Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Няколко въпроса за зайчета

Re: търся си ново зайче.. какви декоративни има, ако може снимки

Мнениеот nadiia » Съб Апр 19, 2008 11:24 am

немога да си намеря :bu: :bu: :bu: :bu: :bu: :bu: :bu: :bu: :bu:
nadiia
Животинче с въпрос

Re: незнам какво да правя със зайчето си

Мнениеот baby9 » Пон Апр 21, 2008 4:26 pm

Здравейте! Днес заведох зайо да му слагат ваксина, сега е доста стресиран бих казала лежи и трепери.. Ветиринара се даржеше бих казала гадно..животинката я беше страх а той само го размяташе на сам натам..А има ли значение каде ще му се сложи ваксината, на миналия му я сложиха на вратлето а този на гръбчето, питах го той каза няма значение каде...и още нещо като го попитах каква е ваксината той каза стандартна за зайци...А да ви питам (понеже така прехваления доктор не можа да ми каже) шоши ака няква рядко и се цапа, нищо по-различно не съм му давала да яде? това е за сега ще го наблюдавам нещо да не му стане, че се притеснявам..надявам се бързо да ми отговорите и благодаря предварително
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Апр 21, 2008 9:34 pm

Ваксината може да се слага венозно подкожно или мускулно,важното е да е добре затоплена(до температурата на заека) и да се спазят хигиенните норми-нова игла и спинцовка.Това което ака имали нацапано отзад или намираш по талаша.Ако е нацапано,спри храната с която храниш и му давай само сено,а ако има само по талаша,това са ,,нощни изпражнения'',зайците имат една специфична подробност свързана с храносмилането-храната преминава два пъти през стомаха и след първото обработване изпражненията са меки.и ако не успеят да ги оберат ,се зацапва постелята.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

До кой месец растат минизайчетата?

Мнениеот leti_at » Съб Апр 26, 2008 8:15 pm

До кога растат дългоушковците? :ba:
Аз съм чувала, че до шестия месец,каквото порастнат-това е...после можели да растат само на ширина :ajaweki:
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Re: До кой месец растат минизайчетата?

Мнениеот илчо » Съб Апр 26, 2008 8:42 pm

Интензивно растат до към 6-я мес.,а после ако ги глезите,наистина растат на широко :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Подариха ми зайче

Мнениеот :)Marti » Нед Май 04, 2008 11:55 pm

Здравейте. От няколко дена си имам зайче и много му се радвам. Имам няколко въпроса относно отглеждането му и ми се стори, че тук ще получа най-добри отговори. Ето и въпросите:
- Кога трябва да го храня? Постоянно ли трябва да има гранули и суха тревичка или да му давам през определено време?
- Обичат ли зайчетата да ги галят и гушкат?
- Защо постоянно ми ближе ръцете?
- Могат ли да се учат на разни номера и ако да какви и по какъв начин?
Засега се сещам само това, но иначе имам още много въпроси. Ако се сетите за нещо друго, по-специално за отглеждането ще съм много благодарна ако го споделите. :ab:
:)Marti
Животинче с въпрос

Re: ZAiche

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 05, 2008 1:02 am

Не е ли редно според вас да научите всичко за заека и тогава да го взимате.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот :)Marti » Пон Май 05, 2008 2:26 am

Попринцип да, но ми е подарък :bs:
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Май 05, 2008 9:37 am

Здравей Марти,нека твоето зайче ти донесе само положителни емоций,но наистина има нужда малко да почетеш.В този форум наистина има много информация не само за зайчета,но трябва да се поровиш-има всичко което можеш да се сетиш.Като начало,гледай винаги зайчето да има вода,а храна ,особенно сено,може да има винаги.зайците са гальовни,но някои проявяват характер и не се държат прилично-драскат ,хапят и ръмжат,но по принцип са големи лезльовци,а това за близането на ръцете-доста се коментира в не една тема,и май ще излезе проява на обич от страна на зайо :ax: .А номера ,те си имат вроден репертоар,но могат да се научат на доста неща :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот :)Marti » Пон Май 05, 2008 1:41 pm

Благодаря ти Илчо. Аз вече започнах да се ровя из форума и разбрах доста от нещата които ме интересуваха :bs: :ab: :ajatki:
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 05, 2008 2:34 pm

:)Marti написа:Благодаря ти Илчо. Аз вече започнах да се ровя из форума и разбрах доста от нещата които ме интересуваха :bs: :ab: :ajatki:

Още инфо:
http://www.zoomania.org/content/category/17/138/66/

Още: http://www.google.bg
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот :)Marti » Пон Май 05, 2008 2:54 pm

Понеже търсих но не намерих ще питам вас. Каква е разликата между декоративен и мини заек? Защото една моя приятелка си има заек, но нейният е доста голям, а пак се води декоративен.Моето зайче разбрах че е декоративно, но щяло да стане най-много 900 гр ?
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Май 05, 2008 3:14 pm

Декоративен и мини или зайче джудже е едно и също,НО има някои които стават и по-големи,защото това са селектирани породи ,производни на големите и с течение на годините ,а и никой не се старае да запази създадената порода,зайчетата доста израстват,а има и недобросъвестни които заплождат декоративен с голям заек и още ред причини поради които уж малкото зайче ,станало като мечка.Има доста породи които без да са декоративни стават до към 1,5-2кг.,но с цел по-добри резултати са уголемени чрез кръстосване с едри породи.Иначе като статистика,най-малкия заек мисля че беше около 350гр.,но иначе тук срещащите се са около 1,5кг.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот :)Marti » Пон Май 05, 2008 3:50 pm

илчо написа:Декоративен и мини или зайче джудже е едно и също,НО има някои които стават и по-големи,защото това са селектирани породи ,производни на големите и с течение на годините ,а и никой не се старае да запази създадената порода,зайчетата доста израстват,а има и недобросъвестни които заплождат декоративен с голям заек и още ред причини поради които уж малкото зайче ,станало като мечка.Има доста породи които без да са декоративни стават до към 1,5-2кг.,но с цел по-добри резултати са уголемени чрез кръстосване с едри породи.Иначе като статистика,най-малкия заек мисля че беше около 350гр.,но иначе тук срещащите се са около 1,5кг.

Благодаря ти :bs:
Животинче с въпрос

Мнениеот flora_avril » Нед Май 11, 2008 4:52 pm

мерси zoomaniak така знам от каде да му купя клетка
flora_avril
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Нед Май 11, 2008 10:32 pm

flora_avril -и аз мога да ти кажа от каде ама едва ли ще ти хареса цената :g: :ag: :ag: .Супер яка клетка много огромна оборудван с всичко за 139 евро icon_crazy icon_crazy няма как да я домакна иначе........ :ag: :ag: :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот baby9 » Чет Май 15, 2008 9:15 pm

Здравейте.оправихме се с ваксината,а акането се оказа че е от крекиретите, сега не яде крекери и никакви такива глезотии, само храна и сено. Имам друг въпрос днес му погледнах зъбките ии как да разбера дали са по-големи отколкото трябва? Преди бяха по-мънички, но и той самия беше по-малък...
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Чет Май 15, 2008 10:45 pm

Ще разбереш,чадо,ще разберещ.ако не дай боже не са наред,ще излязат отпред,стават като на слон бивните,но досега щом не са се показали,едвали ще ги видите :ajaweki:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот baby9 » Чет Май 15, 2008 10:54 pm

благодаря и все пак се надявам да не разбера
baby9
Животинче с въпрос

Re: Подариха ми едногодишна зайка

Мнениеот harmony » Пет Май 16, 2008 2:11 pm

Здравейте пак.

Не искам да пускам нова тема, така че ще използвам тази, за да попитам нещо.
Вече мина доста време, зайчето свикна с обстановката, почти по цял ден броди из терасата (изчистили сме я, но много цапа smilie8) , та конкретно въпросът ми е относно козината - много пада и това ме притеснява, някак си като оредяла му е, а и на места е изсветляла. И малко ми изглежда отслабнала, въпреки че си се храни нормално, даже понякога си хапва повечко - давам й разнообразна храна, само че не знам за тая козина какво да си мисля и се чудя дали да я водя на ваксинация при положение, че я държа на терасата (там има 2 саксии и тя много обича да влиза в тях.).. Последно е ваксинирана, когато е била на около 3 месеца, сега е на годинка и нещо. Наскоро една приятелка ми каза, че не било хубаво да се ваксинират освен ако не я разхождам на улицата, други хора казват друго... Вие какво ще кажете?

А, и още нещо - кога е подходящо да й търся мъжкар и изобщо какво ви е мнението по въпроса?
harmony
Животинче с въпрос

Re: Подариха ми едногодишна зайка

Мнениеот илчо » Пет Май 16, 2008 11:18 pm

Реваксинация се прави през10-12 месеца и няма значение каде се намира и в какво рови,тази болест е вирусна.Ако искате поколение,намерете подобен мъжки и ги съешете,ако не дава,оставете зайката за няколко дни на вода и сено,като я пускате при мъжкия за по 5 мин. по 2-3 пъти на ден,но под ваш надзор.Из подфорума-зайци има отговор на всеки ваш въпрос,поне аз съм отговорил на почти всичко свързано със зайците,но ако не ви се рови,пак питайте,пак ще ви отговоря :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Колко струва клепоухо мини зайче

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Май 18, 2008 10:48 pm

Колко стува едно клепоухо мини-заиче?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Снимки - да ви видим зайчетата...!!!

Мнениеот mishityyy » Нед Май 18, 2008 11:12 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Колко стува едно клепоухо мини-заиче?

Около 25 лв толкова ги продоват поне в моят град
mishityyy
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Май 18, 2008 11:26 pm

Добре.Благодаря за отговора :ab:
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Съб Май 24, 2008 10:34 am

_KaTeNcEtO_ написа:Добре.Благодаря за отговора :ab:

В варна са по 40 - 45....
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Май 24, 2008 11:50 am

Ами за русе някои знае ли :ag: .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Колко струва клепоухо мини зайче

Мнениеот :)Marti » Нед Май 25, 2008 4:53 pm

Аз като обикалях зоомагазините в Пловдив от любопитство разпитах за цените.. относно клепоухите в повече от 2 магазина бяха около 50 лева и нщо :ai:
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Май 25, 2008 8:12 pm

Ами обикновените мини-заичета колко струват.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот botev_1912g » Нед Май 25, 2008 8:17 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Ами обикновените мини-заичета колко струват.

20-30лв. зависи от самият район ама в Пловдив са толкоз
Последна промяна botev_1912g на Нед Май 25, 2008 8:27 pm, променена общо 1 път
botev_1912g
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Май 25, 2008 8:18 pm

Аха.Благодаря за отговорите.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот gabi_at » Вто Май 27, 2008 4:16 pm

Аз купих на моя зайо гребен за кучета. :ab: Реша си го с него и нямам никакви проблеми.
Когато ученикът е готов, учител се намира!
gabi_at
Животинче с въпрос

Мнениеот gabi_at » Вто Май 27, 2008 4:18 pm

А и трябва да го решеш по-честичко особенно пре периода между зимата и пролетта.Тогава те си сменят козинката и от тях падат много косми.
gabi_at
Животинче с въпрос

Колко струва клепоухо мини зайче

Мнениеот gabi_at » Чет Май 29, 2008 4:16 pm

В Пловдив е 40.Поне аз си го взех за толкова. :ab:
gabi_at
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Май 29, 2008 4:22 pm

Благодаря за отговорите :ab:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Ще си имам зайче! :)

Мнениеот malcho » Пон Юни 09, 2008 12:33 am

Здравейте на всички! :)
Утре ще ходя да си купувам зайче (мини зайче).И днес цяяял ден се ровя в сайтове и чета разни неща...изчетох и нещата в този форум , но ми казаха нещо , за което искам да ви питам дали наистина е така.Казаха ми че ако си купя много малко бебе зайче има голяма вероятност то да умре , защото оранизма му още е слаб и тн...Има ли такова нещо наистина?

ПС:вече не издържам , нямам търение да дойде утре и да си намеря сладко зайче приятелче :sunny: :sunny: :sunny: :sunny:
malcho
Животинче с въпрос

Re: Ще си имам зайче! :)

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 09, 2008 7:23 am

malcho написа:Казаха ми че ако си купя много малко бебе зайче има голяма вероятност то да умре , защото оранизма му още е слаб и тн...Има ли такова нещо наистина?

ДАА
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот илчо » Пон Юни 09, 2008 9:10 am

Добра идея,зайчето е добър домашен любимец,НО като всяко животинче си има някои специфики,които трябва да се спазват.Добре е ,че си прочела това-онова,но като за начало гледай какво взимаш-гледай да е по- големичко,колкото морско свинче и да не е умърлушено.На всяка цена искай да ти кажат на колко дни е и дали е ваксинирано,и храна с която е хранено напоследък,от какво е пило вода-от паничка или от поилка.Това обикновенно се пропуща в момента на вземане вследствие на еуфорията,а после има доста неприятности.Казваш ,че си изчела из форума всичко,е дано е така ,но пак погледни за храненето,от там започват всички проблеми,разрови из темите,писано е много.Успех!!!
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот malcho » Сря Юни 11, 2008 8:33 am

Ами благодаря много!Иначе вчера най сетне си намерих точно цвета който исках , накупих си клетка играчки трици сено....абе всичко квото се сетих и накрая продавача като го извади да види пола му и ми каза че не се продава защото се е "продрискало" уж от храната...И ми каза да мина след 2-3 дена само че аз не искам да рискувам...
malcho
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Сря Юни 11, 2008 12:38 pm

Ами на тоя продавач иди и му занеси една бира,това е честен човек,спокойно можеше да ти го пробута и като умре,да те обвини теб ,че не сте го гледали правилно.За да няма неприятни изненади,не си вземай мъничко зайче,из форума има писано предостатъчно,проучи за какво става дума,за да не се ядосваш после. :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Re: Декоративен заек вкъщи :)

Мнениеот jimmy_graphy » Пон Юни 16, 2008 3:13 am

От това което прочетох разбрах че трябват специални грижи за декоративните зайчета , но Тошко(заекът ми) си е добре.Давам си му моркови, пускам му метъл, сби се с някаква съседска котка на терасата, когато го бях изпуснал от очи. В общи линии добре върви и ушите му клепнаха :D И според мене тези зайци са малко непукисти :ag:
jimmy_graphy
Животинче с въпрос

Мнениеот stela85 » Пон Юни 16, 2008 1:07 pm

Вярно е, че са непукисти. Мойта Гугъл (разбрахме пола значително по-късно) в началото се правеше на малко, скромно и добричко зайченце, ама сега... Връзвам вратичката на клетката с тел и пак си я отваря. Катанец трябва. Може и да има връзка с метъла. Всеки ден си слуша и май й харесва (не че има избор де) icon_headbang2
Ubi bene, ibi patria. Nec scire pas est omnia.
Аватар
stela85
Животинче с въпрос

Мнениеот denenceto » Пет Юни 20, 2008 2:20 pm

Я да попитам миришат ли зайците лятото
"Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните" - И. Кант
Аватар
denenceto
В стадото

Мнениеот илчо » Пет Юни 20, 2008 3:11 pm

Въпроса ти не е за тая тема,но все пак -ако не им чистиш редовно и през зимата ще смърди,а ако клетката е на скара ,вероятноста за заешки аромати е по-малка :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот loritu » Чет Юни 26, 2008 12:48 pm

Аз моите ги гледам на терасата целогодишно вече. В началото бяха в клетка, но взе да им става тясна. Нямаше смисъл от по-голяма, защото и те не бяха достатъчни. Първо ги пусках лятото за няколко часа навън, после ги оставях да преспят и постепенно се аклиматизираха. Вече дори и в най-големия студ си живеят навън. Направила съм им дървена къща, легена от клетката им е "тоалетна" :). Сухата храна я купувам от ветеринаря. Едни кръгчета с дупка, имат почти всичко, което е в другите храни. Купувам им понякога и един пръчици. Има ги при ветеринаря ми, но съм виждала и в Билла и Кауфланд. Много ги харесват. Сеното го вземам от познати, които гледат животни на село. Просто не виждам смисъл да давам луди пари за малко количество, а те много обичат.
Също така добра идея е да ги извеждате на разходка в парк или гора. Може да им купите каишки - има специални за гризачи. Но внимавайте, ако има други животни наоколо и след това внимателно ги огледайте за кърлежи. Наистина разходките им се отразяват много добре :)
Изображение

Изображение
loritu
В стадото

колко пораснало зайче да си вземем

Мнениеот em4etyyy » Пет Юни 27, 2008 2:16 pm

Здравейте! Аз съм едно момиче което скоро ще има декоративен заек и искам малко да ми помогнете в неговото отглеждане, защото все още не съм запозната :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: моля ви!!!!
em4etyyy
Животинче с въпрос

Re: декоративен заек

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пет Юни 27, 2008 3:18 pm

Имаш ли клетка вече? С какви размери е? С какво ще го храниш? На колко месеца ще е??? Това са въпросите на които сам/а трябва да си отговориш.
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот илчо » Пет Юни 27, 2008 10:39 pm

Добра идея,но както казва Зазо,вземи малко се запознай с основните неща за тази животинка.Добре си се насочила ,от каде да почерпиш информация,и наистина тук има страшно много,така ,че почети и ако нещо не тие ясно,ние ще ти помогнем всячески :ay: :ay: :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот em4etyyy » Съб Юни 28, 2008 3:15 pm

ами зна4и имам клетка среден размер знам 4е отдоло трябва да има тала6 които да се сменя 2 пъти на седмица искам да знам малко пове4е за храната на заи4ето кое е вредно за него и кое не за6тото питах в зоо магазин и те ми казаха 4е имат но незнам като е от магазина може да има нитрати които да мо навредят!!!ПОМО6Т
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Съб Юни 28, 2008 3:51 pm

em4etyyy , този форум е енциклопедия,тук има всякаква информация,и да няма нещо,има кой да ти го обесни.Бъди така добра да почетеш поне малко и задай конкретен въпрос.За храненето темата е доста обширна и ако трябва пак всичко да обеснявам,ще е доста писане.С две думи,намираш си достатъчно голяма клетка(Ако можеш да си позволиш на скара да е),и не слушай приказки-то за сега тая ще му е достатъчна,защото после ще си имаш две.Намираш си зайче,НО гледай от каде и какво вземаш,най-добре ще е да отидеш с някой който има зайче по отдавна.Зайчето не бива да е по-малко от60-80 дни,за ориентир-на тази възраст трябва да тежи около 650-700гр. , и на всяка цена искай да ти кажат дали и кога е ваксинирано,ако е на тази възраст би трябвало да е .Вземи от храната с която е хранено до него момент ,поне за седмица.Няма да се набутваш за прехвалени храни,а вземи от най обикновенните,като гледай да няма много ядки,а предимно гранули или само гранули.Сено ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Ако не е голяма тайна от каде си?Защото ако имаш възможност си вземи една баля сено от село и няма да имаш проблеми,а и зърнения фураж от там можеш да си вземеш.Зелении не е лошо да се дават на зайчето ,но с мярка,като най-добре е да му даваш клончета от салкъм(акация)черница,върба,джанка,а плодове -ябълки,моркови
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот loritu » Съб Юни 28, 2008 6:19 pm

моите като бяха малки им давах царевица от село. Ако искаш опитай, но моите много не я харесват. Само, ако няма друга храна :)
loritu
В стадото

Мнениеот sunny2107 » Съб Юни 28, 2008 8:08 pm

Леле,какъви са ти големи зайците,като кучеца :ba: :ba: .
sunny2107
Животинче с въпрос

Мнениеот em4etyyy » Съб Юни 28, 2008 11:20 pm

зна4и аз вмемента съм на село и 6те взема вси4ко нужно.като сено и такива не6та някои да ми отговори само какви са рисковете от смърт колко горе доло живеят заиците и от какво трябва да го пазя!!!трябва ли да му взема витамини за заици като добавка към храната??? forum_simp0065
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Съб Юни 28, 2008 11:41 pm

Така,ако си вземеш достатъчно голямо зайче,поне на 70-80 дни,ще трябва на сила да го умориш.От село си вземи ечемик,овес,царевица и слънчоглед,смеси ги и от това ще даваш на зайчето по една супена лъжица сутрин и вечер(за голям заек),а сено трябва да има винаги.нямам идея как е обзаведена клетката,но храната не бива да е по пода(погледни в направи си сам)Ако храниш зайчето както и колкото трябва,няма нужда от нищо повече.Зайците са чувствителни към- течение,дори да е 50градуса,ако са на течение,изстиват ,на топло също не изкарват ,гледай да е на сянка,а ако има някое прохладно местенце,ще е супер.Като го вземеш,сложи му от храната с която е хранено,завий 3/4 клетката и не го закачай 2-3 дни.Постепенно се опитвай да се сприятелите,защото това местене,нов дом ,нови хора,много стресиращо им влияят.При "правилна употреба" зайците живеят 5-6-7 и повече години.Но преди всичко като си вземаш зайче ,иди с някой по-опитен,и гледай да не седи в ъгъла,да е диво,с чиста козинка и живи очи.Храненето е от най-голямо значение,не го разглезвай,а го храни пълноценно,но това не означава най скъпата храна,а сено и малко зърнен фураж. И все пак не каза от каде си,може да сме комшии,а зайче мога и аз да ти дам,стига да си наблизо tongue
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот leti_at » Нед Юни 29, 2008 9:36 pm

loritu,
много ти са хубави клепоушковците!
Колко са големи-като възраст и като тегло,за да си направя сметка за нашия Анджи :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
Ние си го пускаме да търчи по двора-голяма радост пада и понякое време се изтяга на сянка.
Даже по едно време аз също мислех за клетка на двора,но ме е страх да не ни го откраднат.
Пак го изкарвам с клетката вън, но само ,когато и ние сме там.
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот loritu » Пон Юни 30, 2008 8:14 pm

Ами моите са на две години и 7 месеца. Миналото лято бяха 3кг и малко сега даже ми изглеждат отслабнали, но предполагам, че са там някъде.
Ако живееш в къща с двор си мисля, че наистина има опастност.. някое животно да влезе или пък нещо друго нз :)
По-добре на тераска, ако имаш :)
loritu
В стадото

Мнениеот em4etyyy » Пон Юни 30, 2008 8:54 pm

кажи ми ти от къде си аз 6те ти кажа дали сме ком6ии ако сме близо поне малко нп да мина с афтобусааа на колко си и от кудеее кажи ми плс.
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Юни 30, 2008 10:37 pm

Ами Кубрат,ако нещо ти говори.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот jordanmilchev » Пон Юни 30, 2008 11:49 pm

илчо написа:Ами Кубрат,ако нещо ти говори.

На мен да :ag:
2чки за мен :ad: :ag:
jordanmilchev

Мнениеот em4etyyy » Вто Юли 01, 2008 2:10 pm

не кажи ми горе долу къде е тфа!!аз вмомента съм на село драганово до горна оряхвица.ина4е живея в долни дъбник до плевен.!!!!!!!!!! :ad:
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Чет Юли 03, 2008 10:27 pm

На 250км. на североизток :ajaweki:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот em4etyyy » Пет Юли 04, 2008 11:43 am

оооо мани беги аз не съм добрее с посоките :ag: :ag: :ag: кави ми по голем близък град до кубрат да моаа се сетя къде е тфа :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
em4etyyy
Животинче с въпрос

Re: Няколко въпроса за зайчета

Мнениеот Kotentse » Вто Юли 15, 2008 5:19 am

Здравейте.
Имам въпрос. освен гранулираната храна , сенцето и водичката, му купуваме на Тропчо (зайчето) маруля, зелки, копър, морковки... в крайна сметка то ги обожава... ама биха ли могли, дори и най малко вероятно да му навредят? Изображение

а, и още един въпрос... някой ще ми обясни ли кскво трябва да видя ако зайчето е мъжко или женско? Изображение

Миси предварително! Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот илчо » Вто Юли 15, 2008 8:34 pm

Ами ..........,нищо няма да кажа,а направо ще обесня,ако искаш да си създадеш насила проблеми,храни си зайчето със каквото искаш,но за негово добро,а и за твое,си му давай водица и тревица,а гранулките са като екстра.Зайците ядат всичко,но ако не са добре балансирани съотношенията между суха и зелена храна,а и ти не го гледаш при естествените условия на живот,и вероятноста да стане майтап е голяма.Ако имаш желание,прочети из темите,има описано страшно много за храненето,а всички проблеми започват само от там.А за пола,ами и това го има писано на много места,на бързо-хвани го за ушите и врата с една ръка,това е за по- добро фиксиране,за да не мърда,а с другата,с два пръста притисни външните полови органи,като разтваряне,ако е мъжко,излиза една тръбичка,мъничка,а ако е женско,си е сцепено до дупето,не е сложно.Кажи ако нещо не ти е ясно,а и резултата от АГ прегледа :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот Kotentse » Сря Юли 16, 2008 8:15 am

Мен не ме е срам да питам. и ако питам прекаленно неща, то е защото ми е интересно, и не бих спорела за нещо което нищо не разбирам... Изображение
Та, взех го, отворих.... и видях нещо, ама маркуче ли е... или е цепка, толкова ми разбира акъла...
та... мислех да го снимам, и ти да си кажеш професионалното си мнение .. Изображение

ПП: дали ще е жокер ако кажа, че като му духнах(за да махна перочинката) му/й хареса?!
Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот илчо » Сря Юли 16, 2008 3:52 pm

:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот Kotentse » Пон Юли 21, 2008 5:32 pm

След допълнителни проверки от моя страна, (Илчо , не се смей)за преглед на зайчето да видя дали е мъжко или женско, стигнах до извода че е женска . Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот илчо » Пон Юли 21, 2008 10:46 pm

Браво на теб,напредваш смело,каквото не ти е ясно,питай.а аз каде ще се смея,каде акъл ще давам........важното е да е добре зайо :ay: :ay: :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот leti_at » Вто Юли 22, 2008 11:37 pm

:ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
"Та, взех го, отворих.... и видях нещо, ама маркуче ли е... или е цепка, толкова ми разбира акъла...
та... мислех да го снимам, и ти да си кажеш професионалното си мнение ..

ПП: дали ще е жокер ако кажа, че като му духнах(за да махна перочинката) му/й хареса?! "

...ама че ме разсмяхте....
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот em4etyyy » Съб Юли 26, 2008 6:00 pm

така питах дали са ваксинирани казаха ми 4е при раждането са ги ваксинирали искам да попитам трябва ли пак??големи са около 3/4 месеца
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Съб Юли 26, 2008 9:16 pm

Божеейй,...... Зайчетата то 60 дневна възраст имат естествен имунитет,а не са ваксинирани прираждането, след тая възраст трябва да се ваксинират,а след това през 12 месеца.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот em4etyyy » Нед Юли 27, 2008 11:12 am

зна4и като го взема трябб да ваксинирам малкия сладур така ли???
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот goldi_ » Нед Юли 27, 2008 3:27 pm

мисля, че трябва да се поразровиш малко из форума и да попрочетеш. Не е трудно.
На тези твой въпроси е отговаряно и обсъждано 875436746564158 пъти.
За 30 мин във форума ще разбереш всичко, което те интересува..даже и повече.
goldi_
В стадото

Мнениеот em4etyyy » Нед Юли 27, 2008 5:43 pm

про4етох вси4ко от форума но не мога да разбера трябва или не???
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот NeLy » Нед Юли 27, 2008 10:41 pm

Или не си прочела всичко, или ... не знам!

Да, трябва да го ваксинираш, след 60 ден, обезателно ! hsuh
Аз съм едно от онези лоши неща, които се случват на добрите хора ...

http://fun.vestnik24.com/simagochi/NeLy
NeLy
Животинче с въпрос

Мнениеот goldi_ » Пон Юли 28, 2008 2:38 am

Явно си доста шашната. Отвори темата за декоративни зайци и ще видиш колко много теми има.
Регистрирах се, за да мога да задавам въпроси, но като прочетох всичко и се оказа, че няма какво да питам.
Само спокойно. Първо му вземи клетка (колкото може по-голяма) храна, сено (препоръчително да е от село) пойлка и витаминчета. Някое друго морковче да си имаш в хладилника...и така
Сама ще му направиш "режима" на хранене и разходки. Само прочети.. Успех и да пратиш снимки на ушаткото
goldi_
В стадото

Мнениеот em4etyyy » Пон Юли 28, 2008 11:33 am

благодаря за отг. когато мога 6те ка4а снимки на малкия сладур. :ad:
em4etyyy
Животинче с въпрос

Какъв заек да си взема?

Мнениеот kretenozavar » Пон Юли 28, 2008 12:42 pm

Напоследък много се зарибих по зайците и много искам да си купя!

Преди около 2 години имах един и много му се кефех, но сега не знам къв да си зема. Ше го гледам в апартамент. Вече сам му купил клетка на два етажа за 155лв. и мисля че ще му е добре в нея!

А сега да си дойда на въпроса - какъв заек ми препоръчвате да си купя: клепоух, джудже....

плс кажете
kretenozavar
Животинче с въпрос

Re: моля помогнете!

Мнениеот COLUBER » Пон Юли 28, 2008 12:58 pm

Какъвто ти харесва. За предпочитане да не е много голям, в зависимост от колко е голяма клетката? Клепоухите са готини. Виж като си избираш гледай да не е някой страхлив, ами да е по-питомен за да свикне по-лесно с теб. И след като го земеш първото нещо да бъде да го заведеш на ветеринар за общ преглед :ad: и следващото нещо да му направиш снимки и да се похвалиш у форума :ag:
А информира ли се достатъчно как се гледат зайчета и с какво могат и не могат да се хранят? Също и да не се държат на течение и такива подобни? Смяташ ли, че знаеш достатъчно?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kretenozavar » Пон Юли 28, 2008 1:02 pm

Ами горе долу си знам всичко защото чета форума доста време ,но имам един въпрос когато си купих миналия заек ми казаха че не мога да му давам да яде зеленчуци защото щял да умре! истина ли е?
kretenozavar
Животинче с въпрос

Мнениеот botev_1912g » Пон Юли 28, 2008 1:20 pm

kretenozavar написа:Ами горе долу си знам всичко защото чета форума доста време ,но имам един въпрос когато си купих миналия заек ми казаха че не мога да му давам да яде зеленчуци защото щял да умре! истина ли е?

кажете на тоя дету ви го е казал че не става за гледач на животни :ai:
зайците ядът и плодове и зеленчуци и е много хубаво да им се дават :ad:
давайте без проблем и не се притеснявайте само детелини не е хубаво да ядът че се подуват и умират това е от мен :ad:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот kretenozavar » Пон Юли 28, 2008 1:21 pm

Много благодаря!
:ay:
kretenozavar
Животинче с въпрос

Мнениеот botev_1912g » Пон Юли 28, 2008 1:22 pm

е моля за това сме тук да помагаме icon_wavey
botev_1912g
В ятото

Мнениеот kretenozavar » Пон Юли 28, 2008 1:35 pm

А да попитам от къде мога да си купя хубав заек от гоялм зоо магазин в софия!
kretenozavar
Животинче с въпрос

Мнениеот stefi » Пон Юли 28, 2008 3:37 pm

аз сащо продавам 1 ще кача и стимки албиносче е
stefi
В ятото

Мнениеот Kotentse » Пон Юли 28, 2008 4:09 pm

kretenozavar написа:... вече сам му купил клетка на два етажа за 155лв. ...

Здравейте.. ще може ли да качите снимка на вашета клетка? много ми е интересно да я видя... :ax:
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пон Юли 28, 2008 4:32 pm

kretenozavar написа:Ами горе долу си знам всичко защото чета форума доста време ,но имам един въпрос когато си купих миналия заек ми казаха че не мога да му давам да яде зеленчуци защото щял да умре! истина ли е?

Когато му даваш плодове и зеленчуци винаги ги мии добре и задължително ги бели! Когато е краставица или ябълка или квото и да е с кора, която може да се махне я махай. Там се трупат нитрати и подобни, които могат да отровят зайчето. Човека може би това е имал предвид но не му се е занимавало да се обяснява :ag: а и от мен нещо друго - когато даваш краставичка или нещо опитвай го първо ти, защото някои краставици са горчиви особено в краищата и не стават за ядене :ac:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kretenozavar » Пон Юли 28, 2008 5:00 pm

мерси много! :ay: :ay:
kretenozavar
Животинче с въпрос

Мнениеот Kotentse » Пон Юли 28, 2008 5:01 pm

kretenozavar Бихте ли ми показали клетката която сте купили за 155 лв?
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот kretenozavar » Пон Юли 28, 2008 5:26 pm

в монемнта няма със какво да я снимам и ше ти пръта снимка от нета
kretenozavar
Животинче с въпрос

Мнениеот Kotentse » Пон Юли 28, 2008 5:31 pm

ок... а бихте ли казали от къде сте я купили... защото и аз търсех.... и най евтиното което намерих , беше за 160 и нещо.... :ajaaski:
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот kretenozavar » Пон Юли 28, 2008 5:33 pm

сега не я намирам след 1-2 дни ше я снимам и ше я кача
kretenozavar
Животинче с въпрос

Мнениеот Kotentse » Пон Юли 28, 2008 5:35 pm

а бихте ли казали поне от къде е купена? :ax:
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот kretenozavar » Пон Юли 28, 2008 5:36 pm

от един magazin на околоврасното нещо подобно на супермаркет! Доста е голям и се казва ЗОО CENTER!
kretenozavar
Животинче с въпрос

Мнениеот Kotentse » Пон Юли 28, 2008 5:39 pm

хихихи... и аз точно от там намерих клетката която съм харесала... Изображение
Явно тази дето сме я харесали е по-голяма... щом е от един магазин... :ac:
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пон Юли 28, 2008 7:04 pm

kretenozavar написа:от един magazin на околоврасното нещо подобно на супермаркет! Доста е голям и се казва ЗОО CENTER!

А къде точно се намира на околовръсното? До кой квартал е? В коя посока?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Kotentse » Пон Юли 28, 2008 7:14 pm

адреса на Zoo Center:

София 1373

ул. Суходолско езеро № 5

(околовръстен път)
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот em4etyyy » Вто Юли 29, 2008 10:54 pm

ами мисля 4е след като в мегазина не са го ваксинирали след 60 ден може да има някаква зараза заради това мисля да си го взема от др. зоо магазни където или е ваксинирано или е по малко !снимки може би 6те ви ка4а към 10 за6тото заминавам на море и на6те 6те го гледат!!!после 6те ка4а icon_wavey
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Сря Юли 30, 2008 2:58 pm

Бооожжееейййй,em4etyyy
,изобщо разбираш ли това което се опитвам да ти обесня,а и е написано из форума.В зоомагазините се продават малки зайчета,под 60-70 днавна възраст и няма как да са ваксинирани,а ако си вземеш твърде малко зайче,вероятноста да умре е голяма.Тая болест заради която се ваксинират зайчетата,е много скоротечна-много бързо умират,и ако има такава зараза в магазина,то зайчетата щяха да са умрели отдавна.За това вземи си подходяща клетка,възможно голяма,през ваканцията прочети пак написаното из форума,и след това си вземи зайче. :ay:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот em4etyyy » Сря Юли 30, 2008 9:13 pm

ами добре но аз предпо4итам по малко 6те видя
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Юли 30, 2008 9:34 pm

И аз да обобщя - значи питаш в магазина дали е ваксинирано, ако не е го водиш на доктор за ваксина няколко дни след като си го взела - за да имаш време да видиш дали зайчето е здраво. Също така не си взимаш много малко зайче, защото може да не е захранено правилно и да умре.
Аватар
mommovet
Пчела майка

ПредишнаСледваща

Назад към Зайци