови 5-6-7, от къде ги вади толкова . не знам :ai:
miass
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Пон Мар 31, 2014 2:56 pm

Е как да не знаеш откъде ги вади! :ag: :ajaweki: Много варианти няма.
Както казва Зооманиак, мъжкият сега си маркира територията. Наблюдавай ги дали се разбират добре, да няма агресия.
Женското има ли къде да се прибере, ако пожелае, или са изцяло заедно? На какво пространство живеят?
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот miass » Сря Апр 02, 2014 8:15 pm

Разбират се много добре, постоянно се търсят, имат си по принцип отделни клетки, но като ги прибера поотделно, всеки застава в края на своята и се гледат един друг - сърцето да ти скъсат и сега ги прибирам заедно, преди малко мъжкият беше в клетката, женската отвън, покатери се по клетката и влезе при него и това го прави постоянно, агресия за сега няма, само акането [mood_feelings_hurt.gif]
miass
Животинче с въпрос

Назад към Зайци