Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с хигиената

Проблем с хигиената

Мнениеот Kameliq » Чет Юли 30, 2015 4:00 pm

Здравейте! От година имам мъжки клепоух заек, беше нормално първите месеци с миризмата от клетката, но след това започна да става странно! Не само миризма се усеща, но и влакънца започнаха да витаят из помещението. Започна да става доста мръсно, а му чистя редовно! Майка ми настоява да го изкараме на двора докато стане студено, а на мен изобщо не ми се иска. Моля за съвет как да се справя с положението!
Аватар
Kameliq
Животинче с въпрос

Re: Проблем с хигиената

Мнениеот mjikova » Пет Юли 31, 2015 3:04 pm

Незнам дали ще се получи, но пробвай да го научиш да пишка на тоалетна. Нашата ушата мома я научихме и сега въобще не пикае нито ака в клетката /е ако не я пускаме и като не се стърпи си пишка в клетката, но тогава не е виновна тя/. Като се позатопли времето и ние имахме подобен проблем- затворени прозорци, климатик дето върти цялата миризма на упикано по цялата къща. Затова направих следното нещо: Намерих един кашон от кроасани- прегъваш навътре горните капаци да се получи кутия без капак, на едната по къса страна изрязах полукръг// така че без да се налага на зайката да скача да може да влиза и излиза. На дъното на кашона сложих една пластмасова тавичка/целта и е да събира урината ти може да ползваш каквото намериш/ взех я от магазина всичко за лев и пасва на размера на кашона. Една стара хавлиена кърпа разрязах на 4-тири горе долу се получиха квадрати със страна 20-тина сантиметра. Сложих кашона с тавичката на най-закътаното място в стаята сипах в тавата две шепи пелети/от онези за парно НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СА ОТ ШИРОКОЛИСТНИ ДЪРВЕТА защото има и такива от иглолистни/ и много малко буквално две три сламки сено. Кърпите ги изпираш с някакъв силен ароматизатор за пране и слагаш едната в тавичката в едното ъгълче/кърпата се ползва за ароматизатор от мен и за играчка от зайка докато си върши работата/.
Точно за три дни я научихме да пишка в "тоалетната" по следния начин. Вадим я от клетката и я слагаме в тоалетната, ако не се изпишка и тръгне да щъка я връщаме в клетката, ако се изпишка получава парче банан и разходка. Като се изходи веднага махам напиканите пелети и честно казано нямам проблеми с миризмата.
Може и да не вярваш, но започна да дърпа решетките когато и се приходи по нужда.
Дълго стана обяснението за което моля да ме извиниш. [smile243.gif]
Pulchara res homo est, si homo est - Красиво нещо е човекът, ако е човек.
Аватар
mjikova
Животинче с въпрос

Назад към Зайци