Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кокаин или на кратко Коко

Кокаин или на кратко Коко

Мнениеот Zoey » Пон Юли 20, 2015 10:51 am

Привет, аз съм само едно малко куче което през половината си време го е страх от нещо. Особено пък като има много хора и гледам да се крия при мама. Аз съм от клубно кучило Velvet D'Amour. И съм едно слабо и много хора ми казват че съм странно... като се замисля аз ли съм странен та те ходят само на два крака.
Порода Италианска хрътка- левретка съм. И много ама обожавам мама да ме носи на ръце, и ме е страх от другото странно животно в къщи. До скоро имахме приемна котка, не знам защо си мислеше, че носът ми е вкусен и го ближеше постоянно.
Оххх.. скоро заминаваме пак към оная голяма локва, която наричат море. Много ме е страх.. като ме пуснат вътре и започвам да плувам само за да не се издавя, а на тях им е много смешно, защото ги гледам едно жално да ме извадят... обаче после следва страхотната част, мажат ми корема и ушите със лосион за да не изгоря и се пека на слънце. Като ми заври дупето и се местя под чадъра върху всички чанти. :sunny:
Изображение
Аватар
Zoey
Животинче с въпрос

Re: Кокаин или на кратко Коко

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 20, 2015 1:55 pm

Какво трябва да знаят стопаните на бъдещи кучета от тази порода - според вас.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Zoey » Пон Юли 20, 2015 11:36 pm

Първо, че преди взимането на такова куче трябва обстойно да се запознаят със особеностите на породата и болестите към който са най- податливи. Този вид куче, треперят през 90 % от времето, само защото или ги е страх или защото очакват нещо от което ги е страх да се случи. Това не е повод за притеснение, просто е тяхна особеност. Особеното е, че бързо изгарят на слънце и лятото трябва всеки ден да се мажат със слънцезащитен крем - при моето топките, корема и ушите. защото козината им не ги предпазва на тези места от изгаряне. Другото което е винаги трябва да са във форма, редовни дълги разходки за да си пазят фигурата :ag:
Много е важно специално внимание на зъбите, нашия бръмбар като малък имаше голямо усложнение и зъбите му са много зле.
И най- вече, че не породата прави кучето и че всяко куче е уникално. И жалки изяви като това че е модерно сега хрътки да се взимат и после да се оставят на произвола на съдбата е отвратително. Това е в най- общи линии.
Много ми е било смешно как като кажа каква му е реалната цена и ми се смеят и не вярват, това е шоу клас и по принцип не се продават, той е и шампион освен в България но и в чужбина. Простолюдието е много забавно на моменти плачевно когато не е начетено дори малко.
Аватар
Zoey
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Юли 21, 2015 7:09 am

Какви превантивни мерки препоръчвате на стопаните на породата за зъбнат ахигиена.

Освен почистване с лазер :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Zoey » Вто Юли 21, 2015 1:57 pm

Всъщност и почистването с лазер от зъбна плака не е препоръчително, ако зъбите са проблеми като нашите това ще ги изтъни още повече и ще опадат. Ние си мием зъбите с паста за зъби и четка иначе е опасно. Предполагам в по развитите страни има някакво решение за този проблем, но тук не сме открили.
Аватар
Zoey
Животинче с въпрос

Мнениеот Zoey » Пон Сеп 07, 2015 10:19 pm

Малък дребчо ви приветства ^^
Имахме доста екстремни ситуации напоследък. Е ще ви разкажем най- прясната. Преди 3 дни решаваме да къпем Коко той едва не подмокря гащите :ag: Всичко приключва и към следобед той се припича на слънце опънат на нечие легло. В цялата бъркотия из вкъщи не съм го виждала от 30 минути но и не забелязвам че го няма. Звъни ми се телефона аз се нервирам и вдигам.
-Ало, бабе къде си?- баба, ми задава някакъв малумен въпрос... скоро ще се установи, че не е толкова малумен.
- Ъъъъ в нас защо? - аз.
- Къде е Коко? - баба пак задава някакъв тъп въпрос и аз вече не изтрайвам защото ми губи времето а имам да чистя и ме чакат гости скоро.
-Тук къде може да е?! - отвръщам вече почти строскайки се.
- Аааа там бил... ама май лежи тук на леглото до мен! :ai:
Аз оставам втрещена.... малкия калпазан който искам да отбележа за толкова време при мен никога ама никога не е бягал! Просто е решил да посети баба... домъчняло му на момчето... слава богу нищо му нямаше. Та такива комедии при нас ^^
Скоро снимки (~_^)
Аватар
Zoey
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Сеп 08, 2015 9:06 am

Хахахах.Така е като не му обръщаш внимание, зор да чистиш(шегичка). :ajaweki: Прекрасен е просто, а аз пък много харесвам такива хрътки. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Zoey » Вто Сеп 08, 2015 11:04 am

АА зор :ajaweki:
Сутринта бях изненадана от него, беше върху главата ми легнал. Обич ли е това е поне е истинска :ba: такива работа от сутринта. Имаме гости от няколко дни който го обожават и го глезят. :sunny: А той е щастлив. Това е най- важното де.
Довечера ни предстой разходка в парка- коко трябва да поддържа фигура а за тази цел ето я схемата. Пускам Шошо (порчо) и Коко и шошоняк почва да го гони и не го остава, първия път се случи че половин час съм се смяла през сълзи какви са образи.
Аватар
Zoey
Животинче с въпрос

Назад към Представяне - кучета