Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да социализирам папагалчето си?

Как да социализирам папагалчето си?

Мнениеот smok4e_f » Пет Юли 10, 2009 4:57 pm

Здравейте,преди седмица прочетох обява ,че се продава папагал с клетка,но нямаше снимка.Когато отидохме да го вземем,го извадиха от една кола,а клетката е под всякаква критика.Горкото животно все едно в кутия се намира и доста е агресивно, и нападателно.Ако някой може да ме посаветва как да го накарам, да свикне с мен, много ще съм му благодарна.Ще се опитам и да приложа снимка за да ми кажете, каква порода, е защото всеки ми казва различно.Аз мисля,че е вълнист папагал

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=13455192
smok4e_f
Животинче с въпрос

Re: Как да социализирам папагалчето си?

Мнениеот AdincetO » Пет Юли 10, 2009 10:23 pm

Да, вълнисто е, и е мъжко... Агресията му се дължи на това, че предишните му стопани, не са отделяли достатъчното за него внимание и то не е свикнало с мисълта, че стопаните му са тези, които би трябвало да го обичат и да се грижат за него. Надявам се, че си почистила и дезифенкцирала клетката, след окаяното състояние, в което се е намирала според теб. За да свикне с твоето присъствие, трябва много търпение...Това съм го обяснявала в хиляди теми в този форум... Грижи се добре за него, почиствай му всеки ден, препоръчвам ти да му сложиш вестник отдолу, и просто да го сменяш. Но дори, когато има вестник, трябва да измиваш 2-3 пъти хубаво долната част на клетката с вода, тя се откача, а също и кацалките, ако са оакани. Всеки ден трябва да сменяш водата и храната на папагалчето. Отначало ще проява агресия, ще се опитва да те хапе и ще бъде уплашено от новата среда, в която от тук нататък ще живее. Първите дни, го остави да свикне със стаята, не го закачай. После постепенно започвай да стоиш близко до клетката и да го наблюдаваш... После ще започнеш да слагаш парченце ябълка между решетките на клетката, ще се отдръпваш леко и ще чакаш, докато се престраши да опита. После ще започнеш да му слагаш и парченце вестник, за да гризка... Всичко зависи от теб, просто имай търпение, изпълнявай всичко постепенно и дълго. Успех :ax:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот smok4e_f » Съб Юли 11, 2009 7:24 pm

Благодаря,че ми писа!Почиствам и клетката,където мога.Искам цялата да я измия,но тя започва да се спуска и трепере като тръгна с ръка да бъркам.След няколко дена ще й вземем нова клетка,но не знам как ще я преместим.Аз сядам до нея,говоря й,свиря й и много ще се радвам да свикне с нас.Не знам,защо хората са толко безотговорни към животните и как могат да я оставят в такава тясна клетка,защото тя си удря крилцата като се мести и е трудно да се храни,тъй като няма голмо разстояние между кацалката и хранилката
smok4e_f
Животинче с въпрос

Мнениеот AdincetO » Нед Юли 12, 2009 11:26 am

Окей, щом е толкова малка клетката, ти препоръчвам наистина да си купиш нова клетка, която да е голяма и удобна. Кошчето / долната част на клетката/ се отделя от горната част, така ще можеш да я измиеш. Спокойно, и моите се шашкаха, когато бърках с ръка в клетката, но свикнаха... А искам да те попитам, каква хранилка има папагалчето? Вътрешна / вътре в клетката / или външна? На новата клетка, би трябвало и на старата има две малки вратички в предната част на клетката, те са за външни хранилки и са най-удобни. Препоръчвам ти да си вземеш такива, просто когато отидеш на магазина ще кажеш, че искаш хранилка за вълнисти папагалчета и обясни къде се слагат, би трябвало да разберат. Аз отначало имах вътрешна хранилка и беше само една, двете ми папагалчета се бутаха кой ще яде първи. Купих им две такива-външни и ги сложих на мястото им и сега няма разправии.
AdincetO
В пасажа

Мнениеот smok4e_f » Нед Юли 12, 2009 2:38 pm

Вътрешни са хранилките.Аз изваждам дъното,но тя ъглите на клетката е изцапала доста.Сега чакам да ми се обадят за една клетка,ако е свободна да я купя,че нещо в зоомагазина не ми харесват формите.Аз като се опитам да докосна клетката и тя ми съска и започва да се удря от единия край на клетката в другия или като види дъската за гладене, или метлата пак го прави
smok4e_f
Животинче с въпрос

Мнениеот dolittle » Чет Авг 06, 2009 12:07 am

Боже, как ли са го тероризирали това птиченце, след като така реагира и на предмети, и на хора. ... Дано скоро се успокои!

А аз / признавам,че не съм прочела темите все още/ да питам има ли възможност папагалчето да бъде така социализирано,че да дава да го пипат? Или колкото и време да мине се остава някак диво и може да се държат само в клетката. Като мнооого мъничка имах две вълнисти папагалчета, но така и не можех да ги пипна. Аз не се и опитвах, но сега ми е интересно дали биха позволили такава близост.
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот poliii » Чет Авг 06, 2009 8:43 am

всичко ще се оправи с папагалчето наистина трябва няколко дена да се успокои стой повече при него говори му и постепенно ще свикне ноо не бързай дай му време все пак папагалчето е много уплашено всичко трябва да става бавно и постепено . Какво име си избрала на прекрасния сладур ?) :ab:
poliii
В ятото

Мнениеот AdincetO » Чет Авг 06, 2009 10:03 am

dolittle написа:Боже, как ли са го тероризирали това птиченце, след като така реагира и на предмети, и на хора. ... Дано скоро се успокои!

А аз / признавам,че не съм прочела темите все още/ да питам има ли възможност папагалчето да бъде така социализирано,че да дава да го пипат? Или колкото и време да мине се остава някак диво и може да се държат само в клетката. Като мнооого мъничка имах две вълнисти папагалчета, но така и не можех да ги пипна. Аз не се и опитвах, но сега ми е интересно дали биха позволили такава близост.

Има такава възможност, но много търпение и много време трябва да отделиш за папагалчетата... Сега като се замисля, това съм го писала в още сигурно 20 теми в този форум, и то не само за вълнистите :ajaweki:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот dolittle » Чет Авг 06, 2009 12:03 pm

Какво волиера трябва да им се вземе, ако пускането навън ще е рядко?

П.С. прочетох темите за вълнистите, но имам още питанки, мога ли да чета темите за другите видове папагали? Имам предвид важат ли и за вълнистите пернатковци?

Благодаря!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот poliii » Чет Авг 06, 2009 9:11 pm

амии волиера като на жако , а колкото до темите най добре си чети за вълнисти и ако нещо искаш да питаш питай :ad:
poliii
В ятото

Мнениеот dolittle » Чет Авг 06, 2009 9:37 pm

Благодаря още веднъж. Извинявам се,че съм пуснала едно и също мнение в две теми, нещо съм се обърка днес и не разбрах какво направих.

Имам само още едни въпрос.
Случва ли се да бръкнеш в клетката и да те накълват? Мен честно казано то това ме е страх. Не знам как ще социализирам пилето, май трябва то мен да социализира...
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот poliii » Чет Авг 06, 2009 9:41 pm

Да това се случва разбира не знам защо но пилетата ги е много страх от ръце в началото ги уча да ми дават да ги цункам / правя го с голям страх да не ме накълват :ag: / но от ръцете ми много трудно свикват и съм го забелязала не само при мен това трябва да им покажеш че няма да ги нараниш аз в началото си галех лицето а те не се страхуват от него и така много често им показвах и накрая ми позволиха и то само да ги докосна та чак по късно стана вече и галенето
poliii
В ятото

Мнениеот dolittle » Съб Авг 08, 2009 9:41 pm

Отново имам въпросче. Понеже навсякъде чета, че по-лесно свикват с човек ако са по едничко само, по-лесно се учат и на различни неща пак ако са самички...въпросът ми е може ли да взема първоначално едничко и в последствие д авзема второ? Как ще се отрази това на първото пиле и дали ще приеме второто по-късно? Дали няма да го напада или да имат проблеми като не са свикнали заедно???

Благодаря!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот poliii » Нед Авг 09, 2009 11:21 am

Аз така направих първо си взех едничко научих си го на разни трикчета и след една година взех още едно и нямаше никакъв проблем разбираха се чудесно :ab: Питай колкото въпроси искаш в крайна сметка тук сме за това което не ни е ясно относно гледането на птички да бъде изяснено а и някой с повече опит защо да не го сподели smilie8
poliii
В ятото

Мнениеот Viktorina » Пон Фев 22, 2010 10:52 pm

dolittle написа:Боже, как ли са го тероризирали това птиченце, след като така реагира и на предмети, и на хора. ... Дано скоро се успокои!

И аз съм нова тук :) Имам две вълнисти папагалчета, големи сладури (преди 2 дена ги взехме), а преди имах едничко (но умря за съжаление). Него бях го взела от мъничко и свикна с мен, кацаше по мен - на ръката ми, по рамената и даже по главата, даваше ми да го погалвам за кратко... Така че има възможност, просто трябва време и търпение [r030.gif]
Viktorina
Животинче с въпрос

Мнениеот Cathy » Нед Яну 20, 2013 9:26 am

Имам проблем! Имам две папаглчета-Жако и Жаки.Женсщото пее малко, а мъжкото не иска какво да правя? [mood_feelings_hurt.gif]
Cathy
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 20, 2013 9:41 am

Това с липсата на пеене не е проблем. Те не пеят - канарчетата имат пеене - вълнистите папагали, ако съм ви разбрал правиллно цвъркат с различна интонация - ама според мен това не е пеене.

Важно е да са живи и здрави и да се развиват добре. Другото са бели ядове.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Теодора Бояджиева » Нед Мар 24, 2013 7:28 pm

Трябва време.Давай им да ти ядат от ръката,карай ги да ти се качват на пръсчето,говори им мило и тихо,когато са притеснени ги покривай с кърпа и като ги пускаш да летят стой тихо и обездвижено до тях.
Ако неможеш да си с тази,която обичаш,обичай тази,с която си!
animacii.net/images/stories/pictures/jivotni/ptici_21/n6207.gif
Аватар
Теодора Бояджиева
Животинче с въпрос

Мнениеот s3v0 » Сря Май 07, 2014 9:25 pm

Здравейте всички, не искам да пускам нова тема само да използвам тази за малко помощ, за което се извинявам
Та моята история е следната: един приятел ми подари неговото вълнисто папагалче, на около годинка е, взех го , изчистих клетката , няколко дни го оставих да свикне, после му поставях марулка, морковче , ябълка , стафидка , но нищо от изброеното не опита дори, незнам с какво да го залъжа, какво да ползвам на по късен етап когато опитам да му дам от ръката си, разбрах че се е грижил добре за него но само храна и вода , витамини и т,н , но от един месец не го е пускал да лети, а преди това не е правил много опити да го опитоми, може ли да ми дадете някакъв съвет как да процедирам, какво лакомство да измисля че да му покажа че няма да му навредя и ще му се радвам само?
Благодаря ви предварително
Аватар
s3v0
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Сря Май 07, 2014 9:57 pm

Може и с храна, но трябва да огладнее достатъчно, за да яде от ръката ти. Стой често покрай клетката без резки движения и започни да слагаш ръката си вътре. Постепенно ще свикне.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот s3v0 » Нед Май 11, 2014 4:04 pm

Koset0 написа:Може и с храна, но трябва да огладнее достатъчно, за да яде от ръката ти. Стой често покрай клетката без резки движения и започни да слагаш ръката си вътре. Постепенно ще свикне.

Благодаря много за съвета, вече започна да ми яде от ръката даже ме кълве от време на време като види че си пъхам ръката без храна :) , все още го е страх да стъпи на ръката ми за да яде от там макар че два три пъти се престраши, сега искам да попитам , как да го пускам навън да лети , че не е излизало от два месеца сигурно, оставям вратичката но то не иска, ако след време започне да ми каца спокойно на ръката вътре в клетката да правя ли опити да го хвана и изкарам навън , предполагам че когато каца спокойно и се опитам да си извадя ръката заедно с него ще избяга ? Моля за съвет и благодаря отново на всички :)
Аватар
s3v0
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Май 11, 2014 5:05 pm

Браво за успеха до момента. За да го научиш да каца, слагай ръката си по- далече от стените или кацалките, за да не може да достигне храната от там, а да трябва да стъпи на ръката ти, за да яде. Като започне смело да каца на ръката ти и да е спокоен, изчакай известно време и започни да го изваждаш полека докато е на ръката ти. Постепенно обаче. Трябва да го се престраши и да си каца на пръст/ръка дори и без храна. Не го вади на сила, ще се уплаши и може зле да се блъсне някъде в стаята. Оставяй отворено когато можеш и си там и слагай ръката с храна пред вратичката да разбере, че може да излиза. Прочети как да обезопасиш стаята преди да го пускаш. Успех и пиши какво става.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот s3v0 » Пон Май 12, 2014 4:27 pm

Благодаря много, ще направя всичко препоръчано и надявам се с положителен край ще споделя отново :)
Аватар
s3v0
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 12, 2014 7:31 pm

Намокри си ръката и я поръси с просо :ab: задължително ще се задържи за ръката ти. Ако просото пада - сложи тънък слой намазана част с мед и пак с просо.

Фокуса върши прекрасна работа.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот s3v0 » Съб Май 17, 2014 3:35 pm

Здравейте отново,
Днес за първи път излезна навън за да яде от ръката ми, изминалите дни плахо кацаше в клетката на ръката за да се храни, но днес съм мн доволен , вече три пъти го изкарвах направи две бързи кръгчета около клетката и кацна отново на нея, малко трудно си намери входната врата но се оправи :p , много ви благодаря за съветите, които бяха изключително полезни , сега остава да го накарам да каца на ръката ми от единия край на стаята в другия :) а на по-късен етап поне ако може да си казва името :) както и да е искам пак да благодаря на всички, и на новите собственици като мен пожелавам много хубави мигове с тези сладури.
Аватар
s3v0
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Съб Май 17, 2014 8:42 pm

Браво, продължавай в същия дух. Изкарвай го постепенно за повече време и ще свикне да излиза.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Вълнисти папагали