Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Форумци - направете си зайцеферма!

Форумци - направете си зайцеферма!

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 3:56 pm

Идеята ми е такава:

1 - много имат зайци вече тук сред нас - някой и по два :ag:
2 - запишете се тук в тая тема кой търси сватба и иска поколение - а поколението ще го раздадете или продадете на чакащите на опашката хора в интернет...
3 - идеята ми идва и от факта че по зоомагазините се продава кво ли не - без контрол - всеки купува и после много зайци заминават в рая...
4 - много от вас си гледат зайчетата добре - други идеално - идват все нови хора, които искат зайче - само от добре гледани родители излиза здраво и качествено поколение - и това поколение ми се иска да отиде в добри ръце - ако действате организирано ще направите много хора щастливи и ще станете едно малко зайче-общество (то натам сте тръгнали)....има форумци, които ги усещам как се развиха около форума - знанията си де....нека не спирате до там...
5 - сам човек трудно ще успее да има зайцеферма
6 - обединени - можете да имате наистина качествена зайцеферма - а и аз ще ви подкрепя - колкото мога...
7 - до няколко месеца ще си вземем и ние зайци - ама ще опитаме с внос и ако всичко е ОК - поколението ще е нужно да се даде в знаещи ръце - за да разширим фермата ни :ag:

Какво мислите вие зайците :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Форумци - направете си зайцеферма!

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 20, 2008 4:06 pm

Аз мисля, че ще започнат да имат толкова много зайчета, че ще трябва да ги изхвърлят на улицата! Малко са ни уличните кучета и котки, та сега и зайци да плъзнат. Е те ще заемат своето място, като храна на кучетата и котките, и те може би ще спрат да нападат хората :ay:. Е добре значи може. Развъждайте и пускайте :bi:. Но ако станат напаст и дори кучетата не могат да се справят с тях може да ми ги давате за крокодила :ag: :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Akasha » Чет Мар 20, 2008 6:46 pm

много ми харесва идеята, ама имам чувството че зйчетата ни ще престанат да бъдат домашни любимци а ще ги ползваме за препечелване само. :ac:
Akasha
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 6:49 pm

Akasha написа:много ми харесва идеята, ама имам чувството че зйчетата ни ще престанат да бъдат домашни любимци а ще ги ползваме за препечелване само. :ac:

Това решава собсвеника на двойката или мъжкия или женската...тоест неминуемо ако оживее идеята ще има голям брой зайчета - но не ми се вярва...на пръв поглед е лесно ама не е така...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Пет Мар 21, 2008 11:51 am

zoomaniak-аз съм съгласна,но при условие,че зайчетата се подаряват на добри и грижовни хора които да си ги гледат с любов. :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот infetka » Сря Мар 26, 2008 1:53 am

аз също съм съгласна, не че схващам точно значението на зайцеферма, но така или иначе бях решила да имам бебета клепоухи зайчовци към май-юни и да използвам форума да намеря добри и грижовни стопани.
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот in4eto » Сря Мар 26, 2008 12:36 pm

infetka-поздравявам те,че се присъединяваш :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот leti_at » Пет Мар 28, 2008 1:19 am

Привет и от нас!
На мен хич не ми се иска да издевателствувам над природата и да кастрирам нашия Анджело,но притесненията са ми, че няма да мога да му намирам подходящи женски..(той е бял, клепоух, синеок и дългокосмест-вижте го в "Зайчето на Габриела Атанасова")
Иначе ние сме от Пловдив-някой ако хареса нашия красавец за поколение...да ми пише на имейла.Той в началото на април трябва да стане на 4 месеца и половина ( освен ако нещо не са ме метнали като го купувах от зоомагазина).
Иначе съм фен, зайчетата да се намират директно от собственика, но когато търсихме за дъщеря ми не познавах никой , който да има малки зайчета....
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 28, 2008 9:09 am

Честит аватар - да почерпите - 2 моркова заека от мен :ag: :ag:
А иначе не е нужно да следите зайчетата да са от 1 порода - фантазирайте си - в Бг трудно ще намерите нещо което да е само от 1 порода :ag: :ag: :ag: и да е заешко с опашле - заради тези мои заешки мисли ми се иска да ви посъветвам, докато си хрупкам морков на закуска да кръстосвате зайчетата просто по полове - не по видове :ag: - биологията им го позволява.

Тоест не вредите на зайците си - а и трудно ще намерите 100% от вашата порода - гледайте само да са еднакво едри за сватбата...

Когато кръстосвате различни породи зайци стават интересни комбинации

Важно е да сте щастливи и да направите и други хора щастливи - като при кучетата + котките.

Пълно е с обяви за сватби :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
Пък и така ще си увеличите зайчетата - да не са само по 1 брой :sunny:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот harmony » Пет Мар 28, 2008 6:24 pm

COLUBER, със сигурност няма да идат на улицата. В нет-а непрекъснато има хора, които молят да им подарят зайче. Иначе на мен ми харесва идеята. Аз съм ЗА.
harmony
Животинче с въпрос

Мнениеот leti_at » Пет Мар 28, 2008 7:38 pm

Отговор специално за Стамен forum_simp0065
Приятелю, първо благодаря за страхотния аватар :bi:
Второ-много съм лоша-на Анджи не му давам нищо прясно, зелено...просто като го купувахме ни казаха ако искаме заек за по дълго време да го храним само с гранули, готови храни-смески и най вече сено...Миличкия до сега не е опитвал морковче :bu: , листенце от марулка, зеле или друго...(а забравих, че му купих н аВитакрафт пресовани моркови,като крекер)...И аз нали съм стриктна...нищо не давам.
И по третото питане....не искам втори заек...както ти беше писал в едно свое мнение 2 деца и заек....са страхотна комбинация, :ajaweki: но втори заек малко множко ще ми дойде :ag:
Просто живеем в малка къща (макар и с дворче), трябва да се прескачаме със зайченцата...За двора не ми се и мисли, защото съседите около нас хрантутят неограничен брой котки,нищо не се маха, нито се кастрира,те си се плодят на воля-само тези срещу нас имаха 17...(сега след пролетното разгонване ще станат още повече icon_dontknow ) и не мога да си представя да гледам зайчетата вън.
Но, всеки който хареса Анджи,може да го има за сватба ( пък ако някой приятел иска зайче ...ще подаряваме)
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 28, 2008 7:42 pm

Второ-много съм лоша-на Анджи не му давам нищо прясно, зелено...просто като го купувахме ни казаха ако искаме заек за по дълго време да го храним само с гранули, готови храни-смески и най вече сено...Миличкия до сега не е опитвал морковче

Мога спокойно да ви кажа, а и други форумци ще ви кажат, че грешно и много неправилно са ви информирали. Но можем да бистрим тая тема ако ви интересува - както поискате.

Съжалявам но не всеки може да консултира хората - как да си гледат животните...отидете и им кажете да понаучат тва онова за зайците - а не само общи приказки около бизнеса им.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 28, 2008 7:45 pm

Ето ви за двора решение - ама е 142лв
Стига да ви се занимава - можем заедно да измислим много неща...
:ajsaki:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот leti_at » Пет Мар 28, 2008 10:47 pm

Еййййййй,тази външна клетка е супер, само дето не знам дали нашият татко ще се хване да ни угажда,във форума видях още една ,която много ми хареса...коментирахте за нея с Илчо, че няма кой да ги прави в Бг.
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот Mira_X » Пет Яну 08, 2010 11:47 pm

Аз съм ЗА, идеята ми харесва :ab:
Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот sisity » Пет Яну 08, 2010 11:57 pm

Ако ги подарявате ще фалират зоомагазините :ag:
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот carezza » Съб Яну 09, 2010 1:57 am

Идеята е страхотна! Дори мисля, че освен за "заешка сватба".... може да помогне и за форумска такава :ap:

sisity написа:Ако ги подарявате ще фалират зоомагазините :ag:

ами нека пък да се замислят защо... В интерес на истината аз също взех любимците си от зоо магазини, но защото нямаше от къде другаде (или поне аз не знаех някой да продава). Но като се предложат на желаещите тези два варианта мисля, че ще предпочетат "зайцефермата". Имам и една друга идея... Зайчетата да не се използват за бизнес, но и да не се подаряват. Предлагам да се заплаща някаква символична сума, която да е в помощ на любимците в нужда. Виждам, че има доста животинки със сериозни проблеми и аз поне бих се радвала ако моето зайче помогне на друго животинче в нужда :) Естествено пак решението остава за стопаните :)
carezza
Животинче с въпрос

Мнениеот Mira_X » Съб Яну 09, 2010 11:41 pm

Със сигурност ще предпочетат форумските бебета (най-малкото, заради цената, ако има такава) :ab: и много дечица ще бъдат зарадвани с домашен любимец :ab:
Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Сря Яну 13, 2010 12:38 pm

Добре де дайте да направиме нещо по въпроса! Явно е че идеята се харесва на всички! И аз искам да се включа! icon_wavey
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот hammy96 » Сря Яну 13, 2010 3:49 pm

Моя заек винаги е готов :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Сря Яну 13, 2010 7:27 pm

Ами добре хайде да измислим един сериозен и адекватен план за действие и да започваме! Аз лично си го представям по следния начин:
1. Трябва да определим някаква цена, макар и символична,все пак има с разходи по развъждането и отглеждането на бебоците до някаква възраст. Може цената да е според породата...а може и да е еднаква за всички!
2. Да се определят кои двойки кога да имат поколения, за да не се залеем накрая с малки зайковци, т.е. да поясня с пример - през еди кой си месец забременяват еди колко си зайки, след 2 месеца - други...нзм според мен това би било доста полесно, за да избегнем на някой да му останат зайчета и да се чуди какво да ги прави.
3. Може би трябва да се направят и някакви бланки с въпроси към бъдещите стопани, за да се разбере дали ще могат да се грижат за зайче.

Горе долу така си го представям, като определено трябва да се доизбистрят нещата...какво ще кажете? Или не сте съгласни с това?
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vicky87 » Сря Яну 13, 2010 7:59 pm

Звучи страхотно, аз лично едва ли ще участвам защото имам мъжко и женско и мисля по натам да си имам малки от тях. Няма да е честно спрямо Боби да пусна Мими на друг при положение, че по цял ден я ухажва :ag:
Зайчето влиза в горската баничарница и казва: - Една боза и "Зайченцето бяло" до дупка!
vicky87
В ятото

Мнениеот divata_pechurka » Сря Яну 13, 2010 10:38 pm

Пусни Боби тогава! :ap:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vicky87 » Сря Яну 13, 2010 11:03 pm

Ееее верно бе не се бях сетила за тоя вариант :ap: . Сигурно ще е много щастлив да "удари" чуждо [ideauu.gif]
Зайчето влиза в горската баничарница и казва: - Една боза и "Зайченцето бяло" до дупка!
vicky87
В ятото

Мнениеот icespirit » Съб Яну 23, 2010 4:34 pm

Аз имам едно питане. Имам мъжко зайче и много искам скоро да има деца (бая е надарен и се опасявам да не му се пукнат топките ), та кое е по добре според вас:
-да взема една женска и да си е уважават всеки ден или
-да го пускам на чужди мацки и да гледаме заедно поколение

PS: Зайчето ми е на годинка, ангорско джудже, бежаво с черни петънца :)
Аватар
icespirit
Животинче с въпрос

Мнениеот Валка » Съб Яну 23, 2010 9:18 pm

icespirit написа:Аз имам едно питане. Имам мъжко зайче и много искам скоро да има деца (бая е надарен и се опасявам да не му се пукнат топките ), та кое е по добре според вас:
-да взема една женска и да си е уважават всеки ден или
-да го пускам на чужди мацки и да гледаме заедно поколение

PS: Зайчето ми е на годинка, ангорско джудже, бежаво с черни петънца :)

Кажи къде се намира заяка? Как се казваш?
Валка
Животинче с въпрос

Мнениеот Veni » Пон Яну 25, 2010 6:52 pm

Ако искаш всеки месец малки зайчета - вземи си зайка, но не мисля, че е добър вариант.. за зайката, пък и за теб :ap: Така че по-добре е да си намираш зайки на познати, да го оставиш без мацки или пък да го кастрираш. Има доста изписано по тези теми. Във всеки случай второ зайче означава втора клетка - не е добре да са заедно постоянно, най-много да му хвръкнат топките на мъжкия :ajaweki: И тъй като не съм от най-опитните - разгледай темите в "Размножаване" - там има много инфо от хора с опит и знания. Успех! :ab:
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Пон Яну 25, 2010 8:39 pm

Veni ти не искаш ли да включиш Чичи във форумската зайцеферма? Или нямаш подобни планове като цяло? :ah:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот icespirit » Пон Яну 25, 2010 8:49 pm

вижте, зайчето е младо още и... ако не опита от най-хубавото то ебаси живота (знам доста примери дето не топките ами и главата на мъжкия хвръква-богомолките, черната вдовица-и въпреки тва те си се лашкат) така че аз няма да оставя нещата без наблюдение :) Пък и кат гледам бая ритане ще има за да му ги откъснат :ag: (кат орехи са и не искам да гръмнат :ai: ) . Пък и това е едно от най-кротките и безобидни животинки :) Имам съм хаместери-баси гадовете немой се спи от тех вечер. Имал съм рибки (около 300 на бр)-всека седмица водата сменяш :at:
Кучета съм имал-сутрин обед вечер разходка :) (не че не бих си взел пак-но за момента не). Така че мисля избора ми е правилен :)
Аватар
icespirit
Животинче с въпрос

Мнениеот Veni » Пон Яну 25, 2010 9:29 pm

divata_pechurka, може и да я включа, но сега нямам време, а и мъжа ми едва ли ще одобри още един куп малки сладки зайчета покрай нас(живеем в малко помещение и ще стане тясно) :ajaweki:
По-нататък току виж е станала мама, като се има предвид слабостта ми към тези ушатковци Изображение

icespirit, не съм гледала мъжки заек.. Дали е нормално да са му толкова едри тестисите или просто е създаден да има голяяяямо потомство Изображение :ah: ? Иначе за избора - правилен е,разбира се - в този форум друг отговор няма Изображение
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Вто Яну 26, 2010 5:26 pm

Мисля, че вече може да се похвалим, че има запланувано поколение! Още нищо не сме направили по въпроса де, но до месец е планирано да стане. Родителите ще са Пени и Хендрикс! Така че стискайте палци всичко да е наред и да мине гладко! :ajatki:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vicky87 » Сря Яну 27, 2010 4:58 pm

йеее ще станат най-големите сладурковци :ajatki: (все пак нали Пени ми е слабост :ba: )
vicky87
В ятото

Мнениеот Mira_X » Пет Мар 05, 2010 3:25 am

hammy96 написа:Моя заек винаги е готов :ajaweki: :ajaweki:

И моят така.
Вече е на една годинка и като няма зайка, ухажва мен :ag:
Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот hammy96 » Пет Мар 05, 2010 11:48 am

Mira_X написа: И моят така.
Вече е на една годинка и като няма зайка, ухажва мен :ag:

Ама моя много нахален е станал само обикаля около мен и ми бръмчи :ajaweki: :ba:
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот Mira_X » Пет Мар 05, 2010 10:18 pm

Да-милите момченца :ajatki:
Аватар
Mira_X
В глутницата

Назад към Зайци