Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моля Ви, помогнете...

Моля Ви, помогнете...

Мнениеот mikibg » Нед Окт 02, 2016 12:49 pm

Здравейте :)
Вчера си взех зайо, но има един проблем - не съм го взела мъничко, а вече е на годинка, до колкото разбрах при миналите си стопани не се е чувствало много добре - не са го хранили, вода не са му давали, а в магазина ми казаха дори че са го и малтретирали, а имам доверие на продавача, защото от край време животинките от него си ги взимаме.
Та Ви моля за помощ - как да постъпя? Все още много го е страх, иска ми се да го накрам да се отпусне. Истината е, че съм имала три зайчета преди това, едното почина веднага, а другите две бяха изключително агресивни и злобни, а все гледам Ваши зайчета, че са милички и любвеобвилни, та много ми се искаше да се допитам до Вас - как да не сгреша в грижите за зайчето, за да не го агресирам, стресирам и др.?
Сега изчитам всичко за гризачи, и по-специално за зайци из форума, но няма да мога бързо да изчета всичко навреме [mood_feelings_hurt.gif] Как да го храня, как да го разхождам, как да го галя, как да го взимам, как да го успокоявам, какви лкомства да му подготвям (тук бях чела някакви клонки) и всички други въпроси... Късно ли е тепърва да го уча да е миличък и добричък, и любвеобвилничък, щом вече е на годинка?
И още нещо - имаме си и кученце вкъщи, тя го обожава и няма търпение да ги събера. Разбира се, няма да го направя, поне докато не свикне първо с мен, а по-нататък с нея и все пак - възможно ли съжителството им според вас :( Много съм притеснена, а искам да му дам всичко, че дори и повече!
Благодаря Ви предварително :)
Аватар
mikibg
В ятото

Назад към Зайци