Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Арчи - пинчероподобно

Re: Арчи - пинчероподобно

Мнениеот meri » Пон Юни 13, 2011 11:40 am

Както ти казах не е задължително,понеже при мойте е било така.Само казвам да внимаваш, защото вероятно кучетата усещат нещо странно около кастрираното куче (не знам как да го обясня) и за това се държат така.Все пак миризмата даже и да изветрее за нас, за тях не е така.Колкото за аджилити задължително питай лекар, не мога да кажа дали може, аз лично бих изчакала,но...и котките са малко по-различни от кучетата ,все пак скачат и са по-пъргави в доста отношения,абе питай си,да не пиша заблуди. :ah:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Вто Юни 14, 2011 3:59 pm

При на сняма нищо ново... Кучо си е добре и си е същият досадник. :ag: Вече му се излиза и изобщо не му харесват 15 минутните разходки на къс повод. Много му се играе и тича и не знам до кога ще издържим с кратките разходки. Кога можем да започнем с дългите разходки? И също можем ли да го пускаме по тревите вече?
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Юни 14, 2011 4:05 pm

Честита ви кастрация. :ag:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юни 14, 2011 4:43 pm

Щом е добре сигурно всичко може. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Вто Юни 14, 2011 8:16 pm

Пускай го вече де. :ag: Какво толкова го ограничаваш, все едно всеки момент ще ражда . :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юни 14, 2011 8:25 pm

Но все пак гледай да не прави пируети :ag: ,нека минат поне 10 дни от кастрацията,за да зарастне раната.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Вто Юни 14, 2011 8:32 pm

Ами де да знам... :ag: Днес го пуснах да потича, каква радост беше то не беше тичане, игра... Милият толкова силно бяхаше, че като спре изведнъж и задните лапи се повдигат :ajaweki: Мери, мисля че си права за това с дезинфектанта, защото глутницата от блока, която никога не го е лаела даже някои кучета си играеха с него, здравата го сплашиха: то не беше лай, опити за нападане. То май и ние бяхме виновни, защото се приближихме към територията им доста рязко и не ни забелязаха, но доста се изплаши. Иначе още не може да свикне с мокрите кърпи и е голяма борба (ръмжене, опити за хапане), всичко друго ми дава (дори и кокали вече), но това твърдо не. Все още ме е страх да го къпя и поне седмица ще караме на мокри кърпи.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Юни 14, 2011 8:35 pm

Е ти след разходка целия ли го къпеш? Аз мия само лапите, пък те нашите са лесни.. Взимам го под мишница и си го връткам както ми е удобно :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Юни 14, 2011 8:38 pm

Само лапите, но ако е на душа се морим и двамта многоо, а в леген му се мокри коремчето винаги и не искаме да рискуваме. На чешмата сме пробвали, но не може да се измият хубаво със сапун и се зъби много. :ag:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Юни 14, 2011 8:42 pm

Е щом се зъби недей рискува. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юни 14, 2011 8:59 pm

Криси не е необходимо да го миеш със сапун, само с вода е достатъчно.
И все пак го пази от другите кучета поне още няколко дни.
Гледай мокрите кърпи да са бебешки и да не съдържат алкохол(има такива),кучетата се зъбят на миризмата му,не я харесват.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Вто Юни 14, 2011 9:08 pm

Мерси ние мием лапите със сапун, защото все пак спи в креватите при нас, търкаля се по мебелите и аз си мисля, че както ние си мием ръцете съссапун и неговите лапи трябва да се мият така. Иначе избягваме кучета просот пътят ни е от там и нямаше как да не минем. Кърпите са детски на Бочко и в тях не би трябвало да има спирт.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Юни 16, 2011 8:03 pm

Някакво мнение за храната Бош? Намерихме много добро предложение (кг на цената на Педигрито) и не е за изспускане. Ще вземем една мостра 100 гр от мини адулта да видим дали ще я хареса нашият. Някой ползвал ли я е?
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Юни 16, 2011 8:32 pm

Нямам представа,дано някой ползвал я да ти каже.А ти не сменяш ли много често храната на кучето,или бъркам?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Чет Юни 16, 2011 8:37 pm

Ами доста пъти, но първо докато намерим подходящата (то не беше РК, Еукануба. Хиллс, Арден и Нутрам). Той няма чувствителен стомах и от близо половин година, че и повече се храни с Арден. Просто ни идва в повече цената на моменти и при положение, че може да купуваме хубава храна на двойно по- ниска цена мислим да се възползваме. Сега ще ни пратят мостри от няколко вида на тази храна и ако нещо му хареса взимаме голям чувал.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Юни 16, 2011 8:40 pm

Да, така е, но видях ,че Хилс са спрели вноса вече,поне за сега.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Чет Юни 16, 2011 10:04 pm

BOSCH е много добра храна! Аз съм я ползвал и единствената причина сега да не го правя е голямата разфасовка на агнешкото от 15кг, която за моето куче е много. Той няма как да я изяде и ще се развали, а само на пиле не искам да го държа. Иначе цената на голямата торба(15кг) е много добра. Даже имам телефона на дистрибутор, ако искаш пиши да ти го дам. цената много по-добра от тая в магазините. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Heartbeat » Чет Юни 16, 2011 10:25 pm

Кученцето е СТРАХОТНО!!!! Много е красив!! От колко време го имаш?? :sunny:
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот Maritoo6 » Пет Юни 17, 2011 8:53 am

Има го от 4 години почти :P
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Юни 17, 2011 11:20 am

Вална и при мен проблема засега е в количството. Дали тези 15 кг не могатда се съхранят ако е добре затворен чувалът? То на Арчи ще му стигнат за година сигурно. :ag:

Heartbeat, мерси! Иначе го имам от 28.08.2007 година. :ag:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 11:25 am

Има начин, купи си от контейнерите за съхраняване на храна.Имаше ги при Стамен.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Юни 17, 2011 12:08 pm

Варианта е да вземеш от тези контейнери. Аз обаче все си мисля, че ще се развали, а и 15кг са много и може да му омръзне. На моя му взимам 7кг. Хилс и я яде три месеца, че и повече. :ag: На тия 15кг може срока да им мине. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 12:12 pm

Нали за това е за съхраняване, все пак не знам, другия вариант е да вземе по-малък чувал и готово,така ще го яде по-кратко време.Може да си купи храна от 4 кг разфасовката(ако има),така не вярвам да се развали, а и контейнера се затваря добре,нали това е целта с ползването му. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Юни 17, 2011 12:35 pm

Ако има по-малки разфасовки ще е добре. Аз като я ползвах с агне се предлагаше само 15 килограма. Контейнера се затваря, ама какво правим ако на кучето му омръзне. Защото тази торба ще се яде повече от 6 месеца. [smile3537.gif] :ajaweki: Някой ако ползва такъв контейнер може да сподели колко време издържа.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 12:41 pm

Аз лично не виждам смисъл да се купува толкова много храна, въпреки че излиза по-евтино,особено при малко куче е безмислено.Като му омръзне....ще седи гладен,ако няма друга(шегувам се). :ag:
По-добре да се купува по- малко и разнообразна,иначе ако мине срока на годност,какво ще я правите?
Не е лошо някой да сподели опит за контейнера :ay:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Пет Юни 17, 2011 12:46 pm

То проблема е, че няма по- малки разфасовки. На Арчи не му омръзва дадена храна, но ме е страх да не се развали, защото той изяжда 2,5 кг за около 1-2 месеца, а 15 кг ще му стигнат за 1 година. Има ли някакъв начин да затваряме самият чувал добре, защото един голям контейнер е 30-40 лв, а нашите няма да дадат толкова пари (просто не зависи от мен). Засега все още обмисляме, защото това си емного храна. Дано имат и по- малки разфасовки, защото ако няма ще си караме на Арден.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Юни 17, 2011 12:52 pm

Възможно е да и мине срока. Значи на моето му взимам седем килограма и на третия месец почва да се прозява над купичката. :ajaweki: Това е много нещо за нашите дребосъци. Дори и в контейнер храната пак се разваля, само че не знам за колко време. :ab: Имам тука един познат-въртолет, който продава храна в такива контейнери, обаче не е възможно да разберем колко издържа..всичко отдавна е вкиснато, и само добавя отгоре малко прясна и разбърква. Нито срок следи-нищо.. smiley23 Затова не купувайте насипни храни!!

Контейнера и големите разфасовки си заслужават ако имаш голямо куче. За нашите каква файда, че си взел контейнер като и мине срока на годност. :ag:

Потърси някой с малко куче и си делете по 7 килограма. :ay: Аз няма с кой да я деля и затова се отказах от тази храна.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 1:55 pm

Да,няма смисъл,защото като мине срока на годност или се окисли като е отворена,не се спестяват никакви пари.Иначе може да направи както са чувалите на Роял Канин (обшити с конци и залепени ), обаче пак е много за едно малко куче.Ще си преценят кое им е изгодно.....а ние да си попишем.. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Пет Юни 17, 2011 3:21 pm

valnata написа: Потърси някой с малко куче и си делете по 7 килограма. :ay: Аз няма с кой да я деля и затова се отказах от тази храна.

И аз бих ти предложил да направиш така. Нали каза, че Арчи е ходил на кастрация с някакво съседско булнкоподобно. Може с неговите стопани да си разделите храната. :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Юни 17, 2011 8:10 pm

Май наистина ще е добре да намеря човек, с който да делим храната, но проблемът е, че всички дребчовци в блока ядат или Педигри или остатъците от масата. Не вярвам някой съсед да е съгласен да плати повече за храна на животното. smiley23 Ако има някой с дребно куче от София и иска да делим храната нямам нищо против. Офертата е много добра и който се интересува на лс. :ab:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Юни 17, 2011 9:28 pm

Ето и снимки на кучо. Днес го взех с мен на разходка в Борисовата градина и в общи линии си прекарахме добре. Утре сме на планина, а в неделя сме на аджилити. Доста натоварени са му тези дни, но вет каза, че може.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Пет Юни 17, 2011 10:19 pm

Ей, че хубав Арчи.. :ajatki: Супер са снимките, Криси! :ay: :sunny:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот archy » Съб Юни 18, 2011 6:31 pm

Май си намерихме кандидати за делене на храната. :sunny: А сега за Арчи: Преди малко се върнахме от Витоша, където дива, тича и хапва месце. Сега е много уморен и спи, но се надявам за утре да е във форма. Снимки по- късно!
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Heartbeat » Съб Юни 18, 2011 8:08 pm

Archy,прочетох всичките 25 страници от твоята тема и ще ти кажа мнението си! Мисля,че всяко куче заслужава стопанин като теб-отговорен човек,който дава нужните грижи и любов на кучето си.Храни го с правилните храни и спазва точно определени правила.2-ро мисля,че кученцето е уникално.Трябва да има все повече такива стопани като теб!!!АДМИРАЦИИ!! Нека Арчи да те радва още много години :))) Аз следя темата ти и много се радвам на кученцето тии :sunny: И правиш страхотни снимки!
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот archy » Нед Юни 19, 2011 1:53 pm

Heartbeat, мерси за милите думи! За мен значи много, когато някой оцени труда ми! :ax: :ah:

Днес бяхме в Южният парк на мероприятелието "Живей активно". Арчи беше много спокоен (дължим го на кастрацията), нямаше да се дърпа заради женски и беше куче мечта. Изпълняваше си всичко, пробвахме се на аджилити и като за първи път се псрави много добре, после участвахме с състезанието "най- послушно куче" и там изпълни ред, място, седни, легни и ела без проблеми. Снимахме се от АБЦ и очаквам снимки. Може би ще ни дават по телевизията, защоо имаше репортери. Също спечелихме 5 кг храна Фрискис, която мислим да дарим на някое бездомниче в нужда. Понеже няма как да я занесем до Богоров (няма транспорт) моля всеки, който е от София и се нуждае от храната Фрискис- 2 пакета от по 1,5 кг 2 в1 и няколко пакета пъпи от по 500 гр да пише. :ab:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Бела » Нед Юни 19, 2011 2:28 pm

Браво на Арчи!Много хубаво,че е участвал! [Winner.gif]
И много добре постъпвате като дарявате храната за кученца изпаднали в беда! :ay:
Бела

Мнениеот gabrielabonbon » Нед Юни 19, 2011 4:25 pm

Браво на Арчито. :ba: Страааашни снимки! :ba: smiley24 smiley24 Еех, защо и моя пес не носи бутилки като Арчи... :ag: :ajaweki:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот Животно » Нед Юни 19, 2011 8:09 pm

Страшен е Арчито! Сладкиш! :ab:
Панини: О, Чаудър! Плачеш ли? :(
Чаудър: НЕ ПЛАЧА! МОМИЧЕТАТА ПЛАЧАТ, МОМЧЕТАТА РЕВАТ!
Аватар
Животно
В ятото

Мнениеот archy » Нед Юни 19, 2011 9:39 pm

Мерси на всички! Габи, той Арчи се вживява в ролята на куче напоследък и затова така... :ag:

П.п. Все още не сме намерили собственици на храната. Първо мислех да е за Богоров, но нашите отказват да ми помогнат с транспорта. smiley23
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Юни 20, 2011 11:33 am

Снимки от Витоша. :ba:

П.п. Храната си има нови стопани! Отива в помощ на Благоевградски бебета и тяхната мама. :sunny:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Юни 20, 2011 11:47 am

Голям симпатяга е Арчито [kiss15.gif]
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 20, 2011 11:57 am

И е гласовит :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Юни 21, 2011 2:14 pm

Уух,слдкиш! :ba: :ajatki: :ax: Уникален сладур. :ba: :sunny:
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот Бела » Вто Юни 21, 2011 2:16 pm

Много е сладък! :ajatki: !!Много е красив и е много готин!! :ba: :ajaweki:
Бела

Мнениеот пухенцето » Вто Юни 21, 2011 7:00 pm

Аах... страхотен е Арчито! :sunny:
Браво.., че сте успели да намерите на кой да дадете храната! :ay: :ba:
(\(\
(=':')
(,(")(")
Аватар
пухенцето
В ятото

Мнениеот archy » Вто Юни 21, 2011 8:28 pm

Мерси на всичкии! :sunny: :ba:
Днес взех Арчито с мен да тичаме (аз си тичам де, но него не го бях водила с мен) и се представи добре. заради него ограничихме обиколките до 4 на стадиона и се справи. Утре ще сме цял следобет в парка с компания и други ден пак ще го водя да тича с мен. С колело се изморява по- бързо, а така като тича с мен не е нужно да го изкарвам отделно. Искам да попитам добре ли е по време на кроса да го охлаждам с вода? Аз го поливам по тялото, за да не прегрее, а вода му давам 5-10 мин. след като сме спрели вече. От Сизър гледах, че охлаждаше така един булодог и си мисля, че е правилно.

Също да питам нормално ли е да не играе с други кучета вече? Днес бяхме на полянката за малко и изобщо не погледна приятелчетата му. Изобщо подмина кучешката поляна и нямаше желание да оставаме. Не мисля, че е от кастрацията, защото вчера си игра с едино куче, но защо не пожела да играе днес? Ето и една снимка на него и Пабло (търси си дом).

Изображение
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Юни 28, 2011 12:05 pm

В четвъртък най- вероятно ще пътуваме с влак София- Златица и обратно. От това, което намерих досега трябва да носим паспорт, намордник, кучето трябва да е чипирано и в зависимост от касиера се плаща половин билет или не се плаща нищо. Нещо друго дали трябва да носим? Утре ще купим намордник, но как най- лесно да свикне? Предполагам, че няма да го държим през цялото време с намордник, но за пред контролата ще се наложи сигурно. Ако някой е пътувал с куче във влак може ли да сподели какво да носим, евентуални проблеми с кучето и тн...
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Вто Юни 28, 2011 1:00 pm

Задължително е през цялото време да е с наморник...Свиква лесно...Слагай му го за около 20 минути всеки ден като сте на разходка и постепенно свиква :)
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Юни 28, 2011 5:14 pm

Пътят е около 2 часа, а на мен ми се вижда много ако трябва да седи с намордник. Та той е 4 кг и се съмнявам някой друг с мини куче да го води с намордник. Също за градският транспорт трябва ли да слагаме намордник? Някак си не си го представям 4 кг куче с намордник, въпреки че някои дребоси са готови за иядат всичко, което мине покрай тях. :ag: Та събирам още инфо, а утре ще ходим да питаме на гарата да питаме и тях какво да носим.

П.п. На гарата ще сме като полицейско куче- душач, кожен повод и намордник. :ajaweki:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юни 28, 2011 5:21 pm

Намордника е задължителен само за кучета над 10 кг.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Вто Юни 28, 2011 5:24 pm

По новият закон всички кучета трябва да са с намордник в градски транспорт и във влакове и подобни. Отмениха го това за намордника за кучета над 10 кг до колкото четох.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юни 28, 2011 5:27 pm

Най-добре си питай на гарата,не знам как е за влака.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Nadivtov » Вто Юни 28, 2011 7:51 pm

Аз на скоро пътувах с моята с влак. Иска се наморник, има си билети за домашния любимци (на половин цена), в паспорта трябва да има печат от лекар от минал скоро преглед, че кучето е здраво. Това е, друго няма да ти искат.
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот archy » Вто Юни 28, 2011 8:25 pm

Значи ще минем и през вета за печат. А как е положението във влака, хората правят ли някакви проблеми, че се пътува с животно? :ab:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Вто Юни 28, 2011 9:41 pm

При теб няма да има проблем, Арчи е 2 шепи куче. При мен реакциите на някой хора бяха :ai: :ai: , други се усмихваха и ме заговаряха за нея. Но никой няма да ти каже нищо.
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот archy » Сря Юни 29, 2011 11:37 am

Номрдник като за него- няма. Ходихме в една борса и пробва най- малките, но нищо не му става. Ходихме и до гарата и от там казаха, че трябва да има паспорт само. Това от нас.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Юни 29, 2011 8:14 pm

:ag: Какъв намордника за куче два-три килограма бе.. Та главата му няма една шепичка, какъв ще е тоя намордник. На моето муцуната му е дълга 3-4см, айде дайте ми намордник :bu: Ако контрола се заяде им кажи, че за дребните кучета това правило не важи. Повярвай, общинските служители(заплатаджии) които отговарят за кучетата не си знаят законите и наредбите а какво остава за служители на БДЖ.. :ajaweki: Те(всички "контролиращи" популации и др) маалко да видят, че човек си знае правата и почват да заекват.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Сря Юни 29, 2011 10:02 pm

Напълно си прав. При мен пътуването беше просто уникално. Качвам се в рейс (който те води до гарата на влака), кучката ми е в краката седнала най-спокойно. Минава кондуктурката подавам 2 билета, тя ги дупче и подминава. След 10 мин. идва и започвам да ми крещи пред всички. Какво било това моето, защо съм скрила кучето и нарежда още там. Диалогът беше:
-Ти знае ли, че трябва билет да му купиш?
-Аз ви дадох билета и вие го дупчихте.
-Глупости, дай да видя. - подавам билета, а тя започва да се заяжда, че съм платила редовен, а е трябвало да взема за домашен любимец, който е на половин цена. - Ти как може да го качиш без наморник това куче?
-Аз имам. - вадя от чантата и го слагам на кучето.
-Ти и документ нямаш, да не е някакво болно? - вадя и подавам паспорта, тя го отваря и ми казва - Тук не пише на български, на какъв език пише? Нищо не разбирам. - аз обеснявам, че кучето ми е взето от Чехия и паспорта е на чешки и на английски - Аз не съм учила езици на времето, нищо не разбирам, от къде да знам какво пише? То това дори не е това куче, тук пише dog.
-Ами то дог е куче на английски.
-Аа.. - извади ми някаква книжка и започва да ми чете правилника за домашни любимци и продължава да се заяжда. Обаче аз бях спазила всичко и за нищо не можа да се заяде. Само се изложи пред всичко. Има просто уникати...
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот rinusha » Чет Юни 30, 2011 6:52 am

Когато аз пътувах с моята овчарка преди много години искаха половин билет за голямо куче,за малки беше без пари.Намордник не ми искаха,но аз бях сложила за спокойствие на хората на гарата,а после в купето любезно обясних,че не хапе и го махнах.Сега свекърва ми пътува с тяхната спасена от улицата болоноподобна госпожица,около 7-8 килограмова.Слага я в транспортна чанта и не я пускат по време на цялото пътуване.Билет не им искат
rinusha
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Юли 02, 2011 1:54 pm

Днес Арчи прави 4 години! :ba:
Да ми е жив и здрав и да е с мен още многоо! Толкова бързо мина времето, кога беше малко пале, кога порастна и стана на цели 4 години... :sunny:

П.п. Отменихме пътуването за сега и ще си вземе транспортната кутия като ходим.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Юли 02, 2011 1:58 pm

Криси,жив и здрав да ти е,мнооооого дълго да сте заедно. :sunny: :ba:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот hamsterchee » Съб Юли 02, 2011 2:49 pm

Честит рожден ден на Арчии (Sun) Да ти е жив и здрав и да те радваа още дългии годинии!!!
Пъфии, винаги ще те обичкам миличко, много ми липсваш
Аватар
hamsterchee
В глутницата

Мнениеот Бела » Съб Юли 02, 2011 2:51 pm

Да ти е жив и здрав и моног да те радва! :ajatki: :ab: Наистина когато имаш домашен любимец времето минава много бързо :ag:
Бела

Мнениеот selgomez97 » Съб Юли 02, 2011 5:06 pm

Ооо, честит рожден ден на Арчи! :ba:
Да ти е жив и здрав и да те радва още дълго време...да е все така послушно и умно куче! :ax:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот gabrielabonbon » Съб Юли 02, 2011 6:19 pm

Да е жив и здрав ушкото. :ba: :ag:
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Юли 02, 2011 7:57 pm

:az:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Съб Юли 02, 2011 8:12 pm

Не заслужаваме ли някоя друга снимчица от рождения ден? tongue :ah:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот archy » Съб Юли 02, 2011 8:33 pm

Мерси на всички! :ba:
А снимки- нямаме. :ag: Тези дни ще го снимам.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Съб Юли 02, 2011 8:39 pm

Честит Рожден ден на Арчитоо...Да го нацелуваш от мене :ba: Какво му подарихте ?
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Юли 02, 2011 8:45 pm

Задължително ще го нацелувам. :ag: Иначе получи играчка- въже и лакомства. Също се разходи с Ушко и другите бездомничета около блока и падна голяма игра. :ab:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Нед Юли 03, 2011 8:05 pm

Обещаните снимки. :ab:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Юли 05, 2011 12:47 pm

Снимките са прекрасни!
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот german » Вто Юли 05, 2011 1:46 pm

:ay:
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Юли 05, 2011 2:41 pm

Супер стее!! <3
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Юли 06, 2011 1:14 pm

Мерси на всички! :ax:

А сега да ви се оплача. Баба ми има навика да го извежда като изхвърля боклука, но есетсвено без повод. Понеже тя само го лигави и той не я слуша и повтарям ако го изкарва с каишка, но не. Вече веднъж се е случвало да се закача с бездомните и баба да трябва да го спасява, веднъж уплашил дете, защото започнал да го лае и тн... Е днес тръгнал да лае съседското куче (шпицоподобно или нещо такова), но понеже и тя е бойна са се сбили. За късмет и на двамката им няма нищо. Просто вече не знам на какъв език да и кажа да го разхожда само на каишка. :bu: Ако утре се засече с някое по- голямо куче от блока не ми се мисли... Мен ме слуша и нямам проблеми засега, но с нея. Обяснявам и че само с глезене не става и не е нормално да и ръмжи и да и се налага, но никакъв резултат. :ac:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Юли 06, 2011 6:30 pm

Много лошо, как е възможно възрастен човек да не мисли какво може да се случи.Като стане белята......(дано не разбира се,ама все така става, че да се усетят).Поговори пак с нея ,обясни й че може да му се случи нещо,не че тя не го разбира ама, не мога да си го обясня.Тук не става въпрос за послушание на кучето , а за безопасността му.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Сря Юли 06, 2011 9:19 pm

Мери, знам че е опасно и всеки ден се караме за разходките, храненето и още 100 други неща. Тя баба е свикнала да гледа кучета като на село и е истинска борба с нея. Непрекъснато се опитва да храни кучето с остатъците, когато храната му привършва му дроби попари с хляб и всякакви подобни неща. Естестевно не и позволявам, но не и не, едно си знае и толкова. Аз го извеждам кучето по 2 пъти на ден, но тя пак го извежда. Не знам как да и обясня, пробвах спокойно да и кажа, да дам примери и тн, но никакъв резултат. Опитах ида и покажа как да го строява, за да започне да я слуша, но ефект никакъв. Тя като ми го разказва и е весело и не го приема на сериозно. Имам чувството че от всички в нас само аз се притеснявам за безопасноста на кучето. [smile3537.gif]
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Юли 06, 2011 9:59 pm

Възрастните хора някак не възприемат нещата и това е жалко.Дано Арчи няма проблеми,а ти не се отказвай,ако трябва забрани на баба ти да го извежда,знам ли какво ще помогне.Не осъзнават някой неща или хранят погрешно,типично...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Сря Юли 06, 2011 10:07 pm

Така са старите хора. :ag: Моите и те са така. дядото е на 70 години-иди му обяснявай за роял и здравословно хранене. :ag: По тяхно време кучетата са живели на вън, даже и колиба са нямали. Спят заровени в снега. Сега като ги гледат с дрешки и с какво се хранят, а ако чуят колко струва храната се виждат в чудо.:ajaweki: Пробвай да и ограничиш достъпа до мъника. Примерно разходките да спре. То яденето все някак ще го контролирате, ама навън е опасно.. Има големи кучета, които са агресивни и може да стане беля.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Розалинда » Чет Юли 07, 2011 12:13 am

Арчи е много красив!
Розалинда

Мнениеот berkitom » Чет Юли 07, 2011 1:08 pm

Много е сладко. :ab:
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот jenito98 » Пет Юли 08, 2011 10:55 am

Оллее отдавна не съм гледала форума!!!Много неща са се променили! Арчи обаче си е същия сладур! :ba: :ba: Ами и аз казвам че понякога възрастните са такива. Моите родители са по възрастни и веднъж решиха да му дадат един кокал(мисля че беше свински от ребро) и аз не можех да ги обедя да не го правят! Тати ми вика че така са се изхранвали преди и това все пак е куче-абе не може да се разбере човек! :ag: Опитах се да му взема кокала ама и Ерос инат-ръмжи ми и не пуска, плюс това и бяга :ag: :ag:
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Юли 08, 2011 11:46 am

Офтопик:
Добре дошла отново.И гледай да не се загубиш пак. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пет Юли 08, 2011 3:00 pm

Защо ли това ми напомня на дядо ми.Кучето ще го ухапе той си знае иска да до води накъсо за нашийника.Кучо не го познава почти и нито живее с нас.Дядо ми дошъл да го влачи за нашийника и да го възпитава.Като разбра пък че го храним само с гранули и изхвърляме кокалите да не ви казвам как взе да дава акъл как се хранело куче.Той си мисли че ще яде надробен хляб и една тава кокали отгоре :bu:.Да не говорим колко е компетентен на тема къпане.Да сме го изкарали пред блока и "с един маркуч и прах за пране всичко пада" :bu:.И също ни пита как може да гледаме куче в апартамент и ако не лаело от него смисъл нямало.Трябвало да го заведем на вилата и да ходим на 2-3 дни стигало :ai:.Като гледам как са гледали кучета навремето не е много за смях [mood_feelings_hurt.gif].Добре де преди е нямало гранули и глезотийки но поне да не са завързвали кучето на еднометрова верига и да са го тъпчели с кокали без да му почистват...Да не говорим че и сега има такива хора които отглеждат кучето като не знам какво [mood_feelings_hurt.gif]
И за заключение мога да кажа че възрастните нямат оправия.Каквото и да им казваш те пак ще си държат на своето и не можеш да забраниш на баба си да разхожда кучето.Можеш да я накараш някак да мисли че воденето на куче с повод е много по лесно от колкото да си на тръни да не уплаши дете или да не го нападнат други кучета.А относно попарата Арчи яде ли хляб?Моя хляб не пипа.Харесва си гранулите и не му се мисли за друга храна(освен пилешко).
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот archy » Пет Юли 08, 2011 4:05 pm

Засега подобрение- никакво. Пак го е извела днес докато ме нямаше, че и ми се хвали как я слушал. Явно не сме само ние така, но наистина не знам как да и обясня вече. Остава ми само да се надявам Арчи да има късмет и да не попаднат на голямо куче. Не разбирам защо иска да го разходи за по 5 мин като всеки ден го разхожда поне веднъж за около 2 часа. Купих дълъг повод (5 метра), за да може все пак да е вързан с нея, но бил много дълъг, стандартният бил къс... Няма угодия.

german, същото е и при нас. Колкото до хляба- ами Арчи яде всичко и си умира и за трошичка от нещо, което ядем.

Иначе тези дни пристигат мострите от храната и се надявам да му харесат на кучо.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот german » Пет Юли 08, 2011 8:42 pm

Еми рано или късно може да стане белята и тогава да си казва защо ли го е разхождала и защо ли не те е послушала.Бабите и дядовците гледат на внуците си(колкото и да са големи)като на деца.Не взимат нищо на сериозно каквото и да казваме.Щом не иска дълъг повод ако нямате къс с някакво въженце към което да прикрепите нещо за закачане към нашийника.Опитвай и опитвай да излезеш на глава въпреки че май е почти невъзможно.Поне дядо ми не живее при нас за да разкарва кучо за нашийника или да го тъпче с остатъци от масата като прави икономии на храната.
Опита ли да кажеш на баба си че ако се случи нещо и когато кучето ти отиде при голямо куче вече ще е късно да се обвинява.Грешката се случва само веднъж и може да е фатална и е по добре преди това да се вземат мерки като за начало да го води с повода или ако не иска да го извежда с повод да намали и дори престане да го извежда.Предложи и да го извеждате заедно когато е време за разходка.Други идеи за момента нямам.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот archy » Пет Юли 08, 2011 10:03 pm

Имаме къс, стандартен повод и дълъг. Не желае да разхожда кучето на повод, защото било само за 5 минути, а и Арчи я слушал. Не иска да ме чуе и да разбре, че е опасно. Тази вечер пак се карахме и заяви, че кучето слушало само нея и че ще продължи да го разхожда така. Тя твърди, че кучето няма да лае по големи, защото бил умен и непрекъснато му приписва човешки качества. Заради това имаме проблеми с обучението, защото тя му дава да лае по хора/ животни, да напада, да бяга и да яде от земятя и още много други неща. Баща ми говори веднъж с нея и никакъв ефект. Ако нещо се случи с Арчи не ми се мисли просто... Поняога се чудя дали изобщо ставаме за стопани на куче, до колко е правилно да го гледаме така и дали няма да му е по- добре някъде другаде. Обичам го ужасно много, но условията в които живее може да са опасни за него. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот german » Пет Юли 08, 2011 10:14 pm

Покажи и как слуша теб тогава щом си мисли че слуша само нея.Покажи как изпълнява команди и че не ти бяга по простата причина че е на повод.А тези 5 минути могат да станат и повече защото кучето може да реши че може да отиде да подуши нещо или да изяде нещо или да хукне нанякъде.В нашия квартал има почти само дребни кученца които доминират над възрастните си стопани а те не спират да ги глезят и да ги молят да се приберат във входа защото ги чакали от еди си колко време.Има една поговорка:"Не се дръж с кучето като човек,за да не се отнася то с теб като с куче".Може да опиташ да и я кажеш.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Юли 08, 2011 10:50 pm

Не Криси, на Арчи никъде няма да му е добре без теб.Не вярвам да се адаптира, не мисли по този начин.Баба ти може и да се вразуми,ако не накарай родителите си пак да говорят с нея,заплашете я ако трябва,питай я как ще отговаря,ако някоя кола го блъсне,кажи й че има глоби за несложен повод и ако я видят, ще я глобят и може да вземат кучето.Все нещо ще подейства,но в никакъв случай не мисли за ряздяла,кучето ще страда много,а за теб да не говорим.Много добре си го гледаш даже...Забрави идеята.....никога не го прави. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Пет Юли 15, 2011 2:19 pm

Постигнахме някакво споразумение с баба ми и засега кучо излиза само с мен. Имам 1 въпрос отностно поведението. Преди като се разхождахме в парка беше дърпане, ходене след кучета, бой с другите мъжки кучета и подбни. Сега върви спокойно, никакво внимание към кучета, много по- послушен и тн. Но проблемът е, че преди търсеше контакт с кучета, играеше на полянката, а сега изобщо не иска да контактува с кучетата. Ако те решат да го подушат им ръмжи, а ако продължат ги хапе. За мен така е в пъти по- лесно, защото ме слуша, но не трябва ли все пак да контактува с други себеподобни? Ако го заведа на кучешката полянка седи в страни и изобщо не обръща внимание на кучетата. Там има доста кастрирани мъжкари, но нито един не се държи като Арчи. Трябва ли да се притеснявам или е нормално?
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Юли 28, 2011 6:14 pm

Днес бяхме на един язовир и естествено Арчи беше с нас. Естествено Арчи не пропусна да се отъркаля в някаква мърша с ларви и червеи, след което влезе и в язовира ( на плиткото е предимно тиня и целите му лапи бяха в кал), а след това на разходката влезе в една кал и легна. :bu: Е такава смрад няма просто- от километри миришеше просто прекрасно! :at: Успях да го поизмия малко там, но вкъщи имам чувството, че задръстихме канала от мърсотия, а в колата мирише прекрасно просто. Та това беше малкот ни преживяване от днес. :ag: Ето и снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот jenito98 » Чет Юли 28, 2011 7:19 pm

Голям сладур е този миризливко! :ajatki: :ap:
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот archy » Пет Юли 29, 2011 11:41 am

Може да изглежда сладичък, но е такова чудовище. :ajaweki: Вчера просто успя да се отъркаля във всичко възможно и накрая се наложи да го вържа за едно дърво. Днес ще гледам да го изкарам за по- дълго навън, заюото няма да ме имаблизо 2 седмици и баба ще се грижи за него. След инцидент със съседското кученце (за жалост завършил трагично [mood_feelings_hurt.gif] ) тя си го води само на повод и се надявам да няма проблеми.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Leo Hug » Пет Юли 29, 2011 11:58 am

Имаш много сладък мини пинчер. Аз ги обужавам :ba: Аз преди исках пинчер но вече си имам чинчила и много си я обичам :bp: :bp: Скоро ще си взема още една но момченце :bp: Иначе ти е много яко пинчерчето
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот valnata » Пет Юли 29, 2011 4:44 pm

archy, взимала ли си на твоя бандит Arden Grange с пиле? Сега на моя му взех от тази храна с агнешко, но не знам пилешките на какъв размер са, защото само тези с агнето ги дават за малки породи.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Юли 29, 2011 4:56 pm

На Арден мисля, че съм взимала със сьомга и агне. От 2та вида само с агне яде с апетит от сьомгата втори път не съм купувала. Гранулите им са по- големи (около 2см дълги са), но според мен няма да има проблем с големината. Нашият си ги хрупаше, но определено нямаше голямо желание. С пиле не знам колко са големи, но следващата опаковка ще е с пиле и ще докладвам. Предполагам, че ще са по- малки, защото има отново с пиле, но за големи породи. :ab:

Leo Hug, рдавам се че Арчи ти харесва. Той не е точно пинчер (дори не прилчиа, но това е друга тема) и се радвам, че и ти си имаш животинче. :ab:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Юли 29, 2011 5:08 pm

archy написа: С пиле не знам колко са големи, но следващата опаковка ще е с пиле и ще докладвам. Предполагам, че ще са по- малки, защото има отново с пиле, но за големи породи. :ab:

Аха, значи има два модела с пиле. Еми ако вземеш преди мен драсни два реда(само да не забравиш :ag: ). Аз му взех два пакета с агне и за два месеца ще има храна. Те с пилето май ги дават за всички породи, и ако наистина са около 2см ще е много добре, защото ще има разнообразие. Хилса нещо я няма на пазара и минах на Арден. Уж Арден по-добра я дават. :ay:

Сега разгледах какво имат с пиле. Те предлагат няколко модела с пилешко.. Престиж, какво ли няма. :ag: Само една имаше за едри породи и едната я дават за възрастни кучета. Всичко останало уж става за нашите кучета, ама дали отговаря на истината. :ag: Така че като взимаш напиши и точния модел.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Leo Hug » Съб Юли 30, 2011 1:55 pm

Не знам ама мене това куче много ми харесва !!! :ba: :ba: :ba: :ba:
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот archy » Пон Авг 15, 2011 9:35 pm

Valna останали са ни 500 гр от старата храна и до седмица купувам от тази с пиле. Ще споделя впечатления като я купим.

Ето и снимки-

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И един невероятен поглед!

Изображение
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Авг 15, 2011 11:37 pm

Ааа,не!Последната снимка е НЕВЕРОЯТНА!Поздрави на Арчи и на този пичага с убийствения поглед.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

ПредишнаСледваща

Назад към Представяне - кучета