[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
Свободната зона - само за животни! • Виж темата - Личната хигиена на зайците Ви
Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Личната хигиена на зайците Ви

Личната хигиена на зайците Ви

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2008 12:07 pm

Една важна тема искам да Ви предложа за дискусия.

Споделете какво ви е мнението.
Как сте решили проблема.
Тоалетни - миризми - барабонки - урина - чистота...

За да може всеки новак да си извади необходимите изводи...

Почти виинаги първия въпрос, който възниква при новаците около дребните гризачи е:

- Те миришат ли и колко цапат и колко често трябва да им чистя...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Личната хигиена на зайците Ви

Мнениеот in4eto » Съб Ное 08, 2008 8:46 pm

Като ги пускам им свалям клетките на земята и махам горната част и ходят там(е от време на време има по някоя др. барабонка ама няма как).За миризмата зависи от постелката и колко често се почиства.Аз лично чистя на 2-3 дена основна а иначе всеки ден тоалетния им ъгъл :ad: .Някакви други въпроси :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот leti_at » Съб Ное 08, 2008 9:35 pm

Ние сме най-често на обикновените трици.. За да намирисва зайо е добре всеки ден да му се сменят триците ( но това е идеалният вариант..)
Аз лично му слагам повече трици ( по почти половин пакет на 1 смяна) и сменям триците( т.е. дъщеря ми ги сменя по-често ,аз по-рядко... [dontuu.gif] признавам й го, защото ще ми се сърди,че й изземам функциите :ag: ) на 2-3 дни..
Лятото трябва да е всеки ден, за да не мирише. И миризмата също зависи от храната- ако му се дава магданоз, малко зеленце-мирише повече...
При малките зайчета, ако им се сложат повечко трици ,може и веднъж в седмицата да се сменят, ама станат ли на 6 месеца...трябва по-честа смяна...
Чистотата много зависи и от зайчето-виждала съм зайчета, които си чишат на едно и също място...моят си пада малко прасчо :ajaweki: и пикае и в 4-те ъгъла на клетката...
Също съм на мнение, че мъжките миришат повече от женските зайчета...
Дано съм била изчерпателна... Забравих да прибавя,че Анджи почти не ми е правил "мизерии" извън клетката -за 1 година с е е случвало 1-2 пъти да пусне барабонка или да се еизчишал, ама това е,защото децата го държат дъъълго време извън клетката.
leti_at@abv.bg

Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот Frea » Нед Ное 09, 2008 12:27 am

Аз правя като in4eto когато го разхождам отварям клетката и ходи и си пишка вътре, и на леглата постилам найлон отгоре кърпи (плажни, неизползваеми вече) защото го има и момента с маркирането, особено като имам и куче има и борба за територия AvatarSmileyFencing . Триците ги смянам 2 пъти в седмица, понякога 3, всеки ден чистя местата на които пишка, за съжаление не е само ъгъл :ac: . Най-важното е че зайчето ми не мирише, въпреки че е мъжко и вече на 6 месеца tongue :ag: :ag: :ag: .
Вярата, че се справяш е половината битка.
Frea
В стадото

Мнениеот bubetodve » Нед Ное 09, 2008 12:36 pm

Ми моя Рижко пишка на всякъде из клетката! Само когато туко що му е сменен талаша тогава намокря само едното ъгълче, но в момента, в който пусне дарадонките и се започва с пиииишшшкане на всякъде... Слава Богу когато е извън клетката тича, скача, дивее, но когато му се доходи, си отива в клетката.... голям ми е бонбон! Относно смяната... състои се през 2-3 дни. Не му давам зеле и магданоз, само морковче и от време на време някоя ябълка, но не забелязвам промяна в пикуто и дарадонките.
Изображение
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот Shona » Нед Ное 09, 2008 6:05 pm

Моят заек пък пикае само извън клетката :ag: , явно е антизаек , прави всичко проривоположно на това , което правят вашите зайци - само сутрин преди да го пусна да се разходи , го изкарвам с клетката на терасата , там от радост пикае и се върти в кръг , представете си само след това терасата в какво състояние е - пръски на 5 метра от клетката съм виждала .Незнак откъде го придоби този навик с въртенето , ама стените в коридора са напръскани супер много и те , на някой друг прави ли му така заека ??? за дарадонки - пак така , ходя все с една малка метличка и лопатка и събирам яко , ама те поне не оставят следи , само пикането много ме ядосва :bu:
Shona
В стадото

Мнениеот bubetodve » Нед Ное 09, 2008 6:15 pm

Когато взехме Рижко, сестра ми беше с нас и искаше да го изкараме на вън за да опознае мястото, обаче аз и казах, че искам първо да се изходи в клетката и тогава вече да го пускаме... и остана да пренощува без да бъде ваден, после пък не искаше да излиза и чааак след 3-4 дни се престраши да се изниже от клетката и не е ходил по нужда извън нея.... Мисълта ми беше, че евентуално когато е дошъл във вашия дом, си е свършил работата извън клетката и може би това е причината да прави така?!
Изображение
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот radostta » Пон Ное 10, 2008 3:32 pm

Нашият Горан пишка в котешка тоалетна послана с вестник и отгоре сено. Но когато го пусна и се качи на дивана ака почти винаги по няколко драдонки, незнам защо толкова много му харесва там, никъде иначе из стаята не ака. Няколко пъти е пишкал на дивана..голяма мизерия е icon_bawling. Иначе от известно време пишка повече и беше по червениково, но го отдавам на това, че е разгонен :ba:
radostta
В стадото

Мнениеот Laila » Пон Ное 10, 2008 7:29 pm

Нашето зайче има тавичка за котешка тоалетна пълна с талаш и си ходи по нуждите си там, пишкане акане всичко. Останалата част от клетката е чистичка. Като го пускам на вън в стаята не пишка, но ръси дарадонки на всякъде, явно не успява да устиска, макар че очевидно прави опити. Не мирише, мие се непрекъснато и се пощи. Сменям талаша в тавичката през 3 дни, но ако реша, че е достатъчно замърсен го сменям и по на често. Понеже е с дълъг косъм и като сменя козинка за да не хварчат косми и да не се спластява на топчета го реша с четка и събирам излишните косми. Обикновено го реша когато сме на вън, но ако е гадно времето и у дома става.
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Мнениеот electrified » Чет Ное 20, 2008 11:57 pm

аз в една друга тема бях казал че заека за мен е едно от най парадоксалните животни от страна на хигиена. в смисъл че личната хигиена е на ниво перфектна - не мирише, постоянно се чисти и е пълен чистофайник, но от друга страна е абсолютен мундар и палачор. в смисъл че ръси додронки на всякъде. но пък те лесно се чистят и миришат в границите на поносимото(с изключение на ония мазните дето си ги хапва - странно но те миришат все едно току що си отворил бира - на хмел). виж урината на заека е вече канцерогенна.
нашето момче се е научило като го пуснем и право в банята - там си върши работата и после идва при нас. съвсем целенасочено отива там и с ясната мисъл да "минира". е, ръси и в хола, ама според мен просто не се усеща като го прави. моята теория е че не му стига кожата по тялото и като мига му се разтваря дупето :ag:
хитреца се научи да не дриска в клетката, но постоянно я обръща нагоре с краката. ама както и при хората и всички други живи същества всичко си е строго индивидуално и всяка животинка си има различен характер и навици.
"...добрите стари времена, когато мъжете бяха истински мъже, жените бяха истински жени, а малките зелени същества от Алфа Кентавър бяха истински малки зелени същества от Алфа Кентавър..."
electrified
В стадото

Мнениеот gingibi » Пон Дек 29, 2008 3:17 pm

Аз да попитам нещо :ah:
Всеки ден пускам зайка-байка да се разхожда за около час в коридора, като непрекъснато сам покрай нея и внимавам да не направи беля или да не се нарани нещо.Пускам я там защото е най-обезопасено и няма риск да се завре някъде откъдето не мога да я изкарам. В коридора се намира също така и тоалетната на котката, понеже ние и котка имаме. В последно време зайка обикаля, обикаля, скочи в котешката тоалетна изпишка се, пусне си барабонките в нея, излезе и пак почне да си щъка насам, натам.Когато влезне вътре все я наблюдавам да не вземе да си хапва от сместа за тоалетна, като наведе глава все и се карам и тя се изправя. Забелязах, че си е заплюла само едното ъгълче и си пишка и пуска барабонки в него. И като си свърши работата там и не цапа другаде. :ab:
Та искам да попитам има ли някаква опасност за зайко че си върши работата по този начин като е навън.Аз много внимавам и го следя да не си хапва от гранулите за тоалетна.:sunny:
И още нещо има ли някаква опасност за котката, дето си дава WCто под наем.:ag:
Установих, че като му изчистя на зайко мръсотийките дето ги е направил в тавичката след това котката си влиза и си върши нейната работа без проблем.
Така, че аз лично мисля, че няма проблем, ама все пак и да попитам вас дето имате повече опит :aa:
"Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните."
„Когато човек иска да убие тигър, нарича това спорт; когато тигърът иска да го убие, нарича това жестокост.“
Джордж Бърнард Шоу
gingibi
В стадото

Мнениеот dacheff » Пет Фев 13, 2009 7:55 pm

Ми не ги знам тези ваши зайци, но моите 2, си акат стабилно из къщи. Особено мъжкият. Както си тича, така си ги спуска барабонките. Но не е пишкал никъде извън клетката. Само ака. Женската, съм я виждал само 1 път да ака извън. Ако имате идеи, как да ги обуча да не акат вън, плс. Другото, което ме учудва. Как така сменяте талашита на 2-3 дни. Те се ориват в акита за това време. Не е ли вредно за тях да седят в л*йн* ?
dacheff
Животинче с въпрос

Мнениеот goldi_ » Пет Фев 13, 2009 9:40 pm

goldi_
В стадото

Мнениеот nikineli » Съб Фев 14, 2009 2:53 pm

Моите пишкат навсякъде в клетката и сменям и мия всеки ден.Малко им е малка клетката,та може и за това да се цапа много ,но за сега ще е така, пък като взема по-голяма може и на два дена.
nikineli
В ятото

Мнениеот dacheff » Съб Фев 14, 2009 3:46 pm

dacheff
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Съб Фев 14, 2009 6:54 pm

Изображение
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот dacheff » Нед Фев 15, 2009 1:20 am

Ем, моите хубавци, явно нещо ги гони конспиративната мания, защото зариват :) И вече няколко дни не мога да локализирам, къде пикаят, за да мога там да почиствам всеки ден :( Иначе цялата клетка е в акита. Но това мисля, че е нормално. А иначе акат (мъжкият) навсякъде из нас. Направо като го пускам да се разхожда и изпадам в тих ужас, носейки лопатката...Не пишка из къщи, ама ака като за световно :) Още се чудя, как да го отуча от това и да го науча, да си ака на определени места...
dacheff
Животинче с въпрос

Мнениеот goldi_ » Нед Фев 15, 2009 2:40 am

dacheff постелката представлява нещо като гранули. В зоомагазините я има и на кг. Тука в Бургас е 1,40 лв за кг. Само ще кажа, че е много удобна, не мирише и лесно се почиства. А на мен не ми се налага всеки ден да мета разпръснат талаш. :bs:
goldi_
В стадото

Мнениеот dacheff » Пон Фев 16, 2009 12:06 am

Много благодаря за инфото. Аз ще потърся и тук. Понеже живея в Германия, ще видя как, къде, колко. Но ще го имам предвид :) Аз имам и едно друго въпросче. Тук, в Германия, явно мноооого държат на размерите на клетката. Трябваше да лъжа колко голяма клетка имам, за да си купя двете зайчета (клетката я бях взел от друг магазин преди това). Искам да ви питам, 100(дължина)х55(широчина)х45(височина), дали е добре за 2 малки зайковци. През деня си ги пускам за известно време да си потичват из къщи. Естествено, като попораснат, ще им сменя клетката с по-голяма.
А и мъжкото ми се разкиха нещо. Но е тип-топ. Яде, тича, скача. Мисля, че може да е от талаша, дето се рие из него...
dacheff
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 16, 2009 6:24 am

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Пон Фев 16, 2009 11:18 am

Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот dacheff » Пон Фев 16, 2009 6:31 pm

Мерси. Ще проверя за тези заграждения. За разделението съм чувал, но предполагам, че половата зрялост настъпва към 6-тия месец. Моите са на по 7 седмици, така че, май има време...Ще пробвам и да им сменя талаша, да видим дали мъжкият ще спре да кихоти :)
dacheff
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Пон Фев 16, 2009 8:43 pm

Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Рибчо » Съб Мар 07, 2009 9:28 pm

Аз на бъни му чистя на 2-3 дни през зимата с аоматизиран талаш а през другите сезони с обикновен защото зимата проветрявам по рядко :ab:
Аватар
Рибчо
В ятото

Мнениеот biberonka » Чет Мар 26, 2009 9:46 am

Аз никога не съм усещала моя Васко :ag: да мирише(имах морски свинчета те миришеха малко)...сменям си му на 2-3 дни!Много ми е готин когато му сменя и той започва да се изпъва на новата постелка :bp:
:Bunny: :Bunny: :Bunny: :Bunny:
biberonka
Животинче с въпрос

Мнениеот MOON87 » Нед Мар 29, 2009 12:50 am

Искам да попитам какво се оплаквате icon_dontknow поне не ви е напишвал бас!Моя мизерник тича доста време и като му се допишка се качи на мен,а ака върху приятеля ми icon_crazy :bu: icon_crazy !Искам да попитам това ли му е мнението за нас и с какво сме го заслужили hsuh icon_dontknow hsuh
MOON87
Животинче с въпрос

Мнениеот soapbubble » Чет Апр 02, 2009 8:56 pm

Който гроб копае, гроб копае той.
soapbubble
В стадото

Мнениеот deklilto » Съб Апр 04, 2009 7:39 am

здравейте, имам въпос за тия постелки с дървените гранули - всички 5-6 вида които намерих по магазините съдържат иглолистна дървесина...а на всички са изрисувани зайци.. нали толкова се е изписало че смолите на иглолистните са токсични. Някой ползва ли такова нещо и какъв е резултата? Или къде мога да намеря неиглолистни гранули. Тези в онлайн магазина ги гледах но ми се струва малко скъпо..особено тези царевичните.
Благодаря
deklilto
Животинче с въпрос

Мнениеот dR--- » Сря Апр 08, 2009 6:07 pm

Вече й сменям по 2 пъти на ден ъгълчето, защото пишка супер много.. Слагам й нови гранулки и само няколко часа по-късно всичко е опикано..
dR---
В стадото

Мнениеот nikineli » Сря Апр 08, 2009 10:10 pm

nikineli
В ятото

Мнениеот aeternum » Вто Апр 14, 2009 4:13 pm

ми моето май ще се окаже женско защото въобще не мирише..мирише на моя парфюм ако много сме се гушкали..ама иначе си няма ъгълче пишка и ака навсякъде в клетката..ама като държим клетката отворена и я пускаме по нейното си легло се научи да не прави бели ..влиза в клетката върши си работата и пак излиза..
само че нашето легло го предпочита - преди я пускахме там най често ,може би затова,и само гледа как да се добере до него ( минава през раклата,ако не съм сложила нещо обемно да не може да се качи),и веднага го маркира ..и сменям чаршафи..а никъде другаде не прави пакости..
ние не сме на талаш а на гранули ..сменям ги по рядко от талаша,всеки ден махам само топчетата от пишкано,цялата клетка на 3 дни,ако съм сложила повече гранули (повече от 5 литра),може да издържи до седмица дори..по удобно е от талаша..и се мием със сух шампоан
aeternum
Животинче с въпрос

Мнениеот Alouette » Пет Юни 19, 2009 7:06 pm

На нашия хубавец му чистя постоянно, но все пак понякога се усеща лека миризма от клетката... а самия зайко, като го взема и помириша, не мирише... но от клетката понякога се усеща [smile3537.gif] Талашът го сменям на 1-2-3 дни, като го чистя през около 3-4 часа :bs:
Alouette
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 19, 2009 7:09 pm

Малко не се ли престаравате [65414.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Alouette » Пет Юни 19, 2009 7:13 pm

може би малко се престаравам, като му сменям талаша всеки ден :ap: но мисля занапред да не е всеки ден , а поне през ден-два. А относно чистенето - не, той постоянно ака и то където му падне, а много често ляга да спи на аканото :ajaaski: разбира се, не мога да го оставя да се въргаля там и затова му чистя често. Пък и, както казах, от клетката намирисва понякога, не винаги, за щастие, и мисля, че като почиствам по-честичко, е по-добре :bs:
Той се води още бебе, на 4 месеца е, дано като поотрасне да си изгради навици, най-вече да не ляга на аканото :ajaaski:
Alouette
В стадото

Мнениеот Veni » Съб Юли 18, 2009 1:15 pm

Чочи се научи да пишка и ака само в единия ъгъл на клетката :bp: Интересното е, че изрива талаша точно в този ъгъл и обича да си ляга направо върху пода на клетката. Затова започнах да му слагам талаш само там, където си ходи до тоалетна. Мисля, че така му е добре, но ако някой смята, че не е правилно - моля да ме поправи. Просто се чудя защо трябва целия под на клетката да е покрит с талаш.. Има ли смисъл и то при положение, че на зайо май му е по-добре иначе. Мерси предварително :ab:
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот dR--- » Вто Юли 21, 2009 3:29 pm

Alouette, дарадонките винаги ще са навсякъде и зайкото ви никога няма да се притеснява от тях :)
Ако те притеснява миризмата - вземи му гранули за постелка, те попиват и не се усеща толкова, а и лесно се чистят мокрите места.. а с дарадонките просто трябва да свикнеш : )
dR---
В стадото

Мнениеот crazy petunia » Вто Юли 21, 2009 3:34 pm

crazy petunia
В ятото

Мнениеот joancheto » Сря Юли 22, 2009 9:32 am

Оо докато ползвах талаш и моя зайко хвърляше всичко по ъглите. КОгато изцапаше талаша го изритваше буквално от клетката. После малко порастна и талаша не ми вършеше работа ... цапа се по-лесно и бързо, задържа неприятна миризма около зайчето.. ужас просто.
Затова започнах да му купувам гранули за клетката и си мислех, че тях няма да ги рита. Обаче зайко порастна още ... и сега прави същото и с тях. Поне си имам аларма кога да сменям гранулите - започне ли да ги рита навън-време е значи :ap:
Аватар
joancheto
В ятото

Мнениеот dR--- » Сря Юли 29, 2009 2:07 pm

Ние си решихме донякъде проблема с пишкането и дарадонките. Казвам донякъде, защото под масата в кухнята, на килима, просто ни е любимо място и винаги, когато я пуснем отива там да "маркира".. Но иначе ъпгрейтнахме клетката с "тоалетна". По не особено приятен начин разбрахме, че зайко обича да пишка върху решетка и го използвахме. Към клетката й имаше една решетка за сено, която така или иначе не ползваме, и от нея й направихме новата придобивка. Трябва да го снимам и да ви го покажа, при нас върши чудесна работа - зайко се кекне отгоре й и вече няма локвички из цялата клетка или някъде по терасата (и мойта си живее на терасата). Тя има нещо ново, ние имаме по-малко за чистене - всички са доволни : )

Модератор:пишете нормално.
dR---
В стадото

Мнениеот Bunny Boo » Сря Юли 29, 2009 4:21 pm

И моя зайко си прави дупка в талаша, но това става само, когато се опъва през деня и си мисля, че така се опитва да се разхлади. :ab:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот 4o4incety » Сря Юли 29, 2009 4:28 pm

На моят разбойник му чистя всяка сутрин (т.е. 1 ден) с ароматизиран талаш! tongue
Защото иначе понамирисва!
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот nikineli » Чет Сеп 03, 2009 2:29 pm

nikineli
В ятото

Мнениеот 4o4incety » Чет Сеп 03, 2009 2:58 pm

^^ Лол...пусни снимка на жилището му! Да му се нарадвам! :ap:
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот Bunny Boo » Чет Сеп 03, 2009 3:06 pm

Мисля, че е като на dolittle, която спечели. С пластмасовата къщичка. :ab: :ay:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Сря Яну 13, 2010 11:41 pm

Пени като е навънка, много рядко се изпуска. Само като я взех и първите 2 дни акаше и пишкаше нон стоп навунка, а сега си има една кърпа и само на нея си извършва дейностите като е навънка и така по-лесно ги събирам. Е разбира се случва се да се изпусне, но само барабонки и другаде, но поне лесно се чистят.
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Чет Яну 14, 2010 1:18 am

Аз още нямам опит със зайчета, но когато кучето му беше малко пикаше където свари. И го отучихме с вестник, който напоявахме с пикото му и го слагахме в една тавичка. Кученцето като си надушеше пикото си пишкаше само в тавичката... докато вече не порасна и не се научи да стиска за на вън :)
Мисля че ще стане и при Зайчовци, щом си маркират териториите :)
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот petere » Чет Яну 14, 2010 1:27 pm

Peter
petere
В ятото

Мнениеот vitaminka » Чет Яну 14, 2010 4:34 pm

Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот kreizo » Чет Яну 14, 2010 10:57 pm

Та къде викаш разбра, че зайците маркирали територия?
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пет Яну 15, 2010 11:54 am

Ами... от мненията в темата... icon_dontknow
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот kreizo » Пет Яну 15, 2010 12:50 pm

:bu: Добре.... Нека задам друг въпрос. Какво разбираш ти под маркиране?
kreizo
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пет Яну 15, 2010 12:57 pm

То може да се разбира под много начина... но сега аз имам предвид - да пишка на едно и също място... :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот petere » Пет Яну 15, 2010 4:08 pm

Хубаво би било хора които не разбират, да не дават компетентни отговори.Така само заблуждават децата и други любители , които търсят съвети в форума.
Peter
petere
В ятото

Мнениеот vitaminka » Пет Яну 15, 2010 4:56 pm

Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот kreizo » Пет Яну 15, 2010 11:38 pm

Никой не се заяжда.... Опитваме се да даваме адекватни мнения, които да са от полза на потребителите, затова е тоя форум.
Маркирането не може да се разбира по много начини. То си има един ясен смисъл в животинската порода.
Маркирането на територия в природата не се извършва на едно място, а на много. По този начин, чрез миризмата си животните обозначават, че тази територия е именно тяхна. Зайците не маркират територия, а точно обратното след като съзреят до една определена възраст започват да се изхождат само на едно определено от тях място, а не из цялата си територия именно защото не искат другите животни (хищниците) да разберат, че в тази територия има зайци. Това, че въпросния заек ходи на кърпа не е плод на дресура или тренировки, а на природния им инстинкт за самосъхранение. Надявам се, че се изразих достатъчно ясно.
kreizo
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Съб Яну 16, 2010 12:23 am

Да... разяснението ти е полезно и интересно, но аз дадох пример, който е актуален при зайците, а ти го оценяваш като некомпетентен, само защото съм го определила като маркиране... а аз просто използвах този израз, явно съм го подбрала грешно...
Няма смисъл да спамим повече, мисля че аз разбрах какво точно е маркиране...не че не знаех, просто осъзнах, че съм използвала израза в грешна насоченост и ти надявам се вече разбра, че слагането на вестник (кърпа както каза момичето) е някаква алтернатива на това заека ти да се изхожда на него... а не на място където е по-неудобно.
Така че мисля сме квит :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот пухинка » Вто Яну 26, 2010 9:25 am

Нямам никакви проблеми с миризмата , взимам постелка на гранули и слагам само ве диния ъгъл , където ходи до тоалетна , защото така или иначе си ги събира по ъглите :) общо взето е много чисто и не мирише ...чистя го два пъти в седмицата
Само един проблем имаме , веднага щом го пусна навън се изпишква :)
пухинка
В стадото

Мнениеот vitaminka » Нед Мар 14, 2010 12:51 pm

Зайко днес ми се изпишка на леглото (добре че сложих мушамичка), прибрах го в клетката, но когато го пуснах пак... отиде и на същото място пак се изпишка [smile3537.gif]
Сега е наказан и мисля да му сложа чинийка, леко намокрена около него като е навън да си пишка в нея. С барабонките няма проблем, твърди са и не цапат, а и не ръси като е навън повече от 1-2, ама с пишкането няма да се разберем :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот vicky87 » Нед Мар 14, 2010 4:10 pm

Мойте зайчета не пишкат извън клетките когато са из стаята, но щом се качат на леглото веднага се изпишкват.
Зайчето влиза в горската баничарница и казва: - Една боза и "Зайченцето бяло" до дупка!
vicky87
В ятото

Мнениеот Veni » Нед Мар 14, 2010 5:30 pm

Чичи вече е като куче :ajaweki: Върши си работата, когато я пусна за разходка.
В клетката слагам само 1-2 шепи гранулиран талаш в единия ъгъл и това е напълно достатъчно. Там тя пишка и ака, ако не съм я извела навреме. Истинската тоалетна се намира в стаята. Един пластмасов поднос/тавичка, пълня го с гранули и го оставям. Чичи се научи да пишка само в него и това е първата й работа като я пусна от клетката. Там си ръси и голяма част от дарадонките, но за съжаление не всичките :ag: Останалите ги обирам от мокета и така..
Клетката я чистя много рядко, понеже почти не се цапа. Тавичката също мия рядко, но сменям напишканите гранули с нови. Няма миризми. Обаче, когато Чичи ни бомбардира с меките нощни акита :at: се предприемат спешни мерки - слагане на противогазите и премахване на бомбата :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Нед Мар 14, 2010 5:59 pm

Днес се двоумях дали да не му взема котешка тоалетна, ама викам... да не вземе да е различна от заешката и да я яде...
Нали не трябва да му се слага котешка тоалетна...
Че този талаш много мирише, и зайко само като скача в клетката фърчи навсякъде.
И проблем ли е, ако няма настилка, а само в ъгъла има малко гранули. Дали ще му е некомфортно.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Space » Нед Мар 14, 2010 6:04 pm

В гранулирания талаш е истината. :ay:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот Bunny Boo » Нед Мар 14, 2010 6:05 pm

Котешката тоалетна май никой не я харесва, ако не искаш да хвърчи гранулиран талаш, най-добре по ъгълчетата да слагаш гранулиран, а иначе нормален :ab:

Space ме е изпреварил :ag:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Нед Мар 14, 2010 6:21 pm

Добрееммм... утре ще взема от зоомагазина, че сега всичко е затворено. И нали не е проблем, че вчера и днес Зайо яде само сено, защото не намерих отворен Зоомагазин за да му взема микс със зърна? Сложих му една пръчка да я гризе .
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Bunny Boo » Нед Мар 14, 2010 6:22 pm

Мисля, че не :ab:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот kreizo » Пон Мар 15, 2010 11:14 am

По принцип основната му храна трябва да е сено, а другото да е като добавка, така че няма проблем. Що се отнася до талаша - нашия е само на талаш и се сменя на всеки 2-3 дена на цялата клетка, не само в тоалетния ъгъл и проблем с миризмите няма.
kreizo
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пон Мар 15, 2010 9:17 pm

Днес му взех всичко необходимо, само да изхабя талаша и му слагам новата постелка :)
И пак да питам, постелката (гранулите) на цялата клетка ли ги слагате или само в ъглите?
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Veni » Пон Мар 15, 2010 9:29 pm

Аз ги слагам само в единия ъгъл и ми е добре, пък и доста спестявам така. Но това го направих първо, защото на Чичи й харесва повече като няма гранули под лапите, и второ - защото си мислех, че проблема с очето й е от прашинките от постелката. В крайна сметка на нас така ни е добре. Не съм имала проблеми. Но направих на Чичи външна тоалетна, където си върши най-много работата.. После може да сложа и снимки.. :ab:
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пон Мар 15, 2010 9:47 pm

И аз мисля да икономисам, защото тази постелка все пак си е 10 лв. icon_bawling А ако сипвам в цялата клетка ще свърши за 5 пъти. Пък нали сме бедни студенти :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Veni » Пон Мар 15, 2010 9:54 pm

Аз си купувам насипно гранули, като за килограм давам 1,80 или 2 лв, зависи откъде си купя. 10лв за колко кг ти излиза на теб?
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Пон Мар 15, 2010 10:00 pm

Aaaa... 10 лв за 10 кила :ag: :ag: :ag:
Ама нямаше по-малки разфасовки... за това се оплаквам :ag: :ag: :ag:
Ама като гледам добра сделка съм сключила. От един зоомагазин на бул. Мадрид.
Имаше всъщност едни други гранули с някакви малки сини топчета сред тях и бяха 3 кила за 10 лв пак. icon_crazy
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Veni » Пон Мар 15, 2010 10:11 pm

Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Пон Мар 15, 2010 11:34 pm

Аз лично на ASAN настилката ползвам, то се води котешка тоалетна - пресоавана хартия и с тези сини топчета дето говориш, даже предполагам за нея става дума! Вярно скъпичка е 3кг = 10лв, но съм много доволна! Абсорбира много добре и е мекичка...

Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Вто Мар 16, 2010 12:01 am

Зоомагазина, пак казвам е на бул. Мадрид :) Утре ще кажа и марката на чувала, щото ме мързи да стана от леглото :ag:
А между другото... утре отивам на сляпо да водя Зайо на преглед при ветеринар и не знам колко пари да си подготвя :ag:
Колко мислите че ще ме одере :bv: То по принцип нищо му няма на Зайо, ама искам да го питам за Кокцидиозата, че ми е мъничка душичката... а и пола да каже няма да му се разсърдя :)
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 12:04 am

Ами като водихме Пени на ветеринар за преглед и ваксина и паспорт ни взе 10 или 15лв. , ще те излъжа...къде ще го водиш?
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот Veni » Вто Мар 16, 2010 12:06 am

Защо си мисля, че бул. Мадрид е доста дълго понятие.. icon_dontknow
Иначе - не знам колко ще те одере, все пак само ще го поразпиташ.. Личните лекари взимат по 2,40лв на преглед :ag: Ветовете не знам как са.. Моите не ми взимат пари за преглед, взеха ми пари само за ваксината и други подобни..
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот Veni » Вто Мар 16, 2010 12:08 am

Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 12:08 am

Аз на бул. Мадрид се сещам за 2, но и в двата не съм влизала. :ah:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 12:08 am

Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Вто Мар 16, 2010 12:12 am

Амиии... той е по към Подуяне :ag:
Не изглежда да е голям. Има 2 витринки с зайчета или чинчили на него. Вътре си е широк, аз днес за пръв път влезнах. Иначе ветеринара ми е в Обеля, дето сега съм, ама не съм ходила при него, не питах колко взима, дано няма неприятни изненади, че само това ми остава - последните ми 20 лв до края на седмицата да заминат пак за Зайко icon_dontknow
Абе аз не мога да заспя, тоя заек само скача и треска :ag: :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 12:15 am

Ооо Пени задължително спи в отделна стая...иначе никаф шанс да се спи особено към 3-4 часа пощурява...е сега не де щото е забравила сигурно какво е да спи в клетката...малката глезанка! Но определено моя съвет е да спите в отделни помещения със зайко, ако разбира се е възможно...ако не аз бих си взела от тия топките меките за нерви... forum_simp0065 [smile341.gif]
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот Space » Вто Мар 16, 2010 12:19 am

Момичета, може ли чата в скайп? :ax:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот vitaminka » Вто Мар 16, 2010 12:19 am

Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот subversive » Вто Мар 16, 2010 8:26 am

Аз на моя дебел (всъщност преди седмица се оказа, че е дебела :D) му сменям всеки ден талаша и го пускам да се разхожда в коридора. Когато му се ака дрънчи по клетката като пощурял, защото не обича да ака вътре :ag: Като го пусна отива до вратата на тоалетната и си върши всички видове големи, малки и не дотам малки работи на мозайката :ap: Не обича и да си пикае в клетката и обикновено като се ядоса, че не е пуснат, се изпикава в купичката с храната. А сега ми кажете, че са глупави. :ag:
subversive
В стадото

Мнениеот Bunny Boo » Вто Мар 16, 2010 8:33 am

:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Вто Мар 16, 2010 9:32 am

subversive, така е... Зайо е с характер :ag:
Гранулите са ми - Cat,s best universal, голям чувал като от кучешка храна, на него има момиченце и много видове животни - папагали, зайци, котки, морки свинчета, хамстери. Струва 9.60лв е за 10 кг.... и е само дървени пресовани гранули без други екстри :ag:
Изображение

Ето какво можах да попреведа:

Перфектното универсално решение за настилка. Оптимално решение за много домашни любимци и птици - особено, когато имаме няколко различни видове домашни животни под един покрив.

Подходяща е за:
Котки
Зайци
Хамстери
Чинчили
Порчета
Морски свинчета
и много видове птици

Идеална за ежедневно почистване.
Предлага се в удобни разфасовки от 10, 20 и 40 литра.

Тези предимства са убедителни!

* Абсорбира високо
* Трайно задържа влагата
* Отлично се справя с миризмата
* Екологична: 100% чисти органични влакна
* 100% биоразградима
* Значително по-малко отпадъци
* Естествено ароматна - без изкуствени добавки
* Лесна за транспортиране

http://www.jrs.de/cgi-bin/wPermission.c ... ml?navid=9
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот subversive » Вто Мар 16, 2010 10:02 am

Ее, ако си намеря в Търново веднага ще си взема!
subversive
В стадото

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 1:41 pm

http://shop.zoomania.org/Za-kotki/Poste ... N-10l.html

Ето това е нашата постелка и съм изключително доволна!
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vicky87 » Вто Мар 16, 2010 7:45 pm

за колко време ти стига една опаковка от тази настилка?
Зайчето влиза в горската баничарница и казва: - Една боза и "Зайченцето бяло" до дупка!
vicky87
В ятото

Мнениеот Veni » Вто Мар 16, 2010 8:51 pm

vitaminka, мерси за информацията! Ще потърся, че все пак е по-изгодно :ab:
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот subversive » Вто Мар 16, 2010 9:30 pm

А да не е някаква твърда? Прилича ми на чакъл :ag: Предполагам е безвредна за дългоушковците, защото моята от време на време похапва талаш..
subversive
В стадото

Мнениеот _B_e_r_k_ » Вто Мар 16, 2010 10:27 pm

С тоалетната за зайци се справих добре свикват много бързо през ден сменям постeлката и така не мирише
_B_e_r_k_
В ятото

Мнениеот divata_pechurka » Вто Мар 16, 2010 11:38 pm

Ако въпроса за настилката беше към мен...стига за около 3 седмици..+/-
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Чет Мар 18, 2010 8:52 pm

Не е твърда, то си е пресован талаш все пак :)
Иначе аз сложих една тавичка и вътре в нея сипах настилка, така му е по чистичко и подредено, а и да си пишка в тавичката :)
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Veni » Пет Мар 19, 2010 1:57 pm

Ето как изглежда клетката и колко талаш слагам:
DSC00243.JPG

А това е външната тоалетна, която слагам в един ъгъл на стаята.. Както вече споменах Чичи си ходи най-много там. А като я пусна за разходка е много смешна, защото се затичва към тоалетната и като приключи почва да щъка напред-назад :ajaweki:
DSC00246.JPG
1DSC00258.jpg

Външната тоалетна я сменям много рядко, по-често обирам ъгълчето, където пишка повече..
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Пет Мар 19, 2010 9:26 pm

Е това не е ли много малко в клетката? Аз слагам в двата съседни ъгъла с вирочина 10тина см. Аз си мисля, че Пени на това ще му е видяла сметката след 4-5 часа.... :ai: hsuh
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот Veni » Пет Мар 19, 2010 10:48 pm

Ами тя пишка и ака най-много във "външната" тоалетна. Тази в клетката е за моментите, когато й се доходи пък не съм я пуснала :ab:
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот didi 1 » Пет Мар 26, 2010 3:40 pm

[quote="Veni"]Много добре си направил защото зайчето трябва да си се чувства във своя си дом а не както ние искаме моито зайче също ака в единия ъгъл много съм доволна от това нещо а и също там си и пишка за което аз много се радвам.Искам също да кажа че зайчетата не миришат по никакъв начин бях забравила да и сменя триците и пак не меришеше
didi 1
Животинче с въпрос

Мнениеот vitaminka » Вто Апр 13, 2010 2:59 pm

Зайко влезе сам в клетката си и се изчурка :bp:
Сега за поощрение ще му сложа още една порция от неговия "плодов микс" :ag: !
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Пет Юни 18, 2010 5:56 pm

Преди малко минаваме с приятели по околовръстното и на едно място продаваха дърва и др. дървени материали и гледам един плакат - Пелети.
И какво да видя - Изображение
Ми те същото нещо като на зайко ми тоалетната, дето я купувам. 15лв за 10кг.
Та тез "пелети" се били използвали за отопление с печки и чувал от 15кг. струва 6 лв.
Като ми свършат моите ще взема едно чувалче... абсолютно същите са си.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Следваща

Назад към Поведение