Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Айк

Re: Айк

Мнениеот Ike » Съб Апр 28, 2012 10:53 am

Разходката мина супер, седнахме в едно кафене на външните маси, той се занимава в краката ни с пръчки и малки клечки, но явно се умори и го качих на пейката при мен. Повървяхме доста до кафенето, на връщане искаше да се носим на ръце, но не го взех, предполагам, че беше уморен или жаден, взехме му минерална вода, но не пи много, а беше изплезил език. Котки и кучета сякаш не му правят впечатление засега. Прекалено му е любопитно какво става около нас - хора, деца, велосипедисти, той шава около нас... и така. Не го насилвам да се приближава до други кучета, предполагам, че ще мине време докато прояви интерес към тях, защото много нови неща има напоследък и не смогва.
Днес му беше първата по-сериозна разходка, по-дълготрайна, както и първата за нас, защото ние не сме много много от хората, които се разхождат често. Беше приключение.
Замислям се дали да не му купя поилка, защото ще пътуваме към Варна в началото на другия месец и два часа и половина .. няма как да го обречем без вода в колата. Чудя се и как можем да заместим поилката, малкото шишенце минерална вода не върши много добра работа, освен някаква пластмасова купичка да носим със себе си и засега да решим проблема.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Съб Апр 28, 2012 10:55 am

А за котките след 2 месеца най-късно ще започне да им обръща внимание и да ги гони :ajaweki: ,голямо сладурче :ajatki: :ba:
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Апр 28, 2012 11:20 am

Вземи му една купичка и като прецениш, че е жаден ще спрете и ще му налеете вода. Не го мисли толкова при разходките. Той езика си изплезва защото му е топло, не че е жаден. Нашия сед час-два разходка пие няколко глътки вода.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Ike » Съб Апр 28, 2012 11:28 am

valnata написа:Вземи му една купичка и като прецениш, че е жаден ще спрете и ще му налеете вода. Не го мисли толкова при разходките. Той езика си изплезва защото му е топло, не че е жаден. Нашия сед час-два разходка пие няколко глътки вода.. :ag:

:ajaweki: Същата работа, аз повече мисля за пътя към Варна... но пък като се замисля, ние ще вземем купите за вода и храна, в купата за вода също става. Мислим да го оставим на задната седалка, като сложим два памперса на нея, ако евентуално иска да си свърши някакви нужди по време на пътя. Нямаме транспортна клетка и не ми се вярва да спи през целия път, както спа като се прибирахме от там насам :ab:

Колко чаках с нетърпение този сън след разходка ако знаете :ag: :ag: Пошава малко като се прибрахме и сега спинка блажено като детенце :ajaweki: А аз си почивам.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот valnata » Съб Апр 28, 2012 11:35 am

Ами той в колата не вярвам да ожаднее толкова, защото ще седи, а това не може да се сравни с час-два разходка под слънцето. Но винаги може да спрете някъде и да му сипеш в каквато и да е купичка. На нашето му взимаме една малка чашка от някоя кафемашина по пътя и от нея пие глътка-две :ag: Не гледаме биволици.. :ajaweki: Няма страшно.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Ike » Съб Апр 28, 2012 11:47 am

Неопитна съм, признавам си ... :ajaweki: И хич не ме е срам да си го кажа, че все да съм подготвена :ag:
Значи проблема с водата се реши, мерси много ...

Между другото сменихме храната за пореден път, вече се храним с Нутрам и газовете изчезнаха напълно. Пакета ни с Про План свърши, имахме колкото да го храним един ден с остатъка, когато получих новата храна. На обяд му дадох директно Нутрам, хапна си я с огромен апетит, вечерта пак си изяде всичко в купата, явно стомахчето му не е кой знае колко чувствително, нито разстройство, нито газове, нито някакви неразположения ... всичко е супер. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Съб Апр 28, 2012 12:14 pm

На кучетата не се дава минерална вода.
Когато пътувате,за да не скача и пречи на шофьора или да виси все до вас,и за безопасност можете да си купите кучешки колан за кола.Или да поставите нещо,в което да седи.
Взимаш му купите с вода и храна,задължително спирате по време на път да пишка и пие вода,защото е малък.
В никакъв случай много разхождане и излагане на слънце.Предполагам знаете за опасностите от прегряване в колата.Ако е горещо прозореца се отваря малко и кучето не се оставя само в нея в никакъв случай,дори за малко,когато слизате.
Не всяко куче гони котките,освен това си зависи от стопанина дали ще научи кучето си да не го прави,не е трудно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Съб Апр 28, 2012 1:42 pm

meri написа:На кучетата не се дава минерална вода.
Не всяко куче гони котките,освен това си зависи от стопанина дали ще научи кучето си да не го прави,не е трудно.

Минералната вода дойде като идея в последствие, не взехме със себе си вода въобще поради липса на малко шише, а и нямаше чешмички в тази част, където се разходихме, за да напълним в нещо за него. Запазих шишенцето, за да мога занапред да го ползвам, аз самата въобще не съм фенка на минералната вода, а какво остава за кучето ... :ab:

Не искам въобще да се впечатлява от котките и да ги гони. Приятеля ми се опитва да пробуди интерес у него към тях, но на мен хич не ми харесва идеята и не смятам, че е необходимо да гони или въобще да се впечатлява от тях. Те така или иначе си страдат достатъчно на улицата, не че ще позволим да стане нещо с тях, но самия факт, че въобще не ги забеляза много ме зарадва. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Съб Апр 28, 2012 3:53 pm

Не той и котки и гълъби ще гони от интерес сред време .А моя в колата седи на краката ми и спи през целия път няма значение колко е дълъг ,ако Айк няма проблем с пътуванията и не повръща,ще спи поне така си мисля няма да има какво да прави,е ще побеснее сигурно 5 мин,но после или ще спи или кротува.
Това че сменяте доста често не е хубаво ,но гледате да изберете коя да давате,но това че яде всички марки ме изненадва ,аз и про план ,нутрам и еукануба съм взимала но не яде имам цяла кутия с тях ,но не ги яде и ще ги подаря на някои от кучета на приятелите ми .Ние щото сме прости ядем само Рояла от 12,50 килото ,тарикат друго не признава :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Съб Апр 28, 2012 4:34 pm

Ами честно казано, за храната, бях тръгнала да поръчвам Про План за малки породи, но нямаше в наличност и ми препоръчаха Нутрам, в началото бях доста резервирана, не знам защо, но поръчах това, защото и в Бургас не съм виждала да продават за малки породи Про План, от Про План имаше газове, сега спряха от Нутрам. От Еукануба газовете бяха още повече, те всъщност от нея тръгнаха газовете май.
Това, че няма газове вече или поне не толкова миризливи, трябва да е индикатор, че всичко е наред и я понася кучето, доколкото разбрах. Иначе и ние тръгнахме с 200 грама насипен Роял, после пак Роял за кратко, докато се преориентираме към друга храна, след това Еукануба, после Про План и сега Нутрам. Вече всичко е нормално. Нито газове, нито разстройство, вкусна му е явно, в началото сам тръгна да си я хапва ...
Аз се поинтересувах от храната и се оказа, че е канадска, преди исках да пробваме Орижен или Арден Гранде, но в магазина нямаха Арден, Орижен пък тогава като търсих имаше мисля само 0.400 гр. и следващите пакети бяха в доста по-голяма разфасовка и затова, мисля, че Орижен и тя е канадска, четох някъде, че в Орижен няма оцветители ... и храната е добра.

В общи линии разчитам, че е висок клас, не знам със сигурност, но се надявам, освен това цената и е като за висок клас храна.
Сега пак влизам да чета, защото не видях на пакета да пише, че е висок клас, но това сигурно не е гаранция ... :ab:
Важното е, че няма проблеми от нея. Даже стомаха му я понесе доста добре, още първото акане след като яде от нея, си показа, че стомаха му се справя чудесно с нея.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Съб Апр 28, 2012 4:44 pm

Това е добре поне няма претенции smiley24 :ba: :ba:
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Съб Апр 28, 2012 4:50 pm

А, има ... не се лъжи от това, което пиша [smile109.gif] Ела да видиш какво става, когато се храним ... почва театър в стил [smile101.gif] [smile221.gif] и то защото съм му давала няколко пъти свинско и пилешко, специално приготвено за него ... Но не всеки ден готвя неща, които стават за него, за да ги изпека отделно и да му ги дам, а и така е по-добре, нека си расте здравичък, всичко друго са глезотии :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Съб Апр 28, 2012 5:23 pm

Ох ,не знам за Айк ,но моя от няколко дни прояде гранули и то в 12 часа се сеща да си изяде 1 доза от храната му(гранули),иначе през деня му давам друго и тук там пак гранули ,но аз ги давам сам не ги яде и така ... :ajaweki:
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Съб Апр 28, 2012 5:39 pm

Едва ли е до досещане работата, според мен огладнява и като няма друго яде гранулки. Ако е така - има много голям шанс да го откажеш от вашата храна, като просто спреш да му даваш. И всички в семейството ви де, не само ти. Така или иначе я купувате и имате количество от нея, опитайте пак да не давате нищо .. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ike » Нед Апр 29, 2012 8:46 am

Снощи капнахме Адвантикса, сега чакаме резултати и го преглеждаме след разходка. Снощи приятеля ми го взе на кафе с него, ходил из някакви треви малкия и не спря да се чеше като се прибраха, в областта където е нагръдника. Нали преди няколко дни, като сложиха чипа, го напръскаха обилно със спрей Фронтлайн, ама си викам колко ли ще трае спрея, ветеринарите казаха 3-4 дни, но аз нещо имах съмнения и след чесането снощи го накапахме. Спря сериозното чесане.
Току-що се прибрахме отвън. Доста по-скоро, отколкото бяхме решили да сме навън ... Един огромен пинчер го приближи, разхождат го пуснат, дойде да го души, той започна да плаче гърлено с едни тъжни звуци ... :ab: Кучето го помириса и си замина да си върши нещата из тревите край блоковете до нашия. Стопанина тръгна да разправя как го били научили в тревата, никога по пътеките ... :ab: Нашия си поскимтя така и спря за малко, после едно друго куче ни размина, но този път беше по-смел, и нашия стоя на разстояние и другото, също дребно куче остана настрани от него. На път за вкъщи продължи да скимти на няколко крачки. Като отминаха кучетата клекнах и го помилвах, то нямаше друга такава радост :ag: Надра ме цялата, тръгна да се качва на краката ми, но не го взех.

Нещо никакво пишане и акане навън не иска да прави. Вчера 100% не го е правил, докато бяхме навън с приятеля ми в морската. После, при другото излизане за кафе, не знам дали е пишал или акал, то по-скоро пишането де, защото ака вкъщи като се прибраха. Та така, със скимтене вкъщи се прибрахме и като се приближих до него след като се събух препика леко дивана. След това слезе на памперса си и се изпика обилно. След разходката (ако може въобще да го наречем разходка), една малка наградка му дадох, половин кучешка бисквита, току-що се изака на памперса си.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот tedi70 » Нед Апр 29, 2012 11:56 pm

Не се притеснявай ,ще се научи и да пишка и да ака навън.Още е мъничък,а и го извеждате отскоро.И нашата в началото не вършеше нищо навън и когато се върнехме вкъщи тичаше право в банята .Мисля, че с всички е така в началото .Ако имате възможност извеждайте го сутрин веднага ,след като се събуди и през деня по-често ,та да свикне .Когато свърши работата може да му дадеш наградка и да го похвалиш.Следващия път пак така и ще свикне .Дори ,ако се движите по един и същи маршрут ще забележиш ,че се изхожда приблизително на едно и също място.Също така е хубаво и вкъщи да си има местенце ,където да си върши нуждите през зимата в големите студове .
tedi70
В стадото

Мнениеот rosko » Пон Апр 30, 2012 9:35 am

Да наистина всички са така в началото като го изкараш още 2/3 пъти ще е готов.И както каза tedi70 изкарвай го веднага щом се събудиш ако можеш за по 10 мин и ако направи нещо вече ще знае ,защо излизате.Той е малък още и не му трябва дълга разходка няма да маркира(имам в предвид да препикава на всяко дърво :ajaweki: ). Изкарвай го на вън минимум 3 пъти и ще свикне.Още ли чишате като момиченце? :ajaweki: :ba:
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Пон Апр 30, 2012 11:16 am

Ние го обръкахме с първите няколко разходки, бяха по-дълги, да го запознаем със света, че все като се приберях вкъщи му разправях света как е питал за него като съм излизала :ag: И в общи линии всичко му е толкова интересно, че се спира само да души. Аз четох съветите за първите разходки и си викам "ей, объркахме го това куче" :ah:
Вчера следобяд пак една кратка разходка направиха с приятеля ми, но нито пишкане, нито акане навън.
Не искам да се оправдавам, обаче много кофти с тия разходки в момента, дни преди да започнем да го разхождаме ни запалиха асансьора, а ние сме на 5-тия етаж с мази на първите 2 етажа, т.е. до седмия направо ни спира въздуха ... и разходките за по 10 минути ще са много трудна работа.

Още пишаме като момиченце, да :ag: :ag: :ag:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Пон Апр 30, 2012 5:03 pm

Това наистина е проблем и аз съм на 5 етаж и ако беше така нямаше да се сваляме.А защо да сте го объркали и да са били дълги разходките може би не му се е правило нищо .Но ако го свалите след сън ще направи веднага нещо та затова пробвайте .И ние пикаме още като момиченца.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Пон Апр 30, 2012 7:14 pm

Той е изключително кротък, когато ние спим, дава индикации, че е буден, когато някой от нас стане или когато започнем да говорим, а ние се събуждаме около 9-10 сутринта, първата разходка я направихме в 8 сутринта, но той се изпиша преди да излезем. Най-много ме притеснява да не се изпиша във входа, акото можем да го вземем и изчистим на момента, но пишаното ... ако постои ще замирише. Не знам колко често се чисти входа, но май не е всеки ден.
Сега като се постопли времето ще влизаме ние в неговия режим, няма той да се съобразява с нашия. Около 7 и половина сутринта, тъкмо една разходка край морето да си правим, за вечерта ще гледаме да е късно, евентуално се надявам с 2 на ден да минем, поне засега, макар че няма изгледи да оправят асансьора, всичко е изгоряло в шахтата.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Пон Апр 30, 2012 8:53 pm

Защо не да се съобразява с вас моя първото пикане е кам 11/12 на обяд .И после като излизам е с мен около по 2 часа навън.И вечер към 10 или долу го свалям или вкъщи.Но поне за сутринта по-добре да свикне с вас ,защото може и да иска към 6 надали ще ви е приятно да станете .Но вие си решавате както ви е по-удобно smiley24 и дано свикнете бързо. :ah:
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 30, 2012 9:02 pm

rosko написа:Защо не да се съобразява с вас моя първото пикане е кам 11/12 на обяд .И после като излизам е с мен около по 2 часа навън.И вечер към 10 или долу го свалям или вкъщи.Но поне за сутринта по-добре да свикне с вас ,защото може и да иска към 6 надали ще ви е приятно да станете .Но вие си решавате както ви е по-удобно smiley24 и дано свикнете бързо. :ah:

То твоето куче няма режим на хранене,няма на извеждане,какви съвети даваш само?
Кучето трябва да има режим,защото може изобщо да не свикне да върши нищо навън.След сън веднага трябва да излезе, не е много удобно на 5 етаж,но това е положението.Кучето не го интересува къде живее,то си иска своето.Сега,ако не се научи.......после може никога да не пишка навън.
Има вероятност да сте сгрешили нещо,за това започнете от начало.Освен това кучетата ви са малки, не могат да стискат, а дори и големи да са.....стискането е опасно.
В началото на какъвто режим свикне,такъв ще си остане,като след време само се разреждат излизанията и часовете,но първото и последното излизане са много важни и трябва да се спазва поне приблизителен час.След време кучето става като часовник,дойде ли времето за излизане,то си знае и очаква.За това промени режима и започни да го извеждаш както трябва,иначе няма да знае за какво излиза и има да си чакаш да върши нещо навън.Сега е малко,но когато порасне ?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rosko » Пон Апр 30, 2012 9:18 pm

Напротив имаме режим просто първата разходка е когато стана аз ,а аз ставам от 10/11 часа и слизаме след това в 3 (но седим 2 часа минимум вън) и накрая към 8.
мери според мен това че 1 излизане е по-късно не значи че няма режим ,но ако на нея й е по-удобно да го сваля към 7/8 и така става ,както и е удобно .А защо не иска да пика вън не знам ,но мисля че ако го изкараш за по-дълго и той няма как да стиска ще пика със сигурност ,това е моето мнение .
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 30, 2012 9:35 pm

Режим на кучето са приблизително тези часове,според зависи кога трябва да излиза човек....8,00;
12,00- 13,00 ; 17,00; 22,00.
Когато кучето е малко,след това остават сутрешната,евентуално след обяд,и вечер.Много е важно вечер да бъде по-късно,за да издържи.
Когато свикне,само ще си "казва",че му се излиза.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rosko » Пон Апр 30, 2012 10:57 pm

Мерси мери ,но те докато са малки и у дома пак ще пикат разходките няма да стигнат.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Чет Май 03, 2012 9:38 am

Във Варна сме, пътуването с малкия мина добре, половината път прекара отпред при мен, беше много кротичък, след Обзор го оставихме на задната седалка, спа през цялото време :ab:
Котарака беше изключително търпелив към Айк преди Айк да му налази купиччката с храна, Шончо не го беше закачал преди това, само се гледаха от разстояние, но остатъците от пилешко направиха боя :ajaweki: Айк си изяде две шамарчета по дупето и вече лае Шончо, а Шончо му съска, но въпреки това пак Айк му е интересен и го следи, даже като не са в една и съща стая :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ike » Пет Май 04, 2012 3:21 pm

Прибрахме се от Варна. Маймун официално не може да живее без мен :ag:
Опитахме с разходките там, защото са в къща нашите ... добре му е навън, мирише си, разхожда се, но става лошо, когато чуе лай на кучета, започва да скимти тихичко и да скача по краката ми да го взема. Една немска овчарка така го стресна, от една тераса го зала силно и продължително, като минахме овчарката го взех на ръце, надра ме цялата, трепереше и беше много превъзбуден. Това онзи ден. Вчера като обиколихме карето пак така, дворни кучета се разлават едно друго, а нашия си скимти ли скимти тихичко, но не го взех, искам да се учи вече и да свиква. Не знам дали го е страх, защото е малък още или заради големината на кучетата... нямам никаква идея - когато чува лай и не вижда кучето, всичко е наред, но види ли кой го лае започва да се моли да го взема.
Днес в колата на връщане го оставих на задната седалка. Намери си пътечка и дойде при мен отпред, след около 20-тина минути пак го върнах на задната седалка, проспа половината път, после пак дойде при мен.

Все още не пишка навън и не ака навън. Мислех, че ще се изпишка, като слезе от колата след сън, беше минало време от около 10-15 минути откакто се събуди и пристигнахме пред блока, но уви. Прибрахме се у дома, обилно пишкане и акане вкъщи ... :ab:

По време на разходките гледам да не се поддавам много на скимтенето, за да се научи, че щом сме до него, каквото и куче да го лае, от където и да е, ние затова сме там, но уви. Като мръдна по време на разходката някъде, защото го извеждаме двамата с приятеля ми, примерно до магазина или се скрия за малко застава и не тръгва, докато не се появя отново. Онзи ден даже, след като подминахме лаещата го овчарка, мръднах да проверя нещо, останал посредата на пътя и се мъчил да се изхлузи от нагръдника. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Май 04, 2012 3:31 pm

Честито,вече си имаш едно напълно зависимо куче от теб.Бързо променяй нещата,че лошо ще стане.Нито ще иска да седи сам,нито...и ще прави пакости.Когато се извежда навън,пробвай да не ходиш с тях няколко пъти.И да не спи в леглото,защото зависимостта се влошава и вкоренява,а кучето ще расте.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Пет Май 04, 2012 4:19 pm

:ah: Признавам си, треперя му отгоре като върху писано яйце, не искам нещо лошо да му се случи ... :ah:

Не мрънка като остава сам, не прави пакости, само спи... играе, когато сме в стаята.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ike » Съб Май 05, 2012 12:26 pm

Днес за първи път се изпишахме по време на обедната разходка [lock1.gif]
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Съб Май 05, 2012 12:52 pm

smiley24 Браво щом започнахте вече няма да има проблеми
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Нед Май 06, 2012 6:02 pm

Днес открихме на Айк струпейче - не знам как по друг начин да го нарека, като някакво външно малко съсирече, оформено, намира се в средата на едното предно краче, от вътрешната страна. Огледахме го с малко фенерче, няма нищо забито там, по скоро като малка раничка и имаше коричка отгоре. Много странно, че не сме го забелязвали досега и се приятесних да не би нещо да го е налазило докато бяхме вън. Уж използвахме Адвантикс, няма бълхи, оглеждаме го обстойно, кърлежи също няма ...
Също и след разходката вчера следобяд имаше проблем с дишането, сякаш се затъкваше и издишаше тежко от устата или от носа, не можахме да разберем, беше в рамките на секунди, спираше и пак започваше така за няколко секунди. Издишването се чуваше много тежко, сякаш беше през носа, шумно. Понякога като си дъвче играчките създава едни звуци, много тихо като тракване, като си свия гърлото и го отпусна се чува същото, та и той го прави това. След като започна проблема с тежкото издишане, това "тракване" се чува доста по-силно, докато има дихателния проблем, отколкото иначе.
Днес пак го направи...

Утре сме на вет, стискайте палци.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Нед Май 06, 2012 8:53 pm

Ми моя прави подобен проблем като играе с играчките и като яде някоя трева се дави едно такова и диша леко тежко ,но според мен го правят защото се давят нещо дано е това ,утре да пишеш. smiley24
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Пон Май 07, 2012 7:27 am

Ще пиша като се върнем, да, той души много из тревите и си навира муцуната, дано не е влязло нещо в нослето му. Не знам дали е възможно въобще, лошото е, че миналия път като ходихме им обяснихме за тия неща, как все едно тръгва да повръща, а не излиза нищо и по-скоро се дави, отколкото нещо друго, чуха му сърцето и казаха добре е, бие си нормално и не се чуват шумове... сега ще видим какво ще кажат, но това, което прави от два дни звучи по-лошо от предишното, т.е. не само се опитва да повръща, а и тежкото издишване, сякаш не му стига въздух и после прави някакво дълбоко вдишване и издишване.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Май 07, 2012 9:15 am

Защото сигурно не е сърдечен проблем.Ще чакаме новини.Да се види трахеята или носа, възможно е да влезе нещо в носа,освен това ,когато има осили доста често влизат и са много опасни,не винаги могат да излязат сами.Небцето да се провери.
Може да има вроден проблем, как не го прегледахте във Варна при добрите лекари? [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Пон Май 07, 2012 10:04 am

Мислехме да го водим във Варна, но отидохме по мои здравословни проблеми и не остана много време. А и беше спрял с тия опити за повръщане известно време и се успокоихме.

Тъкмо се прибираме, Мери, та не съм прочела по-рано какво си писала. Опипа гърлото му, каза, че сливиците са добре, не се усеща нищо по тази част, говорихме за преслушването на сърцето, което направиха предния път, припомни си, че няма проблем с него, каза, че може да се дължи на алергия. Обяснихме, че го прави от събота насам, след разходката надвечер, спомена проблеми като астма и дихателни проблеми, но засега ни изписа хапчета за алергия, половин сутрин и половин вечер.
Каза, че нищо не може да му влезе в носа, нямало такава опасност. Аз обясних, че започна да го прави може би половин час след разходката, тогава за първи път пиша навън и се вря из тревите да души ... Между другото малко тази диагноза за алергията си противоречи с това, което той сам каза, а именно, че при алергия ушите ставали силно розови към червено, очите също така, но изписа за всеки случай хапче за алергия, каза, че ще се види резултат след 3 дни, след седмица да го заведем пак. Ако евентуално спрат тези дихателни проблеми, можело да им се обадим само ... И по законите на Мърфи кучо сутринта получи такива проблеми преди прегледа, който беше в 9:30, след ветеринаря пак ги получи, около 20-тина минути след като се качихме в колата.

За струпейчето каза, че засега може да се дължи на това да се е закачил някъде или да се е одрал. Ако е нещо хванато отвън, т.е. гъбички или нещо друго такова, трябва да се появи червено петънце и да има опадала козинка, за да направят тестове за кожни проблеми. Обясни и нещо за това, че нямало къде ... да се изследват ли, какво точно каза, не знам, в тоя момент се занимавах с малкия.

А за Варна ... ние тръгнахме с паспорта, всички документи за него, мислех да го водим и там ... обаче нали нямаше никакви признаци за каквото и да е и викам айде отшумяли са нещата, добре е, ама уви.

Доктора между другото ни обясни, че при малките кученца кашлицата била точно като това, което описахме, а именно, че се мъчи да повръща, а не повръща. Така че било трудно да се различи дали кашля или има друг проблем.

За препикаването питахме, каза, че като били малки кученцата правели така от радост. За да е страх, трябвало да яде як бой, който не яде при нас, така че ... дано да е от радост. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Май 07, 2012 10:20 am

Това са пълни и неверни глупости,нищо повече.В носа може да попадне чуждо тяло,което да пречи,освен това и някое семе от растение също.
Противоалергични лекарства не се приемат без доказана алергия.Сложи снимка на това ..струпейче или каквото е там.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Вто Май 08, 2012 11:05 am

С 300 зора успях днес да направя две снимки, ето го струпейчето:

Изображение

Не се вижда много добре на снимката, защото е правена със светкавица, но цвета е тъмно червен към кафяв. Пипнах местенцето днес съвсем лекичко, вижда се, че отдолу има слойче изсъхнала кожа, което ще пада - кожата е толкова, колкото е голямо и струпейчето. Прилича много на съсирена кръв останала по кожата му. Формата е, все едно му се е забил кърлеж, овално е, леко издадено.

И една любителска Изображение

Дъвче всичко, което набара, я изтърва щипка на терасата, докато простирам - взима и дъвче, все едно дъвка, докато не я хвърля. Вече имаме една играчка с изкарано око, едно мече, чехъла му е скъсан ... Доктора каза, че ще започва да сменя зъби, давам му от тези твърдичките солети, за да си чеше венците, но много рядко им обръща внимание. :ab:

Вчера на обяд започнахме да даваме алергичните хапчета. Досега не се е получавал този проблем със задуха и опитите да издиша нещо, от вчера сутринта до момента всичко е наред.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Май 08, 2012 12:58 pm

Малко реванол или йодасепт ще свършат работа за раната.За алергията...при кучетата симптомите са предимно чешане(дори до кръв),кихане,триене на муцуната и т.н.Така,че вашия проблем си го имаше още преди да излизате на разходка,за да се каже,че е от някоя трева(примерно).Освен това при кучетата се среща изключително рядко този вид алергия,не е както при хората.Възможно е,ако е имало нещо в носа да си е излязло само,другия вариант е пак да се повтори,хапчето няма да излекува причината за задуха.След като спре да го пие ще се види.
Това с дъвченето на всичко не е добре,може да погълне нещо и тогава....само операцията спасява,нищо друго.
Алергия(ако има такава изобщо)може да се получи от толкова много неща......прах за пране,препарат за миене,прах,храна(някоя съставка),бълхи.....хиляди неща.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Вто Май 08, 2012 1:29 pm

Страшно много се чеше, откакто го извеждаме. При първите две разходки беше съвсем прясно напръскан със спрея Фронтлайн, в кабинета, така че не сложихме Адвантикс, поставихме го на третия ден, след като се чешеше страшно много след вечерната разходка. Притесних се, че е хванал някоя бълхичка или нещо отвън, беше адското чесане тогава, така или иначе се съмнявах, че спрея на Фронтлайн ще го пази повече от ден-два. Сега продължава с чесането и с кихането, не киха непрекъснато, но често, особено много когато души, но и в покой като си е пак киха отвреме навреме.
По плешките намерихме две местенца, съвсем малки драскотинки, явно се е одрал като се е чесал сам. Разгърнахме кожата - две малки драскотинки във вид на бистро червена кръв. Кожата му не е наранена, съсирени драскотинки кръв беше. Той и преди си се чешеше доста, но сега съвсем много. В началото на разходките помислихме, че нагръдника го тормози, доста чесане и с него, но и у дома, като стои без нагръдник пак се чеше милия.

Имаше един такъв момент, в който започнах да ползвам омекотител с прането и се чешеше много, откакто започнах да го ползвам. Спрях да го ползвам и поспря с многото чесане.

Днес е добре, играе си, гони си топчетата, че му купихме едни котешки да си ги подхвърля сам и повече му задържат вниманието.

Кихането ... аз съм казвала досега, но пак ще кажа, че тук всички мебели са стари - едно малко диванче, леглото, мокета долу ... колкото и да пера или да изтърсваме мебелите, вече е топло и се запрашава страшно много, не затваряме терасите.

Колкото до дъвкането, прибирам всичко възможно, което намеря из земята, за да не гълта, защото е като прахосмукачка. Днес ла една коричка на портокал, дадох му да я помирише и беше готов и нея да яде ... въобще ... :ah:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Май 08, 2012 1:51 pm

Може да не му понася някоя съставка от храната или другия вариант е нещо от състава на противопаразитния препарат.За кихането не знам от какво е,но едва ли е настинал.Много странно и лошо.Намерете добър лекар и направете изследвания,може да се направи поне една кръвна картина като начало.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Сря Май 09, 2012 1:15 pm

Току-що се прибрахме от разходка. Водихме го в градинката за кучета, оказа се доста приятно място, освен това и нямаше никой. Поразходи се, мириса дървета и тревички и дойде при нас на пейката. Приятеля ми му хвърля пръчка, той носи ... картинка :ab: Съжалявам, че не взех фотоапарата, но ограждението е доста голямо, с две порутени пейки вътре, изглежда супер, поне докато е празно. :ab: Много се радвам, че беше празно, защото Айк успя да намирише всичко, което му беше интересно и се разходи наоколо, без да се страхува.
Снощи се засякохме с едно съвсем малко на размер чихухуа, запъти се към Айк сякаш ще го яде и за първи път Айк не беше чак толкова много страхлив :ab: Преди това един пинчер му взе акъла, в един подлез, с опитите си да го доближи, но чихухуато като стигна до него, се спря, помирисаха се по муцунките и замина със собствениците си. Айк доста трепереше след това, но поне се помирисаха взаимно, без страх или наша намеса, или пък дърпане ... Получи се естествено. :ab:

Вчера пак имаше такъв пристъп, но този път беше много по-кратък - може би около 5-10 секунди. Това след вечерната разходка. Този път вече нямаше опит за издишане през носа, просто като леко задавяне стана.

Чудя се сега, направи ми впечатление, понеже повода ни е 5 метра дълъг и той вече свикна да щъка на ляво и на дясно ... Та понякога като го ограничим се дърпа напред, рядко, но все пак го прави ... Нагръдника му е ей такъв тип: http://zoolandbg.com/1297--easy-p-small.html, та като му ограничим повода на около метър, той се дърпа на моменти и дали тези задавяния, които има от събота насам да не се дължат на нагръдника ... Той си се разходка малко като шматка и ми направи впечатление, че след като се дръпне юнашката леко се задавя за около секунда и после спира, продължава да върви напред с бойна стъпка и така. Следим нагръдника да не е стегнат или много разхлабен, защото като е разхлабен се мъчи да го дъвче, но при тия резки дърпания е нормално да му стяга гръдния кош.

Иначе все още нямаме възможност за консултация при друг ветеринар, надявам се да можем тези дни, но все още не знам.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Сря Май 09, 2012 4:55 pm

Да ти кажа имаме същия модел и като се дърпа кашля и се дави ,но като спре да се дърпа спира.От дърпането е спокойно.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Вто Май 15, 2012 6:46 pm

Днес бяхме при други ветеринари. Не знам защо тия глупаци, извинявам се, че така остро, ама едни изследвания не искат да му пуснат на това куче ... [smile3537.gif] Днес няколко пъти помолих да му се направят някакви изследвания, защото не искам пак да го тъпчем с хапове безмислено, без доказан здравословен проблем, ама уви [smile3537.gif]

Не разбирам какво им става на тия ветеринари - пари иска да им даде човек, а те се дърпат ... Предложиха ни една инжекция, която имала трайност една седмица, пак против алергии... Тоя път приятеля ми сам отказа, да не повярваш, сигурно защото знаеше, че щях да му мрънкам като се приберем, че и без това хапчетата не помогнаха, та сега и само инжекция му трябваше ... При това доктора толкова си противоречеше, мислихме мислихме и с него, установихме (той сам го каза, ветеринаря), че ако не се е повлиял от хаповете, значи въобще причината за проблема не е алергия, та защо пак предложи инжекция срещу алергични агенти ли, как я нарече не знам :ai: И при това след като сам каза, че кученцето е малко, хапчетата са натоварили бъбреците му и има нужда да се прочисти организма от хаповете, които сме давали ... Аз пък споделих, че урината му е станала мазна към края на приема на хапчета, това го установих като пишна на теракота и се наложи да чистя.

Поне мога да кажа, че сме спрели да качваме килограми - все така 3 килограма и половина сме си, както преди около месец.
Спря да препикава, имах съмнения, че е от страх, правеше го на всяко нашо влизане в стаята, след като сме отсъствали. Започна да ръмжи обаче животни и хора, които се опитват да го милват. Иначе сам тръгва след хората по улиците, а когато му се радват баби и разни други, приближават да го помилват, сваля ушите надолу и ръмжи. Днес така и други кучета в чакалнята във ветеринарния кабинет. Наблюдаваше ги непрекъснато и сетера и кавказката овчарка, без да му идва на акъла, че точно един зъб на кавказката и толкова щеше да му е :ajaweki:

Та да се върна пак на ветеринаря, казах, че дъвче каквото изнамери, затова искам ако може да направят снимка на гръдния кош ... Отговора беше - купете му солети или бисквити, с нещо да се занимава ... Той се занимава предостатъчно с лакомства, ама не е в това въпроса...

Пиша, за да прочетат всички и да си имат едно наум с тия ветеринари. Толкова ли пък беше трудно едно кръв да му вземат или каквото там беше необходимо... една снимка на гръдния кош. Пак се разминахме само със слушане на дишането, сърцето, това в рамките сигурно на 10 минути го правиха и също и опипване на трахеята, нямало нищо.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Вто Май 15, 2012 8:15 pm

Ike не знам какво да ти кажа ти знаеш и ние имаме подобен проблем ,но ми се струва при нас че е алергия ,да те попитам взеха ли ти някакви пари за прегледа ?А за ръмженето към всички хора и кучета ли ,защото ние сме същите .Проблемите май са ни еднакви :ajaweki: ?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Вто Май 15, 2012 9:11 pm

И на двете места си платихме прегледите, само дето никой не доказа дали имаме алергия. Исках тест с натривка от кожата - казаха ни, че нямало къде да се изследва в Бургас, та затова нямало смисъл, ако имало кожен проблем, козината му нямало да е така гладка и лъскава, изследвали само като има рани, зачервено без козина и т.н. ...
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Вто Май 15, 2012 9:22 pm

Нямам думи за тези доктори ,ще го заведа и аз сигурно да видим .
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Нед Май 20, 2012 1:00 pm

Айкчо пак повърна от хапчето за вътрешно обезпаразитяване. Дадохме му пак Цестал, защото имахме половин хапче от миналия месец. Хем два часа преди това не яде, два часа след това не яде, дадох му го с малко стъргана краставичка смесена със строшеното хапче, защото през Април беше голяма борба. Хапна си краставицата с не особено голямо желание, късно вечерта повърна пак, около 4 часа след като дадохме хапчето. Докторите казаха, че хапчето се усвоява долу-горе за половин-един час от организма (миналия месец питахме за това като го водихме), така че по-късното повръщане не значи, че хапчето не е подействало и все пак ... :ah:
Иначе за дишането явно имаме пристъпи на реверсивно дишане отвреме навреме. Питах няколко познати с малки кученца, един-двама казаха, че имат такъв проблем и те. Описаните методи в статията действат - зашушване на носа, изтягане на шията и гладене, докато преглътне. После се оправя. Вчера го направи от няколко дни насам за първи път, по обяд, без видима причина.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот valnata » Нед Май 20, 2012 1:40 pm

Ами смени хапчето. Не е казано че само Цестал трябва да пие. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Ike » Вто Май 22, 2012 10:57 am

Следващия месец ще пробваме с друго. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Май 22, 2012 11:49 am

Не е от хапа.Не го давай с краставица, а с кашкавал,сирене,пастет.Но пробвай и с друго де.Не всички хапчета се дават на гладно,нали имаше инструкции за това и не трябва да е на гладно и жадно.Може да е съвпадение.Може да е от нитратната краставица. :ab: Смени хапчето,и ще се разбере.То се усвоява бързо и няма такива странични действия.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Вто Май 22, 2012 1:14 pm

Това за нитратната краставица ми звучи най-разумно. Въпреки че аз я обелих, но ... знае ли човек. :ab:
Ще пробвам с кашкавал, друг път сме му давали, по мъничко кашкавал но му се отразява на акито, затова отбягвам да даваме ... макар и малко, стават едни жълтакави и го избива на разстройство.
Оная вечер мъника не можеше да си намери място. Събуди се, явно от кошмар, със скимтене, премести се, а адски му се спеше и едва се сдържаше буден. Наместваше се за 2-3 минути, после проскимтяваше и почваше да се върти пак. И така го безкрай, свие се на кравайче, след около минута пак проскимтява и се премества в друга позиция.
Вече е на 4 месеца и 21 дни, дали е възможно да почва да сменя зъбки? Засега никой от зъбките не липсва, но все пак ... необяснимо ми беше това вътрене като шугав. Това беше не снощи, а предната вечер, снощи го е направил само веднъж, след като съм заспала, та не го засякох ... Иначе си е игрив, хапва си, получихме новия пакет с храна, мерилка, мислех да не казвам, ама и едни много яки лакомства. Чак на мен ми се иска да ги опитам, от пакетчето се носи аромат на пилешко :ag:
Получихме всичко вчера, така че изявите от онзи ден няма как да се дължат на прехранване с лакомства или нещо от този тип ... :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Вто Май 22, 2012 1:44 pm

Да трябва да е почнал да сменя зъбките моя ги смени всичките на 5 месеца и половина .А за това с кашкавала много интересно ,моя няма проблем с никаква храна от време на време му давам кашкавал,защото му е любим предпочита го пред салам дори.Явно сте просто с чувствително коремче.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Сря Май 23, 2012 10:39 am

Малко снимчици от днес :sunny:

Изображение
Поръчахме му едно кокалче, за да си чеше зъбките и се занимава много активно с него. Иначе имаме 2-3 кокала от телешка кожа, от онези прозрачните, но не ги и поглежда ...

Изображение

Изображение
Дупката, която сътвори на и без това стария диван ... Рови, сякаш злато търси :ajaweki:

Изображение
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот valnata » Сря Май 23, 2012 7:18 pm

И той е дългокрак(манекен) като Ричко. :ag: Може да сме рода.. :ay: :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Ike » Сря Май 23, 2012 7:57 pm

Може, може, като конче е :ag: Четирите лапи вирнати напред, все едно натиска копчета и отваря стени пред себе си ... :ajaweki: :ag: Много ми е смешен :ag:

Като излезем на разходка, не пропуска да помирише хората, днес като тръгна след три жени ... ей не мога да го одържа, направо ... На всеки обръща специално внимание по около минута, все се бута из краката на тоя и оня :ajaweki: Аз не исках да е така доверчив и да се вре насам-натам, че хора има всякакви, ама то пусто любопитство ... неспасяем случай е :ag:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот rosko » Сря Май 23, 2012 8:23 pm

Давай снимки от разходки да го видим,сладура .
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Сря Май 23, 2012 9:20 pm

Не успявам да го снимам като излизаме двамата, много е щурав. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот viki-Ivanova1 » Чет Май 24, 2012 4:22 pm

Гледам гледам и не мога да спра да гледам :ba:
Да ви е честито и много да ви радва сладурчето
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Ike » Чет Май 24, 2012 5:12 pm

Благодаря Вики :ax:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ike » Пет Май 25, 2012 12:03 pm

Имам въпрос за миенето на зъбките. Замислих се, че досега не сме го правили.. Та моля някой да сподели опит. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Май 25, 2012 12:49 pm

Купуваш кучешка четка и паста за зъби и миеш веднъж в седмицата,всеки ден.....както искаш.В началото може да не дава,но трябва търпение,свикват и дори им харесва.Няма да търкаш силно,за да не кървят венците,не се изплаква пастата,това е.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0HSmTGYfuA

viewtopic.php?f=218&t=15834&p=215791#p215791
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rosko » Пет Май 25, 2012 4:42 pm

Да попитам задължително ли е миенето на зъбите на 1 куче?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Ike » Пет Май 25, 2012 8:02 pm

Благодаря Мери :ax:

Аз търсих днес в търсачката "миене на зъби на куче", но не ми излезе статия и нямах време да търся ... :ax: Мерси.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Май 25, 2012 9:30 pm

rosko написа:Да попитам задължително ли е миенето на зъбите на 1 куче?

Не е.Устната хигиена може да се поддържа по различни начини и миенето на зъбите е един от тях.Но е желателно кучето да се приучи,защото кокалите продавани за почистване,не предовратяват заболяванията по венците и зъбите.Както и много други препарати....не са толкова ефикасни.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rosko » Пет Май 25, 2012 9:44 pm

meri
Офтопик:
Благодаря мери ,но на мен лично ще ми е трудно да го науча тъй като той много ми ръфа ръцете и всичко свързано с моите ръце е игра и трудничко ,иначе ми дава да му бъркам и преглеждам зъбите ,но ако се опитам с четка ще се опива да я заръфа и нищо няма да стане ,има ли друг начин за почистване?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Май 25, 2012 10:00 pm

Може с напръстника-четка, марля.Тези четки специално за кучета с две глави са много удобни,в началото може да не дава,но ако си търпелива ще свикне.Важно е да не търкаш силно,освен това пастите миришат различно.....някой на месо и са приятни за кучето.Ще даваш лакомство,гледай клипчетата от линка по-горе,показано е как да привикне кучето към миене.Може да не почваш веднага с четката,докато свикне,пробвай да видиш реакцията.Дай му да я помирише,сложи паста на пръста да я оближе.....опитай да видим какво ще се получи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rosko » Пет Май 25, 2012 10:39 pm

Може й да пробвам,а тази паста кучето яде ли я? :ab:
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Май 25, 2012 10:44 pm

Яде я. :ab: И не се изплаква с вода.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Сря Май 30, 2012 11:15 am

Айк навършва утре пет месеца и мисля да му приготвя някаква самоделна тортичка в края на седмицата :ag:
Снощи гледах, гледах, модели, рецепти, много съм се вдъхновила нещо и ще пусна снимка на резултата в петък или събота, много искам да го зарадвам :ag: Ще направя мъничка, колкото за едно или две хапвания, в рамките на деня, защото нямаме хладилник. Гледах най-различни модели за торти, но са големи, с бисквити за украса и какво ли не ... нашето малко коремче ще се пръсне ако изяде торта с такива размери :ag:

Та засега идеята ми е задушени пилешки гърдички, нарязани на кубчета, задушени заедно с морковче... Чудя се още за останалите съставки, също и как ще се получи. Малко изпреварвам събитията, но мъника ще се въодушеви 100%, така че може да го зарадвам :sunny:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ike » Чет Юни 07, 2012 10:36 am

Приятелят ми днес е ходил да пита в общината за данъка... :ab:

Първата година сме освободени, наистина, но в кабинета при поставянето на чипа не ни го казаха. Жената била много готина, питала дали кучето има чип и казала щом има, значи сме освободени, следващата година до края на март трябва да платим данъка за него за първи път, защото след това се трупали лихвички.

Аз отложих идеята за тортата до навършването му на 6 месеца, което е в края на този месец. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ike » Чет Юни 14, 2012 1:46 pm

Айк от снощи насам е болничък, отвреме навреме получава хрипове и проблемно дишане, цяла нощ преглъща горкия и си изтяга вратлето, когато получава хриповете, траят по няколко секунди, все едно по-тежко дишане и издишане, леко като задавяне изглежда. Ветеринаря каза, че сливиците му са уголемени малко, лека температурка има, предписаха ни антибиотици, току-що му дадох първата доза - веднъж на ден в рамките на следващите шест дни, по 1/2-ра (от едното хапче) и 1/4-та (от другото хапче).

От вчера на обяд е леко отпаднал. Излизахме с колата и след като се прибрахме проспа няколко часа, помислих, че е бил изморен от жегата, хапна си, ака, пишка, заиграва се даже по малко, но днес вече е много сънлив. Проспа сутринта, сега тъкмо се прибрахме от ветовете, дадох му хапчето и пак спи.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ясмина » Чет Юни 14, 2012 4:00 pm

O, милия, бързо оздравяване :ax:
Аватар
Ясмина
В ятото

Мнениеот Ike » Съб Юни 16, 2012 9:27 am

Благодаря Ясмина :ax:
Малчо е малко по-добре, няма хрипове, както първия ден, преди да пие антибиотика, малко се уморява, но се старая да не играем много, че диша шумно.

Имам въпрос, обаче. Утре е ден за вътрешно обезпаразитяване и аз съвсем забравих да попитам вета дали е проблем в един ден хем хапчето за обезпаразитяване, хем антибиотик. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Archi123 » Съб Юни 16, 2012 12:35 pm

Миличкия бовбон, дано да се оправи бързо и да качиш още снимки!
Няма ли да му дойде малко много, все пак антибиотика си е антибиотик!
Офтопик:
Не казвам, просто предполагам!
Ако животните проговорят, хората ще изгубят и последните си приятели!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот Ike » Съб Юни 16, 2012 1:54 pm

И аз така си помислих, че антибиотик + хапче за обезпаразитяване могат да го предоварят малко, но се обадихме в клиниката и казаха, че няма проблем, защото двете лекарства не били взаимно свързани.

Вече е 4.200 кг, сменяме зъбки, вчера за първи път видях празно местенце в устата му - зъбчето паднало и имаше кръв по венеца малко.

Наснимах го току-що. :ab:

Изображение

Изображение

Изображение

Този рибок го взехме, за да спре да се хвърля на ръцете ни и да се мъчи да ... си употребява инстинктите върху нас, но не се спогодиха много много. Делфинчето е за игра. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Archi123 » Съб Юни 16, 2012 2:14 pm

Сладур!То рибока по голям от него! :ag:
Офтопик:
Това си инстинктите, ние го отучихме с бутане.Не не намерихме друг начин!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот Ike » Съб Юни 16, 2012 2:39 pm

Да, искаме да му пасне уж по размер, ама ... :ag:

Бутането нещо не помага, сигурно защото приятеля ми го оставя ... и той и мен занимава :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Съб Юни 16, 2012 3:33 pm

Това не е инстинкт за размножаване,защото няма подходяща възраст за това и не е съзрял полово все още, а опит за доминиране.Не позволявайте да прави така с вас.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rosko » Съб Юни 16, 2012 7:07 pm

И ние понякога скачаме ама му се карам и вече почти не се опитва и затова му давам само малки играчки.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Archi123 » Съб Юни 16, 2012 7:36 pm

Арчи спря на около 6 месеца.
Айк, не го оставяйте, може да реши че е нещо добро и позволено, и после по-трудно ще го отучите!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот Archi123 » Съб Юни 16, 2012 7:38 pm

Ike написа:Айк навършва утре пет месеца и мисля да му приготвя някаква самоделна тортичка в края на седмицата :ag:
Снощи гледах, гледах, модели, рецепти, много съм се вдъхновила нещо и ще пусна снимка на резултата в петък или събота, много искам да го зарадвам :ag: Ще направя мъничка, колкото за едно или две хапвания, в рамките на деня, защото нямаме хладилник. Гледах най-различни модели за торти, но са големи, с бисквити за украса и какво ли не ... нашето малко коремче ще се пръсне ако изяде торта с такива размери :ag:

Та засега идеята ми е задушени пилешки гърдички, нарязани на кубчета, задушени заедно с морковче... Чудя се още за останалите съставки, също и как ще се получи. Малко изпреварвам събитията, но мъника ще се въодушеви 100%, така че може да го зарадвам :sunny:

Знам че е чиста реклама, но аз правя кучешки торти по поръчка.Ако искаш виж сайта ми-http://dogcakes.alle.bg/
Ще ти я направя с отстъпка!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот Ike » Нед Юни 17, 2012 12:02 pm

Арчи, ще погледна, благодаря. Временно се отказах от тортата засега, защото преди да се появи настинката имаше малко запек в рамките на два-три дни акаше само по един път на ден и то много малко количество, нямаше апетит много много, не си ядеше гранулките ... Иначе беше бодър, играехме, бягаше, скачаше, все се заиграваше с нас, но не акаше като хората.

И засега съм оставила тортата занапред. А рожденния му ден е на 30-ти декември и честно казано много се съмнявам, че някой ще работи, като се има предвид празника на следващата вечер :ab:

Колкото до клецането, той от съвсем мъничък прави така, може би около месец след като го взехме, а ние го взехме на 65 дни. Съмнявам се, че осъзнава какво прави милия... Приятеля ми в началото много се гордееше с него, че си прояви мъжкаранското, ама сега дере адски много с предните ноктенца и въобще не го оставям. Затова купихме играчката. :ab:

Започна да свиква, че такива неща се правят с нея, не с нас, макар че в повечето време я размята и си играе с нея. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ike » Нед Юни 17, 2012 12:20 pm

Намерих на мъника една полянка зад блока с трева, където мога да го пускам да щъка по малко без каишка.
Не е оградено мястото, но има сгради навсякъде около тревната площ и съм много доволна, че мога да го пускам да бяга за по малко навън, под мой надзор естествено. Идеята ми дойде от едно момче, което беше пуснал шпица си пред блока, в тревните площи и си играеха. Момчето следеше зорко кучето на къде ходи и какво прави, явно кучето е свикнало да не излиза на улицата, но има достатъчно място да бяга, скача и какво ли не. Надявам се само да са пръскали за кърлежи, за да не лепнем някой, макар че е обезпаразитен външно.

Досега честно да си призная разходките ми бяха малко трудни, защото малкия е любопитен и като го изкараме навън се вре в краката на хората, като ограничим повода се дърпа напред, за да си стигне мястото, към което е тръгнал. Само берях срамовете, не всеки обича животни да му душат краката, макар и такива малки като Айк, които не изглеждат опасни.

Сега обаче съм решила да го изкарам в градинката и да взема бисквитки. Ако се разбяга след някого да мога да го примамя, докато свикне да ме слуша навън. Градинката няма излаз към улица, така че е супер. Отивам с кафенцето и мънчо тъкмо да скача.

Иначе има кучешки градинки в Бургас, но ... се намират доста далеч от нас, а и той е пъзльо що се отнася до другите кучета. Общува само с едно йорки, което е по-малко от него, по-нисичко и навярно затова не се стряска от едно, другото йорки, което е на същата жена също е страхливо и го ръмжи. В блока пък имаме едно чихухуа, с което така и не се сприятелиха. Първия път Айк се насочил към него много щастлив, че вижда себеподобно, с махаща опашка, но чихито започнало да го ръмжи, най-вероятно от страх и сега всеки път като се засекат по стълбите чихухуато озверява и момичето, на което е, го вдига на ръце, за да не стане по-лошо. Айк пък като започнат да му се злобят и се плаши и идва в краката ми.

Преди няколко дни видяхме много красиво хъски със стопанката си, да се разхождат. Нашия подивя, жената вървеше пред нас, нашия се дърпа като обезумял, много му беше интересно хъскито, но жената изглеждаше дръпната и още като ни видя не ни обърна внимание. Усмихнах и се, но уви... Иначе си мисля, че щеше да е много подходящ момент да свикне и с малко по-едри кучовци. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Archi123 » Нед Юни 17, 2012 7:06 pm

Трябва да го социализирате!Да го срещате с други кучета, включително по-големи!Един ден като се разхождахме с Арчи, видяхме едно мини пинчерче, толкова сладко че ми идеше да го изям насред улицата!Но когато Арчи се доближи да подуши... стана страшно!Такова истерично джавкане и такива смешни опити за ръмжене видях, че просто едва се сдържах да не се пукна от смях!Стопанката беше много мила жена, и ми каза че като е било малко не са го срещали с други кучета и сега до какво се е стигнало...
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Нед Юни 17, 2012 9:05 pm

Archi123 написа:Трябва да го социализирате!Да го срещате с други кучета, включително по-големи!Един ден като се разхождахме с Арчи, видяхме едно мини пинчерче, толкова сладко че ми идеше да го изям насред улицата!Но когато Арчи се доближи да подуши... стана страшно!Такова истерично джавкане и такива смешни опити за ръмжене видях, че просто едва се сдържах да не се пукна от смях!Стопанката беше много мила жена, и ми каза че като е било малко не са го срещали с други кучета и сега до какво се е стигнало...

Кучето не се социализира със срещи с други кучета.Първо се възпитава,след това се обучава и т.н.
Важно е как стопанина ще подходи и как се отнася с кучето....дали като куче или като човек,което е голяма грешка при стопаните на малки кучета.
Средата ,в която живее.....много неща са, по-добре ти самата малко се понаучи,и тогава давай съвети,не винаги са подходящи или верни.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Нед Юни 17, 2012 9:18 pm

Засега нямаме проблеми с поведението му към други хора или животни. Много е дружелюбен към хората, винаги се вре в тях и си умира да ги занимава, аз не позволявам много много, защото не искам да досажда на непознати.

За контактите с кучета ... един пинчер, вече порастнал малко му взе акъла преди време. Собственика го разхождаше без повод и пинчера дойде и помириса нашето диване, нашия беше много наплашен, драпаше по по крака ми да го вдигна, но го оставих. И така пинчера си замина след няма и минута, нашия се успокои и продължи да го гледа отстрани като диване.

Преди това едно малко чихухуа тръгна към него дърпайки стопанката си, сякаш идваше да го изяде, чихито беше много смешно, защото краченцата му бяха много късички и точно като едно малко булдозерче се запъти да помете нашия, но пак само се помирисаха и това беше.

Има друго чихи в блока, те май са две, едното го ръмжи яко, другото пък се дърпа много, когато сме се засичали със стопанина винаги е било много свито горкото. Клякам да му се радвам ... Говоря му "Крес, Крес", обаче все тая, много е плашливо явно или ... не знам.

Та така, само със собственичката на йоркширчетата се познавам и с нея спираме да говорим като се видим, та има по минутка-две кучетата да си общуват.

Дребчо е много любопитен, ама адски ... Види ли куче от далеч и спира да го зяпа, ако върви пред него кучето със собственика си, дърпа ни да го стигне... Абе лудница. Но за жалост нямаме приятели с куче, та да ги събираме да си играят.

:ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ike » Пон Юни 18, 2012 10:23 am

Айк изгуби още едно зъбче снощи, аз докато казвах, че не виждам празни местенца по венците му и ето ги - за няколко дни вече второ зъбче и още едно се клати пред падане. Снощния го набарахме в устата му, докато го дъвчеше, не знам дали се водят късни зъбки тези, които са на долната челюст в дъното на устата му.

Вчера не е ял гранулки въобще, а е гладничък. Аз му смесвам антибиотика с някаква храна малко количество, например вчера и онзи ден с по една лъжица извара, преди това едно бебешко плодово пюре, малко бурканче, дадох му половината, защото не трябва антибиотика да е на гладно. И сега и заради тези зъбки, съвсем се чудя какво да му дам, вчера не яде гранулки, тази сутрин не яде гранулки... ще му взема бяло месце, но ако продължи да сменя тия зъбки с бързите темпове, с които ги сменя, не знам с какво да го храня. Бисквитки яде, но явно са му по-мекички и затова. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Archi123 » Пон Юни 18, 2012 11:02 am

Сигурно!В момента най-вероятно меката храна ще му е най-добре!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот Ike » Пон Юни 18, 2012 11:19 am

За днес пилешки гърдички, утре ще го мисля ... Но се надявам новичките бързо да порастнат и да си яде пак гранулките, че е трудно всеки ден да му измислям ястия.

"кътни", не късни, исках да кажа по-рано за зъбчетата ... :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Archi123 » Пон Юни 18, 2012 11:27 am

Да де!Дано да пораснат бързо! :ay: Нашите растяха с светлинна скорост, не знам неговите как ще са!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот Ike » Вто Юни 19, 2012 11:02 am

Днес за последно даваме антибиотик. Малчо е добре, вчера падна още едно зъбче. :ab:
Няма хрипове, кашлица, преглъщания със светлинна скорост, температурата му е нормална...

Надявам се, че е здравичък вече, сигурно ще отидем на един профилактичен преглед тези дни, за да видят как е. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Archi123 » Вто Юни 19, 2012 11:30 am

Стискам му палци да е добре мъника!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот Ike » Пет Юни 22, 2012 6:07 pm

Вече сме здравички. Аз мислех да споделя още преди няколко дни, но реших да не слагам каруцата пред магарето. Та ... :ab:

Нали имахме едни проблеми с дишането на Айк, мислихме, че е реверсивно дишане, нещо наподобяващо кашлица, с трайност секунди до минута-две, като задавяне, само че се получаваше както след игра, така и когато беше в покой, въобще целия проблем беше непредвидим.

Сега по време на настинката, докато пиеше антибиотик нямаше такъв дихателен проблем. И все още си е добре, тези пристъпи изчезнаха изцяло. :ab:

Вчера по време на разходката се е давил малко, но защото се е дърпал напред и нагръдника сигурно го е стягал нещо. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Archi123 » Пет Юни 22, 2012 6:17 pm

Вчера по време на разходката се е давил малко, но защото се е дърпал напред и нагръдника сигурно го е стягал нещо. :ab:[/quote]

Много странно, и Арчи безумно много се дърпа, но нищо не му става.Имахме този проблем когато бяхме с нашийника!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот 4ixi » Пет Юни 22, 2012 9:46 pm

Ще качиш ли снимки .. имаш много голям сладур и ще се радвам да го опозная още .. ммм.. чакаме снимки :ab: !
Може да ти приличам на фастък .. но се боря, като цяло пакетче !
Аватар
4ixi
В стадото

Мнениеот Ike » Съб Юни 23, 2012 10:44 am

Арчи - нямам идея на какво се дължи, но до скоро докато правеше тия пристъпи, беше ужас ... Седи си мирно и кротко животното и хоп почва - къси, шумни вдишвания и издишвания с изтягане на шията, паникьосваше се и стоеше настрани от нас, докато го правеше. Два пъти питахме ветеринари за това на какво може да се дължи, казаха от превъзбуда първия път, втория път го тъпката с хапчета за алергии, защото имаше едно розовко петънце по кожата и допуснаха, че може нещо да го е ухапало. След алергичните хапчета го заведохме пак, но нямахме възможност да посетим нашите ветеринари, затова отидохме при други и обяснихме всичко, което му е правено - имал е петънце сякаш от ухапване, давали сме хапчета за алергия, но не е спрял с пристъпите, може би бяхме половин час в кабинета на втория доктор ... Умува, умува, сигурно 5 пъти помолих да му направят снимка на гръдния кош и да видят дали няма някакъв проблем с белите дробове... накрая пак се стигна до заключението, че е получил алергичен пристъп, при положение, че доктора първи каза - щом след противоалергичните не е спрял да прави такива пристъпи, значи не е алергия. Да, ама не, искал да му слага инжекция за алергия пак и си взехме кучето и си заминахме, даде ни витамини, за да се прочисти след седмицата в която пи алергични хапчета, които витамини обаче аз не му давах, защото яде хубава храна и няма смисъл от допълнителни витамини.

Сега след антибиотика обаче спря. По законите на Мърфи вчера тръгна да се дави и вкъщи, навън не го направи, но преди това бяга като луд - обикаля спалнята, катери стълби, слиза, то беше чудо и приказ, голям спринт, та след това започна да кратко, пи водичка и спря.

Ние сме с нагръдник, нямаме каишка, струва ми се, че с това дърпане само ще си навреди ако сложим каишка, та затова.

Чихи - довечера ще има снимки от разходката. Оказа се, че тук в квартал всеки си разхожда дребни породи без повод. Вчера имахме среща от близо с една булонче и едно йоркширче. Момчето, което ги разхождаше изглеждаше отегчено, че кучетата се застояха трите и аз извиках Айк, за да продължат останалите кученца със собственика, той се качи в мен, но и йоркито и булончето дойдоха да го душат, след това голяма заигравка с булончето, Айк скача след нея като луд, ту се приближава, ту отскача назад. Голяма радост, голямо щастие. Същото и с две улични котки - приближава ги, после отскача, но не е агресивен и съм много доволна, че не е имало проблеми досега с хора или животни. Само дето им се вре в краката да ги мирише или в торбите, като носят торбички, но това е бял кахър. Аз нали все съм нащрек и очаквам някоя майка с дете да почне да ни порицава, но като виждам, че не сме единствените, които пускаме Айк да ходи само с нагръдник из тревата се успокоявам.

Вчера приятеля ми предложи да го кастрираме. Щял да пита собственика на Крес (съседско чихи) дали Крес е кастриран и ако е, ние също сме щяли да кастрираме Айк. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Archi123 » Съб Юни 23, 2012 12:37 pm

За пристъпите освен да му пожелая да се оправи нищо друго не мога да кажа!Мисля че мери трябва да се включи...
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Съб Юни 23, 2012 2:00 pm

Какво значение има съседското куче,той да си гледа здравето на вашето,не да се води по чуждите кучета.Не го пускай на разходка без повод,ще береш ядове.
Другия проблем си знаеш,при докторите във Варна,освен това,никаква алергия не е ,не виждам смисъл да се тъпче с лекарства.Ако е проксизмално дишане,то си остава,но не е опасно.Просто го пази да не се пренатоварва и да не седи в жегите да играе.В къщи също да не се преуморява.Ако кажат докторите ще направите снимка и изследвания....то тези май така и не могат да разберат какво е. :ah:И кастрация,евентуално при тези в никакъв случай.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Съб Юни 23, 2012 2:52 pm

Стискайте палци в началото на юли да се мятаме към Варна, че още стои под въпрос ходенето до там. :ab:

И аз това викам, какво значение има дали Крес е кастриран, но мисля, че нещата са продиктувани от една среща на двете кучета пред блока. Нашия му се е пънил малко, а Крес е бил много спокоен и въобще се е държал все едно не го вижда, та приятеля ми вчера разказва и ме пита дали ако го кастрираме ще спре да маркира, че си пишва където му падне - особено на нови територии. Едната стая беше напълно затворена и неизползваема зимата, не ни се налагаше да влизаме там. Откакто се позатопли вече я отваряме, подреждам, оправям, ама точно където свари пишва ... Качва се на леглото там, души, зяпа и хоп - пиш ... Иначе като излизаме започна да вдига едното краче при пишкане.

А иначе колкото до това да го пазя ... много много трудна работа. Сега нали започна смяна на зъбите, голямо плюнчене, голямо хапане, пръсти, кутийки, абе каквото си намери негово е и голямо нон стоп, направоо луда работа. :ab: И колкото да ми се махне от главата и да спре да ми ръфа пръстите, хвърлям му играчки, за да си почина 10-тина минути, докато той се занимава с играчката. :ab: Никакви лакомства не приема в момента, имаме солети, кокалчета, бисквитки, гледам да му давам по-твърдички да си чеше венците, но уви ... :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

ПредишнаСледваща

Назад към Представяне - кучета