Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Зайчето и другите животни

Зайче и котка в различни стаи

Мнениеот funki81 » Пет Авг 01, 2008 11:31 am

Здравейте, другата седмица заминаваме на море.Имам декоративно зайче и трябва да го оставя на наште да го гледат за една седмица.Проблема е, че те имат котка и ме е страх да не се стресира заешката душичка.Вярно, че ще бъдат в различни стаи, но много ме е страх.Някой попадал ли е в подобна ситуация?Моля споделете, че ще се побъркам, изобщо не мога да се зарадвам, че заминавам на море.
funki81
Животинче с въпрос

Re: Зайче и котка в различни стаи

Мнениеот Kotentse » Пет Авг 01, 2008 4:42 pm

ние имаме в нас, 3 (понякога 4) котета, 2 кучета, и 2 зайчета.
Днес като пуснах зайчетата да тичкат на кревата, голямото ни куче (канадски вълк) се мотаеше също в стаята... беше много мило как зайчетата отидоха и си го подушиха спокойно...
Естествено, не е същото! но идеята ми е, че и ние имаме котки в други стай на къщата... може и да греша, но дори и зайчето да е в клетка, да не може котка да го нарани, не виждам проблем....
Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот funki81 » Пет Авг 01, 2008 6:51 pm

Да, зайчето ще бъде в клетка, а тя е доста голяма, може цяло куче да побере, та мисълта ми е дори и наште да изпуснат котката в стаята на зайчето, тя няма да може да го стигне по никакъв начин.
funki81
Животинче с въпрос

Мнениеот Kotentse » Пет Авг 01, 2008 7:22 pm

Тогава не мисля че ще има какъвто и да е проблем .... щом зайчето няма да излиза от там... мисля че няма страшно и котето да се мотае там... Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот fayza » Пет Авг 01, 2008 8:11 pm

Аз гледам зайо и 2 котки в една стая и не съм имала проблеми. Зайо веднага даде да се разбере кой ще командва в семейството и котките, като по-умни, отстъпиха. Сега гледат да не се срещат много-много. Но всъщност си зависи от котката. Моите са си домашни глезли и никога не им се е налагало да си ловят храната. За тях зайо е просто досаден навлек, а не манджа. :ag:
When life gives you lemons, make lemonade, pee in it and serve it to the people that piss you off.

http://park4pets.com/eson/es350x80.jpg:
fayza
Животинче с въпрос

Мнениеот funki81 » Пет Авг 01, 2008 8:20 pm

Тя и котката на нашите е домашна и не е ловувала досега, но ме е страх да не си прояви животинския инстинкт.Мацата не е агресивна, никога никой не е нападала...но все пак ще се чувства на своя територия, а зайо като куче в чужда махала и затова ме е страх.Но пък може би страховете ми са неоснователни, като чета мненията ви, които между другото страшно много ме успокоиха :)
funki81
Животинче с въпрос

Мнениеот Kotentse » Пет Авг 01, 2008 8:33 pm

Няма значение котката дали е домашна или не... всичко си е до характер... мойте и 3-те котки му се облизаха за зайчето докато я държах, ем никога не са излизали на вън....
НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ среща без решетки между тях...
Иначе няма да има проблем и котето да се разхожда свободно, стига зайчето да е в безопастност (тоест в затворена клетка) .
Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Куче и зайче?

Мнениеот Frea » Пет Авг 08, 2008 10:12 pm

Здравейте на всички! Скоро ще си взимам зайче, но се тревожа че имам куче и да не го стресне с лаенето ... как мислите дали ще е зле за зайко? :ab:
Вярата, че се справяш е половината битка.
Frea
В стадото

Re: Куче и зайче?

Мнениеот илчо » Пет Авг 08, 2008 10:30 pm

Всяко ново нещо е стресиращо за всяко животинче,но в твоя случай е важно внимателно да ги "запознаеш",постепенно да свикнат едно с друго.Не са вярни всичките легенди за зайците,в някой случаи са по смели и от куче.в началото ,след като посвикне зайчето с новата обстановка,го вземаш в ръце и кучето да разбере ,че това не е храна или играчка,а след като свикнат,ще имаш доста куриозни случки.В нас така беше с кучето и котарака.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

куче самоед или декоративен заек

Мнениеот em4etyyy » Съб Авг 23, 2008 10:19 am

моля ви кажете ми кое е по добре защото мислех да си взимам заек но нашите ме разколебаха и ми вьрнаха 1 желание за куче което те пренебрегнаха и сега когато поисках др. те ми вьрнаха 1 желание кое е по добре?
em4etyyy
Животинче с въпрос

Re: куче самоед или декоративен заек

Мнениеот Laila » Съб Авг 23, 2008 12:26 pm

Аз бих избрала зайко. Като тинейджър имах куче, да ти кажа , по трудно е, навън виелица, студ, аз кашлям, ама с кучо на разходка. В студ и пек, все трябва да изведеш животинката да пшотича. Зайко е по-гушкав, по-мил, по-пухкав и не изисква непременно да го изведеш на разходка, дори когато ти е зле или си скапан след дългия ден. Освен това ще те чака с нетърпение да се прибереш, да споделиш малко време с него. Пък и при голямо желание, пак можеш да го изведеш на разходка, освен това, проблема животинка - ваканция е по-лесно решим. Обичам всички животни и куче и коте съм имала, но мнението ми е, че най-удачния избор е зайче или морско свинче или и двете едновременно :)
Преди да вземеш решение, премисли много добре какви грижи изисква едното животно и какви другото и как би се справил ти така че да не страда животинката.
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Мнениеот илчо » Съб Авг 23, 2008 4:06 pm

Абе я си вземи зайче,ако случиш на добро,и ще хапе и ще драска,така ,че ще имаш 2 в 1 :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: .Една част от моите си хапят като питбул,но повечето са си само зайци :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Авг 23, 2008 4:18 pm

Грижите към двете животни и контакта с тях са коренно различни.
Претегли всички "за " и "против" за себе и семейството и тогава реши.
Но не забравяй да отчетеш и нуждите на двете животни, а не само своите предпочитания и удоволствия от тяхното притежание.
Прецени на кое животно ще можеш да дадеш максимум грижи и оптимални условия на живот. :bs:

Иначе, аз съм за самоеда :ay:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот em4etyyy » Съб Авг 23, 2008 6:44 pm

вежте аз просто знам че няма да имам мчнл свободно време а на зайко трябва да се чисти аз не сьм решила но ще помисля пак защото да имам куче е една моя мечта защото когато бях малка отнеха от мен един сладур и оттогава мечтая за др. куче и ще помисля пак но все пак знам мн. за зайко искам който може да ми даде инфо. за кученцата
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот Laila » Съб Авг 23, 2008 7:05 pm

em4etyyy написа:вежте аз просто знам че няма да имам мчнл свободно време а на зайко трябва да се чисти аз не сьм решила но ще помисля пак защото да имам куче е една моя мечта защото когато бях малка отнеха от мен един сладур и оттогава мечтая за др. куче и ще помисля пак но все пак знам мн. за зайко искам който може да ми даде инфо. за кученцата

Влез в раздела за кучета за инфо. Но щом нямаш много време кучето не е удачен избор, изисква разходки всеки ден, поне по 2-3 часа, сутрин и вечер, а докато е малко и междинни разходки, материалната страна да не я коментираме. Кучето не е най удачен избор ако живееш в апартамент, тогава ще има нужда от всекидневни разходки за повече от 4 часа поне, за да тича на воля, дори и да е малко кученце (имам предвид породата). грижите по зайко отнемат далеч по-малко време, създай му уютен дом, достатъчно пространство да си скачка и всичко ще е на ред. Чистенето на мен ми отнема около 10 минути през 2 дни, не мисля че е толкова сложно, а даже имаме вече и морска свинка, сиреч две клетки. А повярвай ми имам бая грижи на главата си, ако имам куче, ще ме натоварва с грижите.
Представи си само картинката: на вън е около нулата или минусова температура, вали ужасно (сняг или дъжд), духа вятър при това свиреп, прибираш се от училище, но вместо да се сгушиш на топло и сухо и да си почиваш и да си четеш книга, да гледаш филм или да си джиткаш на компа, ти трябва да излезеш на вън да разходиш кучо. при това не иде реч просто да го изведеш пред блока да се изпишка и другите задачи от тоалета, а да се разтъпче на въздух, после се прибирате и почва миене на лапи дупе и други части и сушене. Как мислиш по-малко работа ли ще имаш около куче. Вярно идава звуци и си играе с теб и се дресирате, обаче също много приятни забавления има и със зайко. Особено ако му устроиш удобен дом. За ваканциите да не говорим, всеки път на хотел ли ще го оставяте? колко приятели ще се навият да се грижат за кучето ти докато те няма? Пък и кучетата страдат от такова отсъствие и вършат разни неща в знак на протест и мъка, като да пишкат в нечии обувки и други от сорта, следващия път никой няма да се навие да ти гледа животинката ако това се случи, докато при зайковците не стои точно така въпроса. Преди да решиш влез в раздела за кучета и поразпитай, прочети и седни и направи списък със за и против и чак тогава решавай, но имай предвид, че всяка животинка е отговорност, това е като да осиновиш дете или да ти се роди такова, неможеш просто да го върнеш когато решиш че ти идват в повече грижите и нямаш време.
Laila
В ятото

Мнениеот Frea » Съб Авг 23, 2008 7:16 pm

Аз имам и куче и зайче :ab: Мога да кажа, че е идеалната комбинация и си обграден с любовта на двете животинки :ad: Сутрин и вечер с кучето навън [smile016.gif] а през деня със зайчето вкъщи [65414.gif] Но преди всичко си помисли дали има къде да разхождаш кучето и дали имаш достатъчно място за зайчето. Самоеда е животно, което изисква адски много грижи, но пък болестите при зайчето се рядко се лекуват. Успех с избора :ad:
Вярата, че се справяш е половината битка.
Frea
В стадото

Мнениеот em4etyyy » Съб Авг 23, 2008 7:39 pm

ами знам мисля че сега ще си взема куче а след някой друг месец и зайче,но някой да ми даде инфо. за кучето
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот em4etyyy » Съб Авг 23, 2008 7:43 pm

леила знам това и сьм преценила почти всичко и все пак още се колебая
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Авг 23, 2008 7:45 pm

Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Съб Авг 23, 2008 7:47 pm

Не се колебай. Заек. Куче, при това самоед е аааааддски трудно да се гледа. Щом няма да имаш време за една смяна на талаша, как ще намериш време за 2 часова разхдока на кучето, по 2 пъти на ден? А за обучение? А за всичко останало? Нее, рано ти е за куче. Вземи си зайче. Все ще намираш на няколко дни 10 мин да смениш талаша и всяка вечер 20-30 мин да погледате телевизия заедно.
Ако си мислиш, че на зайчето ще се чисти, а на кучето не, лъжеш се. Кучетата поне до 8-10 месечна възраст се случва да пишкат и акат вътре. И се чисти доста повече отколкото един талаш.
Вземи си едно пухкаво зайче, убедена съм, че няма да съжаляваш.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот em4etyyy » Нед Авг 24, 2008 10:41 am

охх все още се чудя icon_bawling
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот hyla » Нед Авг 24, 2008 11:38 am

Аз бих взела и двете. Самоеда ми е любима порода, пък зайовците да не говориме колко ги обичам.
Но самоеда, както и хъскито са кучета, които искат много свобода, разходки и пространство. Ако толкова искаш куче помисли за друга порода по-подходяща за условията, които предлагаш, защото ще е трудно и за теб и за животното, но разбира се си струва.
Заека е далеч по-лесен за отглеждане, по-малък на размери, заема по-малко място, иска по-малко грижи, храна, разходки в стаята и също е пухкав като самоедче :ap:
Вземи си зайче за начало пък после прецени дали можеш да вземеш и куче. Заека е по-подходящия вариант за начинаещи, за деца, за хора с по-малко свободно време...
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Re: Куче и зайче?

Мнениеот gingibi » Пет Авг 29, 2008 4:48 pm

И аз в началото като взе зайка байка се притеснявах, защото имаме вкъщи и котка, да не вземе да го тормози сладкото мъниче.Ама се оказа точно обратното Джижда щом види котката и търчи към нея да я души, а котараната я е страх и бяга :ag:
А пък казват, че зайците били бъзливи :ab:
Но в твоя случай всичко си зависи от конкретното зайче и от конкретното куче, защото всяко животинче си има индивидуален характер и това, което стряска едни не прави впечатление на други.Аз поне мисля, че в началото може да се шашка зайко като лае кучето, ама после ще свикне............но както ти казах всичко си е строго индивидуално :ab:
"Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните."
„Когато човек иска да убие тигър, нарича това спорт; когато тигърът иска да го убие, нарича това жестокост.“
Джордж Бърнард Шоу
gingibi
В стадото

Мнениеот sasin » Съб Сеп 20, 2008 3:27 pm

Ама не мога да разбера защо лъжете/подвеждате icon_dontknow Дори вие не бихте си взели куче - каквото и да е, пък да не говорим за самоед. Или трябва да се съобразявате със семейство или ще ходите да учите (май става ясно за кого говоря :ad: ), пък самоеда не само струва пари - ако е истинско и породисто, от развъдника няма да ви го дадат само защото им давате пари, ще искат да са сигурни че го дават в добри ръце. Значи пак се връщаме на приказката самоед ли ще е или самоедоподобно.
И въобще да ви кажа смешно ми става някой като рече че заека изисква много грижи :aa:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Зайчето и другите животни

Мнениеот snuffed » Съб Окт 18, 2008 2:17 pm

Я кажете вашите наблюдения от това съжителство . Според мен доста добра могат да си живеят заедно , без значени кои са повече - зайчетата или свинете в клетката . Аз лично гледам два заека и едно свинче в голяма клетка и проблеми няма . Вие сте :
snuffed

Re: Заек и морско свинче

Мнениеот mgxpower » Съб Окт 18, 2008 2:36 pm

При мен е папагал + заек разбират се доста папагала го е страх от заека :ag: :ag: като ги пусна на земята и двамата зайката постоянно се изправя на задните си лапи и папагала бяга
сори за офтопика forum_simp0065
mgxpower
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Съб Окт 18, 2008 4:40 pm

snuffed-Съвет към теб,раздели морските свинчета от зайците това са два различни вида и не е добре да са в една клетка :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Re: Дрешки за порчето

Мнениеот snuffed » Съб Окт 18, 2008 4:40 pm

in4eto написа:snuffed-Съвет към теб,раздели морските свинчета от зайците това са два различни вида и не е добре да са в една клетка :ay:

Споко - това са двата вида , които единствено могат да съжителстват заедно - свинче и заек . icon_wavey
snuffed

Мнениеот in4eto » Съб Окт 18, 2008 4:43 pm

Споко - това са двата вида , които единствено могат да съжителстват заедно - свинче и заек . icon_wavey
Това,че съжителстват в хармония не значи ,че е редно.Два различни вида животни.Елементарно различни видове храни и........................................ много други неща
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Съб Окт 18, 2008 4:45 pm

Защо да не е добре? Аз имах зайче и свинче, които живяха заедно и се разбираха доста добре. Даже се ближеха едно друго. В един етап от живота им даже бяха заедно в доста тясна клетка и пак нямаше никакви проблеми. А храната им е почти еднаква.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Съб Окт 18, 2008 4:45 pm

Почти по един и същи начин се гледат , почти едни и същи храни . Споко - позовавам се на немски авторитети и техните книги smiley24
snuffed

Мнениеот in4eto » Съб Окт 18, 2008 4:48 pm

Аз се позовавам на това ,че в доста храни например за зайчета има кокцидиостатици,ако мислиш че е полезно за прасенцето :ai: ок.А и може ли снимка на клетката с двете зайчета и прасенцето да видим колко е голяма tongue
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Окт 18, 2008 4:49 pm

Честно да си призная и аз съм гледал едно зайче в клетката на моята свиня няколко години и не към имал проблем :ab: Просто ги храних отделно с различна храна :ab:
А забелязах и че в зоопарковете в Германия - в Берлин и във Франкфурт (там съм бил) отглеждаха зайци и морски свинчета заедно в големи ограждения без проблеми :ay:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот snuffed » Съб Окт 18, 2008 4:49 pm

in4eto написа:Аз се позовавам на това ,че в доста храни например за зайчета има кокцидиостатици,ако мислиш че е полезно за прасенцето :ai: ок.А и може ли снимка на клетката с двете зайчета и прасенцето да видим колко е голяма tongue

не може
snuffed

Мнениеот in4eto » Съб Окт 18, 2008 4:52 pm

Предполагам,че за толкова животни поне сте осигурили голямо място.Ще дойде момента в които ще се убедиш,че това не е удачен вариант smiley24
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Laila » Съб Окт 18, 2008 10:24 pm

Нашия зайко (в крайна сметка се оказа момче) и морското ни прасенце не се спогаждат твърде. Зайкото напада свинчо и не му се радва, а свинчо по-скоро не проявява интерес към заека. Живеят в отделни клетки, зайко в голяма (най-сетне) свинчо с тенденция за по-голяма, така че да може да му вземем дружка, защото все ми се струва самотен :ac:
Според мен доброто съжителство на различни видове животни си опира до самите животни индивидуално.
Laila
В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Окт 19, 2008 11:59 am

Онзи ден бях в Зоопарка и там бяха напъхали много зайчета и 1-2 свинчета на едно място и много добре си се разбираха.
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот in4eto » Нед Окт 19, 2008 3:09 pm

Онзи ден бях в Зоопарка и там бяха напъхали много зайчета и 1-2 свинчета на едно място и много добре си се разбираха.

Не става въпрос затова ,че няма се разбират :bu: :bu: :bu: :bu: :bu:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот bubetodve » Нед Окт 19, 2008 4:06 pm

in4eto написа:Не става въпрос затова ,че няма се разбират :bu: :bu: :bu: :bu: :bu:

Мисълта ми беше, че след като в зоопарка ги гледат по-тозин начин едва ли е чак толкова вредно и опасно...?! :ab:

Офтопик:
Въпреки, че да си призная хич не останах доволна от "грижите" на зоопарка към животните... да не кажа, че чак съм потресена...
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот in4eto » Нед Окт 19, 2008 5:49 pm

bubetodve-В Б-я зоопарковете не са за пример и според мен е по добре да ги няма, след като са в това окаяно състояние.
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот bubetodve » Нед Окт 19, 2008 7:07 pm

http://zaiche.bghot.com/index.php

:ab: Тук пише, че може :ab:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот snuffed » Нед Окт 19, 2008 7:18 pm

може
snuffed

Мнениеот in4eto » Нед Окт 19, 2008 7:55 pm

Няма се повтарям като искате мешете ги,но след известно време да не запеете друга песен.
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 19, 2008 8:56 pm

Много пъти съм казвал тук, че всяко животно може да живее с всяко животно. Но само на хартия...за да отглеждате две коренно различни животни - трябва да имате богато информационно ниво. Знания? Ако ги нямате и разчитате по форумите някой да ви каже: "Да - може или само може" - без да ви напътства и съветва или ако ви остави сами да си бутате главата в стената и да поемате ненужни рискове - ама супер ненужни при условие, че сте начинаещи у всичко. Та за можене може....и лястовица с папагал може да гледате....кой каквото поиска.

Но...дали ви стиска да поемете рисковете - като не ги знаете и не познавате материята. Защо експериментирате?

Някой ви каже "може" и вие спокойни взимате решения.
В интернет се дават много опасни съвети...

Ваша е отговорността - не наша?

Предупредени сте.

Успех :ay:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Нед Окт 19, 2008 10:01 pm

Напълно съм съгласна с
zoomaniak
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот snuffed » Нед Окт 19, 2008 10:39 pm

Може и се гледат . И сасе гледали много преди да решите да Вие уважаеми съфорумци Зоо и Инче да започнете да се интересувате от рибки ...при това напълно успешно . А и по тоя въпрос специално посетих ветеринарен лекар , който каза че ако зайчето е декоративно няма проблем . Еееееех :bs:
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 19, 2008 10:45 pm

Ще чакам от теб снимки и резултати - на думи всичко може :ay:
Но те наблюдаваме - не са доволни форумците от теб и модовете...
Корегирай се сам/сама... :az:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bubetodve » Нед Окт 19, 2008 11:04 pm

forum_simp0065 Аз нямам намерение да мешам каквито и да е било видове животни
и без да ми се обиждат форумците не харесвам морските свинчета... :ah: Намесих се в спора без някой да ме е карал и за това ще си понеса последствията. [wo1rry.gif] Изказах мнение без някой да ми го е искал :ab: Просто се ровех в нета за полезна информация и попаднах на сайта, който пуснах тук :ab: А до това дали може или не незнам, само споделям и показвам това което съм видяла
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот snuffed » Нед Окт 19, 2008 11:38 pm

zoomaniak написа:Ще чакам от теб снимки и резултати - на думи всичко може :ay:
Но те наблюдаваме - не са доволни форумците от теб и модовете...
Корегирай се сам/сама... :az:

:az:
snuffed

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Окт 20, 2008 12:45 pm

snuffed написа:Може и се гледат . И сасе гледали много преди да решите да Вие уважаеми съфорумци Зоо и Инче да започнете да се интересувате от рибки ...при това напълно успешно . А и по тоя въпрос специално посетих ветеринарен лекар , който каза че ако зайчето е декоративно няма проблем . Еееееех :bs:

Представям си какъв ти е бил ветеринаря, щом ти е дал такъв съвет... :ap: Според мен по важен фактор е полът на животните :ad: Например ако има мъжко зайче и мъжко свинче заека ще тормози прасето (изпробвано :bu: ) , но ако са женско зайче и мъжко прасе няма да има проблем (и това е изпробвано :ap: ) :ay: Тези комбинаций съм пробвал но според мен и при две женски не би трябвало да има проблем :ab:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

съжителстване на морско свинче и зайче

Мнениеот black_wings » Нед Ное 02, 2008 6:04 pm

Имам зайче което е на 1 годинка , при мен е от 2-месечно бебе , дружелюбен е , люблеобвилен , кротичък. Сега обаче обмислям варианта да си взема и морски свинчо. Искам да попитам задължително ли е да ги гледам отделно , ще има ли проблем да живеят в една клетка , дали ще се карат? Чела съм че ако едното животно е бебе , другото някак си разбира и не го тормози. Но зайчо май никога не е виждал други животни откакто е при мен smilie8
Не че ми е чак такъв проблем да осигуря два отделни апартамента , ако трябва ще го направя , просто се чудех дали мога да съчетая нещата и да си правят компания. :ab: Благоря предварително за отговорите :bs:
Quiters Never Win And Winners Never Quit !
black_wings
Животинче с въпрос

Мнениеот black_wings » Нед Ное 02, 2008 9:27 pm

Ъъ , съжалявам че съм се повторила :ah: Но от тук пак не разбрах много добре...
Все си мисля , че ако бяха израстнали заедно и се познаваха нямаше да има проблем , но сега зайо си има територия , и изведнъж да му натреса някакво друго животно - хмм ... Изглежда че ще ги оставя в различни клетки - едва ли ще са чак толкова самотни , при цялото внимание което ще им се отделя :ap:
black_wings
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Нед Ное 02, 2008 9:28 pm

black_wings написа:Ъъ , съжалявам че съм се повторила :ah: Но от тук пак не разбрах много добре...
Все си мисля , че ако бяха израстнали заедно и се познаваха нямаше да има проблем , но сега зайо си има територия , и изведнъж да му натреса някакво друго животно - хмм ... Изглежда че ще ги оставя в различни клетки - едва ли ще са чак толкова самотни , при цялото внимание което ще им се отделя :ap:

Какво не можеш да разбереш ? Казва ти се , че могат и се дават примери как хората ги гледат заедно :ai:
snuffed

Мнениеот black_wings » Нед Ное 02, 2008 9:55 pm

Ъъ ами просто прочетох противоречиви мнения , и под "не разбрах много добре" разбирай, че не съм достатъчно убедена кое е по правилно. icon_crazy Защото един казва че може , друг че никога не би мешал животни от различни видове , трети че ако са мъжко зайче и мъжко свинче - заека ще тероризира свинчото, а прочетох и зооманиак че е призовал да не поемаме излишни рискове - та поради тва различие в мненията реших че не ми е достатъчно полезна информацията. icon_esek :bl: Както и да е. Ще ги гледам отделно.
black_wings
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Нед Ное 02, 2008 10:18 pm

Щом имаш възможност и отделно да ги гледаш защо не пробваш като посвикнат да се зяпат през решетките дали няма да са ок и заедно в по-голяма клетка? Не че е задължително да са заедно но гледам, че имаш мерак :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Нед Ное 02, 2008 10:22 pm

black_wings написа:Ъъ ами просто прочетох противоречиви мнения , и под "не разбрах много добре" разбирай, че не съм достатъчно убедена кое е по правилно. icon_crazy Защото един казва че може , друг че никога не би мешал животни от различни видове , трети че ако са мъжко зайче и мъжко свинче - заека ще тероризира свинчото, а прочетох и зооманиак че е призовал да не поемаме излишни рискове - та поради тва различие в мненията реших че не ми е достатъчно полезна информацията. icon_esek :bl: Както и да е. Ще ги гледам отделно.

Гледай ги заедно !!! Така ги гледат много хора и нямат проблеми , така ги гледат и по зоомагазините , така съветват и ветеринарите (казват , че е ОК) - стига заека да е декоративен !!!
snuffed

Мнениеот goldi_ » Нед Ное 02, 2008 10:23 pm

black_wings написа:Имам зайче което е на 1 годинка , при мен е от 2-месечно бебе , дружелюбен е , люблеобвилен , кротичък. Сега обаче обмислям варианта да си взема и морски свинчо. Искам да попитам задължително ли е да ги гледам отделно , ще има ли проблем да живеят в една клетка , дали ще се карат? Чела съм че ако едното животно е бебе , другото някак си разбира и не го тормози. Но зайчо май никога не е виждал други животни откакто е при мен smilie8
Не че ми е чак такъв проблем да осигуря два отделни апартамента , ако трябва ще го направя , просто се чудех дали мога да съчетая нещата и да си правят компания. :ab: Благоря предварително за отговорите :bs:

като си вземеш свинчото определено не го пускай веднага при зайо. Това за територията е така и мисля, че колкото и да е кротък, ще се шашне.
И аз имам моя зайо от 1 година. Почти цялото лято изкара при мама, а там си имаме куче - дакел, с което нямат никакви проблеми. Единия не забелязва другия и обратно :ag: хармония. Обаче преди няколко дена се наложи да доведа кучето при заека. И стана някакъв ужас. Ваньо (заека) полудя, започна да бяга от кучето, да се крие и си личеше, че беше много уплашен :ai: Гледах и не вярвах! Естествено веднага кучето в таксито и към вкъщи да го върна. А и Илчо ми е казвал, че щом заека вече си има територия, не приема чужди на нея (освен женска :ag: ) а и ако е много привързан към теб..става още по-сложно.
Само внимавай да не си стресираш зайчето. Успех :ba:
goldi_
В стадото

Re: Зайчето и другите животни

Мнениеот toni » Пон Апр 27, 2009 5:19 pm

Ами ако зайчето е най-добрият представител на семейството??? Какво да правим с останалите??? Мисля, че тръбва да си го пазим........ AvatarSmileyFencing
toni
В ятото

Мнениеот MiLeTy » Сря Май 06, 2009 6:52 pm

funki81 написа:Здравейте, другата седмица заминаваме на море.Имам декоративно зайче и трябва да го оставя на наште да го гледат за една седмица.Проблема е, че те имат котка и ме е страх да не се стресира заешката душичка.Вярно, че ще бъдат в различни стаи, но много ме е страх.Някой попадал ли е в подобна ситуация?Моля споделете, че ще се побъркам, изобщо не мога да се зарадвам, че заминавам на море.

Спокойно, няма да има проблем :ad: Аз съм била по-зле и от теб :ab: Бях на лагер и родителите ми гледаха папагал и котка :sunny: Казват, че котката е дебнела папагала, който е в клетка и нищо не е могла да му направи :ab: Мисля, че щом е в клетка нищо не може да му направи :ab:
MiLeTy
Животинче с въпрос

Мнениеот mimichi » Пет Мар 12, 2010 4:07 pm

Писах в мойта тема, но реших и тук да пиша, защото ми се струва че е за моя проблем :ah: Имам котка и зайче, обаче при първата им среща заедно, котката ми започна да го хъска и вече ме е страх да пускам заека когато котката е в стаята. Та въпроса ми е дали ако им направя срещи още няколко пъти няма да спре да го хъска?
mimichi
В ятото

Мнениеот Veni » Пет Мар 12, 2010 5:11 pm

Като си бях на село, котката ми можеше и да изяде Чичи, ако ги бях оставила насаме :ajaweki: А когато си бях в Търново, кучето ми Джеса (малка порода, смеска между пинчер и канадска лисица) беше пощуряла по Чичи! Все скимтеше пред клетката, все едно зайка й е малко дете! Но ако ги бях оставила заедно насаме, Джеса щеше да си изпати много лошо (пробвахме да се подушат, ама носа на кучето щеше да хвръкне) :ajaweki:
При нас това бяха първи срещи и не сме ги повтаряли, понеже нямаше време.
Смятам, че щом живеят заедно могат да свикнат едно с друго. Ама ще трябва голяма доза търпение, постоянство и наблюдение. Все пак не искаш заека ти да стане меню за котето? Другото - според мен срещите първо да са съвсем кратки и с времето да се увеличава времето, през което са заедно. Мисля, че котката ти също я е страх, щом само хъска в защита, а не атакува. Може в началото да ги държите и двете, а после може би да пускате заека, а котката да е добре "обезвредена" :ag:
Във всеки случай съм виждала по клипове заек и куче или комбинация заек-котка - значи е възможно! :ab: Успех! И внимателно, да не стане беля AvatarSmileyFencing
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот mimichi » Нед Мар 21, 2010 11:05 pm

Два пъти ги пуснах заедно, обаче след първия път котката ми заобикаляше клетката, а след втория вече няколко дни не е влизала в стаята. icon_bawling
mimichi
В ятото

Мнениеот divata_pechurka » Нед Мар 21, 2010 11:32 pm

Дай им време! Трябва да имаш много търпение и нещата ще станат!
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Вто Май 04, 2010 1:58 pm

Зайко съм го срещала с котка, нямаше проблеми, даже си играха.
Обаче си взехме малко кученце на 30 дни и веднага извадих Зайко да види кученцето. Като почна едно драскане и тичане в истерия... горкото зайче, много се плаши от кученцето.
Сега ги пускам и двамата да тичкат из стаята, Зайко малко се поотпусна, понякога отива да я подуши, ама тя като изскимти или излае и той пак бяга уплашен.
[wo1rry.gif]
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот mimichi » Вто Май 04, 2010 4:45 pm

Незнам, аз мойте не ги пускам заедно тя котката не свикна с зайо и това е.
mimichi
В ятото

Мнениеот divata_pechurka » Чет Май 06, 2010 9:58 am

vitaminca направи им една фотосесия на кучо и зайо..те даже си и приличат май май! :ajatki: :ag:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Чет Май 06, 2010 10:21 am

Още го е страх (Зайко) да застане до Рая :ac:
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот mini_hami » Пет Май 11, 2012 11:19 am

Темичката е доста стара ,но се надявам да ми бъде отговорено ..
Сега ще си взимам зайче и мислех да го взимам понякога с мен на село ,но баба и дядо имат много котета ,и те влизат и вкъщи. Котетата са домашни,не се подлъгвайте че живеят на село.. стоят си и вътре във вилата. В моята стая не влизат,но има едно което когато съм там обича да спи в моята стая и ме е страх ,да не би да стресира зайчето ,което ще стои там (не знам дали ме разбрахте защото стана много объркано наистина). Въпроса ми е : Да взимам ли бъдещото си зайче лятото с мен на село,при положение ,че може да влезе някое коте в стаята ми? (зайчето ще си е в клетката) Благодаря предварително :ax:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet_candy » Пет Май 11, 2012 11:22 am

Сигурно няма да има проблем ,щом зайчето е в клетката,но не съм сигурна ..предполагам ,че ако котето приближи клетката зайо може и да се стресне,не знам :(
What doesn't kill you makes you stronger !!
This is your life and your life is your story ..write it !
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот Милето » Пет Май 11, 2012 11:28 am

Зайчето трябва за всеки случай да е на сигурно място, когато котката/котките са в помещението.
Трябва да осигуриш и време на зайо извън клетката, когато сте на село. Тогава също трябва да внимаваш как се погаждат.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот mini_hami » Пет Май 11, 2012 11:06 pm

Е да зайчето ще си е в клетката и през деня ще е с мен навън на разходки ,а през нощта ще се разхожда в стаята ми на село докато аз съм там,но ме е страх просто,ако случайно котето влезе в стаята а аз съм в другата,да не вземе зайчето да се наплаши,иначе ще си е в клетката,докато аз не съм при него :ab:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот МоРковче » Нед Май 13, 2012 2:38 pm

Моят зайко много добре се разбира с кучето ми , но всичко е до другия вид моето куче не се бута в него не опитва да го заиграва , което може да доведе до страх при заека.Само го подушва и го близва понякога :ag: .А зайко си тича около него и се радва на компанията на друг животински вид.
Винаги бъди себе си,колкото и да е трудно в днешно време :)
Аватар
МоРковче
В ятото

Мнениеот mimiturosena » Сря Ное 30, 2016 1:45 pm

Здравейте, знам че темата е старичка, но се надявам някой да сподели нещо, а ако е от личен опит още по-добре :) Имам декоративно женско зайче. Гледам я от както беше на 2 месеца сега е на 11месеца. Вчера съпругът ми ми подари персийско коте женско на 3 месеца и Бънита като я видя и започна да тропа в клетката и да хвърля на всякъде пелети. Видимо беше изплашена и ги разделих в различни стаи. Днес ги събрах Бънита отново тропаше, но вече не хвърляше толкова пелети. Котето въобще дори не реагира на това блъскане и тропане, даже си взима и си играе с пелетите. Въпросът ми е дали зайчето ще свикне с котето и какво мога да направя аз?
Аватар
mimiturosena
Животинче с въпрос

Назад към Зайци