Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Личната хигиена на зайците Ви

Личната хигиена на зайците Ви

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2008 12:07 pm

Една важна тема искам да Ви предложа за дискусия.

Споделете какво ви е мнението.
Как сте решили проблема.
Тоалетни - миризми - барабонки - урина - чистота...

За да може всеки новак да си извади необходимите изводи...

Почти виинаги първия въпрос, който възниква при новаците около дребните гризачи е:

- Те миришат ли и колко цапат и колко често трябва да им чистя...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Личната хигиена на зайците Ви

Мнениеот in4eto » Съб Ное 08, 2008 8:46 pm

Като ги пускам им свалям клетките на земята и махам горната част и ходят там(е от време на време има по някоя др. барабонка ама няма как).За миризмата зависи от постелката и колко често се почиства.Аз лично чистя на 2-3 дена основна а иначе всеки ден тоалетния им ъгъл :ad: .Някакви други въпроси :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот leti_at » Съб Ное 08, 2008 9:35 pm

Ние сме най-често на обикновените трици.. За да намирисва зайо е добре всеки ден да му се сменят триците ( но това е идеалният вариант..)
Аз лично му слагам повече трици ( по почти половин пакет на 1 смяна) и сменям триците( т.е. дъщеря ми ги сменя по-често ,аз по-рядко... [dontuu.gif] признавам й го, защото ще ми се сърди,че й изземам функциите :ag: ) на 2-3 дни..
Лятото трябва да е всеки ден, за да не мирише. И миризмата също зависи от храната- ако му се дава магданоз, малко зеленце-мирише повече...
При малките зайчета, ако им се сложат повечко трици ,може и веднъж в седмицата да се сменят, ама станат ли на 6 месеца...трябва по-честа смяна...
Чистотата много зависи и от зайчето-виждала съм зайчета, които си чишат на едно и също място...моят си пада малко прасчо :ajaweki: и пикае и в 4-те ъгъла на клетката...
Също съм на мнение, че мъжките миришат повече от женските зайчета...
Дано съм била изчерпателна... Забравих да прибавя,че Анджи почти не ми е правил "мизерии" извън клетката -за 1 година с е е случвало 1-2 пъти да пусне барабонка или да се еизчишал, ама това е,защото децата го държат дъъълго време извън клетката.
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот Frea » Нед Ное 09, 2008 12:27 am

Аз правя като in4eto когато го разхождам отварям клетката и ходи и си пишка вътре, и на леглата постилам найлон отгоре кърпи (плажни, неизползваеми вече) защото го има и момента с маркирането, особено като имам и куче има и борба за територия AvatarSmileyFencing . Триците ги смянам 2 пъти в седмица, понякога 3, всеки ден чистя местата на които пишка, за съжаление не е само ъгъл :ac: . Най-важното е че зайчето ми не мирише, въпреки че е мъжко и вече на 6 месеца tongue :ag: :ag: :ag: .
Вярата, че се справяш е половината битка.
Frea
В стадото

Мнениеот bubetodve » Нед Ное 09, 2008 12:36 pm

Ми моя Рижко пишка на всякъде из клетката! Само когато туко що му е сменен талаша тогава намокря само едното ъгълче, но в момента, в който пусне дарадонките и се започва с пиииишшшкане на всякъде... Слава Богу когато е извън клетката тича, скача, дивее, но когато му се доходи, си отива в клетката.... голям ми е бонбон! Относно смяната... състои се през 2-3 дни. Не му давам зеле и магданоз, само морковче и от време на време някоя ябълка, но не забелязвам промяна в пикуто и дарадонките.
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот Shona » Нед Ное 09, 2008 6:05 pm

Моят заек пък пикае само извън клетката :ag: , явно е антизаек , прави всичко проривоположно на това , което правят вашите зайци - само сутрин преди да го пусна да се разходи , го изкарвам с клетката на терасата , там от радост пикае и се върти в кръг , представете си само след това терасата в какво състояние е - пръски на 5 метра от клетката съм виждала .Незнак откъде го придоби този навик с въртенето , ама стените в коридора са напръскани супер много и те , на някой друг прави ли му така заека ??? за дарадонки - пак така , ходя все с една малка метличка и лопатка и събирам яко , ама те поне не оставят следи , само пикането много ме ядосва :bu:
Shona
В стадото

Мнениеот bubetodve » Нед Ное 09, 2008 6:15 pm

Когато взехме Рижко, сестра ми беше с нас и искаше да го изкараме на вън за да опознае мястото, обаче аз и казах, че искам първо да се изходи в клетката и тогава вече да го пускаме... и остана да пренощува без да бъде ваден, после пък не искаше да излиза и чааак след 3-4 дни се престраши да се изниже от клетката и не е ходил по нужда извън нея.... Мисълта ми беше, че евентуално когато е дошъл във вашия дом, си е свършил работата извън клетката и може би това е причината да прави така?!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот radostta » Пон Ное 10, 2008 3:32 pm

Нашият Горан пишка в котешка тоалетна послана с вестник и отгоре сено. Но когато го пусна и се качи на дивана ака почти винаги по няколко драдонки, незнам защо толкова много му харесва там, никъде иначе из стаята не ака. Няколко пъти е пишкал на дивана..голяма мизерия е icon_bawling. Иначе от известно време пишка повече и беше по червениково, но го отдавам на това, че е разгонен :ba:
Глава ме заболи - пием ракия
Ракия ми се допие - пием ракия
и бира като ми се допие, па пием ракия.
    radostta
    В стадото

Мнениеот Laila » Пон Ное 10, 2008 7:29 pm

Нашето зайче има тавичка за котешка тоалетна пълна с талаш и си ходи по нуждите си там, пишкане акане всичко. Останалата част от клетката е чистичка. Като го пускам на вън в стаята не пишка, но ръси дарадонки на всякъде, явно не успява да устиска, макар че очевидно прави опити. Не мирише, мие се непрекъснато и се пощи. Сменям талаша в тавичката през 3 дни, но ако реша, че е достатъчно замърсен го сменям и по на често. Понеже е с дълъг косъм и като сменя козинка за да не хварчат косми и да не се спластява на топчета го реша с четка и събирам излишните косми. Обикновено го реша когато сме на вън, но ако е гадно времето и у дома става.
    "Бог е любов" I Йоан. 4:8
    Laila
    В ятото

Мнениеот electrified » Чет Ное 20, 2008 11:57 pm

аз в една друга тема бях казал че заека за мен е едно от най парадоксалните животни от страна на хигиена. в смисъл че личната хигиена е на ниво перфектна - не мирише, постоянно се чисти и е пълен чистофайник, но от друга страна е абсолютен мундар и палачор. в смисъл че ръси додронки на всякъде. но пък те лесно се чистят и миришат в границите на поносимото(с изключение на ония мазните дето си ги хапва - странно но те миришат все едно току що си отворил бира - на хмел). виж урината на заека е вече канцерогенна.
    нашето момче се е научило като го пуснем и право в банята - там си върши работата и после идва при нас. съвсем целенасочено отива там и с ясната мисъл да "минира". е, ръси и в хола, ама според мен просто не се усеща като го прави. моята теория е че не му стига кожата по тялото и като мига му се разтваря дупето :ag:
    хитреца се научи да не дриска в клетката, но постоянно я обръща нагоре с краката. ама както и при хората и всички други живи същества всичко си е строго индивидуално и всяка животинка си има различен характер и навици.
    "...добрите стари времена, когато мъжете бяха истински мъже, жените бяха истински жени, а малките зелени същества от Алфа Кентавър бяха истински малки зелени същества от Алфа Кентавър..."
    electrified
    В стадото

Мнениеот gingibi » Пон Дек 29, 2008 3:17 pm

Аз да попитам нещо :ah:
    Всеки ден пускам зайка-байка да се разхожда за около час в коридора, като непрекъснато сам покрай нея и внимавам да не направи беля или да не се нарани нещо.Пускам я там защото е най-обезопасено и няма риск да се завре някъде откъдето не мога да я изкарам. В коридора се намира също така и тоалетната на котката, понеже ние и котка имаме. В последно време зайка обикаля, обикаля, скочи в котешката тоалетна изпишка се, пусне си барабонките в нея, излезе и пак почне да си щъка насам, натам.Когато влезне вътре все я наблюдавам да не вземе да си хапва от сместа за тоалетна, като наведе глава все и се карам и тя се изправя. Забелязах, че си е заплюла само едното ъгълче и си пишка и пуска барабонки в него. И като си свърши работата там и не цапа другаде. :ab:
    Та искам да попитам има ли някаква опасност за зайко че си върши работата по този начин като е навън.Аз много внимавам и го следя да не си хапва от гранулите за тоалетна.:sunny:
    И още нещо има ли някаква опасност за котката, дето си дава WCто под наем.:ag:
    Установих, че като му изчистя на зайко мръсотийките дето ги е направил в тавичката след това котката си влиза и си върши нейната работа без проблем.
    Така, че аз лично мисля, че няма проблем, ама все пак и да попитам вас дето имате повече опит :aa:
    "Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните."
    „Когато човек иска да убие тигър, нарича това спорт; когато тигърът иска да го убие, нарича това жестокост.“
    Джордж Бърнард Шоу
    gingibi
    В стадото

Мнениеот dacheff » Пет Фев 13, 2009 7:55 pm

Ми не ги знам тези ваши зайци, но моите 2, си акат стабилно из къщи. Особено мъжкият. Както си тича, така си ги спуска барабонките. Но не е пишкал никъде извън клетката. Само ака. Женската, съм я виждал само 1 път да ака извън. Ако имате идеи, как да ги обуча да не акат вън, плс. Другото, което ме учудва. Как така сменяте талашита на 2-3 дни. Те се ориват в акита за това време. Не е ли вредно за тях да седят в л*йн* ?
    dacheff
    Животинче с въпрос

Мнениеот goldi_ » Пет Фев 13, 2009 9:40 pm

Моя дивак също си пуска дарадонките навсякъде, без да се притеснява. Пишка на дивана,(един път на седмица или две, зависи колко го гледам) но за това аз съм си виновна, защото като си го взех го пуснах още на следващия ден и той така си се научи. С приятелят ми вече сме прежалили дивана. :ag: за останалата хигиена зайчето само си се грижи..
    dacheff написа:... Как така сменяте талашита на 2-3 дни. Те се ориват в акита за това време. Не е ли вредно за тях да седят в л*йн* ?

на 2-3 дена се чисти основно клетката, т.е. с миене, а пък през останалото време се почистват ъгълчетата. Това е ако имаш от постелката, а не талаш.
    goldi_
    В стадото

Мнениеот nikineli » Съб Фев 14, 2009 2:53 pm

Моите пишкат навсякъде в клетката и сменям и мия всеки ден.Малко им е малка клетката,та може и за това да се цапа много ,но за сега ще е така, пък като взема по-голяма може и на два дена.
    nikineli
    В ятото

Мнениеот dacheff » Съб Фев 14, 2009 3:46 pm

goldi_ написа:на 2-3 дена се чисти основно клетката, т.е. с миене, а пък през останалото време се почистват ъгълчетата. Това е ако имаш от постелката, а не талаш.

Каква е тази постелка? Какво представлява. И другото, което да попитам, как разбирате точно къде пишкат. Те нали си го зариват после? Мерси предварително и сори за глупавите въпроси :)
    dacheff
    Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Съб Фев 14, 2009 6:54 pm

dacheff написа:Каква е тази постелка? Какво представлява. И другото, което да попитам, как разбирате точно къде пишкат. Те нали си го зариват после? Мерси предварително и сори за глупавите въпроси :)

По талажа остава мокро петно и по това се разбира къде е пишкал, поне Рижко не си зарива нищо.
    Аватар
    bubetodve
    В глутницата

Мнениеот dacheff » Нед Фев 15, 2009 1:20 am

Ем, моите хубавци, явно нещо ги гони конспиративната мания, защото зариват :) И вече няколко дни не мога да локализирам, къде пикаят, за да мога там да почиствам всеки ден :( Иначе цялата клетка е в акита. Но това мисля, че е нормално. А иначе акат (мъжкият) навсякъде из нас. Направо като го пускам да се разхожда и изпадам в тих ужас, носейки лопатката...Не пишка из къщи, ама ака като за световно :) Още се чудя, как да го отуча от това и да го науча, да си ака на определени места...
    dacheff
    Животинче с въпрос

Мнениеот goldi_ » Нед Фев 15, 2009 2:40 am

dacheff постелката представлява нещо като гранули. В зоомагазините я има и на кг. Тука в Бургас е 1,40 лв за кг. Само ще кажа, че е много удобна, не мирише и лесно се почиства. А на мен не ми се налага всеки ден да мета разпръснат талаш. :bs:
    goldi_
    В стадото

Мнениеот dacheff » Пон Фев 16, 2009 12:06 am

Много благодаря за инфото. Аз ще потърся и тук. Понеже живея в Германия, ще видя как, къде, колко. Но ще го имам предвид :) Аз имам и едно друго въпросче. Тук, в Германия, явно мноооого държат на размерите на клетката. Трябваше да лъжа колко голяма клетка имам, за да си купя двете зайчета (клетката я бях взел от друг магазин преди това). Искам да ви питам, 100(дължина)х55(широчина)х45(височина), дали е добре за 2 малки зайковци. През деня си ги пускам за известно време да си потичват из къщи. Естествено, като попораснат, ще им сменя клетката с по-голяма.
    А и мъжкото ми се разкиха нещо. Но е тип-топ. Яде, тича, скача. Мисля, че може да е от талаша, дето се рие из него...
    dacheff
    Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 16, 2009 6:24 am

Тук, в Германия, явно мноооого държат на размерите на клетката.

Не точно на размерите - а знаят изискванията за жилище на всяко животно - тоест пука им в какво ще живеят животните.

Размера ти е добър - купи им едно заграждение за зайци и го свържи с жилището им - да си влизат и излизат в рамките на заграждението когато те си искат и проблема е тотално решен.
    zoomaniak
    Пчела работник

Мнениеот in4eto » Пон Фев 16, 2009 11:18 am

Много благодаря за инфото. Аз ще потърся и тук. Понеже живея в Германия, ще видя как, къде, колко. Но ще го имам предвид :) Аз имам и едно друго въпросче. Тук, в Германия, явно мноооого държат на размерите на клетката. Трябваше да лъжа колко голяма клетка имам, за да си купя двете зайчета (клетката я бях взел от друг магазин преди това). Искам да ви питам, 100(дължина)х55(широчина)х45(височина), дали е добре за 2 малки зайковци. През деня си ги пускам за известно време да си потичват из къщи. Естествено, като попораснат, ще им сменя клетката с по-голяма.
    А и мъжкото ми се разкиха нещо. Но е тип-топ. Яде, тича, скача. Мисля, че може да е от талаша, дето се рие из него...

Имай на предвид,че зайчетата ти когато достигнат полова зрялост трябва да ги разделиш,няма да могат да живеят заедно в една клетка.
    Аватар
    in4eto
    В пасажа

Мнениеот dacheff » Пон Фев 16, 2009 6:31 pm

Мерси. Ще проверя за тези заграждения. За разделението съм чувал, но предполагам, че половата зрялост настъпва към 6-тия месец. Моите са на по 7 седмици, така че, май има време...Ще пробвам и да им сменя талаша, да видим дали мъжкият ще спре да кихоти :)
    dacheff
    Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Пон Фев 16, 2009 8:43 pm

Мерси. Ще проверя за тези заграждения. За разделението съм чувал, но предполагам, че половата зрялост настъпва към 6-тия месец. Моите са на по 7 седмици, така че, май има време...Ще пробвам и да им сменя талаша, да видим дали мъжкият ще спре да кихоти :)
    Най-добрия вариант е да си намериш постелка като тази която са ти показали тук в темата.Ще се родиш,много по удобна ще е за теб и зайчетата ти ще се чувстват по добре.
    Аватар
    in4eto
    В пасажа

Мнениеот Рибчо » Съб Мар 07, 2009 9:28 pm

Аз на бъни му чистя на 2-3 дни през зимата с аоматизиран талаш а през другите сезони с обикновен защото зимата проветрявам по рядко :ab:
    Аватар
    Рибчо
    В ятото

Мнениеот biberonka » Чет Мар 26, 2009 9:46 am

Аз никога не съм усещала моя Васко :ag: да мирише(имах морски свинчета те миришеха малко)...сменям си му на 2-3 дни!Много ми е готин когато му сменя и той започва да се изпъва на новата постелка :bp:
    :Bunny: :Bunny: :Bunny: :Bunny:
    biberonka
    Животинче с въпрос

Мнениеот MOON87 » Нед Мар 29, 2009 12:50 am

Искам да попитам какво се оплаквате icon_dontknow поне не ви е напишвал бас!Моя мизерник тича доста време и като му се допишка се качи на мен,а ака върху приятеля ми icon_crazy :bu: icon_crazy !Искам да попитам това ли му е мнението за нас и с какво сме го заслужили hsuh icon_dontknow hsuh
    MOON87
    Животинче с въпрос

Мнениеот soapbubble » Чет Апр 02, 2009 8:56 pm

MOON87 написа:Искам да попитам това ли му е мнението за нас и с какво сме го заслужили hsuh icon_dontknow hsuh

.... ? !
    Който гроб копае, гроб копае той.
    ^_^
    soapbubble
    В стадото

Мнениеот deklilto » Съб Апр 04, 2009 7:39 am

здравейте, имам въпос за тия постелки с дървените гранули - всички 5-6 вида които намерих по магазините съдържат иглолистна дървесина...а на всички са изрисувани зайци.. нали толкова се е изписало че смолите на иглолистните са токсични. Някой ползва ли такова нещо и какъв е резултата? Или къде мога да намеря неиглолистни гранули. Тези в онлайн магазина ги гледах но ми се струва малко скъпо..особено тези царевичните.
    Благодаря
    deklilto
    Животинче с въпрос

Мнениеот dR--- » Сря Апр 08, 2009 6:07 pm

Вече й сменям по 2 пъти на ден ъгълчето, защото пишка супер много.. Слагам й нови гранулки и само няколко часа по-късно всичко е опикано..
    dR---
    В стадото

Мнениеот nikineli » Сря Апр 08, 2009 10:10 pm

Мъжкият ми е много спретнат,за сметка на двете женски зайчета-свинчета.Той си има ъгълче и си пишка и повечето пъти и си ака там.Струпал си е купчинка и лесно почиствам и слагам нов талаш.Двете "свинчета" не стига ,че си нямат постоянно ъгълче , а и разриват непрекъснато и то всичко се разстила.На всякъде пикани трици.Ужас!!! :ai:
    dR--- написа:Вече й сменям по 2 пъти на ден ъгълчето
    nikineli
    В ятото

Мнениеот aeternum » Вто Апр 14, 2009 4:13 pm

ми моето май ще се окаже женско защото въобще не мирише..мирише на моя парфюм ако много сме се гушкали..ама иначе си няма ъгълче пишка и ака навсякъде в клетката..ама като държим клетката отворена и я пускаме по нейното си легло се научи да не прави бели ..влиза в клетката върши си работата и пак излиза..
    само че нашето легло го предпочита - преди я пускахме там най често ,може би затова,и само гледа как да се добере до него ( минава през раклата,ако не съм сложила нещо обемно да не може да се качи),и веднага го маркира ..и сменям чаршафи..а никъде другаде не прави пакости..
    ние не сме на талаш а на гранули ..сменям ги по рядко от талаша,всеки ден махам само топчетата от пишкано,цялата клетка на 3 дни,ако съм сложила повече гранули (повече от 5 литра),може да издържи до седмица дори..по удобно е от талаша..и се мием със сух шампоан
    aeternum
    Животинче с въпрос

Мнениеот Alouette » Пет Юни 19, 2009 7:06 pm

На нашия хубавец му чистя постоянно, но все пак понякога се усеща лека миризма от клетката... а самия зайко, като го взема и помириша, не мирише... но от клетката понякога се усеща [smile3537.gif] Талашът го сменям на 1-2-3 дни, като го чистя през около 3-4 часа :bs:
    Alouette
    В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 19, 2009 7:09 pm

Малко не се ли престаравате [65414.gif]
    zoomaniak
    Пчела работник

Мнениеот Alouette » Пет Юни 19, 2009 7:13 pm

може би малко се престаравам, като му сменям талаша всеки ден :ap: но мисля занапред да не е всеки ден , а поне през ден-два. А относно чистенето - не, той постоянно ака и то където му падне, а много често ляга да спи на аканото :ajaaski: разбира се, не мога да го оставя да се въргаля там и затова му чистя често. Пък и, както казах, от клетката намирисва понякога, не винаги, за щастие, и мисля, че като почиствам по-честичко, е по-добре :bs:
    Той се води още бебе, на 4 месеца е, дано като поотрасне да си изгради навици, най-вече да не ляга на аканото :ajaaski:
    Alouette
    В стадото

Мнениеот Veni » Съб Юли 18, 2009 1:15 pm

Чочи се научи да пишка и ака само в единия ъгъл на клетката :bp: Интересното е, че изрива талаша точно в този ъгъл и обича да си ляга направо върху пода на клетката. Затова започнах да му слагам талаш само там, където си ходи до тоалетна. Мисля, че така му е добре, но ако някой смята, че не е правилно - моля да ме поправи. Просто се чудя защо трябва целия под на клетката да е покрит с талаш.. Има ли смисъл и то при положение, че на зайо май му е по-добре иначе. Мерси предварително :ab:
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот dR--- » Вто Юли 21, 2009 3:29 pm

Alouette, дарадонките винаги ще са навсякъде и зайкото ви никога няма да се притеснява от тях :)
    Ако те притеснява миризмата - вземи му гранули за постелка, те попиват и не се усеща толкова, а и лесно се чистят мокрите места.. а с дарадонките просто трябва да свикнеш : )
    dR---
    В стадото

Мнениеот crazy petunia » Вто Юли 21, 2009 3:34 pm

Veni написа:Чочи се научи да пишка и ака само в единия ъгъл на клетката :bp: Интересното е, че изрива талаша точно в този ъгъл и обича да си ляга направо върху пода на клетката. Затова започнах да му слагам талаш само там, където си ходи до тоалетна. Мисля, че така му е добре, но ако някой смята, че не е правилно - моля да ме поправи. Просто се чудя защо трябва целия под на клетката да е покрит с талаш.. Има ли смисъл и то при положение, че на зайо май му е по-добре иначе. Мерси предварително :ab:

Моят заю се държеше по същия начин, когато живееше в клетката - трупаше талаша в ъглите, където пишка и лягаше на изчистеното. Предполагам, че така повече им харесва - 5 минути, след като покрия пода с талаш, всичко беше по ъглите...
    crazy petunia
    В ятото

Мнениеот joancheto » Сря Юли 22, 2009 9:32 am

Оо докато ползвах талаш и моя зайко хвърляше всичко по ъглите. КОгато изцапаше талаша го изритваше буквално от клетката. После малко порастна и талаша не ми вършеше работа ... цапа се по-лесно и бързо, задържа неприятна миризма около зайчето.. ужас просто.
    Затова започнах да му купувам гранули за клетката и си мислех, че тях няма да ги рита. Обаче зайко порастна още ... и сега прави същото и с тях. Поне си имам аларма кога да сменям гранулите - започне ли да ги рита навън-време е значи :ap:
    Аватар
    joancheto
    В ятото

Мнениеот dR--- » Сря Юли 29, 2009 2:07 pm

Ние си решихме донякъде проблема с пишкането и дарадонките. Казвам донякъде, защото под масата в кухнята, на килима, просто ни е любимо място и винаги, когато я пуснем отива там да "маркира".. Но иначе ъпгрейтнахме клетката с "тоалетна". По не особено приятен начин разбрахме, че зайко обича да пишка върху решетка и го използвахме. Към клетката й имаше една решетка за сено, която така или иначе не ползваме, и от нея й направихме новата придобивка. Трябва да го снимам и да ви го покажа, при нас върши чудесна работа - зайко се кекне отгоре й и вече няма локвички из цялата клетка или някъде по терасата (и мойта си живее на терасата). Тя има нещо ново, ние имаме по-малко за чистене - всички са доволни : )

Модератор:пишете нормално.
    dR---
    В стадото

Мнениеот Bunny Boo » Сря Юли 29, 2009 4:21 pm

И моя зайко си прави дупка в талаша, но това става само, когато се опъва през деня и си мисля, че така се опитва да се разхлади. :ab:
    ИзображениеИзображение
    Bunny Boo
    В пасажа

Мнениеот 4o4incety » Сря Юли 29, 2009 4:28 pm

На моят разбойник му чистя всяка сутрин (т.е. 1 ден) с ароматизиран талаш! tongue
    Защото иначе понамирисва!
    Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
    4o4incety
    В пасажа

Мнениеот nikineli » Чет Сеп 03, 2009 2:29 pm

Моята клетка е голяма и ми е трудно това упражнение всеки ден.Само събирам и сменям,но не мога да я мия толкова често,та то си е половин квадрат.
    4o4incety написа:На моят разбойник му чистя всяка сутрин (т.е. 1 ден) с ароматизиран талаш! tongue
    Защото иначе понамирисва!
    nikineli
    В ятото

Мнениеот 4o4incety » Чет Сеп 03, 2009 2:58 pm

^^ Лол...пусни снимка на жилището му! Да му се нарадвам! :ap:
    Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
    4o4incety
    В пасажа

Мнениеот Bunny Boo » Чет Сеп 03, 2009 3:06 pm

Мисля, че е като на dolittle, която спечели. С пластмасовата къщичка. :ab: :ay:
    ИзображениеИзображение
    Bunny Boo
    В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Сря Яну 13, 2010 11:41 pm

Пени като е навънка, много рядко се изпуска. Само като я взех и първите 2 дни акаше и пишкаше нон стоп навунка, а сега си има една кърпа и само на нея си извършва дейностите като е навънка и така по-лесно ги събирам. Е разбира се случва се да се изпусне, но само барабонки и другаде, но поне лесно се чистят.
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Чет Яну 14, 2010 1:18 am

Аз още нямам опит със зайчета, но когато кучето му беше малко пикаше където свари. И го отучихме с вестник, който напоявахме с пикото му и го слагахме в една тавичка. Кученцето като си надушеше пикото си пишкаше само в тавичката... докато вече не порасна и не се научи да стиска за на вън :)
    Мисля че ще стане и при Зайчовци, щом си маркират териториите :)
    Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот petere » Чет Яну 14, 2010 1:27 pm

Офтопик:
    заека не е куче
    Peter
    petere
    В ятото

Мнениеот vitaminka » Чет Яну 14, 2010 4:34 pm

Офтопик:
    Я виж ти...? [smile3537.gif]
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот kreizo » Чет Яну 14, 2010 10:57 pm

Та къде викаш разбра, че зайците маркирали територия?
    Разликата между форумите по света:
    В английския - питаш и ти отговарят.
    В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
    В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
    kreizo
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пет Яну 15, 2010 11:54 am

Ами... от мненията в темата... icon_dontknow
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот kreizo » Пет Яну 15, 2010 12:50 pm

:bu: Добре.... Нека задам друг въпрос. Какво разбираш ти под маркиране?
    kreizo
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пет Яну 15, 2010 12:57 pm

То може да се разбира под много начина... но сега аз имам предвид - да пишка на едно и също място... :ag:
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот petere » Пет Яну 15, 2010 4:08 pm

Хубаво би било хора които не разбират, да не дават компетентни отговори.Така само заблуждават децата и други любители , които търсят съвети в форума.
    Peter
    petere
    В ятото

Мнениеот vitaminka » Пет Яну 15, 2010 4:56 pm

Давам идеи, а това не е забранено ;) ...и да... явно някой прави същите неща като това което предложих и явно има ефект. Така че без да съм компетентна по въпроса изразих компетентно мнение...
    Пени като е навънка, много рядко се изпуска. Само като я взех и първите 2 дни акаше и пишкаше нон стоп навунка, а сега си има една кърпа и само на нея си извършва дейностите като е навънка и така по-лесно ги събирам. Е разбира се случва се да се изпусне, но само барабонки и другаде, но поне лесно се чистят.

Всичко хубаво ти желая и следващия път се заяждай с друг човек!
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот kreizo » Пет Яну 15, 2010 11:38 pm

Никой не се заяжда.... Опитваме се да даваме адекватни мнения, които да са от полза на потребителите, затова е тоя форум.
    Маркирането не може да се разбира по много начини. То си има един ясен смисъл в животинската порода.
    Маркирането на територия в природата не се извършва на едно място, а на много. По този начин, чрез миризмата си животните обозначават, че тази територия е именно тяхна. Зайците не маркират територия, а точно обратното след като съзреят до една определена възраст започват да се изхождат само на едно определено от тях място, а не из цялата си територия именно защото не искат другите животни (хищниците) да разберат, че в тази територия има зайци. Това, че въпросния заек ходи на кърпа не е плод на дресура или тренировки, а на природния им инстинкт за самосъхранение. Надявам се, че се изразих достатъчно ясно.
    kreizo
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Съб Яну 16, 2010 12:23 am

Да... разяснението ти е полезно и интересно, но аз дадох пример, който е актуален при зайците, а ти го оценяваш като некомпетентен, само защото съм го определила като маркиране... а аз просто използвах този израз, явно съм го подбрала грешно...
    Няма смисъл да спамим повече, мисля че аз разбрах какво точно е маркиране...не че не знаех, просто осъзнах, че съм използвала израза в грешна насоченост и ти надявам се вече разбра, че слагането на вестник (кърпа както каза момичето) е някаква алтернатива на това заека ти да се изхожда на него... а не на място където е по-неудобно.
    Така че мисля сме квит :ag:
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот пухинка » Вто Яну 26, 2010 9:25 am

Нямам никакви проблеми с миризмата , взимам постелка на гранули и слагам само ве диния ъгъл , където ходи до тоалетна , защото така или иначе си ги събира по ъглите :) общо взето е много чисто и не мирише ...чистя го два пъти в седмицата
    Само един проблем имаме , веднага щом го пусна навън се изпишква :)
    пухинка
    В стадото

Мнениеот vitaminka » Нед Мар 14, 2010 12:51 pm

Зайко днес ми се изпишка на леглото (добре че сложих мушамичка), прибрах го в клетката, но когато го пуснах пак... отиде и на същото място пак се изпишка [smile3537.gif]
    Сега е наказан и мисля да му сложа чинийка, леко намокрена около него като е навън да си пишка в нея. С барабонките няма проблем, твърди са и не цапат, а и не ръси като е навън повече от 1-2, ама с пишкането няма да се разберем :ag:
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот vicky87 » Нед Мар 14, 2010 4:10 pm

Мойте зайчета не пишкат извън клетките когато са из стаята, но щом се качат на леглото веднага се изпишкват.
    Зайчето влиза в горската баничарница и казва: - Една боза и "Зайченцето бяло" до дупка!
    vicky87
    В ятото

Мнениеот Veni » Нед Мар 14, 2010 5:30 pm

Чичи вече е като куче :ajaweki: Върши си работата, когато я пусна за разходка.
    В клетката слагам само 1-2 шепи гранулиран талаш в единия ъгъл и това е напълно достатъчно. Там тя пишка и ака, ако не съм я извела навреме. Истинската тоалетна се намира в стаята. Един пластмасов поднос/тавичка, пълня го с гранули и го оставям. Чичи се научи да пишка само в него и това е първата й работа като я пусна от клетката. Там си ръси и голяма част от дарадонките, но за съжаление не всичките :ag: Останалите ги обирам от мокета и така..
    Клетката я чистя много рядко, понеже почти не се цапа. Тавичката също мия рядко, но сменям напишканите гранули с нови. Няма миризми. Обаче, когато Чичи ни бомбардира с меките нощни акита :at: се предприемат спешни мерки - слагане на противогазите и премахване на бомбата :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Нед Мар 14, 2010 5:59 pm

Днес се двоумях дали да не му взема котешка тоалетна, ама викам... да не вземе да е различна от заешката и да я яде...
    Нали не трябва да му се слага котешка тоалетна...
    Че този талаш много мирише, и зайко само като скача в клетката фърчи навсякъде.
    И проблем ли е, ако няма настилка, а само в ъгъла има малко гранули. Дали ще му е некомфортно.
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот Space » Нед Мар 14, 2010 6:04 pm

В гранулирания талаш е истината. :ay:
    Прости хора и силен ветър, немат спиране!
    I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
    Space
    Пчела майка

Мнениеот Bunny Boo » Нед Мар 14, 2010 6:05 pm

Котешката тоалетна май никой не я харесва, ако не искаш да хвърчи гранулиран талаш, най-добре по ъгълчетата да слагаш гранулиран, а иначе нормален :ab:

Space ме е изпреварил :ag:
    ИзображениеИзображение
    Bunny Boo
    В пасажа

Мнениеот vitaminka » Нед Мар 14, 2010 6:21 pm

Добрееммм... утре ще взема от зоомагазина, че сега всичко е затворено. И нали не е проблем, че вчера и днес Зайо яде само сено, защото не намерих отворен Зоомагазин за да му взема микс със зърна? Сложих му една пръчка да я гризе .
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот Bunny Boo » Нед Мар 14, 2010 6:22 pm

Мисля, че не :ab:
    ИзображениеИзображение
    Bunny Boo
    В пасажа

Мнениеот kreizo » Пон Мар 15, 2010 11:14 am

По принцип основната му храна трябва да е сено, а другото да е като добавка, така че няма проблем. Що се отнася до талаша - нашия е само на талаш и се сменя на всеки 2-3 дена на цялата клетка, не само в тоалетния ъгъл и проблем с миризмите няма.
    kreizo
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пон Мар 15, 2010 9:17 pm

Днес му взех всичко необходимо, само да изхабя талаша и му слагам новата постелка :)
    И пак да питам, постелката (гранулите) на цялата клетка ли ги слагате или само в ъглите?
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот Veni » Пон Мар 15, 2010 9:29 pm

Аз ги слагам само в единия ъгъл и ми е добре, пък и доста спестявам така. Но това го направих първо, защото на Чичи й харесва повече като няма гранули под лапите, и второ - защото си мислех, че проблема с очето й е от прашинките от постелката. В крайна сметка на нас така ни е добре. Не съм имала проблеми. Но направих на Чичи външна тоалетна, където си върши най-много работата.. После може да сложа и снимки.. :ab:
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пон Мар 15, 2010 9:47 pm

И аз мисля да икономисам, защото тази постелка все пак си е 10 лв. icon_bawling А ако сипвам в цялата клетка ще свърши за 5 пъти. Пък нали сме бедни студенти :ag:
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот Veni » Пон Мар 15, 2010 9:54 pm

Офтопик:
    И ти ли учиш? Ние сме на общежитие, но нямам проблеми, че си гледам заек. На етажа даже има куче и игуана, а по другите етажи има още кучета, котки, морски свинки :ajaweki:

Аз си купувам насипно гранули, като за килограм давам 1,80 или 2 лв, зависи откъде си купя. 10лв за колко кг ти излиза на теб?
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пон Мар 15, 2010 10:00 pm

Офтопик:
    Аз съм си в къщи, не съм на квартира, ама пак... като няма време за работа няма и пари. Пък и тоя семестър 300 лв, направо ме разори :ag:

Aaaa... 10 лв за 10 кила :ag: :ag: :ag:
    Ама нямаше по-малки разфасовки... за това се оплаквам :ag: :ag: :ag:
    Ама като гледам добра сделка съм сключила. От един зоомагазин на бул. Мадрид.
    Имаше всъщност едни други гранули с някакви малки сини топчета сред тях и бяха 3 кила за 10 лв пак. icon_crazy
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот Veni » Пон Мар 15, 2010 10:11 pm

Офтопик:
    Е, моя е 320 :ag: и също ме разорява, ама затова ходя и на работа, няма как..

vitaminka написа:Aaaa... 10 лв за 10 кила :ag: :ag: :ag:

Дека е тува!? Казувай! :ag:
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Пон Мар 15, 2010 11:34 pm

Аз лично на ASAN настилката ползвам, то се води котешка тоалетна - пресоавана хартия и с тези сини топчета дето говориш, даже предполагам за нея става дума! Вярно скъпичка е 3кг = 10лв, но съм много доволна! Абсорбира много добре и е мекичка...

Офтопик:
    ее 300лв. ти е само единият семестър ли?!..а аз мрънках за моя.. :ai:
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Вто Мар 16, 2010 12:01 am

Офтопик:
    350 даже, семестър да :ag:

Зоомагазина, пак казвам е на бул. Мадрид :) Утре ще кажа и марката на чувала, щото ме мързи да стана от леглото :ag:
    А между другото... утре отивам на сляпо да водя Зайо на преглед при ветеринар и не знам колко пари да си подготвя :ag:
    Колко мислите че ще ме одере :bv: То по принцип нищо му няма на Зайо, ама искам да го питам за Кокцидиозата, че ми е мъничка душичката... а и пола да каже няма да му се разсърдя :)
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 12:04 am

Ами като водихме Пени на ветеринар за преглед и ваксина и паспорт ни взе 10 или 15лв. , ще те излъжа...къде ще го водиш?
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот Veni » Вто Мар 16, 2010 12:06 am

Защо си мисля, че бул. Мадрид е доста дълго понятие.. icon_dontknow
    Иначе - не знам колко ще те одере, все пак само ще го поразпиташ.. Личните лекари взимат по 2,40лв на преглед :ag: Ветовете не знам как са.. Моите не ми взимат пари за преглед, взеха ми пари само за ваксината и други подобни..
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот Veni » Вто Мар 16, 2010 12:08 am

Офтопик:
    Ха-ха, ние нещо май като среднощни птици - на лафче :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 12:08 am

Аз на бул. Мадрид се сещам за 2, но и в двата не съм влизала. :ah:
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 12:08 am

Офтопик:
    Има нещо такова! :ajaweki:
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Вто Мар 16, 2010 12:12 am

Амиии... той е по към Подуяне :ag:
    Не изглежда да е голям. Има 2 витринки с зайчета или чинчили на него. Вътре си е широк, аз днес за пръв път влезнах. Иначе ветеринара ми е в Обеля, дето сега съм, ама не съм ходила при него, не питах колко взима, дано няма неприятни изненади, че само това ми остава - последните ми 20 лв до края на седмицата да заминат пак за Зайко icon_dontknow
    Абе аз не мога да заспя, тоя заек само скача и треска :ag: :ag:
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 12:15 am

Ооо Пени задължително спи в отделна стая...иначе никаф шанс да се спи особено към 3-4 часа пощурява...е сега не де щото е забравила сигурно какво е да спи в клетката...малката глезанка! Но определено моя съвет е да спите в отделни помещения със зайко, ако разбира се е възможно...ако не аз бих си взела от тия топките меките за нерви... forum_simp0065 [smile341.gif]
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот Space » Вто Мар 16, 2010 12:19 am

Момичета, може ли чата в скайп? :ax:
    Прости хора и силен ветър, немат спиране!
    I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
    Space
    Пчела майка

Мнениеот vitaminka » Вто Мар 16, 2010 12:19 am

Офтопик:
    Май се поукроти. Айде мацки, да се паркираме по леглата, че ще ни бият модераторите утре от тия офтопици :ajaweki:
    Лека нощ [smile3524.gif]
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот subversive » Вто Мар 16, 2010 8:26 am

Аз на моя дебел (всъщност преди седмица се оказа, че е дебела :D) му сменям всеки ден талаша и го пускам да се разхожда в коридора. Когато му се ака дрънчи по клетката като пощурял, защото не обича да ака вътре :ag: Като го пусна отива до вратата на тоалетната и си върши всички видове големи, малки и не дотам малки работи на мозайката :ap: Не обича и да си пикае в клетката и обикновено като се ядоса, че не е пуснат, се изпикава в купичката с храната. А сега ми кажете, че са глупави. :ag:
    subversive
    В стадото

Мнениеот Bunny Boo » Вто Мар 16, 2010 8:33 am

:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
    ИзображениеИзображение
    Bunny Boo
    В пасажа

Мнениеот vitaminka » Вто Мар 16, 2010 9:32 am

subversive, така е... Зайо е с характер :ag:
    Гранулите са ми - Cat,s best universal, голям чувал като от кучешка храна, на него има момиченце и много видове животни - папагали, зайци, котки, морки свинчета, хамстери. Струва 9.60лв е за 10 кг.... и е само дървени пресовани гранули без други екстри :ag:
    Изображение

Ето какво можах да попреведа:

Перфектното универсално решение за настилка. Оптимално решение за много домашни любимци и птици - особено, когато имаме няколко различни видове домашни животни под един покрив.

Подходяща е за:
    Котки
    Зайци
    Хамстери
    Чинчили
    Порчета
    Морски свинчета
    и много видове птици

Идеална за ежедневно почистване.
    Предлага се в удобни разфасовки от 10, 20 и 40 литра.

Тези предимства са убедителни!

* Абсорбира високо
    * Трайно задържа влагата
    * Отлично се справя с миризмата
    * Екологична: 100% чисти органични влакна
    * 100% биоразградима
    * Значително по-малко отпадъци
    * Естествено ароматна - без изкуствени добавки
    * Лесна за транспортиране

http://www.jrs.de/cgi-bin/wPermission.c ... ml?navid=9
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот subversive » Вто Мар 16, 2010 10:02 am

Ее, ако си намеря в Търново веднага ще си взема!
    subversive
    В стадото

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 1:41 pm

http://shop.zoomania.org/Za-kotki/Poste ... N-10l.html

Ето това е нашата постелка и съм изключително доволна!
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот vicky87 » Вто Мар 16, 2010 7:45 pm

за колко време ти стига една опаковка от тази настилка?
    Зайчето влиза в горската баничарница и казва: - Една боза и "Зайченцето бяло" до дупка!
    vicky87
    В ятото

Мнениеот Veni » Вто Мар 16, 2010 8:51 pm

vitaminka, мерси за информацията! Ще потърся, че все пак е по-изгодно :ab:
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот subversive » Вто Мар 16, 2010 9:30 pm

А да не е някаква твърда? Прилича ми на чакъл :ag: Предполагам е безвредна за дългоушковците, защото моята от време на време похапва талаш..
    subversive
    В стадото

Мнениеот _B_e_r_k_ » Вто Мар 16, 2010 10:27 pm

С тоалетната за зайци се справих добре свикват много бързо през ден сменям постeлката и така не мирише
    _B_e_r_k_
    В ятото

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 11:38 pm

Ако въпроса за настилката беше към мен...стига за около 3 седмици..+/-
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот vitaminka » Чет Мар 18, 2010 8:52 pm

Не е твърда, то си е пресован талаш все пак :)
    Иначе аз сложих една тавичка и вътре в нея сипах настилка, така му е по чистичко и подредено, а и да си пишка в тавичката :)
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот Veni » Пет Мар 19, 2010 1:57 pm

Ето как изглежда клетката и колко талаш слагам:
    DSC00243.JPG

А това е външната тоалетна, която слагам в един ъгъл на стаята.. Както вече споменах Чичи си ходи най-много там. А като я пусна за разходка е много смешна, защото се затичва към тоалетната и като приключи почва да щъка напред-назад :ajaweki:
    DSC00246.JPG

1DSC00258.jpg

Външната тоалетна я сменям много рядко, по-често обирам ъгълчето, където пишка повече..
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Пет Мар 19, 2010 9:26 pm

Е това не е ли много малко в клетката? Аз слагам в двата съседни ъгъла с вирочина 10тина см. Аз си мисля, че Пени на това ще му е видяла сметката след 4-5 часа.... :ai: hsuh
    Аватар
    divata_pechurka
    В глутницата

Мнениеот Veni » Пет Мар 19, 2010 10:48 pm

Ами тя пишка и ака най-много във "външната" тоалетна. Тази в клетката е за моментите, когато й се доходи пък не съм я пуснала :ab:
    Аватар
    Veni
    В глутницата

Мнениеот didi 1 » Пет Мар 26, 2010 3:40 pm

[quote="Veni"]Много добре си направил защото зайчето трябва да си се чувства във своя си дом а не както ние искаме моито зайче също ака в единия ъгъл много съм доволна от това нещо а и също там си и пишка за което аз много се радвам.Искам също да кажа че зайчетата не миришат по никакъв начин бях забравила да и сменя триците и пак не меришеше
    didi 1
    Животинче с въпрос

Мнениеот vitaminka » Вто Апр 13, 2010 2:59 pm

Зайко влезе сам в клетката си и се изчурка :bp:
    Сега за поощрение ще му сложа още една порция от неговия "плодов микс" :ag: !
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Мнениеот vitaminka » Пет Юни 18, 2010 5:56 pm

Преди малко минаваме с приятели по околовръстното и на едно място продаваха дърва и др. дървени материали и гледам един плакат - Пелети.
    И какво да видя - Изображение
    Ми те същото нещо като на зайко ми тоалетната, дето я купувам. 15лв за 10кг.
    Та тез "пелети" се били използвали за отопление с печки и чувал от 15кг. струва 6 лв.
    Като ми свършат моите ще взема едно чувалче... абсолютно същите са си.
    Аватар
    vitaminka
    В пасажа

Следваща

Назад към Поведение