Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моя палав Джеско

Re: Моя палав Зак

Мнениеот марина » Нед Мар 25, 2012 11:25 am

Eми, няма много за разказване - той е пекинез, много сладък казва се Джеско и после ще имате снимки :ab:
Аватар
марина
В ятото

Моя палав Джеско

Мнениеот top4o » Нед Мар 25, 2012 12:21 pm

Чакаме снимки. :ab:
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Re: Моя палав Зак

Мнениеот марина » Нед Мар 25, 2012 12:29 pm

Ето го моя хубостник:
Джеско 002.JPG

Джеско 003.JPG

Джеско 004.JPG

Една питанка: Днес го пуснах да се разхожда без синджир, срясах го и след кротки мигове се вмъкна в съседите - как да му забраним да ходи там ?
Аватар
марина
В ятото

Re: Моя палав Джеско

Мнениеот rosko » Нед Мар 25, 2012 12:41 pm

Там ли живее в този двор и с тази верига [mood_feelings_hurt.gif] smiley23 ?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот Bunninny » Нед Мар 25, 2012 12:44 pm

Сладичък е , но там ли живее ???
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот марина » Нед Мар 25, 2012 1:00 pm

Няма къде да го настаним иначе го пускам всеки ден свободен без веригата и може ли да ми отговорите на питанката ?
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот top4o » Нед Мар 25, 2012 1:20 pm

И защо въобще сте взели куче!? За да го гледате така? Изчистете двора, направете му хубава къща, нека му е добре, веригата да е най-малкото по-дълга, но е по-добре да направите кътче само за него. Ако не можете да направите това, просто му потърсете друг дом. [mood_feelings_hurt.gif]
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот марина » Нед Мар 25, 2012 1:25 pm

Аз му почистих отвън - ей сега ще му почистя отвътре, а за веригата нищо не мога да направя.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот top4o » Нед Мар 25, 2012 1:27 pm

Е, това е все едно един владетел да е вързан. Пекинеза не заслужава това. Имате друго куче, по -подходящо за тези условия. Ако ще го гледате така, по добре му потърсете друг дом.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот rosko » Нед Мар 25, 2012 1:42 pm

Да така не е трудно да му купите една малка дървена къщичка и да му сложите нещо меко и топло за вечерта ,2 купички и това е .Ако не можете просто го дайте на някой който ще може да се грижи добре за това хубаво куче.И верига купи му едно здраво въже и закачете веригата ,за да може хайвана да се чувства свободен.
И малко рошав ми се струва може да вземеш да го срешеш има дълга козина и ако не се поддържа ще има проблеми с кожата кучето. :ab:
УСПЕХ smiley24
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот марина » Нед Мар 25, 2012 3:06 pm

То си има две къщи - една за дъждове и една за сянка и вече му почистих [applauseuu.gif] . За мекото ще потърся нещо и ще му го сложа - дали някое одеяло от кукла. И като за финал той си има купичка за вода, а храната му се предлага в импровизираната чиния - капак от кофа. А, и за капак - днес му купих гребен от пазара и го срясах и как няма да е рошав като постоянно се разтърсва и вече "бунището ", в което беше вече е "бърлога0".
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот марина » Нед Мар 25, 2012 3:08 pm

Утре ще ви снимам мястото :ab:
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот rosko » Нед Мар 25, 2012 4:03 pm

Какъв гребен му взе обикновен сигурно,трябваше от някой зоомагазин специален за кучета с дълга и гъста козина.И купи му купичка и за храна 1/2 лв. струва.Да вземи и му сложи одеяло което ще трябва от време на време и да переш.С какво го храниш?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот марина » Нед Мар 25, 2012 5:37 pm

С попарка от хляб саламче и вода го храня, а гребена е такъв - едната страна е с по големи зъби, а другата с по малки, за одеялото ако няма такова ще му взема една мека хавлия и за купата ще му взема една като тази за вода. Очаквайте снимки на гребена и на чистата "бърлога".
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот rosko » Нед Мар 25, 2012 6:48 pm

Никога ли не му даваш гранули,трябва те съдържат витамини за козината .И не какви да е ,а от висок клас(Роял Канин,Про план ) ако не можеш да си позволиш постоянно поне през ден му давай да яде гранули.Хляба не е полезен за кучетата .А сега ще ти покажа какъв гребен трябва http://Цензура/categories/vsitshk ... shetki-26/
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот top4o » Нед Мар 25, 2012 6:54 pm

Офтопик:
Тази тема може да е - " Как да Не гледаме куче".

Съжалявам, но съм потресена. :ai: Кучето трябва да се храни само с гранули и то висок клас. Не знам, на колко години е, но ще има проблеми кучето това е ясно.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот rosko » Нед Мар 25, 2012 6:58 pm

Да сигурна съм че това куче ще яде каквото и да му дадеш ,така че няма да е като моето да не яде гранули (сега се учим де), ако му купиш ще се подобри козината и всичко .
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот top4o » Нед Мар 25, 2012 7:01 pm

Пекинез, се гледа трудно аз също имах. Та това са кучета императори, с много нежни стомаси и предразположени къмм заболявания.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Нед Мар 25, 2012 7:38 pm

Aйде стига давахте тон в живота на другите..Гледайте се вие как си гледате животните и оставете другите.Хората като нямат възможност кучето им да е вътре какво да правят? Защо трябва да го махат..Винаги така нападате хората без причина.Аз имам куче и на село и в града,разлика няма.Кучето на село е с часове на разходки с дядо ми в гората(или с мен когато съм си в България) Какво се заяждате с човека,все едно вие сте перфектни,гледайте вашите животни да са добре и тогава казвайте на другите какво да правят.И как искате хората да му дават Роял Канин,като в момента България е толкова зле :bu: Кучето ми на село яде месо,гранули,хляб и някой път кокали и е на 6 години.До сега само веднъж се е разболявало,а кучето ми което яде гранули,спи на топло,пръска се всеки месец за бълхи и т.н,къпе се всеки месец и т.н се разболява по често...За това спрете да спорите и да говорите глупости без да знаете.Кой както може така ще си гледа кучето,по добре от колкото да го хвърли на пътя.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот rosko » Нед Мар 25, 2012 7:54 pm

Не го нападам лично аз ,ако няма възможност добре ,но не са скъпи нещата които му казах с изключение на гранулите ,ако не може да му купува може да му прави ориз с нещо или нещо подобно (не казвам да е основно на гранули но в седмицата поне 2/3 пъти да яде гранули),но това с попарата не е добра идея.За другото той каза че ще се погрижи.Иначе хайде да зарежем условията.
Кучето е много сладко .На колко години е?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Мар 25, 2012 9:18 pm

Гранулите среден клас са дори по-подходяща храна от хляб и салам и вода.Освен това има нужда от подстригване.
Сигурно е излишно да питам за ваксини и обезпаразитяване.....най-вероятно няма.
Подобряването на условията не струва пари.Това куче някога разхожда ли се пуснато?
Освен това,когато вали и е кално постелката в колибата се цапа,така че трябва нещо подходящо за почистване,за да не лежи и на мокро.
И не да яде в капак, а в купа.....не струва кой знае колко една малка купа.
Някога къпано ли е това куче?
На това му викат......кучешки живот и лоша съдба,куче не случило на стопани.....жалко за животното.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Мар 26, 2012 6:23 am

Кучето пазач ли го играе? Пекинез вързан на метър синджир и всичката тая мизерия.. Поне джавка ли, джавка ли? smiley23 Пуснете го за осиновяване и му спестете мъките на това животно. То не е за верига бе хора! Научете се как се гледат животни, ако не можете не ги мъчете. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот марина » Пон Мар 26, 2012 1:14 pm

Ако знаете е обезпаразитен, лае си , не го къпем, защото е студено, постригахме го вчера и добре ще го пусна на улицата там поне ще е по добре според вас.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Мар 26, 2012 4:20 pm

марина написа:Ако знаете е обезпаразитен, лае си , не го къпем, защото е студено, постригахме го вчера и добре ще го пусна на улицата там поне ще е по добре според вас.

Пусни снимки.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот марина » Пон Мар 26, 2012 5:22 pm

Съжелявам - продадохме го :ah: , нали ми казахте да го махна и ние го продадохме :ac:
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Мар 26, 2012 5:30 pm

Ох, и ти не знаеш какво правиш. Струваш ми се страшно безотговорна. Изглежда нищо не значи това куче за теб и семейството ти. Както искаш го приемай, лично мое мнение е. Съжалявам за кучето, много ми е жал, то не е виновно за това, което му се е случило и продължава да се случва. На кого го продадохте и защо продадохте, а не подарихме? Може би Ви се е виждал като кесия с пари, която е завързана на двора?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот марина » Пон Мар 26, 2012 5:35 pm

Ми не знам вие ми казахте да го махна и аз го махнах, нали искахте, нали ми казахте да го продам, подаря, махна.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот top4o » Пон Мар 26, 2012 5:35 pm

Продадохте го друг път. поне кажи истината. И можеше да пуснеш обява във форума, аз гарантирам, че бих се грижила както трябва за кучето. Ако сте го продали...
Офтопик:
И понеже съм сигурна, на сто процента, че кучето е там, ще ви помоля, ако наистина няма да му смените условията, да ми пишете на лс, за да ви помогна, ако искате да намерите хубав дом на кучето. Писах ти в скайпа но ти ме блокира, ако искаш ме отблокирай да си пишем.
Последна промяна top4o на Пон Мар 26, 2012 5:43 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Пон Мар 26, 2012 5:38 pm

:ai: :ai: :ai: .. Друго няма кво да се коментира.Лъжеш за да не ти пишат в темата,съжалявам че те защитих.Кучето не си го продала,просто не искаш да му смениш условията..Толкова ли е трудно да не го храниш САМО със салами и хляб..може и с гранули някой път.Не вярвам кучето да е обезпаразитено :bu: Офф..както и да е ти си знаеш,твоето куче ще е болно после.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот марина » Пон Мар 26, 2012 5:43 pm

Добре де, не съм го продала. Татко каза щом не го гледам хубаво - няма да го имам и го даде на един работник.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот top4o » Пон Мар 26, 2012 5:45 pm

Ехо, ако обичаш може да ме отблокираш в скайп.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Пон Мар 26, 2012 5:47 pm

Да то така става..За 1 ден вече му намерихте стопани [smile3537.gif] Стига си ни лъгала,а вземи се погрижи за кучето.Толкова ли е трудно да го къпеш един път в месеца,да му купуваш от време на време гранули като нямаш възможност,да го заведеш на вет. да го обезпаразитят и т.н ... Или пък баща ти да му направи една къща в която поне там да не го вали дъжда.Не знам това куче как издържа лятото на тея жеги [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот top4o » Пон Мар 26, 2012 5:48 pm

Момичето се шегува спокойно, хора. Нека не я нападаме повече, тя е готова и отворена за съвети.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пон Мар 26, 2012 5:51 pm

Оплете се в лъжи. icon_dontknow
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пон Мар 26, 2012 5:52 pm

Вижте пиша си с момичето, то е малко и само иска да не го обвиняват, все пак то не е виновно за грешките на родителите.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот марина » Пон Мар 26, 2012 5:53 pm

Ще го дам на татко - поне няма да ме упреквате. Ето на - проблемът е разрешен.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот meri » Пон Мар 26, 2012 6:17 pm

То аз не вярвам дете на 9 г. да може да върже кучето там и да го забрави,както и да носи отговорността за него.Но поне можеш да спреш да пишеш глупости, а ако ти се струва детска игра и развлечение писането във форума,на грешен път си.Че ако така я караш, ще си останеш да си играеш с куклите, не с хората от форума(смятай се за предупредена).
Че то баща ти къде е, че ще му го даваш? :ah: Спри се,че вече ........ :bu:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Пон Мар 26, 2012 10:17 pm

Много красиво куче, даже неподдържано изглежда толкова добре ... Стойката му е горда, освен това дългата козина представям си как би изглеждала, ако беше поддържана ... [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Ясмина » Пон Мар 26, 2012 11:34 pm

Гледам и не вярвам на очите си.
Дете, върви и си играй някъде другаде.
Кучето е много хубаво.Най добре го подарете на някого.
Аз имам дворно куче взето от улицата,но има къде да се скрие от слънцето, зимата е на топло,има си къщичка и спи на меко одеало,а през повечето време е пуснат на двора да се разхожда.
А мястото на това пекинезче е у дома, не на вън!
Аватар
Ясмина
В ятото

Мнениеот iv24 » Вто Мар 27, 2012 9:29 am

Абе хора, вие изобщо не четете. :ag: Тя вече каза, че кучето има място и за сянка, и за дъжд. И за какво да го продава/подарява? Поне имат някакви условия и го гледат, какво като е пекинез?, а не улично? Като толкова сте загрижени вземете някое улично куче и си го гледайте. Тя е на 9, стига сте я нападали, както и всеки друг във форума. Може да имат финансови проблеми, да нямат място и време, не всички имат възможност животното им да е на първо място. А и защо сте толкова сигурно че ще се разболее? Толкова много хора гледат по този начин животните си, че и по зле (и не, не само в България, но и в другите държави) и не им се разболяват. Осовено по-възрастните хора, които винаги са имали куче и са го хранили с хляб изведнъж някой да им каже че това не е полезно и че трябва да се храни с гранули, нормално е да не се съгласят. Според мен те си гледат кучето нормално, както всеки втори човек с куче и къща. Но дори и да се разболее, ветеринари има и се надявам че ще го заведат когато има нужда. Стига вече, виждате че кучето е на верига и всички почнате да пишете как човек да си гледа кучето. Във форума има достатъчно други теми от които да се образоваме.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот top4o » Вто Мар 27, 2012 9:34 am

Като гледаш пекинез, ще разбереш. Аз случайно съм гледала. И знаете ли нещо, момичето дори не знае, с какво се храни кучето, каза ми го вчера. Баща и го хранел.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Вто Мар 27, 2012 10:48 am

Със сигурност не го храни с отрова... [smile3537.gif]
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот top4o » Вто Мар 27, 2012 10:54 am

Офтопик:
Виж, не спори за нещо за което не си права. :ah:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Вто Мар 27, 2012 7:07 pm

Офтопик:
Ако не бях сигурна, че съм права, изобщо нямаше да споря.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот марина » Вто Мар 27, 2012 7:10 pm

Офтопик:
Защо темата е отключена ? hsuh
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот top4o » Вто Мар 27, 2012 7:19 pm

А защо да е заключена?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот марина » Вто Мар 27, 2012 7:37 pm

Защото преди беше заключена.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Мар 27, 2012 8:20 pm

Офтопик:
Беше заключена, защото се заформиха скандали.Ако се спазва добър тон ще стои отключена. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот марина » Сря Мар 28, 2012 6:50 pm

Този гребен хубав ли е ?
Джеско 001.JPG

Тук е с жълти очи (не знам как стана) и рошлясал, но аз пак ще си го обичам :ba: :ba: :ba:
Джеско 002.JPG
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот rosko » Сря Мар 28, 2012 7:10 pm

Много е хубав .Но гребена не е за него ,купи му кучешки виж в зоомагазините.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот марина » Сря Мар 28, 2012 7:21 pm

Видях, че някои са със зъби като на този, за това взех такъв.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот rosko » Сря Мар 28, 2012 7:45 pm

http://Цензура/categories/vsitshk ... t-from-10/ ето тук тези с дървената дръжка виж ги.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 28, 2012 8:04 pm

Господи...дете,моля те възможно най-бързо намери дом на това прекрасно куче.Ще ти помогна ако трябва,само го махни от този синджир.Пекинез е най-неподходящата порода за пазач.Не аз съм втрещена...Като си знам моята мелезка с пекинез,какви здравословни проблеми има ми е ясно,че на това куче му трябва още малко да поживее там и да се разболее лошо.Моля те,искрено те моля,намери дом на кучето.Ще ти помогна както поискаш,само го махни от там!
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот марина » Чет Мар 29, 2012 1:22 pm

Ще се посъветвам с останалите. Може ли да ми кажете дали да го махна ?
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот Ike » Чет Мар 29, 2012 1:38 pm

Препоръчвам ти да го дадеш на някой, който ще го гледа у дома. Има толкова много хора, които търсят малки породи или безпородни, но с малък размер, защото живеят в апартаменти. В градовете е пълно с такива хора. Ето ние с приятеля ми сме жив пример за това, искахме малко кученце, с къса козинка по възможност, за да можем един ден, ако евентуално се местим в друга квартира новите хазяи да не ни правят проблем и да ни отказват заради кучето. Първия път, когато търсихме квартира и водихме преговори, изрично ни беше казано, че наематели с кучета няма как да се нанесат там. Същото ни казаха и за деца, освен кучета, нали, но това е друга тема. Така си преценихме възможностите и така стигнахме до пинчероподобно. :ab:

Не го приемай като критика, но бих искала да знам, как стигнахте до този компромисен вариант, в който да вземете такова кученце и да го вържете на синджир в двора? :ab: Интересно ми е, защото това е все едно вашите да не са искали, но ти едва едва да си ги убедила и да са се съгласили на компромисен вариант, в който кучето да е на двора и да се храни с каквото има.

Моето семейство от много години има кучета, помня още като дете, че имахме всякакви безпородни. Всички мънички имаха достъп до дома, спяха вътре, макар че не бяха хранени с гранули висок клас, но най-малкото не стояха на студа зимата и лятото в жегите. По-големите кучета, които сме имали, отново безпородни, се гледаха на синджири в двора и вечер се вързваха на синдрижир, за да не ги приберат по погрешка от близкия приют. Двора ни е голям, пълен с постройки, дядо ми преди години гледаше всякакви животни - кокошки, прасета, така че животинките винаги имаха навес, макар и не колибки и имаха къде да се скрият и да пренощуват на топло. Големите кучета, които сме имали, не са били много така или иначе, така че мога да кажа, че повечето си живееха вкъщи.

В момента у дома има едно мънинко, казва се Сара. Вярно другарче е на дядо ми. Живее вътре, при него, излиза из двора по нужда и пак се прибира. Когато дядо ми беше в болница около месец, не ядеше с дни.

Знам, че си детенце и знам, че не осъзнаваш много много какво ти се говори тук, мислиш си, че имаш животно, но животно в компромисни условия не се гледа. Или даваш за него всичко, което му е необходимо, или все едно нямаш куче.

Пикинеза е наистина страхотен. Една малка душица, като всички останали. Имаш много предложения от хора, които ти предлагат да му намерят стопани. Възползвай се от подадените ръце и дай възможност на хората да помогнат на теб и на животното. А когато порастнеш и наистина искаш куче, вярвам, че ще можеш да се грижиш за него по най-добрия начин, защото ще си голяма и ще осъзнаваш какво значи отговорност. На този етап не измъчвай и двама ви.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот марина » Чет Мар 29, 2012 1:47 pm

Но няма да мога да го подаря, защото мама и татко няма да разрешат и не съм ги принуждавала да го взимат. Веднъж татко го донесе вкъщи, защото братчето ми му се измрънка.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот Ike » Чет Мар 29, 2012 1:53 pm

Съжалявам много тогава за всички ви - главно за родителите ти, че са възрастни хора и би трябвало да знаят, че така животно не се гледа, както и за кученцето ... А още повече съжалявам за тъпата държава, в която живеем и че нищо не ни е уредено. Защото някъде по света Зоополиция има право да дойде в дома ти и да отнеме зле гледано животно.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот iv24 » Чет Мар 29, 2012 6:42 pm

Само не мога да разбера едно - виждате малко куче на синджир и веднага почвате да го съжалявате. Но големите кучета ги държите на синджир защото... точно това не разбрах - защо. Не се заяждам и не споря, просто ми е интересно защо.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот iv24 » Чет Мар 29, 2012 6:51 pm

Също така държавата ни не е виновна, че някои хора не знаят как да си гледат животните. Просто в България ще е изключително трудно да има зоополиция, няма да споменявам причини. Но и другите държави не дават кой знае какъв добър пример - лошите хора са навсякъде.
Офтопик:
Извинявам се за второто мнение, но нещо не ми работи бутона за редактиране.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 29, 2012 7:18 pm

За Бога,кучето е пекинез!Някой който е имал пекинез?Тези кучета са толкова крехки и предразположени към заболявания.И просто ме стегна нещо като го видях това малкото същество на този синджир,в тази кал.И за големи кучета ми е жал,винаги съм била против гледането на куче на синджир.Но големите кучета са силни,а пекинеза...та той тежи 5 кила!
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот top4o » Чет Мар 29, 2012 8:06 pm

Моята Сузи пекинез тежеше 2 килограма.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Ike » Чет Мар 29, 2012 9:49 pm

iv24 написа:Само не мога да разбера едно - виждате малко куче на синджир и веднага почвате да го съжалявате. Но големите кучета ги държите на синджир защото... точно това не разбрах - защо. Не се заяждам и не споря, просто ми е интересно защо.

Никой не е казал, че голямото куче трябва да е на синджир денонощно, но има хора, живеещи в по-малки пространства, като например малък апартамент, в който това животно няма как да живее лесно. Най-просто пример - на пинчера сега ако му хвърля играчка, понеже горния етаж няма стени измежду помещенията, ще бяга около 10-тина нормални човешки крачки, за да си вземе играчката и после още толкова да я върне при мен. И така много поредни пъти, голяма игра пада, а за немска овчарка или хъски, порастнали, това разстояние ми се струва много късичко. Още повече, че никой не е казал, че животното трябва да живее само навън или само вътре, ако се живее в къща. Идеята е, че някои породи съвсем умишлено са си кръстени декоративни породи и се очаква хората като си вземат такова животно, да осъзнават каква отговорност поемат.

И да, държавата не е виновна, че някои хора не знаят как да си гледат кучетата, но се вижда, че и те не успяват по абсолютно никакъв начин да се справят с бездомните. Никакъв контрол върху нищо ... най-малкото ако им пукаше да не се разраства популацията с бездомните, за която са виновни само и единствено гражданите, точно тази наша държава щеше да опита да следи какво се случва с тия кучета, които имат собственици и какво правят с поколенията и т.н. ... Вярно е, че няма как да се сложи стража под път и над път, за да следи кой изхвърля поколенията на породистата си кучка, станала жертва на безпороден уличен красавец, но на мен ми се струва, че държавата затова е държава, за да успява. При наличната огромна държавна администрация взимаща заплати за щяло и нещяло, на никой не виждам да му пука за това ...

Получи се като офтопик, за което се извинявам, но в тази държава няма никаква стратегия относно това. Нито за домашни любимци, нито за бездомни ... Само разни хора, които отделят от и без това неголемите си заплати, защото съжаляват душичките и се опитвам с нещо да бъдат полезни.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот марина » Пет Апр 13, 2012 8:40 am

Една добра новина: Постригахме Джеско - стана като сладка мишка. После ще го напръскаме за бълхи и ще го обезпаразитим, а след една седмица ще го изкъпем - ако е топло.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Апр 21, 2012 4:07 pm

Ами да подобрите мястото където живее?
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Съб Апр 21, 2012 6:58 pm

Снимай го да видим как е сега. :ab:
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот марина » Нед Апр 22, 2012 11:34 am

Ами той ще живее там, но ще се почиства ежедневно, а за снимки после, защото бях в Пловдив - да се оправя.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот cvetiborovanska » Нед Юли 29, 2012 7:32 pm

rosko написа:Не го нападам лично аз ,ако няма възможност добре ,но не са скъпи нещата които му казах с изключение на гранулите ,ако не може да му купува може да му прави ориз с нещо или нещо подобно (не казвам да е основно на гранули но в седмицата поне 2/3 пъти да яде гранули),но това с попарата не е добра идея.За другото той каза че ще се погрижи.Иначе хайде да зарежем условията.
Кучето е много сладко .На колко години е?

Божее и гранулите не са скъпи.тук в Монтана има едни за 0.19 ст. за 100 гр.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Юли 29, 2012 7:51 pm

Гранулите за 19 ст.са боклук и освен проблеми друго не могат да докарат на кучето.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cvetiborovanska » Нед Юли 29, 2012 8:06 pm

Не аз купувам на друга фирма,а тази от 19 стотинки сега е на промоция.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот top4o » Пон Юли 30, 2012 10:00 am

Ами кучешки пауч е 100 грама 1 лев на педигри, ако го смеси с гранули има по 4 -5 лева килограм насипно, ще и излезе не повече от 6 лева, всичко. Не че това са много качествени марки, но пак по добре от сух хляб и салам. И това кучето ще го яде няколко дни, килограм може би за 10 дни стига + пауча. А за пауча да обясня защо го добавих към гранулите, и защо попринцип и аз давам паучове на бездомните животни. Едно куче, ако е хранено със човешка храна трудно ще прояде гранули. Затова поне в началото така трябва да се започне според мен, и постепенно да слага по малко, накрая може да дава и без.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот mario7755 » Пон Юли 30, 2012 3:07 pm

Много е сладък.
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот марина » Чет Авг 09, 2012 3:08 pm

Ами то голямото куче го хранехме с гранули, но защото имаше разстройство(стопаните ни го подариха, защото беше с кървава диария. :–( )
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот марина » Пет Авг 10, 2012 9:22 am

Попитах тате и той каза, че храната му е добра, а гранулите имат малко повече витамини. Днес ще го къпем и обезпаразитяваме. Само едно ме тревожи - когато го пуснем той или ходи в съседите и навъжда бълхи от едно тяхно куче или излиза на улицата. Веднъж излезна и имаше късмет, защото насмалко да го сгази кола [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот anymary » Съб Сеп 15, 2012 1:34 pm

Пусни го из двора.Освен да ви тори малко градината,нищо друго няма да направи :ag: .Кучето е дребно,така че няма да ви създава проблеми(чупене на цветя и др.). Крайно време е да го пуснете из двора за постоянно. :ay: А и плюс това не е нужно за всичко да молиш баща си.Събери си пари по някакъв начин и купи нещата,които трябват на кучето.
Всеки нов ден е нова емоция!^_^
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот cvetiborovanska » Съб Сеп 15, 2012 5:24 pm

Преди да го пуснеш,огледай да няма някъде дупки по оградите или мрежите,за да не вземе да избяга.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот anymary » Пон Сеп 17, 2012 1:45 pm

cvetiborovanska написа:Преди да го пуснеш,огледай да няма някъде дупки по оградите или мрежите,за да не вземе да избяга.

Офтопик:
smiley24 Забравих да го спомена. smiley24
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот марина » Вто Ное 20, 2012 5:52 pm

Вече го разхождаме в парка и за голяма моя изненада ще го храним с гранули. Нещата се подреждат. Ще помоля и татко да го преместим другаде и готово :bp:
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот rosko » Вто Ное 20, 2012 10:31 pm

Дай снимка да го видим.
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот марина » Сря Ное 21, 2012 2:58 pm

Ще го щракна днеска.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот марина » Сря Ное 21, 2012 6:28 pm

На разходката само едно не ми хареса. Когато се разхождахме дойде едно дете и каза на Джеси "мастия". От това се обидих много, но каквото - такова.
Една добра новина. Ще правим на Джесито къща, която не е импровизирана. Другата добра е, че ще му вземем каишка против бълхи и нови панички.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот anymary » Сря Ное 21, 2012 8:12 pm

марина написа:На разходката само едно не ми хареса. Когато се разхождахме дойде едно дете и каза на Джеси "мастия". От това се обидих много, но каквото - такова.
Една добра новина. Ще правим на Джесито къща, която не е импровизирана. Другата добра е, че ще му вземем каишка против бълхи и нови панички.

Офтопик:
Ако някой ми нарече така кучето,естествено,че и аз ще се обидя.Може кучето ми да е "мастия",но определено това един възпитан човек не трябва да го казва. :ab:

Кучето ти изобщо не е "мастия",ти сама каза,че дете го е казало.Децата какви ли не неща говорят (и не само те).
Радвам се за паничките, къщата и каишката. :ab:
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот iv24 » Сря Ное 21, 2012 8:23 pm

Офтопик:
Какво е "мастия"? :ag:
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот марина » Чет Ное 22, 2012 1:58 pm

Един съвет: Отидох вчера до приятелката ми и и казах ако иска да дойде с нас да го разходим. Тя се намуси и ми каза, че не обичала кучета и каза, че само ще го види. Май има връзка с кучето и, което почина наскоро.
Офтопик:
То се беше разболяло от Гана май. Те не го гледаха добре.
На другия ден я попитах защо се разсърди. Тя ми каза, че не обичала да разхожда "помияри". Аз много се обидих и в гнева си обидих нейните котки, като и казах
- Ти пък с твоите "бълхарници"
Офтопик:
Сега чак осъзнавам, че не котенцата са виновни и не биваше да казвам такова нещо [mood_feelings_hurt.gif]

Ако знаете някакъв съвет кажете.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот anymary » Чет Ное 22, 2012 7:08 pm

марина написа:Един съвет: Отидох вчера до приятелката ми и и казах ако иска да дойде с нас да го разходим. Тя се намуси и ми каза, че не обичала кучета и каза, че само ще го види. Май има връзка с кучето и, което почина наскоро.
Офтопик:
То се беше разболяло от Гана май. Те не го гледаха добре.
На другия ден я попитах защо се разсърди. Тя ми каза, че не обичала да разхожда "помияри". Аз много се обидих и в гнева си обидих нейните котки, като и казах
- Ти пък с твоите "бълхарници"
Офтопик:
Сега чак осъзнавам, че не котенцата са виновни и не биваше да казвам такова нещо [mood_feelings_hurt.gif]

Ако знаете някакъв съвет кажете.

Извинете се един на друг . smiley24
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот марина » Съб Ное 24, 2012 8:32 am

Извинихме се, но тя все още не харесва кучета. Дори си няма причини за това.
Та както и да е другата седмица дядо ще вземи греди и ще направи къщата. Ще ви я покажа когато е готова.
Кучето да го разхождам ли тези дни, защото е малко студено. А зимата какво да правя като ще е студене и няма да мога да го разхождам?
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот anymary » Съб Ное 24, 2012 6:21 pm

марина написа:Извинихме се, но тя все още не харесва кучета. Дори си няма причини за това.
Та както и да е другата седмица дядо ще вземи греди и ще направи къщата. Ще ви я покажа когато е готова.
Кучето да го разхождам ли тези дни, защото е малко студено. А зимата какво да правя като ще е студене и няма да мога да го разхождам?

Офтопик:
Това,че не харесва кучетата няма нищо общо с твоето куче.И аз не харесвам гълъби и дори ме е страх от тях без причина,но каквато-такава.В училище имаме много добър психолог и наскоро си споделяхме,че това ,че се страхуваме от нещо или просто не го харесваме ,най-вероятно е от стара психическа или физическа травма.Така,че не се карайте за безсмислени истории. :ab:

През зимата поне веднъж в седмицата има "по-топъл" ден (нямам в предвид -20 или -5 градуса),най-добре тогава разхождай кучето.А и има кучешки якенца,не знам дали топлят,но поне няма да му духа.Виж тук - http://shop.zoomania.org/Za-kucheta/Drehi-i-moda.html ,пък ако ли не,му изплети/или помоли някой да му изплете якенце/елече. :ab:
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот марина » Пет Сеп 13, 2013 2:05 pm

Здравейте! Извинявам се,че не съм писала толкова дълго време. Имам добри новини! Къщата на кучето е готова. Паничките са купени. Вече сиима повод. Храним го с гранули. Всеки ден се разхожда.
Офтопик:
Лошото е че понякога минават някакви невъзпитани деца и се подиграват на кучето ми (сигурно ми завиждат).

Оправихме отношенията с приятелката ми. Тя също си купи куче и заедно ги разхождаме. Джеско вече си има другарче.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 13, 2013 3:36 pm

Животните сближават хората :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот марина » Съб Сеп 14, 2013 1:42 pm

Пригответе се за една от най - добрите новини, които съм ви носила :
Родителите ми позволиха да го гледаме вкъщи!!! :bp:
Имам няколко въпроса :
1.Как да го науча да се изхожда навън?
2.Кое е по добро :
*гранули
*консерва
3.Какъв шампоан да му взема?
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот марина » Вто Апр 22, 2014 6:13 pm

Здравейте! Не съм писала от много време, за което се извинявам. Просто нямам време.
Брат ми иска постоянно да се грижи за Джеско и родителите ми казаха да му отстъпя, но да го наглеждам. Джеско вече си има приятелка :bp: . Ще кача и нейни снимки по-късно.
Офтопик:
Просто не знам как да ги кача. Не съм влизала тук от доста време. Ако може някой да ми каже как става.
Лошото е, че с нея няма да се виждат много често и затова му взехме ново другарче. Сега то е малко и не може да играе с него. Ще му направя отделна тема. То не е пекинез, а мопс, защото моят Джеси много трудно се поддържа, а и не ми се искаше да подстригвам и втори пекинез
Офтопик:
Не ме бива в това :ag:
. Още не съм ги срещала и не знам как ще реагира Джеси. Последния път, когато се запозна с куче и то се доближеше до мен, биваше ухапано от моя хубостик. Не искам да рискувам да уплаши мопсчето. То е много дружелюбно и дори не лае непознатите.
Аватар
марина
В ятото

Назад към Представяне - кучета