Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Няколко въпроса за зайчета

Re: Дайте съвет - дали да подаря зайчето си на някой!

Мнениеот in4eto » Чет Окт 30, 2008 4:43 pm

Час по скоро го заведете на лекар
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот chereshka_hi » Пет Окт 31, 2008 11:36 pm

Благодару на всички за съветите... Разстройството му спря,вече е по- добре! НАдявам се да се оправи...
chereshka_hi
Животинче с въпрос

Мнениеот chereshka_hi » Пет Окт 31, 2008 11:44 pm

Не ми се иска да го давам... Но просто не знам как ще се справя с нещата,тъй като нямам достатъчно време заради уроците си з,и ако сега се оправи не знам дали няма да се повторят всички тези неща... Не мисля че мога да рискувам... Не е на сигурно [mood_feelings_hurt.gif]
chereshka_hi
Животинче с въпрос

Мнениеот dolittle » Пет Окт 31, 2008 11:46 pm

И ние се надяваме да се оправи напълно! Следи го - яде ли, колко, изпражненията какви са, пие ли вода, вяло ли е или жизнено...всичко.
А за решението за си го подариш, ако го обичаш наистина ням ада си дадеш животното. Прави максималното, което можеш и съм сигурна, че и за двама ви нещата ще са добре. Не можеш ли да измислиш някаква система да учиш и да го разхождаш, или след училище за отмора половин час игра заедно, а може и разходка из стаята, а ти да лежиш на леглото и почивайки да го наблюдаваш. Просто въпрос на организация. Отделяй време от разни неща и го използвай за зайчето. Не знам колко си голяма, но ако се гримираш - не го прави, а си гушкай приятелчето. Пресметни за какво по колко време на ден отделяш и виж от кое може да се откажеш!
Успех! :ay:
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот kitana » Пет Окт 31, 2008 11:50 pm

Виж,ако наистина искаш зайчето да остане при теб и няма никаква друга пречка,освен уроците,можеш да го пускаш извън клетката и ти да си учиш .Можеш да му купиш по-голяма клетка(или да му направиш такава),за да не стои на толкова тясно,докато си на училище.Но също така предполагам,че ти се излиза с приятели и тем подобни тийнейджърски занимания(което си е напълно в реда на нещата).Няма ли някой,който да може да се занимава със зайчето,докато те няма?В смисъл само да го наглежда,докато си се разхожда?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот dolittle » Пет Окт 31, 2008 11:56 pm

Аз не искам да противореча на Китана, тя се опитва да ти влезе в положението, но аз имам малко по-"сурова" гледна точка: четох на едно място "писмо на кучето към човека" и там пишеше нещо много хубаво, което важи за всички домашни любимци "грижи се за мен и не ме забравяй, защото ти имаш своите приятели, колеги, съученици, семейство, а аз имам само теб!". Щом взимаш животно, ти се съгласяваш да му осигуряваш всичко необходимо. То не може само. И ако ти се излиза с приятели, помисли, че имаш първо ангажимент към зайчето си и после си гледай удоволствието. Не казвам, че така правиш, може и да си изключително грижовна, не знам, просто пиша как според мен трябва да стоят нещата.
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот toni » Съб Ное 01, 2008 9:37 am

Хора, не си взимайте животинки,ако не ги обичате!!!!
toni
В ятото

Re: Какво мислите за зайчето в биг брадър

Мнениеот in4eto » Нед Ное 02, 2008 10:03 pm

А обърнахте ли внимание колко "голяма" клетка им се е отпуснало от сърцето :bu: Немога да повярвам чак [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
in4eto
В пасажа

Въпроси - Преди 2 дена си закупих "мини зайче"

Мнениеот SlaSerX » Вто Ное 04, 2008 6:11 pm

Здравейте на всички. Преди 2 дена си закупих "мини зайче" не сме много сигурни все още дали е мини :ag: както и да е препоръчаха ми много храни купих му от всички на приблизителна възраст каза ветеренаря е на около 20 дена макс 1 месец. Взех му и сено сложих му днес една шепа от тези пръчки (суха трева) но то не спира да я яде и да пие вода от както съм му я сложил само яде от нея/него и пие вода. Нормално ли е да яде постоянно от тази трева това е моето въпросче.. казаха ми също така и храната която му слагам да бъде 1 супена лъжица сутрин и 1 вечер.
SlaSerX
Животинче с въпрос

Re: Въпросче

Мнениеот snuffed » Вто Ное 04, 2008 6:16 pm

Еееех много се радвам на новаците ! Честито - да ти е живо и здраво . Има раздели за храненето на зайковците - разгледай там , има много материяли ! Аааааа и ни зарадвай с много снимчици на зайо !
snuffed

Re: Въпросче

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 6:16 pm

Ми.. доколкото съм запозната това е основната храна на едно зайче,
ето тук може да се запознаете със видовете храна за вашия любимец :ab:
Не е ли прекалено малко това зайче? Не ви ли е страх да поемете грижите за него от толкова мъничко?
Пожелавам Ви много красиви мигове и запомнящи се моменти мноооооооооого дълго време :bs:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Re: Въпроси - Преди 2 дена си закупих "мини зайче"

Мнениеот SlaSerX » Вто Ное 04, 2008 6:53 pm

Здравейте ето няколко снимки на малчоганката:

Изображение
Изображение

Разглеждам статията която сте ми дали но не виждам отговор на въпроса ми с постоянното ядене на сено. Яде и не спира да пие вода нон стоп освен като го изкарам от клетката и го пусна в стаята да се разхожда тогава е най забавна :). А незнам дали е мъничка на 20 дена е макс 1 месец но такова ми го продадоха така си живееше и самичко в зоо магазина. Дори не съм сигурен дали е мини зайче за такова ми го продадоха но каквото и да е си го обичам..

Поздрави :)
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 04, 2008 6:56 pm

Не се шашкайте - от сено не се дебелее и не се преяжда...

Какво точно Ви притеснява?
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот SlaSerX » Вто Ное 04, 2008 7:06 pm

Това че не спира да яде от сеното :ag: просто не спира :) яде си го яде си го пие си вода яде си го и така :) и не спира от както му го сложих и незнам дали да не го извадя
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 04, 2008 7:11 pm

Остай го бре :ajaaski: :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Вто Ное 04, 2008 7:11 pm

На мен снимките не ми излизат - може ли линк ?
snuffed

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 7:13 pm

И моя Рижко не спира да яде и то докато не свърши... :ap: Гранулите ги яде само когато няма сено, ...е има интервал от време в който не яде, защото спи... :ag: Както казва Зоо, недей да се шашкаш :bs:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 7:19 pm

viewtopic.php?f=64&t=4902
Тук е описано количеството храна, която трябва да се дава на зайчето :bs: Дано добиеш представа :ad:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Вто Ное 04, 2008 7:22 pm

А има ли значение колко сено ще му слагам на ден :) Днес му купих и някакви като близалки със полепнати по тях някакви сушени плодове мисля ябълка и още нещо както и креда в формата на морков. Сложих му и около малко повече от 1 шепа от топката сено понеже то е много нещо 1 топка а е на топки в пакета. Зоолога ми каза да сложа цяла топка но сложих около шепа и почти свърши вече.. :) храните които му взех са Friskies и Dicsi смесих малко от 2 те и му дадох похапва си но повече го влече сеното :) и някакви бонбонки му купих също и друго май не остана в магазина сега мисля какви играчки могат да му се направят.. Бях му дал и малко морков и зеле но зоолога ми забрани изрично да му давам понеже щяло да умре от тях много му се подувал стомаха и така на татака и ми каза никога да не му давам прясна храна..
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 7:35 pm

zoomaniak написа:Не се шашкайте - от сено не се дебелее и не се преяжда...

Какво точно Ви притеснява?

:bs: :bs: :bs:
Аз се старая Рижко винаги да има сенце.... :bk:
[ideauu.gif] Но не взимай мнението ми за чиста монета, защото не съм компетентна... Най-добре се поразрови в интернет и прочети всико, което те интересува. Има много информация за дек. зайчета. Тук във форума също е претъпкано с инфо и много опит е споделен! Просто се поразрови,по-прочети и се успокой :ad:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Вто Ное 04, 2008 7:39 pm

Аз съм спокоен просто не набляга на основната си храна а яде само сено и се чудя дали да махна сеното и да оставя основната му храна, така че да обърне внимание и на нея сложил съм му 1 супена лъжица сутринта и ми казаха да сложа и 1 вечерта но тази от сутринта си седи.. то си яде само сено
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 04, 2008 7:42 pm

Аз пак не знам какво ви притеснява :ab:
Сеното не е опасно smiley24
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот stefi » Вто Ное 04, 2008 7:43 pm

така като гледам снимките май не е мини :ad: :ad: :ay:
stefi
В ятото

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 7:49 pm

Стига се притеснява! Остави му го да си папка на воля, когато му се прииска ще си хапне и от гранулките. Може предишните му гледачи да са го хранили само със сено и то да не знае за какво са му гранулите.Мъничко е още, според мен му е малко рано за самичко отглеждане, но пак казвам, че не съм компетентна! Недей да се коркаш ще прояде от всичко.. след време... само да свикне :ab:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Вто Ное 04, 2008 7:52 pm

Незнам и аз, ще разберем след време. :ag: дано до тогава всичко да е наред сега ще го пусна да се поразходи из стаята. Благодаря на всички ви просто съм нов и предпазлив :bs:
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 04, 2008 7:56 pm

Има зайчета, които като сменят обстановката и изобщо спират да се хранят, от стрес... страх... радвай се на зай и недей толкова да се притесняваш за пустото сено, полезно е! :ab: Много е сладко, дано станете добри приятели! Пожелавам дълголетие и мнооооого красиви мигове и спомени!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Вто Ное 04, 2008 8:32 pm

Благодаря много за красивото исказване аз вече имам чувството че немога без него а сме заедно само от ден :sunny:
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот SlaSerX » Вто Ное 04, 2008 11:43 pm

Бях чел някаде във форума че може да му се дават вестници обичал много да къса хартия.. Питането ми е няма ли да погълне от тази хартия която къса и да стане някакъв гаф или не го превлича яденето на хартията а самото късане :)
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Ное 04, 2008 11:49 pm

SlaSerX написа:Бях чел някаде във форума че може да му се дават вестници

Нещо не си разбрал...Намери му друга занимавка :ab:
Прегледай тази тема... БОЦ
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот in4eto » Вто Ное 04, 2008 11:52 pm

Бях чел някаде във форума че може да му се дават вестници обичал много да къса хартия.. Питането ми е няма ли да погълне от тази хартия която къса и да стане някакъв гаф или не го превлича яденето на хартията а самото късане :)

Не му давай вестници,ядат ги а мат мастило [65414.gif]
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 12:02 am

Благодаря ви :) до сега сме се гонили с нея из стаята и неможем да се хванем оспя да се измакне и квото набара ръба най вече килима :D дано не яде всичко което ръба хаха :) иначе е много послушна и се връща ама бая ръба докато се върне обратно :)
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 1:39 am

Някой може ли да ми каже защо се слага по малко йод във водата на зайчето? и да му сложа ли във форума прочетох че слагат йод но не разбрах за какво и с каква цел.
Благодаря
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 2:04 am

Здравейте съжелявам че отново задавам въпрос на нов ред но чета във форума и искачат все нови и нови въпроси.. Та въпроса ми е следния прочетох за така нареченият
паразит-кокцидиоза
а моето зайче го определиха че е на не повече от 20 дена - 1 месец .. видях също така че им се дава профилактично лекарства интересува ме как се казва лекарството и по какъв начин му се дава и по колко. Лекарят при който ходих не ми каза нищо за подобно лекарство а за ваксината ми казаха че по добре да не се прави защото можело да получе инфаркт. Интересуваме какво е лекарството ваксината ще му я направя чак след 3 тия месец но определено трябва да му дам някакво лекарство против този паразит.

Благодаря ви много
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Сря Ное 05, 2008 10:47 am

Йод се слага за профилактика именно от кокцидиоза .2-3 капки на литър вода.Но много малко зайче сте си вземали [smile3537.gif] внимавайте с какво и как го храните,че подрискали се в повечето случаи краят е фатален.Никакви плодове и зеленчуци на тази възраст.Да има по много сено винаги,прясна вода и храна. :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 12:30 pm

Благодаря сега ще му напалня 1 литър вода и ще сложа 3 капки йод и ще му наливам само от тази вода докато свърши, а иначе го храня само със и от неговата си храна която съм му купил..
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 12:31 pm

Значи започна да яде гранули? Нали не си му махнал сенцето?
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 12:35 pm

Гранули хапва но по помалко от снощи му седят от 1 та супена лъжица но сеното го беше изяло всичкото и му сложих една голяма топка да си хапва на воля и сега това прави :ap: следмалко ще го пусна и да се разходи. Само да отида до аптеката и да взема йод. Аз знам че не е много полезен за пиене но явно върши работа незнам
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 12:44 pm

Пу-пу
да си хапва на воля!!!
Сладур!
Снимки на зайчето няма ли да пуснеш?
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 12:56 pm

Аз съм дал 2 малко по нагоре в тази тема, сега очакваме с времето да разберем дали наистина е декоративно .. :) поне за такова ми го продадоха но като го гледам повече си ми прилича на нормално зайче но това така или иначе не е от значение :ay:
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 1:08 pm

Ох... вярно... извинявам се! :ah:
Ми на мен ми се струва големичко за възрастта си, ама може така да изглежда от снимките, дано сте много здрави и щастливи!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 2:18 pm

Благодаря ви много незнам и аз на колко е. Ветиринарката ми каза че е на около 20 дена макс 1 месец.. Сложих в 1 литар вода 3 капки йод и му напалних поилката другото го оставих в шишето. Да му го давам ли и другото когато му се изпразни поилката или 1 поилка му стига?
SlaSerX
Животинче с въпрос

Въпроси за зайче

Мнениеот rum4o » Сря Ное 05, 2008 2:22 pm

Моята зайка умря в събота. Приятеля ми ми я подари за рожденния ден и като ми я донесе 3 дни не се храни. Ядеше само сено. Странното е, че докато е била при сестра му е ядяла, а при мен не искаше и на третия ден имаше растройство. Водих я на доктор и ми казаха, че няма голяма надежда. Дадоха й антибьотици и аз трябваше да й ги давам през 12 часа ама аз тъпачката нещо обърках със спринцовките и мислех че съм и дала ама явно не, защото си бяха пълни до горе като тръгнах да й давам втория път. След доктора беше добре давах й насила да яде стрита храна с пюре от моркови ама на другия ден отпадна и точно след като й дадох лекарствата започна да се мята и да пищи тръгнахме да я водим на доктор, но умря в колата...Не я водих на аутопсия, но и докторката не ми каза точно какво й е като я преглеждаше. icon_bawling Мъчно ми е за малкото пухче, но реших да си взема друго и имам някои въпроси. Вероятно някой може и да ги е задавал вече [smile3537.gif] , но държа да съм сигурна. Първо: аз имам клетка, паничка, поилка-нови ли да взема или мога с нещо да ги дезинфекцирам, имам и камък за дъвчене, но него няма да го давам пак. Аз съм от София и може ли някой да ми препоръча сигурно място, от където да си взема мъник.Разбрах, че трябва да са поне на 3 месеца и солиден грамаж, а мойто сладурче беше на месец и нещо и теже6е 160 грама. А по-трудно ли се адаптират по-големите зайци към промяната? Да споделя, че и на мен в магазина ми казаха, че няма нужда да се ваксинира. Книжки за зайци потърсих, но в зоомагазините, в които ходих нямаше. Къде мога да намеря? Талаш имам от обикновения, мирише на иглолистно, но разбрах, че бил вреден. Какъв ще ми препоръчате? Благодаря предварително icon_bowdown
So We Beat On, Boats Against The Current, Borne Back Ceaselessly Into The Past...
F. Scott Fitzgerald
rum4o
Животинче с въпрос

Re: Въпроси за зайче

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 2:44 pm

Можеш да дизенфекцираш клетката и купичката със силен препарат, но после задължително обилно изплакване за на не го отровиш. Аз накиснах всичко в белина и после минах и с препарат за чиний за по-сигурно и накрая обилно изплакнах всичко! Талаш купувай пакетиран, неароматизиран, защото съм чувала че получават алергични реакций... Камъчето го махни, защото може да пренесе инфекцията на новото зайче. Аз си взех Сиси на около 2 месеца и се разболя от същото, каквото и твоето... :ak:
Мой личен извод е да си вземеш зайче, което е на готова възраст за ваксинация, значи трябва да е на повече от 3 месеца, пък и след като навършат тази възраст опастността да се разболеят от нещо чревно е значително по-малка... Разгледай целия форум за зайчета и ще откриеш много интересни неща от живота, поведението и начина на общуване на зайчето. Има различни дискусий за всичко свързано със зайчетата, просто разгледай и прочети. Като си взимаш зайче, питай с каква марка храна са го хранили преди теб и ако можеш закупи същата, защото зайчетата са много капризни относно смяна на начина си на живот, храна място и т.н.
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот rum4o » Сря Ное 05, 2008 4:31 pm

Мерси за бързия отговор :sunny: а за талаша-той е обикновен, но яжно е от бор или нещо такова, а някуде 4етох 4е не е полезен icon_dontknow
So We Beat On, Boats Against The Current, Borne Back Ceaselessly Into The Past...
F. Scott Fitzgerald
rum4o
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 5:33 pm

Ето тук има инфо за профилактиката на едномесечните зайчета :ab:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 5:35 pm

Ми по мои впечатления, вземи НЕситен талаш и гледай да не е ароматизиран, това е!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 6:37 pm

Благодаря прочетох я дал сам му йод естествено намали пиенето на вода :ap: обаче не го виждам да яде и от гранулите хапва си само от сеното по малко вчера бая ядеше сеното днес и от него по малко си хапва а иначе тича не спира да си играе нослето му е добре дупето също всичко си му е наред за сега просто малко трудно се храним незнам на какво се дължи но не му харесва храната. Сложил съм му и крекер и 1 креда за търкане на зъбките и някакви лакомства но не ги докосва и тях.. :) Претиснява ме това че намали с хапването..
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 6:43 pm

Когато го гушкаш усещаш ли подуто коремче? Дано не?
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот SlaSerX » Сря Ное 05, 2008 8:03 pm

Ами незнам немога да намеря разлика в момента понеже незнам точно как му е било.. но си хапва сено а от гранулите по много малко и иска да са му варху старготината не ги яде от купичката.. Коремчето не му е много малко ама сигурно е нормално да си има коремче деда знам то и когато го купих мисля пак си го имаше :ag:
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот tedynka » Сря Ное 05, 2008 8:09 pm

аз мойто го взех горе долу на месец(подариха ми го но в магазин ааз си го избрах понеже беше най-малкото)и след това тук от форума разбрах че е по хубаво да се взима по голямо зайче поне на 3 месеца и аз мн се притесних изчетох толкова мн теми,вече си го гледам един месец и всичко върви повече от добре,трябва да внимаваш и да се грижиш мн добре за него информирай се тук наистина има купища полезна информация поне аз научих мн неща за зайчетата,никога преди не съм гледала зайче,но внимавай да не се вманиечиш с грижите че тогава и ти може да му навредиш :bs: надявам се да си намериш хубаво мъниче макар че за мен грозни няма и да те радва мн дълго време :ay:
Да се ядосваш означава да наказваш себе си за грешките на другите!
tedynka
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 8:29 pm

Ми мисля, че след като се храни няма кой знае какво за притеснение, но при най-малкия симптом - на лекар! Щото на тази крехка възраст са много податливи на болести, за голямо съжаление! Трябва много да четете и евентуално при проблем да можете да реагирате светкавично...
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот Laila » Сря Ное 05, 2008 9:13 pm

Здравей. Хубаво е, че решаваш да си вземеш зайко, но първо питаш. Най-добре е опцията - зайче на възраст за ваксина или дори ваксинирано. Ваксината е задължителна. Нашето зайче го взехме на около 7 месеца и веднага на ваксина. Сега е прекрасен пух на 10 месеца и се е очетворил :ag: . Взимам или пресован или български талаш. От по-ситния доста киха :ah: . От къде да си вземеш зайче? - ами зависи в коя част на София си. В магазина от където взехме нашето има съвсем същото на около 4 месеца и е много игриво и контактно. Съвсем черно и много пухкаво и с малко сиво по лапките. Немога да гарантирам за здравето на животинката, но факт е че вече 3 месеца преживява в магазина, радва се на добри грижи там и изглежда жизнено и здраво. Това се намира в Т-маркета в кв. Гевгелийски. Друго място където съм виждала хубави зайчета е един зоомагазин на ъгала на площад Славейков и ул. Солунска. Никъде обаче няма абсолютна сигурност. Просто гледай да си избереш по-голямо зайче и да е жизнено контактно и игриво. Не се плаши ако в началото яде предимно сено. Успех с начинанието и да се похвалиш като вземеш зайко.
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Мнениеот Laila » Сря Ное 05, 2008 9:24 pm

Не се шашкай. Нека си хапва сенце на воля, полезно е за тях. Гранулките ще свикне с тях или пробвай с друг модел, пробвай и с малко сурови зеленчуци, стига да има от къде да намериш домашни, може и да си засадиш магданоз в саксия у дома и да му даваш от там, същото важи и за тревата за котки от зоомагазина. Нашето зайче обожава тъмно зелени чушки, магданоз, целина и моркови, но домашни му намирам (може и по пазарите от разни баби да намираш). Крекерите - да ти кажа нашия дълго време подминаваше крекера, може би някъде около 2 седмици нещото си отвися на решетката без да е докоснато, после го огриза за около час, сега хич не ги бави, ама е станал дебеланко :ag: на минералното блокче направо не му обръща внимание. Също обича и ябълки, само зеле не давам, заради коремчето - да не се подуе. Водим се на разходка в градинката пред блока най редовно, но предимно по обед или в следобедните часове, за да няма роса. Умира да търчи да гони гълъбите :ag: Твойто обаче е още мънинко за такива екстри, като навърши 3 месеца ваксина и чак тогава разходки.
Laila
В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 9:28 pm

Аз съм чувала, че докато са малки не трябва да им се дава нищо прясно?
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Ное 05, 2008 9:30 pm

bubetodve написа:Аз съм чувала, че докато са малки не трябва да им се дава нищо прясно?

Зависи. Обобщаваш :ab:
Плодове може...
Зеленчуци - само някой - моркови...целина -

Треви НЕ....те са опасни - ако не знаеш как да ги подготвиш [smile337.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 9:36 pm

Ми добре! :ab:
Притеснявам се за животинката, защото е много мъничка още... Значи доколкото знам -морков и ябълка (от вет. лекар) :bs:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Ное 05, 2008 9:38 pm

bubetodve - друг важен фактор е количеството - един резан малък ябълка и 2см морков са ОК - преяждане - наяждане само с един зеленчук - плод е опасно [smile337.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rum4o » Сря Ное 05, 2008 9:39 pm

Laila аз мойто го взех именно от магазина на славейков и не предпочитам пак от там и аз така реших да е поне на 3-4 месеца този др магазин нищо не ми говори но ще го проверя в нета и ако ми е наблизо може и да намина icon_bowdown
F. Scott Fitzgerald
rum4o
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 9:40 pm

Да де... аз точно така си представях, ама не се изказах.... извинете ме... :ah:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот in4eto » Сря Ное 05, 2008 9:46 pm

До 3-тия месец и аз знам ,че не трябва да се дава никакви плодове и зеленчуци smiley23 независимо от количеството.След 3-тия се започва да се дава по-много малко и да не са мокри. :ac:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Ное 05, 2008 9:47 pm

Еххх [kiss15.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Сря Ное 05, 2008 9:54 pm

Абе най-добре Илчо да се включи.Ама е така :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Laila » Чет Ное 06, 2008 12:29 am

rum4o написа:Laila аз мойто го взех именно от магазина на славейков и не предпочитам пак от там и аз така реших да е поне на 3-4 месеца този др магазин нищо не ми говори но ще го проверя в нета и ако ми е наблизо може и да намина icon_bowdown

Ако ти е известно къде е трета градска болница и тунела за Люлин от новия булевард Тодор Александров, е на близо е :ab:
зайкото е едно към едно с нашето и изглежда здраво и както казах е някъде на около 4 месеца, таман за ваксина. Прилагам и снимка на нашето за да имаш представа:
Laila
В ятото

Мнениеот SlaSerX » Чет Ное 06, 2008 12:49 am

Благодаря за съветите аз изчетох почти цялата категория за дек. зайици :) за сега нямам намерение да рескувам с пресни зеленчуци. Ще си го карам на гранули и сено :)
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Чет Ное 06, 2008 12:57 am

SlaSerX написа:Благодаря за съветите аз изчетох почти цялата категория за дек. зайици :) за сега нямам намерение да рескувам с пресни зеленчуци. Ще си го карам на гранули и сено :)

Може и малко зеленчуци да му давате , но в умерена дозировка ! Може също така да ги оставите ден-два да поизсъхнат.Купете му стафидки.Гранулите нямат протеини , а сеното е все пак само...трева !
snuffed

Мнениеот SlaSerX » Чет Ное 06, 2008 3:12 am

Благодаря. Днес му изсипах от гранулите забелязах че яде само от семенцата жито ли е ечимик ли е несъм сигурен но гранулите не ги поглежда само тези зрънца яде и обелен слънчоглед, заболя ме остата да му чопля от неговия си :ag:. В какво количество стафити мога да му давам на ден по колко и от кои стафиди, тези обикновените които продават по магазините за сладкиши ли?

Благодаря
Поздрави
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Чет Ное 06, 2008 10:38 am

Може и малко зеленчуци да му давате , но в умерена дозировка ! Може също така да ги оставите ден-два да поизсъхнат.Купете му стафидки.Гранулите нямат протеини , а сеното е все пак само...трева !

Не не може зеленчуци малко е зайчето,ще се посере и стафиди не може :bu: Ама както решите ваше си е зайчето [smile3537.gif]Купете добра храна висок клас и го хранете за сега с нея и много сено и прясна вода,това е цялата философия.
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот SlaSerX » Чет Ное 06, 2008 12:15 pm

Аз си му давам само храна и чиста вода с малко йод :) за сега нямам намерение да рискувам с каквото и да било друго :) интересно ми е само защо не яде гранулите а само зрънцата (слънчоглед, жито) и там каквото са.. А храната му е "уж" висок клас марката и е Friskies казаха ми че е много добра
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот rum4o » Чет Ное 06, 2008 1:01 pm

ооооооооооо :bi: голям сладур :bp: аз проверих и се оказва че ми е точно на другия краи на София мн ме е яд че е толкова далече аз живея в дружба но и магазун в центура ме устроива а изникнаха ми още няколко въпроса как трябва да го пренеса зайчето като го купя в клетката или в кутия как е по-добре за животинката и да му взема ли някакво укритие-къща
F. Scott Fitzgerald
rum4o
Животинче с въпрос

Мнениеот SlaSerX » Чет Ное 06, 2008 4:14 pm

Как да го накарам да яде и другите работи от храната там гранулки ли каквото се наричат, че яде само зърнестите...
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Ное 06, 2008 4:23 pm

Смени марката - мини поне през 4-5-7 марки...то само ще ти покаже на коя марка яде всичко :icon_liplick: [smile337.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Laila » Чет Ное 06, 2008 5:30 pm

Ако имаш желание му вземи къща, стига клетката да е достатъчно голяма за да има място за къща. Колкото до пренасянето, варианти няколко, в някои магазини предлагат специални кашончета за целта, можеш и с клетка да си го носиш, макар че според мен не е твърде удобно или да си купиш животинката в комплект с транспортна чанта :ab:
Laila
В ятото

Мнениеот rum4o » Чет Ное 06, 2008 5:39 pm

Това транспортната чанта е добра идея не се бях сетила :bi: сега остава да намвря зайче :ag:
F. Scott Fitzgerald
rum4o
Животинче с въпрос

Мнениеот SlaSerX » Чет Ное 06, 2008 9:11 pm

Мерси :) пробвах и започна и царевица да си похапва но отново не се впуска на гранулите :) може би не е огладнял достатъчно и има много глезотии :ap:
SlaSerX
Животинче с въпрос

Мнениеот toni » Пет Ное 07, 2008 9:10 am

Дайте да им пратиме петиция!! Официално!! Как може да мъчат животното, тези плъхове! Те себе си не могат да гледат- та зайчето!
toni
В ятото

Мнениеот in4eto » Пет Ное 07, 2008 11:17 pm

Аобърнахте ли внимание каква клетка им се е откъснала от сърцето :bu: :bu:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот goldi_ » Съб Ное 08, 2008 1:54 am

Аз клетка не съм виждала.
Не съм забелязала и някой да го храни.
Все го дават или да лежи или да обикаля, но не съм видяла някой да му обърне внимание или да му се радва :bu: :bu: :bu:
goldi_
В стадото

Мнениеот toni » Съб Ное 08, 2008 7:38 am

искам да осиновя зайчето- не може така да се разъсждава към беззащитните деца и животинки!
също тук, в този форум възразявам срещу мненията на автора на този сайт, какта и срещу всички изразили мнение, че зайчетата не бива да се гелят и да бъдат "любими"!Моето зайче е галено, любимо и обича да полуда. Обича да да е център на внимание!! Това е аналогично на поведението на децата ви! Обичайте си домашните любимци- вие сте поели ангажимента да ги обичате!!
Реацциите им- да хапят илил драскат имат причина и понеже тук всички са много по- компетентни от мен и се занимават от повече години и с повече животни, наблядавайки си животните, са длъжни да открият причините за агресия!
toni
В ятото

Мнениеот bubetodve » Съб Ное 08, 2008 12:38 pm

in4eto написа:Аобърнахте ли внимание каква клетка им се е откъснала от сърцето :bu: :bu:

На мен ми направи огромно впечатление, междудругото аз наскоро разбрах, че са им дали животинка.... когато си правеха снимките за календарА! И бях възмутена като видях клетката!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот toni » Пон Ное 10, 2008 8:35 am

Поздрави и от нашият кавалер, той изпраща целувки!

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=6649323
toni
В ятото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Ное 10, 2008 10:03 am

toni написа:Поздрави и от нашият кавалер, той изпраща целувки!

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=6649323

Дали сте линк на снимка от личен албум...без парола няма да можем да видим как вашият кавалер изпраща целувки :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Няколко въпроса

Мнениеот kreizo » Вто Ное 11, 2008 9:52 pm

Здравейте! Извинявам се ако въпросите ми се повтарят, но първо изчетох почти всички теми и не видях сходни питания. Та да си дойдем на думата.
Въпрос номер 1 : От около година и 2-3 месеца отглеждаме декоративно зайче, но повечето от времето си прекарваше в клетка. В последно време започнах все по-често да го пускам на разходка из стаята, но то не проявява никакво желание за това. Или скача обратно в клетката си или си намира някое закътано местенце в ъгъл или под покривката на масата и почти не мръдва от там. Само стои, лежи и се мие. Въпросът ми е дали с времето ще се отпусне и ще започне да обикаля из апартамента както правят зайчетата на всички останали или все така ще си стои и ще кротува.

Другият ми въпрос е свързан с транспортирането му. Тъй като през седмицата сме на квартира в Пловдив, а Събота и Неделя с приятелката ми се прибираме в Пазарджик, то съответно и зайо пътува с нас. Като цяло няма поне външни признаци за проблем с пътуването (освен, че ако не забравя да излея поилката преди да тръгнем цялата му главичка е мокра след това :ah: ), но ми се иска да чуя и мнението на по-опитните.

Та в общи линии това са ми питанията и дано не се повтарят с предишни теми.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Re: Няколко въпроса

Мнениеот innamorata » Вто Ное 11, 2008 10:55 pm

Здравей!

По първия въпрос: и моят заек в началото се завираше под масата и не излизаше. Просто му трябваше малко време да опознае територията. Сега тича като луд из кухнята :ag: мисля, че ако не го закачате и вашето ще започне да щъка между краката ви :ag: просто трябва де се чувства в безопасност!

По втория въпрос: продават се специялни куфарчета за гризачи, които са почти непрозрачни и са много удобни при пътуване на кратки разстояния. Но аз лично ви препоръчвам да не го разнасяте постоянно насам-натам за да не се стресира, а и идват студени дни и можете да го разболеете.

Дано да съм помогнала :ab:
innamorata
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Сря Ное 12, 2008 12:07 am

Именно идващите студени дни са една голяма причина да го возим с нас, защото 2 дни на студено изобщо не са оферта според мен ... В момента си го транспортираме със все клетката, а и е на открито за не повече от 2-3 минути. От входа на кооперацията в колата и от там веднага в другия апартамент та като така не е изложен на неприятните атмосферни условия ... Когато е в колата просто си се изтяга и си спи както и когато е вкъщи.
kreizo
В глутницата

Мнениеот kreizo » Сря Ное 12, 2008 12:29 am

И още един въпрос. Из доста мнения прочетох, че зайчетата, Ви, си имат и играчки, но никъде не прочетох какви. На нашето за да си чеше зъбките му оставяме дървените клечки от крекерите, които яде + солно камъче, което е нагризал 1-2 пъти и вече повече от половин година просто си седи и прашасва.

И защо не мога да променя предишното си мнение ?
kreizo
В глутницата

Мнениеот Laila » Сря Ное 12, 2008 9:04 am

Здравей, не се притеснявай за зайко, ще се отпусне и ще започне да тича, просто му трябва време. Колкото до транспорта, все пак внимателно, в колата се образуват вредни течения по някога, да не го простудите. Може би е добре да не пътува в клетката а в транспортна чанта, да е по-защитен от евентуални течения. Освен това, зайковците хич ги няма в жегата, но за това пък със студа нямат проблеми, та не се плаши. Единствено опасно е течението.
Laila
В ятото

Re: Колко бързо бяга мини зайчето

Мнениеот toni » Сря Ное 12, 2008 9:22 am

хей, приемете темите с чувство за хумор :ajaweki: Пак ми питам има ли техническа възможност да ви пусна клип: ще видете следното: малка бяла рошава светкавица, гонена от мен, съпруга ми и дъщеричката ми, която се пъха ту под леглото, ту под шкафа, ту зад някоя друга мебел. Дъщеря ми като най малка се пъха под леглото, а Беллан изкача от другия край и никой не го вижда къде се пъха светкавично :ag:
Дори при тази засада, бяга и му се иска да вика: "Не искам да спя, не искам в клеткатаааа......!!!" :ajaweki:
toni
В ятото

Мнениеот kreizo » Сря Ное 12, 2008 10:36 am

Освен да му взема и транспортна чанта ... Иначе се вози на задната седалка при винаги затворени прозорци... А колкото и да нямат проблеми със студа се притеснявам ... Миналата зима когато отоплението не е работило близо два дни и се приберем термометъра показваше около 7-8 градуса ... Благодаря за отговорите ви :ay: [friendship.gif]
kreizo
В глутницата

Мнениеот toni » Сря Ное 12, 2008 12:34 pm

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=8851628
Моля за извинение! :ah:
Ето ни, любвеобилен, добър и винаги на линия!!!
toni
В ятото

Мнениеот radostta » Сря Ное 12, 2008 12:41 pm

ооо транспортна чанта, качваме зайко в колата с голяяямата клетка и така до Монтана :ajaweki: ние сме като подвижен цирк с него :ap:
Глава ме заболи - пием ракия
Ракия ми се допие - пием ракия
и бира като ми се допие, па пием ракия.
    radostta
    В стадото

Мнениеот Space » Сря Ное 12, 2008 1:24 pm

Kreizo, не ти ли е зор всеки път с тази клетка, нагоре-надолу? hsuh Нашият заек си има транспортна клетка и като ходим на вилата почти всеки уикенд си го возим с нея в колата, само лятото е малко кофти с климатика, ама по-слабичко и така .... А, на вилата е на каишка :ag:
    Прости хора и силен ветър, немат спиране!
    I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
    Space
    Пчела майка

Мнениеот kreizo » Сря Ное 12, 2008 2:18 pm

Ох то да беше само клетката ... Освен зайо си водим и кучето на каишка, и отделно поне 1 сак дрехи, и лаптопи, и въобще в края на всяка седмица има по едно малко преселение на народите .....

А аз пак искам да попитам какви играчки сте осигурили на вашите зайовци.
    kreizo
    В глутницата

Мнениеот goldi_ » Чет Ное 13, 2008 8:46 pm

SlaSerX да ти е живо и здраво зайчето, и много да те радва :ba:
    ааа искам да те питам - случайно да си от Бургас?!
    goldi_
    В стадото

Мнениеот bubetodve » Пон Ное 17, 2008 9:10 pm

Какво стана?
    Намери ли си зайче?
    Аватар
    bubetodve
    В глутницата

Мнениеот in4eto » Пон Ное 17, 2008 10:01 pm

Здравейте на всички!
    Купихме зайче за рожденния ден на дъщеря ми!Никога до сега не сме гледали зайче и съм любопитна да разбера повече неща!Това,което ми направи впечатление е ,че всички говорят за възрастта,а никой не споменава за теглото!В магазина от който го взехме,жената не ни каза възраст на зайчето,а го претеглихме-370гр.Каза ни,че като стане 450гр. трябва да го ваксинираме!Малко ми е странно това,след като прочетах мненията във форума!Храним го с насипна храна,и купихме трева/в един голям пакет/-това ни препоръчаха,за килимче взехме гранули,има си поилка.Ако има нещо,което пропускам,моля подсетете ни..За втори ден се гледаме...БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
    Това беше на личните ми съобщения от някой си teroni. :ad:Пускам в тази тема въпросите които има.
    Аватар
    in4eto
    В пасажа

Re: Преди няколко дни моя приятел ми подари декоративно зайче!

Мнениеот toni » Вто Ное 18, 2008 8:45 am

това са памперси, които са почти с размера на цяло легло, нямат лепки. струват около 50 стотинки. слагам по два, защото ако сложиш един е малко къс, с около 10-тина см.ако не можеш да си намериш, ще ти пратя. Пиша на "лични"
    toni
    В ятото

Предишна

Назад към Зайци