Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Чарли

Чарли

Мнениеот Веселка » Пет Сеп 26, 2014 7:44 am

Здравейте!Да ви представя нашето любимче Чарли. Сега е на 2 години, но си го вземахме на 4 месеца, Подари ни го едно момиче , което не можеше да го гледа в апартамент, защото родителите и отказали. В началото живееше при нас вътре в къщата и се научи да се изхожда навън сравнително бързо за 3-4 дни. Така изкара зимата и пролетта на 2013 година.ето снимка на 4 месеца:Изображение
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Re: Чарли

Мнениеот Веселка » Пет Сеп 26, 2014 7:49 am

И още малко:Изображение
Хареса си тази табуретка и си поспиваше на нея.Изображение
Тук послушно чака да ходим на разходка в парка.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Веселка » Пет Сеп 26, 2014 7:52 am

Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Веселка » Пет Сеп 26, 2014 7:55 am

Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Веселка » Пет Сеп 26, 2014 7:59 am

http://storage4.album.bg/36f/dscn4959_0 ... 596435.jpg
http://storage4.album.bg/541/dscn4994_f ... 596453.jpg
Научи основните команди( седни, легни, дай лапа, сега другата, скачай,ела тук, стой на място,донеси пръчката) сравнително бързо.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Веселка » Пет Сеп 26, 2014 8:06 am

http://storage4.album.bg/f5b/dscn5201_3 ... 642912.jpg
http://storage4.album.bg/f15/dscn5239_4 ... 642941.jpg
http://storage4.album.bg/78e/dscn5267_9 ... 697015.jpg
http://storage4.album.bg/28e/dscn5356_4 ... 885994.jpg
http://storage4.album.bg/da4/dscn5511_b ... 025701.jpg
Цялото лято изкара навън на вилата свободно не сме го връзвали, вечерта спеше под навеса с барбекюто на един фотьойл и ни пазеше усилено от чакалите, които се чуваха да вият в гората.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Веселка » Пет Сеп 26, 2014 8:15 am

http://storage4.album.bg/7af/dscn5797_1 ... 183887.jpg
http://storage4.album.bg/98f/dscn5804_a ... 183894.jpg
http://storage4.album.bg/080/dscn5832_0 ... 183943.jpg
http://storage4.album.bg/13b/dscn5851_e ... 183975.jpg
Като се прибрахме в града Чарли не искаше да живее при нас вътре,драскаше по вратата и искаше да стои постоянно навън. Но се научи да се промушва под мрежата и да прави пакости в градините на съседите. Наложи да му направим къщичка и място за него. Оградихме с мрежа сложихме къщичката отдолу с палет, да не му е студено и там преспива вечер, а денем бяга из двора.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Веселка » Пет Сеп 26, 2014 8:20 am

Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 27, 2014 5:35 pm

Развива се прекрасно - кучешкият двор / място си е нормален и правилен подход. Как го изградихте - двора му. Опишете.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Веселка » Нед Сеп 28, 2014 2:44 pm

Място от около 7-8 кв. м. оградено с мрежа, има къщичка измайсторена от съпруга ми,пода е от палети, защото не понася завивки(изхвърля си ги извън нея) и 2 купички за храна и вода.Нищо особено, но на Чарли му харесва, даже през деня , когато е свободен отива вътре да си поспива.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Веселка » Вто Окт 07, 2014 8:50 am

Едно въпросче: Защо като тръгнем на разходка, от момента в който сложим повода започва да бърза, да се радва и да ни влачи докато не стигнем до парка(при условие, че цял ден е свободен и си бяга на воля)? Опитвахме да го отучим с команда "седни" - сяда си , но като тръгне пак бърза и тегли.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 07, 2014 8:00 pm

Това са Въпроси без точен Отговор. Може да се търси сравнение с промяната на поведение на дете, което е на разходка с родители:

- Мамо купи ми това - купи ми онова
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Окт 07, 2014 8:10 pm

Кучето е превъзбудено. Преди да тръгнете го накарайте да седне и да се успокои и чак тогава излизайте на разходка. Не му показвайте предварително, че отива да се разхожда. Има начини за отвличане на вниманието, носете му играчка навън,може да я носи в устата.Явно му липсват някои основни команди за послушание.Може да поработите над тях. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Веселка » Сря Окт 08, 2014 6:43 am

Аз си го обяснявам така: Понеже по принцип се разхожда от много хора- аз, синът ми и дъщеря ми (до скоро и мъжът ми,но той просто вече няма време). Така, децата по един начин - бягат с него и т.н.,аз пък по друг- по спокойно с повече приказки и команди. А относно това, че му липсват някои команди - да съгласна съм, никога не сме го възпитавали по точен правилник, но може да поработим и дано има резултат.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Окт 08, 2014 8:34 am

Не е необходимо да е по правилник обучението. :ab: Има ежедневни думи,които човек използва при контакт с кучето. То се научава да ги различава, поне аз така смятам, и постепенно ще намерите думата, която ще бъде най-подходяща във вашия случай.Например, чакай, или някоя друга.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Веселка » Сря Окт 08, 2014 11:47 am

Благодаря за съвета, Мери! :ab: Ние сме на "стоооой, стоооой", но е още малък и много му се играе.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Окт 08, 2014 12:03 pm

Сигурно малко грешите и вие, няма как да не е така. Просто подходете малко по-различно, познавайки си кучето, сменете тактиката и отношението си към него.Пригответе се за разходка без да го показвате по някакъв начин на кучето, защото е достатъчно да си вземете ключа или повода и нашийника и кучето вече знае какво следва. Действайте в обратен ред, първо вие се пригответе, кажете на кучето да седне, поставете повода и излизайте. Ако пак започне да се тегли и превъзбуди, се върнете обратно вътре, и така всеки път, до постигане на резултат. Винаги преди това го карайте да седне и да чака спокойно, когато постигнете това, продължавате с другото. Просто трябва малко време и търпение за желания резултат. :sunny: А когато се дърпа, ще трябва да научи командата за задържане. Препоръчвам ти да прочетеш темите ни в информационен раздел кучета, има какво да ти помогне там. Този viewforum.php?f=275
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Веселка » Сря Окт 08, 2014 12:44 pm

Благодаря, Мери! Информацията , която прочетох е много подробна и ясна, сега остава само да се заемем сериозно със задачките. Хубав ден ти желая! :ba:
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Jordanka » Чет Окт 16, 2014 7:15 pm

Страхотно животно,страшно е сладък :ba:
Относно въпроса с разходката и meri и манияка са прави,но според мен е по скоро въпрос на познато/ново.Нашето също е на двора,има си и заграждение,но спокойно си беснее и из градината ми.Но винаги когато си види сенджира за разходка,ще си откъсне опашката от кеф :ajaweki: Лично по мое мнение е въпрос на миризми,поне при нас.Двора вече е съвсем позната и завоювана територия и най-интересното,което може да се случи на кученцата ни е да мине някоя нова котка,която е оставила непозната миризма.Докато разходките в квартала,по улицата,в гората или на поляната всекидневно им поднася нов диапазон от миризми,игри и нови запознанства.А едно куче съвсем не е толкова емоционално недоразвито,че да не може да разбере това.От което следва,че е нормално да има по-голямо вълнение за разходката,отколкото заради тичането по двора :)
Поне при нашата Рая е така.
Няма нерешими проблеми,има пауза между две решения!
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Веселка » Вто Окт 21, 2014 7:28 am

Благодаря, Jordanka! Права си, знаеш ли ние за първи път си имаме куче, вземахме го за децата, но те оставиха повечето грижи на мен :ab: . И се наложи всичко за кучето да научим за 2 години докато сме с него. Относно миризмите съм съгласна с теб, когато влезе коте в двора Чарли търси контакт с него и като си отиде души дирите след него. А каква радост и еуфория настъпва, когато види повода за разходки :ab: ,същото е и с малките деца, като тръгнат за детската площадка например. Чарли за нас си е третото ни детенце. :ab:
Както съм писала по горе Чарли сам предпочете да си живее на вън, тогава му направихме ограждение с къщичка в него. Но през деня е отворено и се вихри из двора, а вечер затваряме вратичката да не прави поразии.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Jordanka » Вто Окт 21, 2014 7:45 am

Веселка,нашата Рая явно също предпочита да живее на вън вече,явно свободата,която й дава синьото небе ,не може да се сравнява с нищо друго.Но аз имам градина и през пролетта и лятото беснее там само контролирано :ajaweki: ,че иначе оставам без туршия.
Ако имаш желание да видиш ние как устройхме Рая,макар да не е точно това което искахме за нея,нашата темичка е Моята Рая.Там е и целият ми опит с нея,както и всичко научено от изненадите,които ни е поднасяла :)
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Веселка » Съб Окт 25, 2014 1:58 pm

О, да! Разгледах темичката ви - Рая е голяма чаровница! :ab: Аз също смятам, че навън е много по добре за животното, отколкото да е затворено между 4 стени.
Аватар
Веселка
Животинче с въпрос

Мнениеот Jordanka » Съб Окт 25, 2014 11:44 pm

Е има си и животни за окраса,те не биха живели навън,дори заради нестихващ порой от лакомства :ag:
Найстина е чаровна,благодаря :ax:
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 27, 2014 1:38 pm

Навън си е винаги най-добре :ab: но е по-сериозно - по-отговорно - по-наблюдаващо - по-трудно дори. Но щом не се оплаквате и животните ви са в кондиция - значи всичко е наред.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Представяне - кучета