Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Помооощ!

Помооощ!

Мнениеот Sunnytherabbit » Нед Ное 13, 2016 11:32 pm

Здравейте! Заека ми не спира да яде калъфките на възглавниците, чаршафите, пердетата все гледам да не го прави но той види ли че за 1 секунда не го гледам и веднага почва да гризе нещо... моля помогнете ми вие имали ли сте такъв проблем? [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Sunnytherabbit
Животинче с въпрос

Re: Помооощ!

Мнениеот coollife » Сря Дек 21, 2016 4:54 pm

Аз имам същия проблем и ще съм благодарен, ако някой помогне.
Аватар
coollife
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Дек 24, 2016 4:49 pm

Когато заека се разхожда без надзор, той гризе всичко, това е заложено в неговата природа. Някои зайци оказвайки се в ръцете на стопанина и отпуснати напълно, могат дори да гризат дрехата с която е облечен стопанина.

С не по-малък ентусиазъм заека гризе всичко, което му попадне, висящи проводници и дори щори. Но при гризането на проводниците може да пострада и самия заек, за това вие непременно трябва да обезопасите помещението.
За да не гризе заека всичко, което му попадне, предложете развлечение. Вземете голяма картонена кутия в която са прорязани различни отвори. Нека тази кутия стане място за игра на заека, а когато кутията е изгризана от заека, предложете нова. Вземете 2-3 топки в които може да поставите сено, листа от салата или други вкусотии. В зоомагазините се продават такива играчки. Занимавайте заека с различни игри, нека търкаля топката и да изяжда нейното съдържание. Не оставяйте заека сам, това правило ще ви помогне заека да не гризе всичко, което му попадне. За да се предпазите от гризане, може да ограничите територията за разходка като оградите пространството с решетка, мебели и др. Дори може да купите волиера, това е добро решение.
Няма смисъл да мажете местата с нещо като лимонов сок, горчица и др. Този вариант е безполезен, заека ще си намери друго място за гризане. Отвличайте вниманието на заека с игра, общувайте с него. Разходката трябва да бъде активна. Предложете картонена кутия, ролка от тоалетна хартия, топка. И не се карайте на заека, ако е изгризал нещо- това е безполезно, дори жестоко.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Яну 16, 2017 9:15 pm

Нормално е :ag: :ag: :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Назад към Зайци