Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

R.I.P за едно зайче/зайчета?

R.I.P за едно зайче/зайчета?

Мнениеот Evil Bunny » Вто Сеп 25, 2007 2:30 am

Здравейте
Имаме си едно прекрасно бяло мини зайче. Миналата вечер го намерихме отпуснато до неузнваемост в клетката, едва си повдигаше главичката само. Заведохме го вднага в единствената денонощна зоо клиника. Казаха че е получило дизбактериоза и чревно въэпаление.
Сложиха го на системи през деня, биха му антибиотик някакъв и му предписаха да пу даваме сега едно прахче. Казаха че има все пак някакви си малки шансове понеже оште реагира и може да си държи главичкта изправена. Стори ми се странно, че ни казаха да не го храним с нищо за сега дори със сено и дори ВОДА да не пие понеже те със системите му вкарвали течности ...
Той е най-игривото и най-гальовното мини-зайче на земята, но е все така зле... не знаем още колко ще издържи :cry:
Много моля, ако някой е компетентен да ни посъветва. Моля побързайте!
Благодаря предварително.
Evil Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Сеп 25, 2007 7:39 am

Съжалявам за зайчето ви, но тук в интернет е трудно да се помага за такива спешни неща. По принцип зайците като животни са податливи на много заболявания...винаги има опасност при тях? Поради физиологията им! Дано се оправи...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo » Вто Сеп 25, 2007 8:16 am

Еми :cry: лошо но не смятам че дори и да има ветеринарен лекар тук ще може да определи по това описание какво му има :( . По - добре го заведете в някоя сигурна вет. клиника, там ще го оправят.
ZaZiUiLo
В стадото

Re: Зайчето ни умира! Търся съвет...

Мнениеот COLUBER » Вто Сеп 25, 2007 9:53 am

Evil \"Bunny\" написа:... Стори ми се странно, че ни казаха да не го храним с нищо за сега дори със сено и дори ВОДА да не пие понеже те със системите му вкарвали течности ...

Няма какво да ти се струва странно, когато е на системи няма нужда да яде споко за това. :wink:
И аз си мислих, че може да го заведете в друга клиника, но ако там решат, че е нещо друго и почнат да го тъпчат с други лекарсва едва ли ще му подейства добре. Може би е най-хубаво само един вет да го лекува...
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Evil Bunny » Вто Сеп 25, 2007 12:05 pm

Благодаря за отговорите.
Диагнозата му всъщност не е под въпрос. Третирането на симптомите на болестта е обаче...
Именно затова изложих проблема тук с надежда, че все някой се е зблъсквал с подобен случай и би могъл да даде съвети :(
Иначе тази сутрин пак бяхме за система, хапчета, инжекции и т.н Докторът каза, че "има развитие", но не дава големи надежди :cry:
Все още само главичката си държи изправена и не може да си помръдне крайниците :cry:
Наистина ли никой тук никога не се е сблъсквал при неговите зайчета с дисбактериоза и чревно възпаление та да даде някакви съвети ?
Evil Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Сеп 25, 2007 12:17 pm

дисбактериоза - виж в http://www.google.bg има доста инфо за тази болест. Макар, че става дума за хората - но профилактиката и лечението може и да се прилагат и при зайчето.....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Сеп 25, 2007 12:28 pm

И ме интересува с какво е хранено животното през последните 7 дни - това заболяване е получено или през храната или поради видът на храненето или просто се е заразило животното от храната.......

Прочети какво ще ти покаже гугъла - в първата позиция има интересна статия.....за болестта - но при хората. Има възможности и за природолечение - профилактика и предпазване и т н.........

:arrow:
zoomaniak
Пчела работник

аха

Мнениеот sasin » Вто Окт 30, 2007 4:23 pm

Много полезна и интересна статия е http://www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=1849 10х зоо
sasin
Пчела майка

Мнениеот илчо » Сря Окт 31, 2007 11:21 am

Здравейте,на всички,позволете да се включа във вашия форум.Гледам зайци от доста време ,и смея да твърдя,че имам представа от техните проблеми.Проблема на това зайче може да е колибактериоза,но с тези отпуснати крайници,може и да е натровено.Няма по- конкретна инфо за възраст,с какво е хранено,и моментното състояние.В случая бих препоръчал силен антибиотик в ударна доза-орално,спиране на храната давана досега-само малко сено или клонка.А зайчето скърца ли със зъби и да се усеща гадна сладникава миризма?
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот plamin » Пон Ное 26, 2007 8:00 pm

Здравейте ,
искам да попитам някой знае ли ако на заек по някаква причина са му паднали и горните и долните резци дали ще приживее и дали ще му изникнат нови.
plamin
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Ное 26, 2007 9:52 pm

здравей,можели малко по-вече инфо за този заек-на каква възраст е и от какво може би са му паднали зъбите?По принцип по- често се среща прораснали зъби,но за паднали не бях чувал.От това няма да умре,стига да му се дава подходяща храна,в случая гранули,че там всичко е смляно и няма нужда да гризе,а само да дъвчи.Може също да се дава и каша от накиснати гранули,или забъркано от компонентите за гранули-смлени груб и зърнен фураж.Интересно ми е от какво са му паднали зъбите-това го няма и из книгите,осветли ме до колкото можеш как е станало.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот plamin » Вто Ное 27, 2007 2:11 pm

ЗДРАВЕЙ
МИ ЗАЙКИНЯТА Е НА ОКОЛО 8-9 МЕСЕЦА И Я БЯХ ПУСНАЛ НА МЪЖКИ
И НА СУТРИНТА БЕШЕ СЪС РАЗБИТА МУЦУНА И РЕЗЦИТЕ И ГИ НЯМАШЕ . ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ МЪЖКИЯТ И ГИ Е ИЗБИЛ. НО НЕЗНАМ СЪС СИГУРНОСТ КАКВО Е СТАНАЛО.СЕГА И ДАВАМ МЕКИ ХРАНИ И ДАНО СЕ ОПРАВИ ИНАЧЕ ИМА АПЕТИТ.
plamin
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Вто Ное 27, 2007 10:06 pm

Еее брат то е било любов,то е било чудо,поне да се е заплодила.Едно време вървеше един лаф-ако няма СЕХ,ще има БОХ,бъзикам се.Тази практика да се оставя женската при мъжкия(или обратното),е абсолютно погрешна,аз лично се убедих в това-оставих за една нощ мъжкия при женската,и сутринта се наложи да заколя мъжкия-просто му ги нямаше топките.Практиката ми вече е-пускам женската при мъжкия,ако до 3-5 мин. не стане кавото трябва,ги разделям.По принцип зъбите на зайците нямат корени и растат постоянно,и щом са избити има голяма вероятност да покарат и да се оправи.но до тогава и давай гранули. Аз имах зайка на която й чупех зъбите- не се срещаха и прорастваха,но това не и пречеше особенно-растешеси нормално,дори зайчета имаше,така,че не се притеснявай-ножа е дървен.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот mommovet » Вто Ное 27, 2007 10:29 pm

Ако са счупени почти сигурно е, че ще пораснат отново. Аме хич не е лошичко и малко дезинфекция. Заведи я все пак на лекар да погледне и да ти изпише дезинфектант за да не се инфектират раните... и за да махне ако има забити счупени парчета.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот plamin » Сря Ное 28, 2007 2:33 pm

mommovet написа:Ако са счупени почти сигурно е, че ще пораснат отново. Аме хич не е лошичко и малко дезинфекция. Заведи я все пак на лекар да погледне и да ти изпише дезинфектант за да не се инфектират раните... и за да махне ако има забити счупени парчета.

здравейте отново, благодаря за съветите днес и дезифекцирах раните с йодасепт и се оказа че долните резци и седят но горните ги няма.има апетит но засега според мен само се мъчи да яде.доста е отслабнала дано да изкара.долната и устна направо виси
малко е гадно но трябва да се направи всичко възможно да и помогна.
ще ви държа в течение
plamin
Животинче с въпрос

Защо ми умря зайчето

Мнениеот xrisinceto » Чет Фев 07, 2008 8:43 pm

Здравейте! Моля, ако има компетентни по въпроса със декоративните зайчета да ми пише! Зайчето ми умря :( снощи е ска4ало из нас, играло си е, яло е, пило е вода...вси4ко е било наред..а сутринта го намерили мъртво..много ми е мъчно...беше голям сладур..на 2 месеца бебенце и какво му стана не знам! Още нямаше имунизация, но не вярвам да е от това...беше си наред и за един миг какво стана??? Ако някой може да ми помогне с отговор, ще съм благодарна...всички сме в шок от случилото се... :cry:
xrisinceto
Животинче с въпрос

Re: зайчето ми умря

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 07, 2008 8:56 pm

Съжалявам за загубата ви.
Но е невъзможно да дадем достоен или верен отговор по темата ви - тъй като липсват каквито и да е било данни - изследвания и т н...
Смятам, че иначе ще навлезем в сферата на гадаене и ви съветвам да си вземете ново животинче - прочетете повече за тях.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Чет Фев 07, 2008 11:10 pm

Ами, както казва zoomaniak, при положение, че нищо не знаем за какво е яло и до какво е имало достъп, като източници на вируси и тн, може да се заключи, че е получило някакъв удар (мозък, сърце тн.) или стрес от нещо например рязка смяна на температурата през ноща. Абе демек може от всичко да е било, може и да сте го взели болно вече. Само дисекция (препоръчвам за да нямате същия проблем при друго животно) ще определи какво е.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот илчо » Пет Фев 08, 2008 12:27 am

Здравей,Хриси.Съжелявам за загубата ти,но всепак трябва малко предистория на случая.Казваш,че зайчето е било на 2 мес.,а това сигурно ли е,питам защото през различните периоди на развитие са възможни различни болести да са причина за такъв край.До 70дни зайчето има естествен имунитет към китайска чума,но пък до тази възраст страдат от кокцидиоза и ако неса му давани лекарства и е било заразено,може и от това да е умряло,но това не става толкова незабелязано-зайчето боледува видимо няколко дни,а и има очевидни признаци- подуване,зацапване отзад,скърцане със зъби,умърлушване,отказ от храна и вода.Ако е умряло без видими причини според мен или е по-голямо от тази възраст и се е заразило с чума,при която външните признаци(след смърта) са кървава пяна по носа,но не винаги,по-точно може да се разбере при аутопсия.това всепак ми се струва малко вероятно,докато по-скоро мисля,че може да е нахапало някой кабел,не знам просто и аз гадая,ако можеш дай малко повече инфо-какво е било състоянието приживе,нещо по трупа,въобще каквото се сетиш,че така говоря на изуст.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот xrisinceto » Нед Фев 10, 2008 3:52 pm

ами за предистория..не знам какво да напиша всичко беше нормално..ядеше само храна за зайчета и от време на време по малко морков...не е яло кабели ,но майка ми забелязала че всеки пут щом го пусне да се разхожда с два скока и отивало при алоето да го яде,но не е яло чак толкова..общуваше с куче- кокер, но той пък се разхожда само в двора ,няма достъп до други заразени кучета..това е общо взето..нямаше вид на болно даже беше доста жизнерадостно!
xrisinceto
Животинче с въпрос

Мнениеот ogun » Нед Фев 10, 2008 6:35 pm

xrisinceto написа:ами за предистория..не знам какво да напиша всичко беше нормално..ядеше само храна за зайчета и от време на време по малко морков...не е яло кабели ,но майка ми забелязала че всеки пут щом го пусне да се разхожда с два скока и отивало при алоето да го яде,но не е яло чак толкова..общуваше с куче- кокер, но той пък се разхожда само в двора ,няма достъп до други заразени кучета..това е общо взето..нямаше вид на болно даже беше доста жизнерадостно!

Алоето е отровно също както много дом.растения. Дръжте си животните далеч от тях
ogun

Мнениеот mommovet » Нед Фев 10, 2008 9:31 pm

Дали зайчето ти е било бяло със сини очи? Тази разновидност страда от грешка в селекцията и често има вроден сърдечен порок от който умират спонтанно.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот илчо » Пон Фев 11, 2008 7:34 am

Зайците по принцип ядат доста от отровните треви,но и на тях някои не им понасят,та както казваш ,че си е хапвало алое,възможно е и от него да е станала беля,А за това с порока на сърцето-не знам,може и да има такава версия,но ми се струва малко вероятно.Важното е да не се отказваш от животинките,а това ,че умират си е част от нещата,а сега мисля,че разбра от какво е умряло и за в бъдеще да не се случва .Сега направи една добра профилактика на клетката и си вземи друго зайче,но ако може малко по-голямо поне на 3 мес. и внимателно с храненето-от там идват всички проблеми,в един или друг вариант.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот xrisinceto » Пон Фев 11, 2008 8:35 pm

Не беше със сини очи..обикновено бяло с кафеви петна и клепнали ушички...беше най-сладкото в магазина..горкичкото ..значи може да е било от алоето, въпреки че е изяло най-много едно листо.За в бъдеще ще знам :cry:
xrisinceto
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 12, 2008 2:16 am

Имате възможност да си вземете пак зайче zaek1
zoomaniak
Пчела работник

умряло зайче !!!!!!

Мнениеот iventy » Вто Апр 29, 2008 10:53 pm

получи гьрчове и край помогнете
iventy
Животинче с въпрос

Re: умряло зайче !!!!!!

Мнениеот илчо » Вто Апр 29, 2008 11:09 pm

Иво дай малко повече инфо,на колко дена е,ваксинирано ли е какво е яло?
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот iventy » Вто Апр 29, 2008 11:15 pm

Бихме ваксина и четири дена не хапна нищо не и се пиеше водичка. Криеше се на тъмни места и се усамотяваше. Въпреки че беше силно контактна и любеобвилна. На четири месеца и 700 грама.
iventy
Животинче с въпрос

Мнениеот leti_at » Вто Апр 29, 2008 11:21 pm

БОЖЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, ТОВА Е МНООГО ГАДНО! icon_bawling
Едно поизгледано зайче...и да стане така, да не би нещо да е била болничка,преди да я ваксинират и ваксината да е доускорила нещата...
Знам,че боли, но съветът ми е да си вземете друго зайче-на принципа: Клин-клин избива!
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот илчо » Вто Апр 29, 2008 11:21 pm

Нещо при ваксинацията е станало,иначе толкова голямо зайче трябва на сила да го умориш,мисля че няма как да му се помогне,съжелявам.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот iventy » Вто Апр 29, 2008 11:24 pm

А самите три гърча получени като схващане на цялата дясна страна от очета да пръстчетата на задното краче дали нещо е известно? Чувал ли си за друг случай с гърчове?
iventy
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Вто Апр 29, 2008 11:30 pm

кой ваксинира зайчето?Възможно е при ваксинацията да е засегнат нерв или орган.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот iventy » Вто Апр 29, 2008 11:37 pm

Ветеринар, но предполагам че ако беше засегнат нерв по рано трябваше да стане. Значи не си чувал за гърчове, ако ти не си, питай някой моля те Да не би ние нещо да навредихме на Малчо????
iventy
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 29, 2008 11:39 pm

iventy написа:Да не би ние нещо да навредихме на Малчо????

с какво???
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 29, 2008 11:42 pm

iventy написа:Ветеринар, но предполагам че ако беше засегнат нерв по рано трябваше да стане. Значи не си чувал за гърчове, ако ти не си, питай някой моля те Да не би ние нещо да навредихме на Малчо????

[web]http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5+%D0%BF%D1%80%D0%B8+%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D1%86%D0%B8&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=lr%3Dlang_bg[/web]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот илчо » Вто Апр 29, 2008 11:43 pm

Няма как да му навредите,на такава възраст,вече са укрепнали,а и след ваксинацията е променило нормалното си поведение,а това ,че ветеринар го е ваксинирал,не означава ,че неможе да е станало нещо,иначе просто няма какво друго да причини такива симптоми,освен засегнат нерв.А зайчето последно живо ли е или не?
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот iventy » Вто Апр 29, 2008 11:50 pm

А ми за съжаление вече не.......... Снощи почина.
iventy
Животинче с въпрос

Мнениеот iventy » Вто Апр 29, 2008 11:51 pm

Благодаря ти за всичко, ако нещо разбереш за станалото и за гърчовете ми драсни някой път два реда!
iventy
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Вто Апр 29, 2008 11:53 pm

направете аутопсия,може и да се разбере......
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот iventy » Вто Апр 29, 2008 11:57 pm

за сьжаление вече го погребах ме
iventy
Животинче с въпрос

Re: Защо ми умря зайчето

Мнениеот maria_and86 » Сря Авг 20, 2008 12:48 am

здравейте
моето зайче сащо умря изневиделица седеше в мен гушкаше се и ме лижеше и 5 минути по касно жече беше мъртво вече минаха 2 дни но постояно си мисля за нея и какво е причинило смърта чудя се дали това че патувах с него не е повлияло но патуването му беше второ хапваше си всичко дори весници и картон ако ги докопаше много ядеше и чушки пак най- много ми обичаше цветята моля ви ако някои може да ми помогне с откриването на отговорите да ми пише благодаря ви предварително
maria_and86
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Сря Авг 20, 2008 11:05 am

Ако може малко поясни това пътуване,с какво по кое време и колко след като се прибрахте зайчето умря.Ако не е проблем пиши от каде си,че мога да те уредя със друго зайче,ако искаш.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот maria_and86 » Сря Авг 20, 2008 7:06 pm

еми няколко дена преди това патувахме до Петрич с Ани че нямаше кой да я гледа тука в София. Пътуването мина почти без проблеми като изключим голямата горещина. След околко седмица трябваше да се пребиораме и затова пътъвахме през ноща че е по-хладно. През цялото време тя седя в мен и се гушкаше и ме лижеше. След това спрехме на една бензиностанция по пътя и аз я оставих в приятеля ми и отидох до тоалетна ,като се варнах тя вече беше мъртва. Приятеля ми каза че малко след като сам я оставола е започнала да шава много и нямаше каза и минута след това както е мардала се е опанала и отпуснала и до там.
maria_and86
Животинче с въпрос

Мнениеот maria_and86 » Сря Авг 20, 2008 7:40 pm

а забравих да кажа че в момента си тарся зайче но даржа да бъде горе доло като нея. Знам че напално сащото зайче няма да намеря но поне подобно.Ще ти пратя снимка и ако можеш наистина да ми помогнеш ще съм ти много благодарна.
maria_and86
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Сря Авг 20, 2008 10:35 pm

Много загадачно.ако беше през деня,,най вероятно е топлинен удар,ама нощем......Както и да е,аз имам подобни зайчета,а и доста други разцветки,НО аз съм на 380км.североизточно от София и просто няма как да ти го изпратя,ще стане същата история,иначе ,ако дойдеш да си го вземеш,ще ти го подаря . :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот botev_1912g » Сря Авг 20, 2008 10:37 pm

илчо написа:Много загадачно.ако беше през деня,,най вероятно е топлинен удар,ама нощем......Както и да е,аз имам подобни зайчета,а и доста други разцветки,НО аз съм на 380км.североизточно от София и просто няма как да ти го изпратя,ще стане същата история,иначе ,ако дойдеш да си го вземеш,ще ти го подаря . :ay:

ееххх илчо защо си се толкова далече icon_bawling
botev_1912g
В ятото

Мнениеот maria_and86 » Сря Авг 20, 2008 11:08 pm

да наистина по много загадачен начин умря а от тогава просто постояно си мисля за нея и защо стана така не мога да открия причината която е довела до фаталния край казаха ми че може да е от храната или от може би стрес незнам но просто стана толкова неочаквано без абсолютно никакви симптоми че да я закарах на ветеринар но както и да е мерси много за всичко ма малко ще ми е трудно да дойда да си взема пак и ме е страх вече да не се случи пак и затова искам да си взема някаде от тук и никаде няма повече да го водя а иначе да те питам случайно да имаш познати тука в София които да имат зайчета???
maria_and86
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Чет Авг 21, 2008 12:33 am

Според мен е топлинен удар.За съжаление не познавам никого в София
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот maria_and86 » Чет Авг 21, 2008 10:40 am

ок мерси много все пак аз ще продалжавам да тарся и се надявам че ще си намеря
maria_and86
Животинче с въпрос

R.I.P за едно зайче

Мнениеот StilqnatA » Пон Окт 06, 2008 12:46 am

отиде си едно сладко зайче icon_bawling icon_bawling ,моето зайче. Всичко стана за минути icon_bawling ,хората които са го изпитали това със всяко едно животинче знаят какво е,ето за това си споделям мъката със васicon_bawling
ПОЧИВАЙ В МИР БЪКСИ!
Там-горе ще срешнеш много приятели,ако видиш едно коте на има Нони предай му поздрави от стопанката му Елена, кажи му че много я обича icon_bawling
bunny3
много ще ми липсваш
StilqnatA
Животинче с въпрос

Re: R.I.P за едно зайче

Мнениеот Kotentse » Пон Окт 06, 2008 4:19 am

От какво е починало зайчето? как така за минути... заведохте ли ги видят какво е причинило това състояние?

Мойте съболезнования...
Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот crazy petunia » Пон Окт 06, 2008 12:26 pm

Милото сладурче [mood_feelings_hurt.gif]
Два пъти ми се е случвало да губя зайче и знам какво е - дано скоро да преживееш и да си готова да си вземеш ново [65414.gif]
crazy petunia
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Окт 06, 2008 7:53 pm

Страшно много съжалявам за зайчето ти [mood_feelings_hurt.gif] .И аз го изпитах на скоро.Мъката е голяма знам. [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот horse_girl » Пон Окт 06, 2008 10:20 pm

Съжалявам... cat_crying5
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот илчо » Пон Окт 06, 2008 10:24 pm

И все пак би ли споделила какво стана.......
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот StilqnatA » Вто Окт 07, 2008 11:58 pm

Пфффф icon_bawling [mood_feelings_hurt.gif] ,трудно ми е да се връщам към това, онази вечер го сънувах, вчера му прибрах клетката, избягвам да гледам снимките му или да минавам покрай магазина, от който го взех, какво стана ли ?Изкарах го да си пощъка малко и да му се нарадвам, по едно време се качи на дивана и не мръдна, помислих че му е студено, взех го в мен за първи път стоеше кротко в мен, оставих го на дивана пак, завих го почна да помръдва и изведнъж скочи и започна да се гърчи. Помислих, че се е уплашил от скока, но ми мина най-лошото и докато намеря сак да го прибера и да извикам такси за да го закарам на вет, вече беше късно. Очите му станаха сиви, спря му сърцето и си отиде icon_bawling Не го заведох на вет да ми кажат от какво си отиде за да не ми го мъчат. Минути, след като си отиде зад блока му изкопах гробче. Споделям това със вас, защото никой от наще не ми помогна да го изпратя и вие знаете какво е.
Илчо може би ти ще можеш да ми кажеш, какво го е сполетяло,аз мисля че настина.
Благодаря на всички, които си оставиха коментарите!!!!!!! icon_bowdown
StilqnatA
Животинче с въпрос

Мнениеот loritu » Чет Окт 09, 2008 11:38 pm

И аз наскоро загубих зайче. Много кофти беше, а и пред очите ми умря... Може би като го преживееш, не е лошо да си вземеш ново животно, може и да не е зайче, защото все пак е хубаво да имаш животинка вкъщи. Моите нали 2ма бяха, вече един - много добре се чувства. Ветеринаря предполага дори, че сам му е по-добре и наистина, че е доста по-спокоен от преди.
Наистина съжалявам, много е кофти...
loritu
В стадото

Мнениеот goldi_ » Пет Окт 10, 2008 12:19 am

съжалявам за пухчето ти много е тъжно

а loritu с твоето какво се случи?
goldi_
В стадото

Мнениеот StR » Пет Окт 10, 2008 7:52 am

Стиляна,аз бих го завел на вер да каже от какво е умряло,защото може да е проблем нещо в къщата,някой отровен препарат или знам ли...Ама щом си го погребала вече...Мойте съболезнования [mood_feelings_hurt.gif]
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот StilqnatA » Пет Окт 10, 2008 11:32 pm

loritu стана ми кофти като прочетох, че едното сладурче си е отишло [mood_feelings_hurt.gif] ,мн им се радвах, даже си свалих снимките :ab: ,за сметка на това пък си взех още едно хамстерче, но нещо му има едното му краче май е счупено :ai: ,дано да му мине,тоя тъпанар от магазина пак имаше зайче като моето , не знаеше ква порода е за момент ми мина мисълта да го взема и дори ми каза че дек. зайчета не се ваксинират :ai: ,а илчо ми помогна като ми каза каква е причината-чума може би защото не бил ваксиниран,и моето умря пред очите ми за малко и в ръцете ми,не знаех кво да прая докато се взема в ръце и.....
StilqnatA
Животинче с въпрос

Мнениеот mgxpower » Съб Окт 18, 2008 2:27 pm

Милото зайче [mood_feelings_hurt.gif]
mgxpower
Животинче с въпрос

Мнениеот nii4eto@ » Чет Окт 30, 2008 9:59 pm

Мойте съболезнования... icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling
nii4eto@
Животинче с въпрос

Мнениеот stefi » Чет Окт 30, 2008 10:38 pm

и мойтее много е тажно icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski:
stefi
В ятото

Мнениеот rum4o » Пон Ное 03, 2008 4:44 pm

О, миличка мойте съболезнования.....знам какво ти е. Моята зайка умря в събота почти по същия начин. Приятеля ми ми я подари за рожденния ден и като ми я донесе 3 дни не се храни. Ядеше само сено. Странното е, че докато е била при сестра му е ядяла, а при мен не искаше и на третия ден имаше растройство. Водих я на доктор и ми казаха, че няма голяма надежда. Дадоха й антибьотици и аз трябваше да й ги давам през 12 часа ама аз тъпачката нещо обърках със спринцовките и мислех че съм и дала ама явно не, защото си бяха пълни до горе като тръгнах да й давам втория път. Първо беше добре давах й насила да яде стрита храна с пюре от моркови ама на другия ден отпадна и точно след като й дадох лекарствата започна да се мята и да пищи тръгнахме да я водим на доктор, но умря в колата........ icon_bawling icon_bawling icon_bawling ...мн ми е мъчно. И на мен ми казаха в магазина, че не се ваксинират. Тя нямаше още 2 месеца.... [mood_feelings_hurt.gif] ....сега като чета виждам, че не съм знаела мн нещ, че не е трябвало да я вадя от клетката, но тя си щъпукаше и искаше да излиза. Беше като малко дете и се радвах, че има за кого да се грижа. И искам да помоля накой да ми препоръча някаква литература да чета и да разбера повече за храненето и отглеждането на тези пухчета. Мисля да си взема пак животинка, но не веднага.
So We Beat On, Boats Against The Current, Borne Back Ceaselessly Into The Past...
F. Scott Fitzgerald
rum4o
Животинче с въпрос

Мнениеот aerphis » Пон Ное 03, 2008 5:13 pm

Съжелявам за загубите ви! Наистина е много тъжно това, което сте писали...Аз съм на мнение, че преди да се вземе каквото и да е животно е необходимо предварително да се набави необходимата информация за отглеждането му...Така шансът да се случи нещо подобно значително намалява, въпреки че не винаги всичко зависи от нас - понякога природата си казва тежката дума...
(\__/)
(='.'=)
("")("") Моята галерия: http://aerphis.deviantart.com/gallery
aerphis
Животинче с въпрос

много ще ми липсваш прекрасно зайче

Мнениеот stefi » Пон Ное 03, 2008 5:25 pm

Искам да се извиня на моето зайче Нора и че много ще ми липсва, аз бях виновна, дано там където е сега да й е хубаво с много зайци. Тя ми беше най-милия подарък! Много съжалявам мило зайче icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling
stefi
В ятото

Re: много ще ми липсваш прекрасно зайче

Мнениеот sibelsalim » Пон Ное 03, 2008 6:23 pm

И аз имам почти същото зайче..Твоето умря ли ? :ai: [mood_feelings_hurt.gif]
sibelsalim
Животинче с въпрос

Мнениеот stefi » Пон Ное 03, 2008 7:34 pm

да icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling
stefi
В ятото

Мнениеот sibelsalim » Пон Ное 03, 2008 8:20 pm

Охх ! Сърчицето ме заболя icon_bawling ...От какво умря горкичкото
sibelsalim
Животинче с въпрос

Мнениеот StilqnatA » Пон Ное 03, 2008 11:07 pm

[mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling,съболезнования и от мен!гадно еда загубиш такова сладко същество icon_bawling ,като почина моето едвам си влизах в стаята,спомени ме измъчваха, вечерта след като почина го сънувах icon_bawling ,един ден отидох в магазина от който го взех-имаше същото зайче,разпитах човека и той ми каза че зайците не се ваксинирали,и дори не знаеше породата на зайчето което беше там [ideauu.gif] icon_crazy,на тва му казвам аз неграмотен и незнаещ човек.
смятам да си взема пак зайче,иска мда посъветвам всички които са загубили любица си-не спирайте да гледате животни те са радост за нас!!!!
StilqnatA
Животинче с въпрос

Мнениеот stefi » Пон Ное 03, 2008 11:46 pm

да ще си взема определино др животинче но никого няма да я забравя icon_bawling [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
stefi
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Ное 04, 2008 12:22 am

Много съжелявам за зайчето ти [mood_feelings_hurt.gif] .Изгубих цели 2 домашни любимци в период 1 месец,знам как се чустваш.Те вече са по-добре и са по-щастливи.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Вто Ное 04, 2008 7:55 am

От какво ти умря заека ? Защото намекваш , че е по твоя вина ...ако е така не взимай друго !!!
snuffed

Мнениеот stefi » Вто Ное 04, 2008 12:50 pm

аз си имам още 1 незнам от какво е умряла заварих я в клетката icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling и незнам какво е станало било е през ноща искам да и бях помогнала icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling
stefi
В ятото

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 1:06 pm

О.... съжелявам... icon_bawling icon_bawling icon_bawling
И аз загубих едно сладурче наскоро... от чревен проблем, предполагам, че причината е човекът, който ги развъжда, защото разбрах, че когато бебето се отбие от майката, трябва да му се даде някакво прахче... точно за чревните проблеми, евентуално хората, които ги продават "спестяват пари" и така страдаме ние... icon_bawling icon_bawling icon_bawling Моето зайче, започна с неядене, после мина на разтройство... веднага на лекар... даде му някакво прахче и ни разтвори и ние да му даваме... обаче разтройството не спря... заведохме я на следващия ден, предписа и антибиотик и отново даде от това прахче и вечерта се спомина icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling ... Лекарката каза, че ако продължава да не яде ще трябва да й даваме насила кашички... icon_bawling icon_bawling icon_bawling Тя обаче не доживя кашичките.... Малката Сиси беше на едва 2 месеца...
Слава Богу си имам още 2 зайчета, едното е декоративно като починалото, а другото е домашно зайче, не декоративно! Да са ми живи и здрави и двата мъжкара!!! Декоративното ми се казва Рижко и е на горе долу 4 месеца... а другото - Жорко е на почти годинка. От загубата ни беше много тежко на цялото семейство... Слава Богу Рижко е при нас и ни радва всекидневно с маймунджолъци! А пък Жорко ме дарява с много любов, като отивам да го храня или пък да го погаля малко и още преди да ме е видял се започва едно лудо скачане в клетката.... Човекът, който ми го подари каза, че така ми се радвал... Много си ги обичкам!

Недейте да се отказвате от гледане на животинки, защото те правят живота ви по - хубав!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот stefi » Вто Ное 04, 2008 1:14 pm

съжелявам и за твоето зайче icon_bawling icon_bawling сега разбирам колко е тежко да загубиш животинка icon_bawling icon_bawling и аз сега имам едно декоративно бъни и една домашна с малки 8 много ги обичкам icon_bawling icon_bawling
stefi
В ятото

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 1:23 pm

Пу пу..
да са ти живи и здрави любимците... и на мен ми се иска да си имам поколение, но не ми стиска да ги пускам... и двамата са полово зрели вече.... Не се отчайвай, сигурна съм, че твоите зайковци ще ти донесът много радост и ще те облеят с любов!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 1:28 pm

А снимки аз съм пуснала в темата за снимките, само на Жорко няма снимка, но все забравям апарата като ходя да го храня... Все някоага и негова ще пусна, да стане и той известен :ap:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот stefi » Вто Ное 04, 2008 1:33 pm

и бъни си има снимки в 2 теми май 1 е да покажем любимците си :ad:
stefi
В ятото

Назад към Зайци