Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Дакела Мими:)

Дакела Мими:)

Мнениеот valnata » Вто Юли 19, 2011 8:01 am

12072011017.jpg
Ето я Мими. Стана ясно, че никой не си я търси и че ще живее при мен, затова и правя тема. :ag: Мими се справя страхотно. Вече свикна с кокера, с Ричко и с новите си стопани. Постоянно иска да яде и като е вън гони мухите. Преследва и кокера за да си играят, бърка му в ушите с дългия си нос, ама той не е по игрите-интересува се само от хапване и иска да лежи на сянка. :ag: С ричката обаче пада голяма игра. И двамата вече не ревнуват и я приеха. Мими-то даже почна да нахалства и като види човек на масата започва да лае и да иска храна. Почна да се мисли за страшна и да пази къщата :ajaweki: Дълга е като Икарус и неможе да сяда като другите кучета..абе дакелска му работа. Храни се с готвена храна, защото и ги няма някои от зъбите и не може да хапва гранули. Ако ще и дават гранули и ги киснат във вода. В неделя и беше първата баня. tongue Събота или неделя като ходя нататък ще я наснимам. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Re: Дакела Мими:)

Мнениеот Бела » Вто Юли 19, 2011 8:21 am

Много е хубава :bp:
Поздравления! :bi:
И тя и името й са страхотни :ba:
Да ти е жива и здрава и мноооооооооооого да те радва :ajatki:
Бела

Мнениеот onvivia » Вто Юли 19, 2011 8:25 am

Бела написа:Много е хубава :bp:
Поздравления! :bi:
И тя и името й са страхотни :ba:
Да ти е жива и здрава и мноооооооооооого да те радва :ajatki:
smiley24 smiley24 smiley24
Аватар
onvivia
Животинче с въпрос

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Юли 19, 2011 9:01 am

Браво, че си я задържал. :ay: Не знам защо н :ay: кои хора като видят, че кучето остарява го изхвърлят и после все едно го няма и взимат следващото... :bu: Айде, честит й дом на Мими. :ba: :az:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Юли 19, 2011 9:05 am

Благодаря! Дано да е жива и здрава. Иначе е много смешно куче. Нямал съм дакел и не съм им обръщал внимание, ама сега като я гледам ми е много странна. Едни къси крака и дълго тяло, почти опира на земята :ajaweki:

"Хората" дето ги захвърлят са изроди. Може да е била на стари хора и след смърт или влизане в болница роднините захвърлят животното.Пък може просто да попаднала на идиоти.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 19, 2011 9:11 am

Честито и браво че си я задържал! :ay: Да е жива и здрава! :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот Бела » Вто Юли 19, 2011 9:14 am

Дайте снимки още де! :ag:
Бела

Мнениеот valnata » Вто Юли 19, 2011 9:31 am

valnata написа: Събота или неделя като ходя нататък ще я наснимам. :ag:

:ag: Много бързаш за снимките. В неделя ще гледам да кача.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юли 19, 2011 12:15 pm

Това да се чува,ще свикнат всички. :az:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Чет Юли 28, 2011 8:00 pm

Мимито е ок, обаче сега изникна нов проблем. Разгонена е от около 5-6 дни и днес вече преследва кокера. Защо толкова старо животно се разгонва и дали ще може да се кастрира?! Мери какво мислиш по въпроса? Аз утре ще питам доктора обаче ме съмнява, че ще стане номера с кастрацията. Само ядове покрай това куче.. Сега остана да се народят малки дакелококероподобни гномчета... smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Юли 28, 2011 8:12 pm

Като мине рзагонването кастрирай,нищо й няма.Може и да не е толкова стара,а зъбите да са развалени от лоша храна,каква възраст казаха че е ? За сега ги отдели,да не става белята.Да мине един профилактичен преглед ако трябва и да се направи една кръвна картина,е грижи си е,но щом си поел ангажимента......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Чет Юли 28, 2011 8:20 pm

Ами казаха, че е много старо животно, но колко точно не знае никой. Предполагам, че е минимум на 13 години, защото козината и е побеляла. Аз ми е дали ще издържи упойката, не е друго. :ag: Абе поел съм го аз ангажимента ама вече ще ги подминавам, колкото и да се натискат покрай блока. :ajaweki:

Утре ще отида да питам лекаря. Ако става да се кастрира няма да се притеснявам толкова, ама сега ми е едно никакво, защото не знам през тази седмица дали случайно не са се сватосали. Все пак не съм там а нашите чак днес ми съобщиха и питаха за кастрация. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Юли 29, 2011 5:36 pm

Те кастрират и бременни ,обаче трябва да се види как е със здравето преди това.Пита ли доктора?
А може и да не може да забременява вече,кой знае? :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Юли 29, 2011 7:31 pm

Днес питах. Каза, че може да я кастрира, само иска да и пусне кръвни изследвания, да види сърцето и дроба как са. Каза ако нещо има-лекуваме и тогава се кастрира. :ay: Каза след разгонването да я заведа на преглед.

И аз мисля, че няма да може да забременее. :ag: То скачка с кокера е 99% невъзможна, защото дакелката е толкова ниска, че опира на земята, а той е дебел и висок. :ajaweki: Даже Ричко е по-висок от нея. Обаче е неудобство, защото мъжкото куче иска да отиде при нея, и тя се натиска.. Един човек с тях трябва да се занимава. [mood_feelings_hurt.gif] Ще го мисля като мине това разгонване.

То две седмици ли траеше разгонването? И после на шест месеца, нали така?

Виж, забравих да питам доктора дали може да забременее. :ag: Ама пък може и да на девет годинки, кой знае. Както ти казваш зъбите може да са паднали от лоша храна, зъбен камък(те само два-три от долните резци липсват) козината е побеляла вече, обаче и това не е гаранция, че минава 15 години. Щото много енергично ми се струва животното. :ai:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Юли 29, 2011 9:25 pm

Не при всички е еднакво,зависи.Побеляването също не е критерий за възраст,така че...... :ag:
Отиди поне след 2 седмици и виж какво ще каже доктора,така е когато човек не познава животното и не знае нищо за него,трудно е да се определи.То и на 2-3 год, може да има развалени зъби,всичко зависи от храната,условията и т.н.,така че и това не е критерий.Но изследванията са задължителни,особено за непознато животно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Авг 22, 2011 11:57 am

Така, в събота мима ще е кастрирана(модерна :ag: ) Няма как да не благодаря на Фондация "Надежда за безпризорните", Варна за голямата помощ която ще окажат. Иначе трябваше да се разделя с доста парички. :ajatki:

Сега поне няма да има проблеми с кокера. Няма да се блъска по вратите за да стигне до нея и няма да събира бездомни кучета около къщата. Стискайте палци всичко да мине добре. Иии сега Мери може да каже дали за седмица се съвземат женските кучета? при тях май работата е по сложна.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 22, 2011 12:12 pm

Ами зависи от доктора, ако е опитен и не сгафи някъде,ще се възстанови даже за 2-3 дни. :ag:Задължително прегледана преди упойка,че е малко старичка.

Офтопик:
А ти да не побелееш сега от притеснение. :ajaweki: :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Авг 22, 2011 4:51 pm

Ами хубавото е, че организацията работи с доктора при който водя Ричко. Нямам притеснения относно лекаря и ще ми е по-спокойно. :ag:

Офтопик:
Че ще се вайкам е ясно. :ajaweki: взимам повечко цигари, затварям очите и я водя.. :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 22, 2011 5:22 pm

Може да говориш с него да я кастрира той тогава.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Авг 22, 2011 8:35 pm

Да, той ще я кастрира. Тя клиниката си е негова и работят той и колегата му. Други няма. Това ме радва. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Авг 27, 2011 9:12 pm

Ей аз забравих да пиша. :ag: Опрацията мина успешно и днес в 16:30 я взех. като тръгнахме повърна, но това е нормално. Дадоха един мехлем да я мажем и след десет дни ще махаме конците. Като я закарах на село слезе на двора сама, да отиде по нужда ама не можа да се качи по стълбите, защото е замаяна от упойката. Утре се надявам да е по-добре. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот emito » Нед Авг 28, 2011 1:08 pm

Много е красива.Надявам се бързо да се оправи.
emito

Мнениеот valnata » Нед Авг 28, 2011 1:30 pm

Дано! Вчера не яде нищо, и днеска сутринта не е хапнала. Дано довечера или утре сутрин да почне да яде, че корема и се е свил. Иначе като я пуснат на двора се движи.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 29, 2011 11:00 am

Ще прояде, нека да не се качва по стълбите няколко дни по възможност,или ако го прави да е бавно и внимателно,защото е нормално да се движи трудничко първите дни.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Авг 29, 2011 11:28 am

Нагоре по стълите я носят. :ab: Това беше само първия ден, защото беше много замаяна от упойката. Сега сигурно сама се качва. След десет дни ще и махат конците. На Ричко не му махаха конци, обаче на нея няма да се размине. Иначе не я боли, не ближе раната, поне за сега. Дано да не я закача за да заздравее. Доктора предписа едно мазило с което да се маже сутрин и вечер.Ако всичко се развива по този начин смятам че до седмица ще влезе в час. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот emito » Пон Авг 29, 2011 7:37 pm

valnata написа:Нагоре по стълите я носят. :ab: Това беше само първия ден, защото беше много замаяна от упойката. Сега сигурно сама се качва. След десет дни ще и махат конците. На Ричко не му махаха конци, обаче на нея няма да се размине. Иначе не я боли, не ближе раната, поне за сега. Дано да не я закача за да заздравее. Доктора предписа едно мазило с което да се маже сутрин и вечер.Ако всичко се развива по този начин смятам че до седмица ще влезе в час. :ag:

Дано да етака,пожелавам и бързо оздравяване.
emito

Мнениеот archy » Вто Авг 30, 2011 11:26 am

Бързо оздравяване! :ab: И да подсетя, че чакаме нови снимки на Мими. :ajatki:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Авг 30, 2011 3:09 pm

Мерси! Снимки тази събота или неделя ще пусна. Днеска мими хапва стабилно, закача се и прави опити да бяга(гони мухите). :ajaweki: Само не е ходила по голяма нужда, и ако не отиде и утре ще я заведем до доктора. Днеска малко мляко ще хапне и ще видим резултата. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Авг 30, 2011 3:35 pm

Поради забавената перисталтика на червата до 3 дни е нормално да не ходи, но не давайте мляко,а се посъветвайте с доктора какво трябва да се даде.Млякото не е подходящо ,поради лактозата.Просто се обади на доктора и го питай,няма какво да я разкарваш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Вто Авг 30, 2011 4:19 pm

Е свърши тя. :ag: Доктора каза, че няма да е фатално. :ab: Да се надяваме тази вечер или утре да има успех.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Окт 16, 2011 2:09 pm

Днеска ходихме към село и заснех Мимата и Ричко. "дядо им "(баща ми) ги командва :ag:
IMG_0648.JPG
Тука Ричко иска да избяга от Мима. Изобщо не обича други кучета и не ляга на нейното легло, не пие от нейната вода-темерут си е :ag:
IMG_0649.JPG
IMG_0650.JPG
IMG_0651.JPG
IMG_0652.JPG
IMG_0655.JPG
IMG_0656.JPG
IMG_0657.JPG
IMG_0658.JPG

Мими заглади косъма и даже е станала нахална. :sunny: Все гони Ричко и иска да си играят, обаче нашия бяга и я ръмжи, ако прекали.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот sunn » Нед Окт 16, 2011 9:06 pm

Големи сладурченца си имаш :ajatki: Целувки !
sunn
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Окт 16, 2011 9:22 pm

Сладури са те, ама много нахални бе. Добре че при мен е само Ричко, иначе не знам :ag: Нашите ги е страх да не им намеря някой нов сладур. [smile3537.gif] :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Мар 26, 2012 8:16 pm

Мими не е добре. Онзи ден била леко заспала, а днес започнала само да лежи и не дава да я пипнат. Утре сутрин ще я водим на лекар, но положението ми се струва много зле.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Мар 26, 2012 9:30 pm

Не се движи изобщо ли.Тя е и доста стара,кой знае може да се е обадило някое заболяване.Пиши да кажеш утре какво е станало.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Вто Мар 27, 2012 8:57 pm

Какво стана с Мими?
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Вто Мар 27, 2012 8:57 pm

Да , как е какво каза вета? :ab:
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Мар 28, 2012 2:42 pm

Ами явно е скочила от стола и се е ударила. Пуснаха и изледвания, защото се съмняваха, че нещо е увредена, обаче всичко се оказа в норма. Биха и две инжекции и ще пие хапчета 4-5 дни. Вече е по-добре. :ab:

Ето и изследванията
PICT0023.JPG
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Ike » Сря Мар 28, 2012 3:10 pm

Голяма сладурка, още дълги години да живее живичка и здравичка :az:
Аватар
Ike
В глутницата

Назад към Представяне - кучета