Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Много се чудя, да подаря ли зайче на дъщеричката ми

Много се чудя, да подаря ли зайче на дъщеричката ми

Мнениеот ADA » Вто Ное 25, 2008 11:45 pm

Здравейте на всички.
Много се чудя, дали за рождения ден на дъщеричката ми да не й подаря едно зайче.
То, в цялата лудница вкъщи само зайче ще липсва icon_crazy , но аз също много ги харесвам, а детето определено много обича животинки.
Та, мисълта ми беше - истина ли е това, че зайчетата са много податливи на болести, много са капризни и много често се случва да умрат, дори и да ги гледаш добре ? :ac:
Защото ако е вярно, по - скоро не бих рискувала. Да го взема и то да умре след няколко месеца ...
Та ние ще се скъсаме да ревем, особено детето. icon_bawling
И второто, което исках да питам - по колко години живеят ?
Благодаря ви предварително за отговорите.
ADA
В ятото

Re: Много се чудя

Мнениеот shiny_bunny » Сря Ное 26, 2008 12:12 am

Здравей! :ab:
Да, вярно е, че зайчетата са изнежени животни- податливи са на зарази, храненето им също е трудно и трябва много да се внимава какво им се дава, същевременно обаче трябва менюто да е възможно най-разнообразно :ap: Риск от разболяване има дори, ако го ваксинирате, 100% гаранция няма, но с грижи и внимание от ваша страна, намалявате риска от неприятни ситуации :ad:
Иначе идеята ти е хубава, но да знаеш, че зайците правят доста боклуци и изискват разходки и контакти с хора :ab:
Изображение Изображение Изображение
shiny_bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 12:23 am

Благодаря ти за отговорите.
За съжаление, май ще се окаже вярно това, че са доста нежни и "капризни" животни.
Знам, че цапат - гледала съм хамстери и то много.
Вярно, че не е същото, но поне имам бегла представа.
Това, което не ми каза е - колко години живеят ?
ADA
В ятото

Мнениеот snuffed » Сря Ное 26, 2008 12:24 am

Перфектен подарък по принцип за дете е зайчето . Дори и за момченце . Те са мили животни и ще учат дъщеричката ви на морални достойнства . Купете и зайче - ще се зарадва . Нека се учи да обича животните от малка . Дано успеете да намерите бяло зайче , защото определено цвета ще най-важното за малката :ajaweki:
snuffed

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 12:32 am

snuffed написа:Перфектен подарък по принцип за дете е зайчето . Дори и за момченце . Те са мили животни и ще учат дъщеричката ви на морални достойнства . Купете и зайче - ще се зарадва . Нека се учи да обича животните от малка . Дано успеете да намерите бяло зайче , защото определено цвета ще най-важното за малката :ajaweki:

Благодаря и на теб, но да кажа - дъщеря ми не е чак толкова мъничка - на 10 години ще стане.
Отделно, че тя, откакто се е родила е заобиколена от животни (освен кучетата и котката, преди гледахме хамстери, папагалчета и рибки icon_crazy ).
А и за цветът не съм сигурна.
Честно казано, ако аз трябва да избирам, бих й избрала някакво шаренко зайченце.
Нали знаете - луд на шарено се радва... :bp:

П.С. Много съм застреляна... :ah:
Чак сега забелязах, че се обръщате към мен на Вие, а аз като пълен простак, директно на Ти.
Извинявам се. :ax:
ADA
В ятото

Мнениеот Laila » Сря Ное 26, 2008 10:11 am

Вярно е капризни са зайчетата, но също така са и страхотни другарчета. Много радват. Мисля че с повече внимание и грижи всичко ще е на ред. Моите хлапета много си обичат зайко. Особено най малката, която е на 5 годинки. Имаме и морски свинчета и мишоци, но заека си остава фаворит. Живеят около 8 години в най добрия случай. Разбира се винаги има риск от разболяване и смърт, но къде ли го няма.....Само трябва да сте сигурни, че можете да отделите достатъчно време за грижи за зайкото, хранене, разчесване на козинка, игри и забавления, разходки (дори и на вън на каишка).
Моя съвет е да зарадваш детенце :ap: и разбира се да се похвалите после тук :ab:
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 2:13 pm

Laila написа: .... Живеят около 8 години в най добрия случай.

Малеее, сериозно ли ? :ai:
Аз пък си мислех, че живеят не повече от 2 - 3 години.
Ами щом по толкова живеят, може и да й купя.
Ама пак се замислям, ако не дай си Боже вземе, че умре какво ще се случи. icon_bawling
И ще ми е много мъчно, защото аз съм била инициаторката. icon_bawling
Много благодаря на всички за отговорите. :ax:
Ако реша сериозно, първо ще се допитам до вас за всички важни неща, свързани със зайковците, които трябва да знам. :bs:
ADA
В ятото

Мнениеот snuffed » Сря Ное 26, 2008 2:29 pm

Купете и бяло зайче - ако умре го сменете с друго бяло ! Нямам друга алтернатива за такива форсмажорни обстоятелства !
snuffed

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 2:48 pm

snuffed написа:Купете и бяло зайче - ако умре го сменете с друго бяло ! Нямам друга алтернатива за такива форсмажорни обстоятелства !

И това е вариант, да.
А нещо друго, което исках да ви питам.
Аз знам, че един зайко не е куче, ама все пак ми е любопитно...
Познава ли ви, когато живее дълго време с вас ?
Ако дойде непознат "страхува" ли се от него ?
И въобще разбира ли някакви елементарни неща или си е просто една пухкава топчица за гушкане и дотам ? hsuh
ADA
В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 3:10 pm

Незнам дали сте ми прочел/а стихотворението от конкурса, дето тече в момента... :ap:
Там съм написала как всеки път като ме види и чуе гласа ми започва лудо да подскача. Незнам дали е, защото знае, че аз давам храната или просто ми се радва... Аз понеже много се лигавя като съм покрай него и все му говоря едно сладникаво и той си подава главичката от клетката и си бута главата да му я галя. И така 10-15 минутки се галиме и си говориме лигаво...
Вкъщи скоро не бяха идвали гости, но една прителка се отби преди около 2 седмици и когато пуснах Рижко да тичка, той стоеше почти през цялото време под дивана... после се осмели да излезе и започна да я маркира... Не знам дали се страхуват... според мен е до характер!
Какви елементарни неща да разбира?
Моя зайчо като чуе "дрънкането" на храната и веднага разбира за какво е тоя шум... Когато моя годеник му се скара, също разбира... какво по-точно имате предвид?
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 3:18 pm

bubetodve написа:
Какви елементарни неща да разбира?
Моя зайчо като чуе "дрънкането" на храната и веднага разбира за какво е тоя шум... Когато моя годеник му се скара, също разбира... какво по-точно имате предвид?

Точно нещо такова имам предвид.
Дали, ако тръгнеш да го храниш, то разпознава шума от "дрънкането", както казвате ?
Дали ако е някъде ще дойде, защото е чуло, че му сипват храна ?
Дали си познава клетката и понякога си влиза самичко в нея ?
Дали самичко идва да се гали (вие вече казахте) или само ако ти го вземеш ?
Ей такива неща.
Може и въпросите ми да звучат смешно, но аз наистина не знам нищо за характерите на зайчетата. :ah:
ADA
В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 3:27 pm

Клетката му си мирише на него и той си знае, че това е неговото място и там се чувства защитен(и под дивана де) Но 1-вите дни моя зай излизаше за по 5 минутки и после си влизаше обратно. Залъгвам го да се прибере като му сложа сено, той го обожава направо и като му замирише и веднага отива да си хапне... ползвам си го като помощно средство ако не мога да го хвана. Когато е на вън и чуе, че го викам идва да любопитства за какво и ако види че соча клетката и веднага се започва едно лудо тичане и гонене из хола... Умни животинки са и много любопитни
Относно характера прочетете "езикът на тялото на зайчетата" тук е написано за цялостното му поведение! Интересно е и когато имате в къщи такова животно ще се учудите колко истини има написани.
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 3:34 pm

bubetodve написа: ... Когато е на вън и чуе, че го викам идва да любопитства за какво и ако види че соча клетката и веднага се започва едно лудо тичане и гонене из хола...

Ама вие сериозно ли ??? :ai:
Даже не съм и предполагала, че може да дойде, ако го викна.
Изненадахте ме приятно.
Последна промяна ADA на Сря Ное 26, 2008 3:40 pm, променена общо 1 път
ADA
В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 3:38 pm

:ajaweki:
Наистина!
Голям е любопитко!
Умни животинки са!
И точно както е написано в статията за езикът на тялото - най-обича по главата да го галя и по бузките! Няма такъв чаровник и сладур! Обаче как мрази да го вдигам... един път ми се случи и после бягаше от мен повече от 2 седмици...
Сигурна съм, че няма да съжелявате ако се сдобиете с такъв домашен любимец, много са интересни и забавни!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 3:41 pm

Ако продължа да ви чета, най - вероятно дъщеричката ми ще се сдобие със зайко след месец и малко.
Тя има рожден ден на 30 Декември.
ADA
В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 3:52 pm

Само незнам как ще се разбират с котката?! Трябва да проучите въпроса...
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 3:55 pm

bubetodve написа:Само незнам как ще се разбират с котката?! Трябва да проучите въпроса...

Ами не знам дали сте прочели темата, в която писах как се разбираха котката и хамстерите.
Не мисля, че със зайко ще има проблем.
ADA
В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 3:59 pm

Това ли е което си мисля, дето котката е пазила хамстерите да не падат от леглото? :sunny:
Тогава ще е супер, само да не е стряскащо за зайчето... icon_dontknow
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 4:02 pm

Точно това е, да.
Даже понякога ги пъхаше в една голяма стъклена ваза, хем да им се любува, клекнала до вазата, хем да не й бягат, защото по някога я хапеха и й бягаха.
А кое може да е стряскащо за зайчето ?
ADA
В ятото

Мнениеот radostta » Сря Ное 26, 2008 4:06 pm

не съм предполагала, че зайчетата са толкова умни. При нас той прилича на малко кученце, сяда до нас като вечеряме и иска да го гали някой. Чака пред банята и пред спалнята. :ajatki: Влиза си сам в клетката, като му омръзне и иска да си почине или да пишка. :aa:
Глава ме заболи - пием ракия
Ракия ми се допие - пием ракия
и бира като ми се допие, па пием ракия.
    radostta
    В стадото

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 4:12 pm

radostta написа:не съм предполагала, че зайчетата са толкова умни. При нас той прилича на малко кученце, сяда до нас като вечеряме и иска да го гали някой. Чака пред банята и пред спалнята. :ajatki: Влиза си сам в клетката, като му омръзне и иска да си почине или да пишка. :aa:

Вие направо ме изумихте, наистина. :ai:
    Искате да кажете, че дори няма да се напишка навън ? :ai:
    ADA
    В ятото

Мнениеот radostta » Сря Ное 26, 2008 4:23 pm

аа това не съм казала... :ag: един път го бяхме забравили с отворена клетка и нашия се опънал на спалнята и се беше опишкал като човек, като количество имам предвид. Но това са редки случаи. :ab: Даже след тази случка, аз му се радвам, а не му се карах, защото беше направил само това, а представяш ли си заек на свобода без надзор какво може да направи. Кабели, обувки, диван, всичко щеше да замине :bp:
      radostta
      В стадото

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 4:30 pm

И все пак, много положително ме настроихте и май ще си имаме зайче... :bs:
      ADA
      В ятото

Мнениеот radostta » Сря Ное 26, 2008 4:32 pm

Голяма радост ни е :ajatki: ние го обичаме и го глезим като детенце, има повече неща и удобства от нас :ba: абе голям кеф е с него :ad:
        radostta
        В стадото

Re: Много се чудя, да подаря ли зайче на дъщеричката ми

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 8:03 pm

И моя Рижко влиза в клетката за да пишка и за да пие водичка...
        Даже и дарадонки до сега не е пускал извън клетката, но това си е индивидуално за всяко зайче!
        Много се радвам, че сте взели такова решение, зайчето е чудесен любимец, но си иска своите минутки и грижи!
        Аватар
        bubetodve
        В глутницата

Мнениеот Laila » Сря Ное 26, 2008 8:11 pm

Супер сладки животинки са и са много умни. Нашият не дава непознати да го пипат. Обича да го галим, познава когато нося храна да му дам, познава и когато приготвям каишката да ходим на разходка на вън. А каква радост е когато го изведем на вън..... :ba: научи се и да не пика и ака на вън или поне се опитва, знае че веднага хващам метлата да чистя и избягва да върши такива неща.
        Laila
        В ятото

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 8:40 pm

А вие постоянно ли ги пускате така, свободни ?
        Защото у нас едва ли ще е възможно.
        Ще е проблем заради доберманката.
        Не, че ще го ухапе или нещо от сорта, ама тя е доста груба в ласките си, а и като се затича из коридорите, много често се е случвало да не види котката или пинчерчето и направо минава през тях като луда крава през теле. Я ги настъпва, я ги претъркулва...
        Откакто не вижда с едното оченце (заради един нещастник), стана малко невнимателна. :ac:
        А за зайчето, едва ли ще е безопасно ако го настъпи или преметне...
        ADA
        В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 8:43 pm

Ми трябва му движение, както на всяко друго животно... Ти преценяваш колко да го оставяш пуснато.... При мен е голям купон пък и Рижко е много щастлив, та за това максималното което е възможно е на вън..?!
        Аватар
        bubetodve
        В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 8:48 pm

Освен да не го пускаме навсякъде, а само в някоя стая, дето кучетата и котката не влизат ?! smilie8
        ADA
        В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 8:54 pm

И това е решение! Зайчето има нужда да изразходва енергията си. :bs:
        Аватар
        bubetodve
        В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 9:06 pm

Ааааа, аз не бих купила каквото и да било животинче, без да съм сигурна, че ще си го гледаме до края.
        Или ще преценя всички плюсове и минуси и ще взема решение, от което няма да се отметна, или изобщо няма да го купувам.
        До тук прочетох само хубави неща.
        На към купуване вървят нещата... :bs:
        ADA
        В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 9:08 pm

[applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif]
        Сигурна съм, че няма да се разочаровате!
        Зайчето е супер домашен любимец!
        Аватар
        bubetodve
        В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 9:10 pm

Ама моля ви...
        Аз с такова добро чувство влязох да ви попитам, а вие го обърнахте на караница.
        Няма нужда - аз наистина не съм втори клас и както вече казах - ще взема правилното решение така, че после да не страда животинчето, заради мои недомислици....
        Не се карайте, ами ми разкажете още нещо, което задължително трябва да знае всеки, който е решил да си купи зайче. :ay:
        ADA
        В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 9:14 pm

За повече информация, прочетете всички теми във форум "Заек" и съм сигурна, че няма да има нещо, за което да не сте информирана.
        А господата си говорят за различно от вашата тема.
        Аватар
        bubetodve
        В глутницата

Мнениеот in4eto » Сря Ное 26, 2008 9:14 pm

1.Не купувайте зайче,ако не можете да си го позволите.Това ще рече,че трябва да осигурите място за голяма клетка(а не от онези малките за хамстери или аквариум,това не е рибка).2.Животните изискват много грижи(тоест трябва да имате време да му обръщате внимание) Дъщеряви в кой клас е,ще има ли време за зайчето icon_dontknow .Не знам зайчетата по принцип са много хубави животинки,но обмислете го добре и се информирайте за всичко относно тяхните грижи преди да купите зайчето :ay:
        Аватар
        in4eto
        В пасажа

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 9:16 pm

О.К.
        Благодаря на всички. :ax:
        Отивам да чета.
        Ако има нещо, пак може да се допитам до вас.
        А ако реша да купя - вие първи ще научите. :ay:

П.С. Сега видях последният пост - дъщеря ми е в 4 клас.
        ADA
        В ятото

Мнениеот Glas » Сря Ное 26, 2008 9:30 pm

Най-важното е мисля, дали ще можеш да се справиш с гледането на още едно домашно животно. Защото все пак майките обикновено се занимават с почистването, иначе детето може да храни зайчето, да го разхожда и да играе с него, но не е негова работа да чисти напишкан талаш. Тези дето имат зайчета - пишете колко често им почиствате и зайчето след колко дни замирисва сериозно. Аз не съм ходила в апартамент, в който се гледа зайче и със сигурност зависи най-много от стопанина, но като знам зайчето, че постоянно си похапва и после "произвежда"-се замислям за миризмата.
        Друго, което се сещам е, дали заека няма да се плаши от кучето, особено ако лае. Ако кучето е кротко, може да няма проблеми, но помисли и за това.
        Аватар
        Glas
        В ятото

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 9:37 pm

Относно хигиената на зайковците си има отворена темичка, а аз я посъветвах да прочете всичко във форум "Заек", така че няма как да я подмине :) И все пак аз лично сменям през 2 дни, защото моя Рижко е голям пикльо! Напоседък сменям през 3 дни де... но общо взето това е интервала. А за кучето, като по-малка си гледах зайче и на него хич не му пречеше... Но това си е индивидуално за всяко зайче!
        Аватар
        bubetodve
        В глутницата

Мнениеот ADA » Сря Ное 26, 2008 10:59 pm

Glas, по едно време бяхме стигнали дотам, че гледахме към 60 (!!!) хамстера.
        Знам за какво почистване става дума. :ay:
        ADA
        В ятото

Мнениеот ADA » Чет Ное 27, 2008 12:59 am

Четейки подфорума, за който ми казхте, попаднах на нещо, което направо ме втрещи... :ai:
        Искам да знам: вярно ли е?
        Един от вариантите за туширане на агресивността е кастрацията,ако не смятатате да имате поколение е наложително да го направите,защото смъртността при некастрирани животни е 85%.
        :ai:
        ADA
        В ятото

Мнениеот ADA » Чет Ное 27, 2008 3:55 pm

Никой ли не знае ??? :ac:
        ADA
        В ятото

Мнениеот snuffed » Чет Ное 27, 2008 3:56 pm

Да - тук си осакатяват животните .За жалост е верно . Аз лично съм ПРОТИВ !!!
        snuffed

Мнениеот ADA » Чет Ное 27, 2008 4:00 pm

snuffed написа:Да - тук си осакатяват животните .За жалост е верно . Аз лично съм ПРОТИВ !!!

Ти направо ме.... icon_bawling
        И сега какво се оказва, че ако искам да имам животинка, която да живее, трябва да я кастрирам, така ли ?
        Или ако роди веднъж, няма проблеми ?
        Ами ако е мъжко ?
        Тогава как стоят нещата ?
        Извинявам се за тъпите въпроси, но нищо не ми е ясно за тези сладурковци, а както казах, предпочитам да знам всичко, преди да купя, вместо да го взема и после да страда животинката.
        И ние с нея, разбира се.
        ADA
        В ятото

Мнениеот snuffed » Чет Ное 27, 2008 4:27 pm

Взимате си - не го кастрирате - не обръщате внимания на превземките на тея , които поддържат ккастрацията.Мен лично само споменаването на самата дума ме ужасява , камоли да си го причина на животното
        snuffed

Мнениеот ADA » Чет Ное 27, 2008 4:34 pm

snuffed написа:Взимате си - не го кастрирате - не обръщате внимания на превземките на тея , които поддържат ккастрацията.Мен лично само споменаването на самата дума ме ужасява , камоли да си го причина на животното

Да, обаче ако наистина 85% от некастрираните животинки умират.... icon_bawling
        Какъв е смисъла ?
        Аз за това питам - ако роди веднъж, ще отпадне ли този проблем ?
        ADA
        В ятото

Мнениеот radostta » Чет Ное 27, 2008 4:40 pm

Нормално е да имаш толкова много въпроси, но давай малко по-смело, щом гледате толкова много животни, включително сте гледали и 60 хамстера, невиждам къде е проблема да не си вземете зайче :bs: Малко по- смело, ние тук ще помагаме с каквото можем :ajatki:
          radostta
          В стадото

Мнениеот миле28 » Чет Ное 27, 2008 4:44 pm

ние гледахме зайче, нито сме го кастрирали, нито сме го ваксинирали. Никога не е идвал кото го повикаме, но и не беше агресивен, не ни е хапал и не е проявявал агресия към непознати, даже напротив, много обичаше да го галят. По същото време имахме куче и проблеми не сме имали. Съжителстваха си, а кучето облизваше зайко - Чоби и всичко си беше наред. Купихме Чоби от един магазин, не беше много малък на ръст, казаха ни че е на 3 месеца, миналата година подарихме на едно приятелско семейство, за рожденден зайче, което пак ни казаха че е на 3 месеца, но беше значително по-малко от нашия Чоби. Както и да е Чоби живя 5 години и няколко месеца, броени от деня на идването му вкъщи, беше мъчително, но вече го преодоляхме, пък и синът ми беше малък. На него му казахме, че Чоби е в специална болница, където има и други зайчета, защото беше "припаднал" и там живее много весело и му дават едни лекарства, които сам там се дават, ние неможем да му ги даваме и така се разминаха нещата. На приятелите, на които подарихме зайче, от тях чувам, че си знае името и като го повикат идва, като освен с повикване, пляскат или потропват на пода, така че и зайковците си имат характер. Също му дават найлонови пликове и балони и зайчето им си играе с тях. Моето дете заспиваше със Чоби в леглото и всичко ставаше в дарадонки :ag: а през деня ставаше страшна забава в детската стая, Чоби участваше във всички игри
          Според мен, зайчетата са страхотни и се привързват лесно, един чудесен партньор в игрите!
          миле28
          Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Чет Ное 27, 2008 5:05 pm

И мен ме притеснява тази кастрация и все още не съм проучила въпроса, но ще се допитам до лекарката на Рижко как стоят нещата.. Дали наистина се налага, защото и аз не обичам подобни изпълнения...
          Аватар
          bubetodve
          В глутницата

Мнениеот snuffed » Чет Ное 27, 2008 5:07 pm

Абе как ще кастрирате зайче бе :ai: :ai: :ai: smiley23
          Разбирам да е кон или крава , ама декоративно зайче :thankyou: Баси :ai: :ai: :ai:
          snuffed

Мнениеот radostta » Чет Ное 27, 2008 5:10 pm

Няма нищо сложно в кастрацията, тя доколкото знам не е болезнена за зайците и не е сложна :ab: Аз съм разрешила този проблем с плюшена играчка и зайо е щастлив :ba:
            radostta
            В стадото

Мнениеот ADA » Чет Ное 27, 2008 5:14 pm

radostta написа:Няма нищо сложно в кастрацията, тя доколкото знам не е болезнена за зайците и не е сложна :ab: Аз съм разрешила този проблем с плюшена играчка и зайо е щастлив :ba:

Е, да, ама ако е зайка, а не зайко, нещата са доста по - сложни.... :ac:
            И пак никой нищо не казва за раждането...
            Ако роди, така ще се реши ли проблемът ?
            ADA
            В ятото

Мнениеот bubetodve » Чет Ное 27, 2008 5:18 pm

Трябва някой компетентен да се изкаже!
            Аватар
            bubetodve
            В глутницата

Мнениеот radostta » Чет Ное 27, 2008 5:19 pm

Ако е зайка, пак може да се кастрира, според мен е най-добре да роди, поне един път, но както хиляди пъти са казвали тук, ако не си готов за малки , по-добре кастрация
              radostta
              В стадото

Мнениеот миле28 » Чет Ное 27, 2008 5:36 pm

кастрацията, купирането на уши и рязане на опашки и тем подобни гнусотии са издевателства над животните! Това е поредната проява на садизъм от страна на хората към животните! [dontuu.gif] smiley23 icon_crazy

[angry22.gif]
              миле28
              Животинче с въпрос

Мнениеот ADA » Чет Ное 27, 2008 5:42 pm

миле28 написа:кастрацията, купирането на уши и рязане на опашки и тем подобни гнусотии са издевателства над животните! Това е поредната проява на садизъм от страна на хората към животните! [dontuu.gif] smiley23 icon_crazy

Виновна съм... :ac:
              На доберманката са отрязани... icon_dontknow
              ADA
              В ятото

Мнениеот snuffed » Чет Ное 27, 2008 5:42 pm

миле28 написа:кастрацията, купирането на уши и рязане на опашки и тем подобни гнусотии са издевателства над животните! Това е поредната проява на садизъм от страна на хората към животните! [dontuu.gif] smiley23 icon_crazy

[angry22.gif]

smiley24
              snuffed

Мнениеот Laila » Чет Ное 27, 2008 8:55 pm

Кастрирано или не зайчето живее колкото му е писано, както има една дума, живота не може да се измерва в проценти. Не бих причинила подобно нещо на животинките си. Ако зайчето ви е женско раждането няма да промени нещата, а и както казва Илчо (той е експерта тук), не всяка зайка става за майка. Ако не сте готови да дадете всичко от себе си за да оцелеят малките или ако неможете да преживеете мъката в случай, че не оцелеят, по-добре не заплождайте животното. С други думи, НЕ на кастрацията. Оставете животинката да живее пълноценно.
              Laila
              В ятото

Мнениеот миле28 » Чет Ное 27, 2008 9:51 pm

Съжалявам, ако съм засегнала някой относно поста ми касаещ кастрацията и т.н. вероятно съм по-крайна и категорична, но не налагам, а изразявам мнение. :ad:
              миле28
              Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Чет Ное 27, 2008 10:12 pm

миле28-Много се извинявам колко зайчета имате и колко от тях са кастрирани?
              Аватар
              in4eto
              В пасажа

Мнениеот bubetodve » Пет Ное 28, 2008 12:19 pm

Консултирах се с лекарката и няма такова нещо като :
              смъртността при некастрирани животни е 85%.

Кастрация се прави, ако гледате повече от едно зайче в клетка и не желаете да имате поколение :bs:
              Тя каза, че няма нищо страшно и зайчетата ни могат да си живеят и некастрирани дъъълго време - колкото им е писано! :bp:
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Пет Ное 28, 2008 1:09 pm

Bubetodve, много ти благодаря. :ax:
              Добре беше да попитаме и някой специалист.
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Пет Ное 28, 2008 1:15 pm

Е, няма защо! :ab:
              Нали за това сме тук, за да си помагаме. :bs: Пък и мен ме вълнуваше тази тема! :ay:
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Пет Ное 28, 2008 1:53 pm

Много се радвам, че ви има всички вас тук в този Форум. :ax:
              Благодарение на вашите съвети, дъщеричката ми ще се сдобие със зайче. :bs:
              Вчера се обадих в магазина на Форума, да попитам как стои въпроса с покупката и доставката на клетка.
              Сега само остава да остава да обиколим магазините и да намерим някой симпатичен дългоушко.
              То, май ще го купим по - рано, защото ако чакаме последният момент, не е сигурно дали изобщо ще има по празниците.
              А и дали ще работят магазините ? smilie8
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Пет Ное 28, 2008 2:19 pm

Прочетохте ли темата "Покупка на зайче" важно е за да направите правилния избор при покупката :bs: Много се радвам, имаме още един заек-любител :bp:
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Пет Ное 28, 2008 2:27 pm

Четох, четох.... :bs:
              Не знам доколко в магазините може да се разчита на това, което ти казват, но...
              Мислех си и това да ви питам - кажете ми някой магазини, които да са коректни в продажбата, а не, както четох някои много неприятни ситуации.. :ac:
              Отказват да дадат гаранция, че ще заменят животинката (ако не дай си Боже нещо се случи) и какво ли не ...
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Пет Ное 28, 2008 2:44 pm

Ми аз лично не знам такъв.... ако някой друг знае нека каже... за мен най-важното е да на готова възраст за ваксинация... да има здрави зъби,козинка,лапички,ушички и общо външно да е здраво и да не се страхува от хора. Най-важното е да попитате за храната... каква са му давали и да вземете същата...едва ли има зоомагазин, в който продават вече ваксинирани зайчовци...трябва много да обикаляте и да изберете най-правилното според вас.
              Този магазин ми го хвалят, но все още не съм била там, пък и незнам дали има животни...
              --->Зоо Център, София, Ул. Суходолско езеро № 5 (околовртстен път)
              Пожелавам успех и да не забравите да се похвалите!
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Пет Ное 28, 2008 2:55 pm

Е, хубава работа !!!
              Как ще забравя ?! [dontuu.gif]
              Аз вече така съм се ентусиазирала, че нямам търпение да го купим. :bp:
              Може да ми се смеете, че съм като децата :ah: , ама много обичам животните и ми е едно такова....
              Вие ще ме разберете. :ay:
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Пет Ное 28, 2008 3:00 pm

Отлично ви разбирам, защото се вълнувам заеднос вас! [jumpuu.gif]
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Пет Ное 28, 2008 3:11 pm

И още един въпрос:
              има ли разлика в отглеждането на мъжко и на женско зайче ?
              Разбрах, че когато са мънички, определянето на пола много трудно (да не кажа невъзможно), но все пак, ако мога да избирам ?
              Или полът няма значение и всичко си е до характера на зайко ?
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Пет Ное 28, 2008 3:33 pm

Ми незнам...
              като по-малка си гледах женско... , но беше болна и полу сляпа. Та тя само се въртеше и нищо не правеше... А сега ми е супер забавно и с 2-мата мъжкаря дето имам... Не мисля, че има разлика между гледането на 2-та пола?! Когато зайчето е на възраст за ваксинация(2,5 - 3 месечно), тогава вече може да се каже със сигурност какъв е пола.
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот Laila » Нед Ное 30, 2008 1:52 am

Според мен няма разлика в отглеждането на двата пола, или поне не е от такова значение, че да се обръща специално внимание.
              Относно зоомагазин с хубави животинки, скоро попаднах на един. Намира са на ул. Алабин като се тръгне от площад Македония посока Витошка преди съдебната палата в ляво. Няма начин да го пропуснеш, нищо че не е голям. Имаше три чудесни зайчета тогава (преди около 2 седмици). До колкото разбрах дават някакви гаранции за животинките. Има и много глезотии за тях там. Ако ти е удобен като местонахождение пробвай там. Успех.
              Laila
              В ятото

Мнениеот ADA » Нед Ное 30, 2008 1:59 am

Laila написа:Според мен няма разлика в отглеждането на двата пола, или поне не е от такова значение, че да се обръща специално внимание.
              Относно зоомагазин с хубави животинки, скоро попаднах на един. Намира са на ул. Алабин като се тръгне от площад Македония посока Витошка преди съдебната палата в ляво. Няма начин да го пропуснеш, нищо че не е голям. Имаше три чудесни зайчета тогава (преди около 2 седмици). До колкото разбрах дават някакви гаранции за животинките. Има и много глезотии за тях там. Ако ти е удобен като местонахождение пробвай там. Успех.

Благодаря ти и за съветите и за магазина. :ax:
              Задължително ще го посетя, въпреки, че не ми е близко, ама аз ще съм с кола, все пак.
              Ако купя, няма да го мъкна горкото в тоя студ с градския транспорт, я.... [dontuu.gif]
              То аз не, че съм се качвала в близките N брой години на градски транспорт, де...ама.... :ag:
              ADA
              В ятото

Мнениеот Laila » Нед Ное 30, 2008 10:23 am

:ay: С кола е най-добре, можеш да идеш кадето си решиш, за да вземеш зайче. Ние нашия заико го взехме от магазина до нас. Обаче съм доволна, такъв ми е сладурковец :ajatki: . И напълно те разбирам, че си по ентусиазирана от детето, и аз съм така много си обичам зайкото. Както и морските прасета и мишките :ah: Май им се радвам повече от колкото децата го правят :ah:
              Laila
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Ное 30, 2008 12:00 pm

Магазин на Алабин?!
              Сигурно е нов! И аз ще скокна да го разгледам :ag:
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Съб Дек 06, 2008 11:25 pm

Бързам да ви се похваля:
              имаме си зайчеееееееееееее..... :bp:
              Голяма радост е вкъщи... :ajaweki:
              Всички много му се радваме...
              Голямо сладурче е, май е мъжко и е с много особена шарка...
              Обещавам утре да го снимам и да ви го покажа... :ay:
              Още веднъж благодаря на всички, които ми даваха съвети, особено на Bubetodve, която се вълнуваше заедно с мен... :ax: :ax: :ax:
              Надявам се, че и занапред ще сте така мили да помагате, когато имам нужда от съвет...
              ADA
              В ятото

Мнениеот bu6i » Съб Дек 06, 2008 11:38 pm

А честито АДА :sunny: :ay: .......Ама как така "МАЙ е мъжко" icon_dontknow .... :aa:
              bu6i
              Пчела майка

Мнениеот ADA » Съб Дек 06, 2008 11:52 pm

Ми, как, Bu6i ...?
              Много лесно - аз не съм специалистка, а този човек в магазина каза, че е момченце, ама де да знам...
              Нека порастне, пък ще видим... :ay:
              Четох за доста зайковци, дето са се оказали впоследствие зайки... :ap:
              ADA
              В ятото

Мнениеот bu6i » Съб Дек 06, 2008 11:55 pm

Аааааа ,ами добре :aa: ...ти по ги разбираш :ab: :ay: .....аз само попитах :aa: :ab:
              bu6i
              Пчела майка

Мнениеот ADA » Съб Дек 06, 2008 11:56 pm

bu6i написа:Аааааа ,ами добре :aa: ...ти по ги разбираш :ab: :ay: .....аз само попитах :aa: :ab:

Ей, момченцеееее.... AvatarSmileyFencing
              :ag: :ag: :ag:
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 12:13 pm

Иухууу....
              честито ви зайченце!
              [applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif]
              Чакам с нетърпение всяка подробност за него и естествено [smile096.gif] - снимки!
              Измислихте ли му име???
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 1:45 pm

bubetodve написа:Иухууу....
              честито ви зайченце!
              [applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif]
              Чакам с нетърпение всяка подробност за него и естествено [smile096.gif] - снимки!
              Измислихте ли му име???

Мерси, мерси.... :ax:
              Ами щерката реши, че ще се казва Пухчо, защото той наистина е една пухкава топчица...
              Иначе е със особена окраска - хем е един такъв като оранжевичък, хем има един черен "пръстен", който минава по цялото му гръбче като все едно, че е с колан... :ag:
              Ушичките му са мноооого мънички, шаренки (оранжево и сивичко), а лапичките му са сиво, оранжево и бяло...
              Много е сладък, не е страхлив и общо взето не му пука хич от нас... :bp:
              Аз се притеснявах да не се стресне и да не иска да мръдне цяла вечер, децата говорят тихичко, за да не го уплашат, а той си се разхожда из клетката, намери си много бързо водичката, яде и даже подскача от време на време... :ap:
              Не е мърльо, избра си единия край и там пишка, а в другия с паничката спи...
              Даже, ако трябва да съм точна - спи в самата паничка... :ajaweki:
              И като огладнеее, гризка от храната под него... :bs:
              Чистофайниче е - само се мие и чисти...
              Най - смешен е, като си мие нослето...
              Щото е доста рошав и като почне да го трие с лапички и то му става едно такова още по рошаво... :ap:
              Абе, сладур голям... :ba:
              П.С. Щом го снимам, веднага ще кача снимки... :ay:
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 1:52 pm

Леле... няма тъпрение да видя снимките!
              А колко е голям?
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 2:00 pm

Ами на 35 дни е. [wo1rry.gif]
              Ей сега го снимах и ще кача снимки... :ay:
              Само - би ли ми казала колко трябва да са големи, за да ги намаля първо...
              А между другото, това, което забравихме да му купим, беше паничка, та за това в момента е с една чинийка от комплект за чай... :ajaweki:
              Представи си колко е мъничък, щом се събира целия в чинийката... :ag:
              Сега, обаче се чудя дали да му купуваме изобщо паничка, защото на него си му хареса в чинийката и да не вземе да му стане неуютно, като няма къде да спи... icon_dontknow
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 2:35 pm

Лелее.. ама много е мъничък...
              До колкото имам спомени... снимките трябваше да са 640 пиксела... но колко байта, не мога да кажа със сигурност... Пробвайте и ако нещо не е както трябва то си изписва какви трябва да са максималните размери и пиксели :) С едни червени буквички и цифрички точно над мнението...
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 2:37 pm

О.К.
              Ей сега ще ги кача... :ay:
              ADA
              В ятото

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 2:49 pm

Ето го нашето малко сладурченце: :ba: :ba: :ba:

Изображение

Изображение
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 3:00 pm

:ba: :ba: :ba: Душичка мънинка... :ba: бонбонче! :Bunny:
              Ама много странно... да си стои в паничката.... [smile354.gif]
              Моя Рижко, като му сложа сено и половината отива като си прави нещо като легълце... [4445.gif] после си доизяжда сеното и остава да си спинка в талаша... [a010.gif] всеки си намира начин да му е удобно! :bs: Не знам как да ви посъветвам относно купичката... icon_dontknow
              Да ви е живо и здраво зайченцето Пухчо - да ви радва дълги години! [65414.gif] И периодично да ни пускате [smile096.gif] снимчици и информация за това как се развива и какви бели прави и как ви разсмива и изобщо за всичко! [applauseuu.gif]
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 3:11 pm

Благодаря за пожеланията... :ax:
              Да ви е живо и здраво и вашето, и всички зайчета по принцип... :ay:
              Задължително пак ще пусна снимки...
              Като почнем да го гушкаме и да го пускаме извън клетката... :bs:
              За купичката и аз не знам - може би за момента ще му оставим тази, а като порасне мъничко, ще му вземем друга... icon_dontknow
              Ще се допитвам до вас и за всичко друго, което не ми е ясно, защото съм съвсем нова още.... :ah:
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 3:22 pm

Оки!
              Благодаря ви за пожеланията!
              Ще се радвам да помогна ако има нужда /дано да няма/ :)
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 3:25 pm

И направо да питам, че по - добре от първа ръка да имам инфо...
              1. Всеки ден трябва да му сменявам водичката, нали ?
              2. Храна постоянно ли трябва да има на разположение ?
              3. На колко градуса е добре за него да живее ?
              4. Продавачът в магазина ни каза, че е хубаво ветеринарят да ни даде някакво прахче, което да му слагаме във водата? Вие какво ще кажете ?
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 3:54 pm

1. За водичката хубаво е да не пресоява много... моя дивчо си я изпива за ден и половина...
              2. за грамажа на храната за зайко
              3. За точни градуси незнам, но не трябва да е на течение... е няма да е лошо да е на топличко като вас...
              4.При всички положения го заведете на ветеринар за общ преглет - дали е здраво и той ще ви каже най-добре как да го предпазите от нежелани болести и какво да му давате до момента на ваксинация.... аз ви препоръчвам форумския вет. доктор
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 4:00 pm

Аз разбрах, че не е хубаво да му е много топло, но предполагам, че както на нас ни е добре на около 23 - 24 градуса, така и на него ще му е добре... smilie8
              За храната - сега отивам да прочета... :ay:
              За ветеринарният лекар - бихте ли ми дали координатите на форумският лекар ?
              ADA
              В ятото

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 5:01 pm

Ако е тази лекарка, която е в "Люлин" 8, аз видях координатите й и ще я посетя... :ay:
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 5:14 pm

Да!
              Това е лекарката на форума - mommovet :bs:
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 5:17 pm

bubetodve написа:Да!
              Това е лекарката на форума - mommovet :bs:

Благодаря ти... :ax:
              А според теб коя храна е най - подходяща сега, за тази възраст на нашия Пухчо ? smilie8
              Четох темата, която ми даде, разбрах за грамажа, но ми е трудно да се ориентирам към определена марка... icon_dontknow
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 5:29 pm

Миии... в темичката "Списък с храните на вашия заек" пише какво трябва да се състои в менюто на зайчето... но за бебетата... [smile354.gif] трябва да се избягва смяната на храната... воднистите плодове и зеленчуци... и основно да се храни с гранули и сено. forum_simp0065
              Тук пише за профилактиката на едномесъчни зайченца - каквото е твоето...
              Най-големите опасности са до 3-тия месец - каквъвто е Пухчо...
              Друго... друго... не мога в момента да се сетя...
              Най-добре да по-прегледаш отново форума за зайчетата... /вече отделен от другите :bp: /
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 6:22 pm

Да, това за храната го знам и за това му купихме от магазина такава, с каквато са го хранили досега... :ay:
              Но, когато свърши - каква да му взимам ? smilie8
              Защото магазинът е доста далече от нас и не знам дали ще имам възможност всеки път да ходя до там... icon_dontknow
              Иначе аз си чета тук - там из Форума... :ad:
              Но за всеки случай ще питам и Илчо, какво задължително трябва да направим в първите дни на Пухчо у дома... forum_simp0065
              ADA
              В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Дек 07, 2008 6:31 pm

Не видя ли каква марка е? Може в някой близък магазин да има същата?
              Ако пък е проблем намирането точно на тази храна я сменяй постепенно... примерно 2-3 дни му давай 90% старата храна и 10% новата... след още 2-3-дни 20% нова... след още 3-4 дни 30%..... и така докато не я смениш напълно....
              Хубаво ще е да се консултираш с Илчо по-този въпрос...
              Пък като отидеш и до вет. лекарката и тя хубави съвети ще ти даде!
              Аватар
              bubetodve
              В глутницата

Мнениеот илчо » Нед Дек 07, 2008 6:40 pm

Разрешете да се намеся и аз,виждам имате си зайо,нооо много мъничък,а на тая възраст са най-уязвими,но както и да е,важното е сега всичко да е наред ,за да няма сълзи...Зайчето се чувства най-добре при температура 18-25 гр.,обичат да се крият,там се чувстват по-сигурни,и за целта му измислете някакво укритие(кутия,голяма саксия с отвор ), предимно сено му давайте,а във водата няма да е зле да слагате 4-5 капки йод на 1л. вода,а за прахчета....,там е друга работа и малко е минал момента.Следете поведението на зайко,ако забележите и най -малкото умърлушване,отказ от храна-веднага на вет.лекар.За сега толкова ,ако имате въпроси...вече съм тук,за ужас на някои.... :ad:
              тук съм за да ви помогна
              илчо
              В пасажа

Мнениеот ADA » Нед Дек 07, 2008 6:57 pm

Благодаря и на двама ви... :ax: :ax: :ax:
              Илчо, не знам за кого говорите, но за мен е от голяма помощ някой като вас да ми дава съвети... :ay:
              И на Бубето благодаря, разбира се... :ax:
              Сега, според вас - трябва ли да го заведа още утре на лекар или е по - добре да изчакам, докато дойде време за ваксина ? icon_dontknow
              ADA
              В ятото

Следваща

Назад към Зайци