Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Разхождане на заека в природата с каишка

Re: Използвате ли каишка за зайци?

Мнениеот subversive » Нед Апр 11, 2010 9:31 pm

Хахаха то лошото е,че някой път и вкъщи се скрива, че не можем да го намерим- като се мушне зад дивана и само чакам да видя откъде ще изшумулне нещо- или пердето ще започне да танцува, или някое цвете на майка ми ще изпищи, в най- лощият случай долавям движение на кабела за интернета :ag:
subversive
В стадото

Мнениеот Bunny Boo » Нед Апр 11, 2010 9:35 pm

:ajaweki: Изчезни за 60 секунди :ajaweki:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот subversive » Пон Апр 12, 2010 10:16 am

Какво за 60.. :ag: Обърнеш се да запалиш една цигара,ама за секунда просто, и зайо вече е духнал нанякъде :ag:
subversive
В стадото

Мнениеот divata_pechurka » Пон Апр 12, 2010 11:22 am

Днеска толкова ме е яд, че е гадно времето! Тъкмо бях запланувала една разходка с Пени!
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Пет Апр 16, 2010 2:02 pm

Ето ни и нас на разходка! То не бе търчане, то не бе чудо! [smile161.gif] На снимката реши да се спре за малко и да позира! :ap:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот kreizo » Сря Апр 21, 2010 12:04 pm

Вместо да търчите по тях, се замислете за телескопичните поводи за кучета, които продават. :ay:
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот Veni » Пет Апр 23, 2010 9:49 pm

divata_pechurka, супер сладки сте!!! :ba:
kreizo, и аз се чудех за такава, но се отказах. Я си представи, че някъде се оплете или нещо на й се случи? Ако е надалеко как ще помогнеш на зайо? Докато стигнеш до него.. Освен това заека не е куче, да си го научил като му свирнеш да идва и да те слуша. Зайците са страшно своенравни и не изпълняват каквото им се каже, затова трябва да са под контрол. Те, ако ни слушаха, щяха да са на свобода из домовете ни, а не в клетки..
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Съб Апр 24, 2010 9:02 pm

Факт! :ay:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот kreizo » Нед Апр 25, 2010 9:50 am

3 метра се взимат за около 3-4 секунди.... Но това е друга тема. Ако се оплете.... ако му държиш каишката опъната няма как да стане. А за това какви са по характер - знам. Все пак също гледам заек. Всеки си решава какво да ползва, аз само давам идеи.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот vansipansi » Вто Юни 01, 2010 9:45 am

vitaminka написа:Лиско на разходка из България :ag:
Изображение Изображение Изображение Изображение

красавец/ца
Раждаме се голи, мокри и гладни... После нещата стават още по-лоши!
vansipansi
Животинче с въпрос

Мнениеот paradoxxx » Сря Юни 02, 2010 6:35 pm

добре де няма ли опасност от някакви паразити или други нежелани гости по заека
paradoxxx
Животинче с въпрос

Мнениеот _B_e_r_k_ » Съб Юли 24, 2010 5:58 pm

Готин и пухкав
_B_e_r_k_
В ятото

Мнениеот _B_e_r_k_ » Пон Юли 26, 2010 3:59 pm

Забрането е писането на много мнения подред в една тема
_B_e_r_k_
В ятото

Мнениеот lorasdawn » Сря Апр 13, 2011 9:07 am

И аз имам каишка. Само веднъж съм го разхождала на село, но тогава каишката ми беше саморъчно направена, ама нямам снимки да ви покажа :ad:
Аватар
lorasdawn
Животинче с въпрос

Мнениеот nikoleta.radionova » Чет Юни 30, 2011 5:03 pm

Ние си ходим на разходка най-редовно, когато имам време ест. но винаги много внимавам, защото всяко друго животно е потенциална заплаха - общо взето когато съм в градинката със зайчето съм на четири очи, защото един път имахме гоненица с едно куче и едвам се отървахме. Иначе аз от малка я разхождам и си е свикнала и много й харесва: щъка си напред-назад (повода е телескопичен), дъвче разни треволяци и листа, обаче не давам на никой да я пипа, защото много се плаши от непознати хора, даже и на децата не давам да я пипат :ah:
nikoleta.radionova
Животинче с въпрос

Мнениеот Cyanidedoll » Сря Фев 29, 2012 8:06 pm

Това не е ли наистина много голям тормоз за милите животинки? Аз миналото лято видях едно момиченце, което беше вързало на каишка едно зайче. Видимо зайчето не се чувстваше особено доволно от това да го влачат напред назад... А и имам въпрос: ако заведа зайчето си в парка без каишка, ами си го нося в ръце по пътя и го пусна да си поскача, би ли възникнал някакъв проблем?
Cyanidedoll
Животинче с въпрос

Мнениеот Bunninny » Сря Фев 29, 2012 8:38 pm

Да.Може без каишка после да не можеш да го хванеш,а това е проблем!
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот sweet_candy » Нед Апр 22, 2012 9:40 am

Нямам зайче,но е нормално да има проблем ако го пуснеш без каишка ..ако избяга предполагам,че трудно ще се хване ;s
What doesn't kill you makes you stronger !!
This is your life and your life is your story ..write it !
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот mini_hami » Чет Май 03, 2012 9:38 am

съгласна съм с sweet_candy ! :ax:
btw искам да попитам нещо ..мисля да си взема зайче и нашите са съгласни ..въпроса ми е : Кога да започна да го разхождам навън? Знам че им се поставя ваксина и общо взето много четох за зайчетата ,но никъде не намерих на каква възраст горе долу може да се разхождат навън . :ah: Благодаря предварително :ba: :ax:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот Cake <3 » Чет Май 03, 2012 10:03 am

Аз не мисля, че е хубаво да се извежда зайчето навън. Най-много в двора може да се разходи (ако имате двор). По парковете е пълно с паразити, болести. Това е прекалено голям стрес за зайчето, а би трябвало да знаете че зайците имат слабо сърце.
Аватар
Cake <3
В ятото

Разхождане на заека в природата

Мнениеот meri » Чет Май 03, 2012 10:13 am

mini_hami написа:съгласна съм с sweet_candy ! :ax:
btw искам да попитам нещо ..мисля да си взема зайче и нашите са съгласни ..въпроса ми е : Кога да започна да го разхождам навън? Знам че им се поставя ваксина и общо взето много четох за зайчетата ,но никъде не намерих на каква възраст горе долу може да се разхождат навън . :ah: Благодаря предварително :ba: :ax:

Заека се разхожда навън само след поставяне на всички ваксини,инкубационен период, и задължително обезпаразитен вътрешно и външно.Като се има предвид,че първата е на 45 дни,с последващи реваксинации според вида ваксина.....аз също смятам за излишно да се разхожда навън.Опасностите от заболявания са доста,а трябва да се има предвид,че зайците се ваксинират само от две опасни заболявания,а съществуват още толкова много,от които може да се зарази,а повечето от тях са смъртоносни,не виждам полза от разходката.Дори,ако се води на вилата,пак трябва да се пази.По улицата и тревата има достатъчно паразити и зарази,а заека е изключително нежно същество.Но ..това си решават стопаните на зайци.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mini_hami » Чет Май 03, 2012 10:47 am

Да,но нали именно навън е естествената среда на заека? А и аз не мисля че е лошо,понеже ще може да тича и подскача на воля,да рови в пръстта и т.н. А на каква възраст горе-долу са му поставени всички ваксини,така че да е защитено от опасностите навън?
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet_candy » Чет Май 03, 2012 10:48 am

mini_hami написа:Да,но нали именно навън е естествената среда на заека?

Не и на декоративния заек .. :ab:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот mini_hami » Чет Май 03, 2012 10:52 am

Не и на декоративния заек .. :ab:

да ,но аз мисля че няма значение дали е декоративен или не . Имах приятелка,която имаше декоративно зайче и то беше ваксинирано и по цял ден беше навън с нея по парковете и кафенетата ,така че явно не е проблем :ay:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet_candy » Чет Май 03, 2012 10:56 am

Хм ..не знам какво да ти кажа ..може би не е проблем ,но все пак зайчето е застрашено от болести,както каза meri :ax:
По-добре се обърни към илчо ..той може да ти даде най-правилен отговор :ab:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот Cake <3 » Чет Май 03, 2012 2:34 pm

mini_hami написа:да ,но аз мисля че няма значение дали е декоративен или не . Имах приятелка,която имаше декоративно зайче и то беше ваксинирано и по цял ден беше навън с нея по парковете и кафенетата ,така че явно не е проблем :ay:

Как така ще води заека по кафенетата и парковете??? Замислете се малко за безопасността и здравето на заека. Това че еди кой си прави нещо не означава че е правилно.
По улиците има коли = шум и стрес за заека.
Има много хора, които със сигурност ще се лепят по него да го погалят = стрес за заека.
Кафенетата няма да ги коментирам просто...Ами уличните кучета? И по рейсовете ли ще возиш заека?
Според мен не си готова да имаш зайче.
Аватар
Cake <3
В ятото

Мнениеот Милето » Чет Май 03, 2012 4:51 pm

mini_hami, зайчето не бива да излиза на обществени места, без да е ваксинирано.

Аз не съм привърженик на каишката.

А това с парковете и кафенетата, какво да ти кажа. smiley23 Зайчето не е нито играчка, нито аксесоар. Има си своите потребности, страхове и особености.

По-добре не си взимай зайче.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот mini_hami » Чет Май 03, 2012 10:29 pm

Ами аз живея в един краен квартал на Стара Загора (за по-запознатите кв. "Железник") и там сега направиха доста ограждения,които са като площадки,но са заградени и е невъзможно да влезе куче или котка . Няма трева и всичко е постелено с онези меки квадратчета (които слагат на земята на площадките ако се сещате) и зайчето може да си подскача и да се порадва на свободата си ^^ и мисля ,че не е проблем,щом не могат да влязат други животни ..а и понякога няма деца и аз ще подбирам именно тези случаи ,така че моето бъдещо съкровище да се чувства добре :ba:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Чет Май 03, 2012 10:43 pm

Аз освен, че съм майка на заек, съм и майка на дете.

И пак ти казвам - на заека не му е мястото на детската площадка. Заекът пишка, ака, не може да го прави на детската площадка!

Купи си заграждение, намери си полянка на друго място, и тогава остави животното да се порадва на свободата си.

Пак те моля, не си купувай заек!
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот sweet_candy » Чет Май 03, 2012 10:44 pm

Защо толкова мн държиш да го разхождаш навън ? :ab:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот mini_hami » Чет Май 03, 2012 10:48 pm

sweet_candy написа:Защо толкова мн държиш да го разхождаш навън ? :ab:

Защото знам,че зайчетата живеят малко и искам то да е доволно от живота си ,това е :ay:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet_candy » Чет Май 03, 2012 10:52 pm

mini_hami написа:Защото знам,че зайчетата живеят малко и искам то да е доволно от живота си ,това е :ay:

Не мисля,че щастието на заека се състои в това,да се разхода навън ..ако толкова много искаш да го разхождаш навън го пусни в двора си на село за малко или на вилата и ще си доволна и спокойна,че нищо няма да му се случи : ))
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот Милето » Чет Май 03, 2012 10:54 pm

Голям си дечко още, личи си от километрите разстояние.

Да, това е, затова трябва преди да се вземе заек да проучи от какво има нужда животинчето и да прецени дали може да му осигури тези условия. Освен това трябва да е способен (човекът) да се вслуша в съветите на по-опитните и по-възрастните.

Избрал ли си къде ще го гледаш? Проучи ли колко площ ще му трябва?
Прочете ли, че не обича да се стиска, мачка, вдига, разнася?
Прочете ли, че има нужда от пространство, но не на детски площадки?

Дай да отговорим на тези въпроси и тогава другото.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот mini_hami » Чет Май 03, 2012 11:00 pm

Да ,избрала съм къде ще го гледам :ay: Също така знам ,че му трябва доста площ и именно за това искам да го разхождам навън,но явно не е много добра идея :ah: . Знам и че не обичат да ги стискат и мачкат,защото се чувстват като потенциални жертви . Общо взето доста четох относно зайците и съм запозната с начина им на отглеждане :ab:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Чет Май 03, 2012 11:04 pm

Супер! :ax:

Значи остава да помислиш за разходките.

Ние например обезопасихме кухнята и нашата стая. Научихме го да ходи по нужда само в тоалетна (чат пат изпуска по някоя дарадонка) и го пускаме да се разхожда необезпокоявано и да си тича , да се оглежда. Правя му в момента стая заешка на горния етаж, където ще може да стои сам самичък дори без човешки надзор.

А за вилата правим схеми за оградка, сенник, къщичка, за да може да е на въздух лятото.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот mini_hami » Чет Май 03, 2012 11:08 pm

Благодаря много ! :ax: И аз мисля да обезопасим моята стая и може би всекидневната ,за да е свободен зайко и да се чувства добре :ba:
mini_hami
Животинче с въпрос

Re: Разхождане на заека в природата с каишка

Мнениеот meri » Пон Май 07, 2012 2:48 pm

Днес обнових статията viewtopic.php?f=277&t=12637 :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Мирослав » Пет Ное 28, 2014 10:59 pm

Хубаво е да се разхожда заек сред природата в някой парк например. Не трябва да ги държим цял живот затворени на едно и също място. Те обичат природата, защото това е тяхната естествена среда. Няма значение дали са декоративни или някъкви други. Те са от вън, а ние ги затваряме вътре. Първо, когато е навън животното диша чист въздух, какъвто няма в нито един апартамент или в къща. Второ, няма ограничено място за разхождане и може да обиколи огромни пространсва. Не е като в една стая. Ние хората не можем да стоим между четири стени за 15 дена, а за бързоногото зайче е мъчение. Каишката не трябва да е само през врата. По удобно е с нагръдник, за да не се задуши. Продават и специялни каишки за зайци в интернет и по магазини. Не трябва и да яде трева от улицата. Вече навсящъде има бездомни кучета и котки. Зайчето трябва да е ваксинирано преди излизане на вън. Стопанина на зайчето не трябва да го дърпа за каишката постоянно, освен в критични моменти когато има контакт с нещо мръсно или отровно. По-добре е да върви след него на където го отведе животното. На път към вкъщи вместо с дърпане става с носене на ръце. Това е мое мнение.
Аватар
Мирослав
Животинче с въпрос

Мнениеот Mira_X » Пет Юни 12, 2015 4:18 pm

Аз имам каишка за заека, но не го извеждам на вън. Едно, че си е голям стрес за него, друго навсякъде има бездомни кучета, котки, които разнасят паразити и представляват потенциална опасност за него. Веднъж го изведох на село за две минути и веднага му се беше лепнал кърлеж, от тогава не го извеждам и там. Давам му да се разхожда на балкона.
Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Юни 12, 2015 4:37 pm

Хубаво е да се разхожда заек сред природата в някой парк например. Не трябва да ги държим цял живот затворени на едно и също място. Те обичат природата, защото това е тяхната естествена среда. Няма значение дали са декоративни или някъкви други.

Това изобщо не е вярно. Разликата между декоративни зайци и диви зайци е голяма, както и начина им на живот. Ако искате да се разхождат, осигурете пространство в дома. Един декоративен заек как би могъл да "обича" природата? :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот freeanimal » Нед Юни 14, 2015 7:28 pm

Хубаво е да се разхожда заек сред природата в някой парк например. Не трябва да ги държим цял живот затворени на едно и също място. Те обичат природата, защото това е тяхната естествена среда. Няма значение дали са декоративни или някъкви други.
Това изобщо не е вярно. Разликата между декоративни зайци и диви зайци е голяма, както и начина им на живот. Ако искате да се разхождат, осигурете пространство в дома. Един декоративен заек как би могъл да "обича" природата? :ab:

Декоративно ти е мисленето. Това е живо същество, не е играчката на шкафа ти. Естествено е да обича природата, животното носи гените на див заек. Когато ги разхождате навън - изберете екологично чисто място - където не са пикали кучета и не се изхвърляни боклуци.
Аватар
freeanimal
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Зайци