Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Няколко въпроса за зайчета

Мнениеот naty » Съб Яну 05, 2008 8:31 pm

Имам заиче от четири дена но ми направи впечатление че доста се чеше и дори се хапе не до кръв но жсе пак е доста често...дали не е няква болест иначе заичето е много жизнерадостно дори турси контакт ближе ме и иска да си играем..но тожа чесане мн ме притеснява....благодаря предварително.. :) :) :) :
naty
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 05, 2008 8:38 pm

naty

прочете ли всичко тук:

http://www.zoomania.org/content/category/17/138/167/
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sweety_bebals » Пон Яну 21, 2008 4:08 pm

az da popitam nqkoi ako moje da mi kaje kakvi udobstva da sloja v kletkata na zaio smisal kfi igra4ki da mu kupq i tnt :?: :?: :?:
sweety_bebals
Животинче с въпрос

Мнениеот Lil_Iv » Пон Яну 21, 2008 9:51 pm

sweety_bebals, играчкине са му много нужни. Но ако искаш да го поглезиш, можеш да му вземеш дървена играчка (под формата на плод или зеленчук; продават се в зоомагазините, като цената варира от 5 до 9 лв.). На теория, играчката е за да си я дъвче и да си поддържа зъбите, но на практика зайовците невинаги й обръщат внимание :smile: . Предпочитат клончета. Можеш да му дадеш пръчки от ябълка, но да са сушени. Клончета на череша, праскова и слива са отровни за зайчето.

Предполагам вече имаш поилка и хранилка. Не забравяй сеното.

Иначе, ако много искаш да го поглезш и клетката е просторна, направи му картонена или дървена къщичка - примерно правоъгълник без основа и изрежи нещо като вход, през който да се промушва.

Успех със зайчето!
Lil_Iv
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Яну 21, 2008 11:42 pm

Само не разбрах защо клончето трябва да е сухо?А относно играчките,това не е котка за да си играе,най много да ги гризе,но по-добре си му давай сенце и ако може зърнен фураж,а най добре ще е да му слагаш редовно и по някое клонче,ще ти бъде безкрайно благодарно.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот baby9 » Пон Фев 04, 2008 6:17 pm

Здравейте отново.Преди няколко дни заведох Зайо да му сложат ваксината. Той беше учудващо много послушен и нямам проблеми с него добре е, прегледаха го всичко е ок! :)
Но имам един въпрос..Лекарката при която го заведох каза че мога вместо трина да му слагам талажа които се слага в тоалетните на котките..,по-малко миришело и било по-хигиенично...Таа чудя се дали да пробвам и няма ли да му е твърдичко като лежи..?
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пон Фев 04, 2008 7:49 pm

Не можеш да му слагаш бентонит за котки - ако зайчето хапне от него никой не може да му помогне. Има обаче котешки тоалетни от пресовани дървени сърготини и можеш да ползваш такива. Има и подобни продукти специално за зайци и гризачи.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Пон Фев 04, 2008 9:34 pm

Аз имах заиче като малак което умря от преяждане внимаваи
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот илчо » Вто Фев 05, 2008 1:27 am

И с какво преяде?Или е яло нещо което не трябва.Я му давай сено и овес или ечемик и ела ми кажи,че има някакъв проблем.В темата,малко по- нагоре има една клетка поствана от Зоо,тая със скарата,я си вземи такава и няма да имаш проблем с талаша,ще слагаш под скарата по малко,какъвто намериш.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Re: незнам какво да правя със зайчето си

Мнениеот iddqd » Вто Фев 05, 2008 6:41 pm

Ми непомня маи с овес преяде
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот baby9 » Вто Фев 05, 2008 8:27 pm

Моя Зайко много яде хартия където види листче и гризе..,нали нищо няма да му стане? А той си яде от доста време и няма проблеми, освем че ми изгриза всичко което имаше на бюрото..
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Вто Фев 05, 2008 11:39 pm

Само телбодът може да му навреди..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот илчо » Вто Фев 05, 2008 11:51 pm

Заек ще преяде с овес и умре когато преяде циганин с кисело мляко,но това не е толкова важно,по важное това ученолюбиво зайче,че от толкова четене на книжки може да стане беля.То си е животно и за него всичко е манджа,а каде му е стопанина, да си прибере нещата,ами ако подкара и кабелите?Хартията си е целулоза,но обработена с различни химикали и те могат да допринесат за подобряването на финансовото състояние на някой ветеринар или собственик на зоомагазин. Bunny
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот mommovet » Вто Фев 05, 2008 11:59 pm

Да ти кажа досега няма заек преял с мастило или книжна химия, просто не изяждат такива количества /не е полезно, вярно/ - обаче такива изяли кламери, телбод, найлонови подвързии и други нецелулозни предмети - колкото искаш.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот baby9 » Сря Фев 06, 2008 12:58 am

Ми той яде само някои избира си и по-скоро му е кеф да я къса, а на кабелите не обръща никакво внимание за мое щастие..:) И да прибирам и да не прибирам той пак си намира какво да гризне или цвете или хартиика,картонче намира си храната просто се завира на всякъде
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Фев 06, 2008 10:52 am

baby9 написа:Ми той яде само някои избира си и по-скоро му е кеф да я къса, а на кабелите не обръща никакво внимание за мое щастие..:) И да прибирам и да не прибирам той пак си намира какво да гризне или цвете или хартиика,картонче намира си храната просто се завира на всякъде
Ами внимавай! Това че на него му харесва или просто опитва не означава че трябва да му разрешаваш!
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот baby9 » Пон Фев 25, 2008 11:31 pm

Здравейте отново!Заека ми стана УЖАСЕН! Започна да ме хапе ии знам ли май само тва,ма не е малко щото като ме ухапе изяжда някое друго шамарче..и незнам какво да го правя както го гушкам и той ме захапе и то не защото съм спряла да го галя...Иначе всичко си е както преди нищо по-различно не е ставало...та някои ако ми каже как да се държа с него?незнам,да не го закачам или..незнам..
Едно пояснение..под "шамарче" нямам предвид че го бия силно ии го пребивам,...
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Вто Фев 26, 2008 10:15 am

Има и такива диваци,и при мен се случва,а превъзпитаването им е много трудно :bu: .Опитай да не го закачаш,остави го в клетката няколко дни без да го вадиш и милваш,а след това опитай отново да стопите ледовете.Важна част от отношенията с животни като цяло е да не показваш,че те е страх,било дане те ухапе или да не те одраска,а боя и в най-лекия вариант не помага,напротив -озлобява.Други животинки имаш ли,да не ревнува от някое,или да не се е наплашило от нещо,на зайците не им трябва много.За сега опитай така, ако видиш,че не се поддава на опитомяване-крайна мярка -смяна.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот baby9 » Вто Фев 26, 2008 2:46 pm

Ами не мисля че озлобява още повече,той изобщо не реагира на шамрчето или на викане от по-силните шумове само се стряска.....А смяна не мога и да си го помисля,аз си го обичкам и няма да го смена..:)
аа отвреме на време идва да се гушка,понеже е голям глезьо..може би отвреме на време откача
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Вто Фев 26, 2008 2:53 pm

Такива са си,но важното е да не показваш,че те е страх,иначе още повече скачат,при мен редовно си правят така,не дават да им изчистя или си обръщат паничката,абе правят всевъзможни простотии, нищо ново под слънцето. :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Търся си зайче

Мнениеот utopia » Сря Фев 27, 2008 12:34 pm

Здравейте!

От известно време чета по различни форуми и вашият форум много ми хареса :)
Търся си декоративно зайче. Преди време ми подариха едно, то умря внезапно на втората седмица. Вторият ми опит (от същият магазин) пак завърши по същия начин, само че на 3тия ден...Не знам на какво се дължи, изчела съм много информация, мисля си, че причината не е в моите грижи. Все пак на третия ден да умре горкичкото.

Искам пак да си взема декоративно зайче, лъвска глава. Обаче ме е страх вече дали да се доверя на магазин? От София съм, ако може някой да ми препоръча магазин или човек, който отглежда зайчета? Защото не искам да попадна пак на болен зайко, 3ти път няма да го преживея :(
utopia
Животинче с въпрос

Re: Търся си зайче

Мнениеот in4eto » Сря Фев 27, 2008 5:22 pm

Виж в форума има информация за какво признаци да гледаш и по който да видиш зайчето дали е здраво :ad:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот in4eto » Сря Фев 27, 2008 5:38 pm

Да не е разгонен icon_dontknow ,той и моя идва да ми захапва крачолите на дънките ,но това е защото иска да се закача и също ме е захапвал за пръстите но изобщо не ме стиска,а само ме побутва и веднага след това почва да ме ближе :ag: Така че може и да те закача icon_dontknow
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот илчо » Сря Фев 27, 2008 7:13 pm

Здравей! Провери тази обява, Софийска е, но дали е още актуална не знам: http://a233277.obiavi.portal.bg/Zaicheta.html
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот utopia » Чет Фев 28, 2008 12:26 am

Ами аз и предния път гледах за признаци, но това не попречи на зайо да умре след 3 дни, а си беше мн жизнен и изглеждаше здрав.
utopia
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 28, 2008 12:28 am

Кой е зоомагазина fing23 fing23 - ще му пуснем къртици да го подкопаят да пропадне в земята fing23 fing23 fing23 :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот utopia » Чет Фев 28, 2008 10:13 am

Та можете ли да кажете няколко зоомагазина, от които знаете, че зайчетата оцеляват поне известно време :)

И още едно въпросче имам. Ако искам да измия клетката, паничката ит.н., с какъв препарат трябва да се измият, за да не навреди на дребосъка?
utopia
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Чет Фев 28, 2008 4:01 pm

Провери ли тази обява,тя е от производител.Кажи поне от каде си,за да знаем на къде да те упътим,че има още една от производител ,но е от Хасково .Клетката най -добре е да се измие с горещ разтвор на сода каустик,но е опасно,но също става и с ИСУСАН,който и да не се изплакне напълно,не е токсичен за топлокръвни.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот utopia » Чет Фев 28, 2008 5:18 pm

От София съм, писах по обявата, но не знам още дали е актуална.
А какво е ИСУСАН?
utopia
Животинче с въпрос

Мнениеот kris » Чет Фев 28, 2008 6:36 pm

Аз си я мия с веро за съдове!и всичко си е наред :ay: щом става за хора значи и то няма да се утрови icon_wavey
kris
В стадото

Мнениеот kris » Чет Фев 28, 2008 7:23 pm

Боже ако видите Монти :thankyou: той не само хапе ами и се бие с предните лапи като на спаринг fing23 особено срещу кутията с храна са едни от най-задълбочените боища.Вече ни ме ближе icon_bawling icon_bawling icon_bawling
Относно храната яде каквато му се даде, ял е за хамстери, за морски свинчета!не подбира тъй като майка ми все я бърка храната smilie8
И baby9 не мислиш ли че малко се престараваш?!?!Остави животинчето на мира и то да си върши неговите си работи на спокойствие.Прекалените грижи задушават icon_wavey
А и зайците не са чак толкова крехки колкото ги изкарват :az:
kris
В стадото

Мнениеот илчо » Чет Фев 28, 2008 8:04 pm

Исусан(изузан) е препарат за дезинфекция,може да се намери по вет. аптеки или в службите на ХЕИ,но става и с други препарати като белина,кислол и други подобни,но трябва добре да се изплакне,защото зайците се мият(ближат) и да не стане някоя беля.Ако има от каде да вземете парочистачка и с нея става-високата температура унищожава повечето гадове.А за зайче,прегледай обявите,но гледай да си вземеш от някой,който ги развъжда и да е поне на 2,5-3 месеца.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот in4eto » Чет Фев 28, 2008 8:22 pm

kris-диваци и половина :ad: :ag: :ag: :ag: :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот baby9 » Пет Фев 29, 2008 9:07 pm

Еми възможно е ама толкова много слушах как трябва да го пазя и да незнам си какво че се стряскам и от малките неща...и въпреки че гледам да не давам да яде квото си иска той пак намира нещо да изгризка иначе той си се бие най-редовно ама си е такъв понягока пощурява и търчи като луд като се засили и се блъсне в някоя врата ее голям смях :ab: :ag:
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Пет Фев 29, 2008 11:13 pm

Виж според мен се опитва да ти привлече вниманието не се притеснявай.Обръщай му внимание и това е не знам какво друго да ти кажа.Аз съдя по моето диване :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот BenyBuny » Нед Мар 09, 2008 6:15 pm

Здравей, ако още си търсиш зайче мога да ти предложа някое от моите. Те са на по 4 месеца и са здравички, не съм ги ваксинирала още, но мога да поема разходите за ваксинасията. Ако си заинтересувана пиши ми на е-mail: pavlova.albena@gmail com - ще ти пратя снимки.
BenyBuny
Животинче с въпрос

Мнениеот baby9 » Чет Мар 20, 2008 1:38 pm

Здравейте..мойто сладурче умря, незнам от какво вечерта си беше ок а сутринта в 5ч се събудиш щото беше легнало и риташе с крачета и докато намеря денонощен ветиринар то умря 5мин. преди да стигнем... :cry: :cry: понеже ми е много мъчно гледах го само 3месеца ама много се привързах си мислех да не си взимам друго, но днес видях едно мъниче и реших че ще си взема, но то е много мъничко на 1месец и се притеснявам за това...Незнам кажете какво мислите толкова малко зайче...
А и още нещо въпреки че зайо беше умрял го заведохме на ветиринар ние бяхме пред кабинета и той ми каза че било твърде рано на 3месеца да му се бие ваксина, по-хубаво било към 6 месеца...кажете ми кое е по-добре, за да не правя пак грешки с новото зайче...
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Чет Мар 20, 2008 2:21 pm

А защо тоя велик доктор не взе да направи аутопсия,че тогава да се знае от какво е умряло.Така безсимптомно умират само от чума,за няколко часа,а малките зайчета имат естествен имунитет до към 60-65дни,така,че ти сама прецени.Много съжелявам за зайчето ти ,и се радвам ,че не си се отказала,но трябва добре да дезинфектираш клетката,а ако можеш да си го позволиш,направо я смени.После толкова малко зайче не си вземай,че до към 60-я ден ги мъчи друга болест,а и са много податливи на стрес и диарии,но ти си решаваш,ние ще помагаме колкото можем :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 2:27 pm

Илчо иска да каже че:

1 закон гласи - зайче се взима на около 3 месеца или тва са 90 дни...
2 закон гласи - зайче чиято дата на раждане не се знае - не се купува...
3 закон гласи - Всеки трябва да е информиран за всичко около животното си - ако иска да развие себе си като един истински любител на животни - от анатомията на заека до етологията...ако ни разбираш? Не развиеш ли себе си - нищо не става...
4 закон гласи - Намери си ветеринар разбиращ от твоето животно
5..................Научи се какво трябва да изискваш когато купуваш животни от зоомагазин или от некоя баба в гората - едно и също е?
6..................зайчетата са мода - но малко хора ги познават истински и им знаят проблематиката.........

успех - никога не се отказвай - развиеш ли себе си ще отвориш очите на много хора
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот baby9 » Чет Мар 20, 2008 3:06 pm

Ами незнам колко е велик този доктор, но знам че така и неуспях да намеря свестен за тези 3 месеца, да не говорим че в цяла софия намерих един денонщен кабинет....
Но как да съм сигурна че и в най-хубавата клиника да го заведа дали пак нямаа да попадна на някои който неразбира и ми вади книги да види колко е температурата на заиците....А да ако си взема ново зайче ще си взема и клетка и всичко ново,не съм много наясно как се обезпаризитява и не ми се иска да рискувам..Та ако ми кажете някои свестен ветиринар на които обаче мога да разчитам, повсяко време, защото ето че се случи в 5ч сутринта...А и друго нещо за ветиринарите аз говорих с двама, трима и всички ми казаха различни неща.. А и като го заведох ми казаха,че трябва като е на 3месеца да му се слага ваксина...Благодаря все пак за отговорите ии мисля друго зайче по-голямо да си потърся, страх ме е да взема толкова малко зайче...
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 3:13 pm

В момента търговията е голо-вода около зайчетата - от всички продадени ако до поне 3 годишна възраст са оживяли поне 20 броя пак ще е чудо icon_bawling

Трябва да предпазиш зайчето от заболявания - а не да търсиш доктор (не е фатално и обратното...)

Сложно е - защото не се води чисто развъждане и селектиране и всеки гони печалбата а не качество на животни... icon_bawling

Те са мода в момента icon_bawling

Дано имаш успех - споделяй пък ще видим какво ще стане...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот baby9 » Чет Мар 20, 2008 3:19 pm

Ами да може и така да е..но аз не го права защото е мода, а защото преди да имам първото исках но не толкова, а сега така свикнах с моя и заобичах зачетата че сега ми е и скучно без него, ще си взема и ще го пазя повече...
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Чет Мар 20, 2008 3:31 pm

много съжалявам за зайчето icon_bawling
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Akasha » Чет Мар 20, 2008 6:43 pm

много съжалявам за зайчето много тъжно, съчувствам ти защото знам аз как ще се чувствам ако стане нещо с мойте icon_bawling
Akasha
Животинче с въпрос

Мнениеот baby9 » Съб Мар 22, 2008 3:17 pm

Здравейте отново!Този път пиша с добра новина..днес си взех нов зайо..мъничък, пухкав, пак чисто бял но със сини очички..Взех му всичко ново и даже някаква храна за малки зайчета която преди не бях взимала..Иначе мисля че е добре,ако искате по-късно и снимки...спи си в купичката за храна ии е доста любопитен.. Сега остава само да намеря добър ветиринар и да го заведа, но мисля че му намерих, доста е далече, но много го хвалят.. :ab:
baby9
Животинче с въпрос

търся си ново зайче.. какви декоративни има, ако може снимки

Мнениеот .SmiLe.FoR.yOu. » Нед Мар 23, 2008 2:15 am

Здравейте,съфорумци. Така направо ще започна.Имах си страхотно,малко,беличко,декоративно пухче на 3,5 месеца,което почина на 21.03.2008. Аз направо си изплаках очите,още не мога да го преживея. icon_bawling icon_bawling cat_crying5 cat_crying5 Имах го само 1 месец,но толкова много си го обикнах,че сега всичко ми напомня за него. :Bunny: Много ама много ми е мъчно и приятелите ми,за да ме разведрят ми казаха да си взема нов дългоушко.И наистина мисля да го направя,така ще превърна мъката по Белла(така се казваше),в обич към новото сладурче. И въпроса ми е: Ще може ли да ми кажете какви точно породи са декоративните зайчета. Знам за лъвска глава,ангорско и пеперуда,обаче не ги знам как точно изглеждат. Моето беше беличко със остри къси ушички и с къса козинка.От магазина не ми казаха,точно какво порода е било. Ако може,качете малко снимки с различните породи ще съм много благодарна. И още нещо,тъй като в моя град,в който има само 3 зоомагазина и продават зайчетата по 40 лева hsuh искам да помоля да ми препоръчате някой хубав зоомагазин в Русе,тъй като баща ми има работа натам и ще потърсим зайче оттам,надявам се на по-разумна цена.(четох някъде,че цените за зайчетата са до 25-30 лева,затова се изненадах от скъпотията тук icon_crazy )

Така,благодаря на всички,които изчетоха дългия ми пост и ви желая много здраве на вас и на любимците ви. :ax:
Последна промяна sasin на Вто Мар 25, 2008 4:01 am, променена общо 1 път
Причина: заглавието беше "Моля за малко помощ"
ПОЧИВАЙ В МИР,МОЕ МАЛКО СЛЪНЧИЦЕ! НИКОГА НЯМА ДА ТЕ ЗАБРАВЯ,КРАСИВОТО МИ ПУХЧЕ!
.SmiLe.FoR.yOu.
Животинче с въпрос

Re: Моля за малко помощ

Мнениеот илчо » Нед Мар 23, 2008 2:34 am

Я кажи по-точно от къде си,в Русе има няколко зоомагазина,НО скоро ще има в Шумен Пазар на дом. любимци,и ако можеш от там си вземи нещо на по-нормални цени.Жалко за зайчето ти,но трябва да си на ясно,че ако не си запозната с тяхните нужди и капризи,просто не си вземай друго,съдбата му ще е същата,не те упреквам,но искам да ти помогна,за да няма повече сълзи.Питай за всичко което не ти е ясно,аз поне обещавам да ти кажа,а нов зайо,задължително си вземи,иначе просто няма да е същото.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот .SmiLe.FoR.yOu. » Нед Мар 23, 2008 2:44 am

Зайчето не умря,защото не съм наясно как да се грижа за него.Изчетох толкова много имаше си ваксина,знам какви са нуждите и каризите им и така нататък. ЗНАМ как се гледа зайче,спокойно. ;) Аз съм от Силистра. Кажи нещо повече за този пазар за животни в Шумен.
.SmiLe.FoR.yOu.
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Нед Мар 23, 2008 11:14 am

.SmiLe.FoR.yOu. написа:Кажи нещо повече за този пазар за животни в Шумен.
Например къде по-точно ще е в шумен? На коя дата... От колко часа ще започне :) :) :) ....
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Мар 23, 2008 11:41 am

четох някъде,че цените за зайчетата са до 25-30 лева,затова се изненадах от скъпотията тук

Това са цени на едро - надявам се правиш и осъзнаваш разликата между едрови цени и цени на дребно за краен клиент...

Даже 40лв е малко ако питаш мен
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот илчо » Нед Мар 23, 2008 12:35 pm

Здравейте,пазара в Шумен ще е на 5 април на мото стадиона(и есента беше там),започва раничко и е през целия ден.Тоя мото стадион се намира в покрайнините на града,на изхода към главния път Русе-Варна,след 5-я километър по посока Варна,първото кръстовище.За сега това знам,но ако има някакви промени,ще ви кажа веднага щом разбера.Ще се радвам да се видим там.Там цените на всичко-животни и аксесоари и храни са много далеч от тези по магазините,не искам да коментирам тук тези неща,но идете и ще разберете за какво говоря.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот Akasha » Нед Мар 23, 2008 4:14 pm

Супер радвам се за теб, дано новия любимец да е жив и здрав дъъълги години :az:
Akasha
Животинче с въпрос

Подариха ми едногодишна зайка

Мнениеот harmony » Пон Мар 24, 2008 12:10 pm

Привет на всички зайоманяци тук :ag: .

Аз искам да ви попитам някои неща като по-опитни понеже ми е малко трудно с моя нов домашен любимец. Вчера ми подариха зайче женско - на една година е, доста голяма. Тя изглежда доста стресирана, сигурно й е много трудно да ни приеме. Яде много, пие много вода, отворихме й клетката, за да се поразходи и да опознае новия си дом, но тя сякаш се страхува и да излезе от там, а като реши да го направи (когато не й обръщаме внимание) обикаля около клетката, души и пак се връща вътре. Като тръгна да я погаля, се свива цялата. Цяла нощ не спа (поне аз не я видях спяща няколко пъти като ставах). Като се приближим до нея се стряска, дори понякога хапе, а сега като я пуснах едва се осмели след половин час да излезе, бутна се във всички дупки и се мушна под леглото. Не мога да я измъкна от там, защото не искам да я плаша, много се дърпа като тръгна да я хващам или нещо такова... Не знам дали е нормално да реагира така. Изобщо не реагира на никакъв шум, искаме да си поиграем с нея, даваме й някакви играчки, тя стои като препарирана. Сигурно й е много стресирано, знам, но чак пък толкова...
Последна промяна sasin на Чет Мар 27, 2008 8:19 am, променена общо 1 път
Причина: заглавието беше "Имам си заек"
harmony
Животинче с въпрос

Re: Имам си заек

Мнениеот илчо » Пон Мар 24, 2008 4:20 pm

Много въпроси,но ще се опитам да ти отговоря на повечето.Зайците са много плашливи и много лесно се стресират,а и както сте я преместили,в нов дом,нови хора,а и всеки иска да и се порадва,а и тя вече е свикнала на определен режим,все пак е на 1 год.Така,че като начало я оставете на мира,ако няма къщичка в клетката,намерете някой по-голям кашон и захлюпете клетката,като изрежете прозорче от което да и давате храна и вода,да стане цялата клетка като колибка.Зайците са нощни животни и се чувстват сигурни на тъмно и закрито местенце.За сега направете това,а след няколко дни ,когато свикне със всичко ново,постепенно ще се опознавате,давайте и храна ,каквато е яла досега(от това също се стресират и не ядат ден-два) и вода,а вместо играчки- свежи клончета-сега вече има достатъчно. :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Мар 24, 2008 5:36 pm

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот harmony » Пон Мар 24, 2008 9:20 pm

Илчо, благодаря много за отговора.
Изчетох доста за зайците и се опитвам да се спазвам всичко, което пише, но ми идва малко в повече. Мислех си, че да имаш заек е забавно, а то се оказва доста голяма грижа или може би сега се престаравам и така ми се струва, не знам.
Само не схванах малко идеята с кашона - значи клетката да я сложим в кашона, така ли (защото обратното би било невъзможно)? А трици в кашона? Ако е така, то тогава да махнем ли железариите на клетката, та да й е по-свободно? Аз доста често й ги махам, защото клетката й ми се струва малка и искам да си щъка свободно насам-натам. Може би не е много правилно, въпреки че ми се струва доволна като си скача (сега е малко по-спокойна от вчера), но все пак ако казваш, че е по-добре да седи затворена, няма да я пускаме толкова много навън.
Благодаря още веднъж :).
harmony
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Мар 24, 2008 10:17 pm

Идеята ми беше да затъмните клетката,ако не е достатъчно голяма и няма място за къщичка вътре.Този вид заек-заека подземник е активем предимно нощно време,а вечер се крие в тунели под земята,това разбира се се отнася за дивите,но така също има влияние и при питомните,та затова е желателно да има кътче в което зайчето да се крие,а във вашия случай,когато зайчето е стресирано от преместване,промяна на храна ит.н. е нужно да му дадете време да се успокои,а това ще е най добре при условия,които са най успокояващи.Пускането из стаята не е желателно по няколко причини-колкото и да е чист пода,все пак зайчето се цапа,оттам има два проблема,единия е,че зайците като котките се ,,мият''-ближат се,а по този начин има възможност да се зарази с някоя гадост,от друга страна като се нацапат лапичките,става грозна работа,особенно ако е бяло.Може да си я пускате,въпреки всичко,но другия проблем е ,че като свикне на свобода ,ще е доста трудно да я затворите и да стои там мирно,и не на последно място,трябва да се махнат всякакви кабели-много ги обичат,а понякога може и да има и ток и да стане майтап :ad: Така,че преценете за и против и ако можете да намалите рисковете,пускайте я,а и можете да и сложете едно кашонче с дупки-като вратички,и ще си има идеална хралупа,но малко ги гризат и правят боклук.Казвам кашон,защото е най лесно да се намери,и то без пари,а ако имате възможност за дървена къщичка ще е най добре,но все пак каквото има.Отглеждането на зайче не е слжно и трудно ,но повечето се престарават излишно,а и се шашкат често от най малкото.От първото ефекта е,че зайчето се разглезва и започва да капризничи,а от второто обикновенно печелят ветеринари.Вече стана много дълго,но прочети какво съм писал за храненето на зайци и няма да сбъркаш. :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот Akasha » Сря Мар 26, 2008 3:58 pm

Съжалявам че се намесвам, ама защо чак толкова голямо зайче са ти подари ли, ако не греша няй-бързо свикват като са малки.
Akasha
Животинче с въпрос

Re: Подариха ми едногодишна зайка

Мнениеот harmony » Чет Мар 27, 2008 2:10 pm

Илчо, ами да, ние направихме грешката да я пускаме за повече време на свобода и сега само седи и чака да се приближа до нея. Иначе ще потърсим някакъв кашон, благодаря за съвета. Има и още нещо - по принцип й даваме трева и овес (предишната й собственичка ми я подари заедно с тях) и се чудя обаче колко да й давам понеже като й дам вечер и на сутринта е като подивяла - ще ми изяде ръцете просто :ap: . И още само няколко въпроса (извинявам се, но просто няма кого да попитам друг) - колко често да й сменям триците (понеже тя често се изхожда) ? Понякога ми се налага да ида за уикендите извън софия и няма никого у нас, да й оставям ли повече храна или някакъв друг начин? И друго - имаме тераса, ако постеля нещо отгоре, за да не се цапа дали е подходящо да я пускам там или по-добре не?

Akasha, подариха ми я понеже стопанката му не можеше да се грижи за него, а пък и аз исках да имам заек.
harmony
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Чет Мар 27, 2008 4:12 pm

Няма проблем,питай за каквото се сетиш,ако не аз ,то някой друг ще ти отговори,нали за това сме тук,да си помагаме.Та относно храната,преял заек все още няма,въпроса е да се храни с такива храни,от които няма да има лоши последствия,а по-точно затлъстяване и диарии.Първото се получава ако се храни с по-мазни зърнени храни-царевица,слънчоглед и шротове или кюспета,говорим основно и по много ако се дава,иначе е задължително да присъстват в менюто,но в опеделени количества.Второто се получава от зеленчуци и плодове,пак в големи количества.За целта е най -добре да си вземете гранули за обикновенни зайци(в тях съставките са добре балансирани),да си му сложите една по- голяма хранилка и спокойно да го оставите само за 2-3дни.Желателно е 1-2 пъти в седмицата да и давате сено ,а сега става и клончета(джанка,върба,черница),за да има по- добро храносмилане,а и да си трие зъбките.Един декоративен заек изяжда на ден около20-30 гр. гранули и една стиска сено,така,че в зависимост от времето през което няма да сте в къщи,ще му сложете толкова,че да има.Такава хранилка може и да си направите от по-голям флакон от спрей-ароматизатор(ще мие по-лесно да го снимам и кача в темата,ако искате).За водата,ако трябва сложете 2 поилки,за да има винаги достатъчно вода и мисля,че спокойно можете да го оставите за няколко дни.А за постелката вече е малко идивидуално,ако цапа само на едно място,добре-ще сменяте само там,но ако цапа на всякъде-лошо,всичко трябва иначе мирише лошо.Зайците по принцип обичат да цапат на место кадето се задържат мръсотиите и вие можете да използвате тая подробност,ако забележите в кое кюше обича да цапа-известно време не го сменяйте,да се научи само там да ходи,а след това може да се измисли някоя плитка съдинка с талаш(трици)в която да ходи и само нея да сменяте.За терасата -няма проблем,измиите я с дезинфектант и без да постилате нищо,можете да я пуснете там,а и къщичката да и сложете-кашона.Там също ако успеете да я приучите да ходи на едно място и само там да посипите талаш,ще стане супер,а и цяло лято може да искара там ,само да няма пряко слънце,не го понасят.Незнам да ли разбрахте нещо ,но ако има нещо друго-питайте :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Re: търся си ново зайче.. какви декоративни има, ако може снимки

Мнениеот Akasha » Чет Мар 27, 2008 7:27 pm

И двата ми заека са от Велико Търново и са от 40 лв. и в Габрово от където съм пак са толкова, явно толкова е стандартната цена за продан. Пък тези евтиничките имам чувството че може да имат някакъв дефект или да са болни или да са уж декоративни пък да станат мутанти.
Akasha
Животинче с въпрос

Мнениеот seduce » Чет Мар 27, 2008 8:28 pm

аз съм от Асеновград и преди да ида до Пловдив да взема моето слънчице обиколих всички зоомагазни(3 наброй)първо тук.Оказа се,че и трите работят и в неделя и то до седем :ay: та за цените-клетка 70 на 45 на 40 вървеше 30лв.взех я за 25 от Пловдив.храна и др консумативи не помня вече колко бяха,но пак си има разлика.А зайчовците-пеперуда-45лв. а лъвска глава 50лв и то не можеш да си избереш,ами плащаш капаро и каквото ти донесат след три дни!По-късно същия ден отидох до Пловдив и си взех страхотен зайчок лъвска глава за 35лв.
seduce
В стадото

въпроси..

Мнениеот sasin » Пет Мар 28, 2008 11:46 am

Вместо флакон дезодорант, не е ли по-добре от спрей сметана или още по-лесно - бутилка от 0.500 л вода или кока-кола?
Както и има ли по-подходяща подова настилка от голите и хлъзгави плочки или дори студения цимент?
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот илчо » Пет Мар 28, 2008 4:15 pm

Саси,флакона трябва да е метален,иначе няма да остане,може и от кола или бира,въпроса е да събира повечко и да се постави на определена височина от пода ,за да не разпилява храната ,а и да не ползва хранилката за тоалетна.За пода на терасата освен талаш или слама няма какво да се сложи,а и мисля,че ставаше дума за през лятото,когато цимента ще е топъл
Image(127).jpg
[
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

за храната и пода..

Мнениеот sasin » Пет Мар 28, 2008 4:38 pm

Ясно :ab:
Първото ми прилича на консерва :ad:
Ами аз си го представих вертикално извън клетката с някакво приспособление, дето да е като дозатор ли и аз не знам как се казваше.. Мога да покажа картинка на подобно, такова за кучета от онлайн магазин..
Като не нагрява слънцето пряко през лятото, не знам колко ще е топъл пода.. Наумих си, че зайците твърде лесно се разболяват.. Се пак не е почва с трева.. icon_dontknow
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот илчо » Пет Мар 28, 2008 4:50 pm

Ами не си далеко от истината-кутия от боя,но без пари -толкова,а и върши по-добра работа от паничка на пода.Такава дозираща хранилка не съм виждал и нямам представа да ли ще е удачна за зайци,но ако е от пластмаса,забрави,ще я изядат.За постелка на заек не можеш да използваш много неща,най вече ,че те гризат всичко,а някои от нещата са опасни за тях,за това се ползват дървестни частици или сено-слама,които и да ги ядат,няма да им навреди,НО по нея тераса ще е страшно-мръсотия до шия,а ако цимента-теракота е поне 15-20 градуса,няма да има проблем,през лятото и да не е на пряко слънце пак си е топло,а и лапичките на зайците са добре окосмени,не са като кучетата.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот mommovet » Пет Мар 28, 2008 5:44 pm

Идеята с хранилка от консерва е доста свежа, но на мен като лекар веднага ми хрумват недостатъците.. tongue
Ръбовете трябва по някакъв начин хубаво да се затъпят или да се огънат, така че зайчето да няма опасност да се пореже на тях.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот harmony » Пет Мар 28, 2008 6:01 pm

И аз се замислих, че ако ръбовете са остри, може да се нарани. Иначе идеята е интересна и евтина :). А моята зайка всичко обръща на земята, подхвърля храната на земята и изобщо съм се отказала от хранилки, слагам й ги на пода.
harmony
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пет Мар 28, 2008 6:15 pm

Наистинали си мислите и двете,че ще оставя ръбовете така,че да се пореже зайчето icon_wavey
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот harmony » Пет Мар 28, 2008 6:21 pm

Илчо, разбира се, че не :). Просто си помислих, че няма да е лесно да се затъпи (поне за мен) :ab:
harmony
Животинче с въпрос

айде и аз на опашката ;)

Мнениеот sasin » Пет Мар 28, 2008 6:30 pm

И аз си помислих за ръбовете, и веднага си помислих, че няма начин илчо да не се е погрижил :ad: Ама е добре че се отбелязва, че да не вземе някое дете да го прави пет за четири и после да има рев :ab:
sasin
Пчела майка

Мнениеот harmony » Пет Мар 28, 2008 7:25 pm

Аз искам да попитам нещо - днес направих грешката да взема зайчето в мен :bu: - то много се стресна, чак се напишка. Сега все едно нищо не е станало, единствено няма много желание да излиза от клетката (вчера например не можех да я прибера) и сега се чудя да я водя ли на лекар icon_dontknow
harmony
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пет Мар 28, 2008 8:25 pm

И какво мислиш,че ще и помогне доктора?Остави зайчето ден два да се успокои,и пак ще сте дружки :thankyou:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот harmony » Съб Мар 29, 2008 12:27 pm

илчо, ами не знам, притесних се понеже четох за някакво зайче, което умряло от високия адреналин. иначе сега е по-дружелюбна от всякога - дива и щастлива :).
harmony
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Съб Мар 29, 2008 12:34 pm

Лесен начин да спечелиш доверието на зайче то си е като го залъгваш с лакомства.Така то ще се сприятели с теб и няма да се плаши,но трябва време не го вади за сега от клетката и не бъркай много вътре да не се плаши само му давай залъгалки от време на време да се престраши и после ще видиш няма да може без теб само ще те търси.Няма смисъл да го водиш на лекар то не е болно,а уплашено.Успех! :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Teodora Tomova » Пон Мар 31, 2008 11:06 pm

И нашето зайче -порода мини калифорнийка струваше 35 лв.А клепоухите бяха по 40 лв. Мисля,че почти в цялата страна чистите породи струват горе-долу толкова. :ad:
Teodora Tomova
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 31, 2008 11:32 pm

Не са много чисти да знаете - ама тва не е проблем - обичайте си животинчето
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Вто Апр 01, 2008 4:57 pm

Аз знам във Варна къде има по евтини и даже могат да се видят и родителите,но да не си помислите че аз ги продавам smiley23 нямам нищо общо.Ама ти от къде си? Пък и ако наистина много искаш цената не трябва да е проблем,а като видиш зайчето да усетиш,че точно това е за теб :ay: :ay: :ay: Успех и като си вземеш да се грижиш за него да не му се случи пак нещо че fing23 fing23 fing23 :ad: :ad: :ad:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот kris » Вто Апр 01, 2008 11:30 pm

Относно хранилката аз по-точно баща ме взе кутийка от Данет и я закачи за клетката.На Монти това много му хареса иначе не ги траеше изхвърляше ги новън а ако бяха тежки ги разкарваше из клетката!една пластмасова от магазина дори почти я изяде.
kris
В стадото

Мнениеот karolina » Чет Апр 03, 2008 1:21 pm

извинявай може би аз нещо се бъркам :ai: ,но моята Рора-клепоух ,полуангорски заек струва 57 лева.тези дето са по 25-30 hsuh са пълни мелези не знаеш дори дали ти ги продават здрави
karolina
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Чет Апр 03, 2008 3:06 pm

karolina-а бе що говориш глупости мелези били :aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: искаш ли да видиш моя дали е мелез :ag: :ag: :ag: и ако е мелез какво от това :ai: :ai: hsuh hsuh hsuh hsuh .Нима е по малко хубаво ли tongue tongue tongue tongue .И за това место дето ти казвам почти всички родители имат награди от изложби.Даже едната зайка е снимана за реклама на храна и то не за Българския пазар. tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue .Това че си дала 60лв. за зайче не означава,че не е мелез icon_crazy няма гаранция всички гледат как да въртят бизнес :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 03, 2008 3:40 pm

Инчето ще влезе вкрак относно "бизнеса" [gydigydi06apr.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Чет Апр 03, 2008 4:43 pm

Зоо аз нямам никакво намерение да "въртя" бизнес със зайчета,но според мен цената в никакъв случай не е определящ фактор за родословието на зайчетата и колко са породисти или не.Почти всеки който е в този бизнес гледа да има максимална изгода.Но това да се твърди,че щом зайчето е едиси колко пари по-скъпо е по чиста порода е смешно.Или обратното. :bs: :bs: :bs: :bs: :bs: :bs: :bs: Това е моето мнение :ad: :ad: :ad: :ad: :ad:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот seduce » Чет Апр 03, 2008 5:58 pm

hsuh какво значение има дали зайче,куче,коте,каквото си помислите е мелез?ами че то всяка порода,която съществува сега си е резултат от чифтосване на две различни породи с цел подобрение на поколението-логично=мелез съжалявам за icon_offtopic
seduce
В стадото

Мнениеот in4eto » Чет Апр 03, 2008 6:49 pm

seduce-ами обясни на karolina :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 03, 2008 7:42 pm

in4eto написа:Зоо аз нямам никакво намерение да "въртя" бизнес със зайчета,но според мен цената в никакъв случай не е определящ фактор за родословието на зайчетата и колко са породисти или не.Почти всеки който е в този бизнес гледа да има максимална изгода.Но това да се твърди,че щом зайчето е едиси колко пари по-скъпо е по чиста порода е смешно.Или обратното. :bs: :bs: :bs: :bs: :bs: :bs: :bs: Това е моето мнение :ad: :ad: :ad: :ad: :ad:

Няма нищо лошо в думата бизнес - само се изисква прозрачност и честност - колкото по рядка порода развъждащ зайчета и колкото по-малко хора правят това - цената се покачва - днес в един зоомагазин видях за 20лв за софия си е живо чудо - били от "ферма" чинчилов тип......секи има....

Вноса на зайчета е на брой около 100лв - Холандски породи и т н...ако си внесеш - ако искаш пак ги подарявай - но препоръчвам да ги селектирате - група от хора развъждат само 1 порода - правят си развъдник...ако искат бизнес действат умело и търсят крайни клиенти а не зоомагазините - и си държат на качество и ИМЕ............в момента никой няма ИМЕ............но всеки иска бизнес........

Нямам против мелезите - нека хората имат избор лошо няма
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Чет Апр 03, 2008 10:58 pm

ЗОО- Аз бизнес с зайчета не въртя и нямам намерение.Аз си ги гледам защото много много си ги харесвам и обичам.Ако имах възможност да живея в къща щях да имам стотици и нямаше даже и да ги подаря tongue tongue tongue tongue tongue .Нека това дали е толкова породисто или не да не заблуждава хората,нека просто като видят животинката и като им трепне нещо да знаят че това е тяхното животинче :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 03, 2008 11:36 pm

[smile3524.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Чет Апр 03, 2008 11:53 pm

:aj4raki: :aj4raki: [smile3523.gif] [smile3529.gif] [newsm05_20.gif]
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот harmony » Пет Апр 04, 2008 11:02 pm

Здравейте отново.

Имам едно малко въпросче, ако не ви е проблем и някой може да отговори - ами значи заекът ми нещо ми се струва, че са му насълзени очите. другите казват, че така ми се струва, ама все пак.. чудно ми е възможно ли е и дали е признак на някаква болест?
harmony
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Пет Апр 04, 2008 11:32 pm

Какво значи насълзени? Текат ли му? Има ли гурели? Ако има гурелчета и му тече като гной от очето имате проблем,ако не мисля че му няма нищо.Дайте повече информация ако може :ad:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот harmony » Пет Апр 04, 2008 11:39 pm

Има гурелчета, но не му тече нищо от очите. Като че ли около очите му е леко зачервено, но може и да си въобразявам понеже много се притесних. Аз съм решила да го водя на лекар за профилактичен преглед (нали на 6 месеца се водят), но просто мога най-рано в неделя, а до неделя сутринта няма да има никой у нас и съм малко притеснена smilie8 .
harmony
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Пет Апр 04, 2008 11:49 pm

Ами виж сега ако наистина са му зачервени очите и махаш гнойни гурели няма да е добре работата.Огледай го добре.Аз мога да ти препоръчам нещо което няма да му навреди,но все пак не съм лекар.Можеш да свариш малко лайка и като истине с памуче да му почистиш внимателно очичките.И да го наблюдаваш как е и ако забележиш нещо нередно тогава да го заведеш ако се налага на лекар. :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот .SmiLe.FoR.yOu. » Съб Апр 05, 2008 1:26 am

Хах ако трябва да взема отношение по въпроса ще кажа,че за мен няма абсолютно никакво значение дали зайчето е мелез или е породисто.Впрочем никога не съм разбирала хората,които щом видят някое непородисто животинче и веднага преценяват,че не струва,че е болно от всевъзможни болести и т.н. Може би за развъдчици наистина е важно животните да са породисти,но за мен,както каза за in4eto е важно да ми хареса като го видя и да си кажа "Това пухче ще е новият ми домашен любимец". Така стана с първото ми зайче,така ще стане и с всички други. А това с различните цени,вече се убедих,че няма нищо общо с породата и т.н., а е просто търговска приумица. Ето пример харесах си едно зайче от същия магазин,където струват 40 лв, но един друг търговец ме убеждава да си взема от неговите,които ще донесе от София,дори ми обеща да ми намери такова по моите изисквания и каза,че цената щяла да е различна. А и освен това ми каза,че зайчетата в другия конкурентен магазин са болни. smiley23 icon_bowdown :ap: Така че всичко зависи от търговците и доколко ще те излъжат.
.SmiLe.FoR.yOu.
Животинче с въпрос

Мнениеот flora_avril » Сря Апр 09, 2008 9:29 pm

някой ще ми каже ли от каде да купя по голяма клетка!
flora_avril
Животинче с въпрос

Мнениеот flora_avril » Сря Апр 09, 2008 9:36 pm

съчувствам ти! ако моето маниче умре ще рева 5години! мн си го обичам!
flora_avril
Животинче с въпрос

Мнениеот flora_avril » Сря Апр 09, 2008 9:40 pm

В момента търговията е голо-вода около зайчетата - от всички продадени ако до поне 3 годишна възраст са оживяли поне 20 броя пак ще е чудо icon_bawling! сагласна сам сас теб!

бог да пази маничетата ни! нали? те са едни малки ангелчета
flora_avril
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 09, 2008 10:08 pm

flora_avril написа:някой ще ми каже ли от каде да купя по голяма клетка!

http://shop.zoomania.org/component/page ... Itemid,32/
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот leti_at » Пет Апр 11, 2008 6:07 pm

Вземаме зайчето, за да ни радва и за да си го обичаме. :ba:
Според мен на чистата линия трябва да се държи, когато става въпрос за селекция и специализирано развъждане на определена порода, линия..
За нас, които имаме по едно пухкаво съкровище, нашето си е най-, най-...защото си го обичаме....и цената е без значение...
Съгласна съм със Зоо, че иначе всичко друго е печалбарство и бизнес просто...зайчето може да струва и 20-25 лв., а в някой лъскав зоомагазин да ти го продадат за мнооого елитно за 40 лв. ( ние лично за толкова взехме нашия Анджи, ама колко е чистопороден-един Господ знае :ag: ...и не че това има някакво значение за нас. Просто дъщеря ми го видяла ,харесала си го е ,върна се вкъщи и каза: "Моето зайче ме чака в магазина-това ще е и никое друго,хайде да отидем да си го приберем....)
:ab:
Сега не го заменяме и за най-чистопородистото...това си е нашият зайо и това е...и той си е НАЙ-НАЙ- :ajaweki:
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот nadiia » Съб Апр 19, 2008 11:21 am

моето пухче си търси партньор женска :aa: :aa: :aa: :aa: :aa: :aa: :aa: :aa:
nadiia
Животинче с въпрос

Следваща

Назад към Зайци