Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Родиха ни се две котета на улицата

Родиха ни се две котета на улицата

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 9:44 am

Здравейте!Миналата година си взехме една котка за двора.Сега тя е на 7,8 месеца и роди! :ag: Знам че е много млада и точно това малко ме притеснява... :ah: Но тя се грижи за тях. :ag: Двете ангелчета се родиха в канавка :ai: А и напоследък е хладничко затова се притеснявам.Но въпреки това са добре! :ajatki: Бих казала отлично даже! Но вътре е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО мръсно а аз не мога да бъркам вътре да оправям,защото тя ще ги изостави или премести!
Ето снимки извинете че са с лошо качество :ah:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Бела

Re: Родиха ни се две котета на улицата

Мнениеот Misho » Вто Май 10, 2011 10:25 am

Първо-има две теми
Второ-защо не помислите за кастрация?
Трето-на двора ли я гледате?
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 10:37 am

Извинете че има две теми-моя грешка :ah:
Тя не е само наша тя е на квартала а и всички се радваме на котетата и се надяваме догодина пак да роди.
Да на двора я гледаме.Целия квартал храни нея и приятелчето й Лъки.
Лъки е същите шарки като нея и е щастливия татко :ag:
Бела

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 11:00 am

Имам един въпрос:Дали може когато нея я няма и те са сами да вдигна одеялцето на което спяти да постеля отдолу
нещо по-топличко защото се притеснявам,много е студено?Нали няма да ги изостави?
Офтопик:
Моля ви пишете нещо
Бела

Мнениеот meri » Вто Май 10, 2011 11:32 am

Като целия квартал се радва на котета, защо някой не кастрира майката, не да се надявате да ражда,пак и пак.....до кога.
Давате ли си сметка колко бездомничета са това?
И дали според вас ще оцелеят без ваксини и грижи?
Хранели ги....и с това приключват грижите май.
Много жалко,когато любовта е криворазбрана.
Не виждам нищо смешно в ситуацията,жалко за животните.Сигурно никой не се е и сетил да ги обезпаразити вътрешно и външно.
Вместо да се радвате,по-добре я кастрирайте,има безплатни кастрации.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 11:45 am

meri написа:Като целия квартал се радва на котета, защо някой не кастрира майката, не да се надявате да ражда,пак и пак.....до кога.
Давате ли си сметка колко бездомничета са това?
И дали според вас ще оцелеят без ваксини и грижи?
Хранели ги....и с това приключват грижите май.
Много жалко,когато любовта е криворазбрана.
Не виждам нищо смешно в ситуацията,жалко за животните.Сигурно никой не се е и сетил да ги обезпаразити вътрешно и външно.
Вместо да се радвате,по-добре я кастрирайте,има безплатни кастрации.

Хората се радват на котетата и се грижат за тях и за майката!Надяваме се да ражда пак.
Даваме си сметка и те не са бездомничета говорихме с хора които ще ги вземата а вкъщи и ще ги гледат.
Храним ги и освен това си имат всички ваксини и са обезпаразитени и външно и вътрешно!
Как така жалко за животните като майката и бащата са обезпаразитени водени на ветеринар,а малките вече си имат уреден дом!
И ПАК ПОВТАРЯМ ЧЕ МАЙКАТА И БАЩАТА СА ОБЕЗПАРАЗИТЕНИ ВЪПРЕКИ ЧЕ ЖИВЕЯТ НА УЛИЦАТА!
Не искаме да я кастрираме!Ако роди пак отново ще търсим дом на малките!И ТАКА!
И ако обичаш ако не знаеш нещо не пиши!
Бела

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 11:53 am

Хубаво че са обезпаразитени радвам се :ai: .Браво даже учудващо.Поздравления :sunny:
А тези хора които ще вземат котетата не е ли по добре следващия път вместо "вашата" котка да ражда да си вземат едно вече родено улично.Знаеш ли колко трудно се намира дом.Семеиството на вуичо ми си имаха преди години женска която все раждаше а те все си намираха стопани.Но една година не стана така вече нямаше как да "уредят" дом за малките защото всички хора които познават бяха пълни вече с котки.И знаеш ли изхвърлиха майката заедно с малките някъде надалече и не се занимаваха повече.Да не я зарежете и вие или по някое време да решите че квартала е пълен с котки и да вземете да се отървавате от тях.
Повече от ясно ми е какво става с нежеланите животни.Не обяснявай колко го обичате защото утре може пък повечето от тези които ги обичат да искат да се отърват от тях.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот archy » Вто Май 10, 2011 11:55 am

[mood_feelings_hurt.gif] Знаеш ли колко животни търсят дом? Заради такива хора като вас и "милите" ви съседи никога няма да намалим поулацията на бездомни животни. [mood_feelings_hurt.gif] Ако не ви се занимава да кастрирате поме помолете някой да помогне. Сега тече кампания за безплатни кастрации на котки, възползвайте се!
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 12:00 pm

Ние никога няма да я изхвърлим!Нито нея нито бебетата й!Целия квартал я обича!.Даже вчера водиме майката на ветеринар да я прегледат,че е доста отслабнала! :ag: И е добре! :ba: Сигурна съм,че всички котета ще си намерят дом!А ако след време вече не издържаме от котки сигурно ще я кастрираме вече.Но засега няма.Много я обичаме в никакъв случай не бихме я изхвърлили и не само ние пак казвам целия квартал. :ba:
Бела

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 12:01 pm

Наистина щом сте толкова загрижени и обичате животните защо не започнете да търсите дом на кварталните котки щом толкова лесно се намира.Аз не съм чувал че в бг хората толкова лесно се размекват и като им предложиш да си вземат животинка в къщи направо се съгласяват и няма проблем.
Ако толкова лесно се намираше дом всеки щеше да прибере по 1-2 котки от улицата и нямаше да има проблем.
А всъщност защо и вие не вземете по една котка няма да е лошо за да подпомогнете намирането на домове.Вие чакате котката да ражда и сте много щастливи когато си имате малки но защо чакате другите да ги вземат когато пораснат?
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 12:03 pm

Аз попитах дали да я кастрираме а въпросните мили съседи казаха:Да бе да си живее котката естествено!За какво да я кастрираме!
Прави сте за кастрацията но ви уверявам че децата й няма да бъда бездомни!
Бела

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 12:04 pm

Бела написа:Ние никога няма да я изхвърлим!Нито нея нито бебетата й :

Е тя си е навън кой ще я изхвърли нали вече преди това е възможно някой да я е изхвърлил.Както и да е защо ще чакате последния момент.Защо живеете само за днес а не мислите и за утре.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 12:05 pm

Бела написа:Аз попитах дали да я кастрираме а въпросните мили съседи казаха:Да бе да си живее котката естествено!За какво да я кастрираме!

Ми остава да стоим тук и да се молим
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 12:08 pm

german написа:Наистина щом сте толкова загрижени и обичате животните защо не започнете да търсите дом на кварталните котки щом толкова лесно се намира.Аз не съм чувал че в бг хората толкова лесно се размекват и като им предложиш да си вземат животинка в къщи направо се съгласяват и няма проблем.
Ако толкова лесно се намираше дом всеки щеше да прибере по 1-2 котки от улицата и нямаше да има проблем.
А всъщност защо и вие не вземете по една котка няма да е лошо за да подпомогнете намирането на домове.Вие чакате котката да ражда и сте много щастливи когато си имате малки но защо чакате другите да ги вземат когато пораснат?

Всъщност наистина това правим.Ние сме като кампания точно за тази цел.Миналото лято взехме от улицата 12,13 котки и на всички им намерихме дом.Дори сега често ги посещаваме.
Същата наша кампания намери 4 малки новородени котета в пликче на дърво с пъпната връв отвън.На един ден бяха! Не знам кой изрод ги беше остаавил там щях да го fing23 направо!Но всичките си намериха дом.Само едно почина от обезводняване [mood_feelings_hurt.gif] .Така че имаме опит с намирането на домове
Бела

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 12:10 pm

Всъщност никой не я е изхвърлял на улицата.Ние я намерихме като беше на 2 месеца.Майка й е била улична котка като нея сега
Бела

Мнениеот archy » Вто Май 10, 2011 12:17 pm

Бела написа:Аз попитах дали да я кастрираме а въпросните мили съседи казаха:Да бе да си живее котката естествено!За какво да я кастрираме!

На колко си и от къде си? След месец- два когато спре да ги кърми мога да помогна с кастрация на котката. НЕ е нужно да ражда повече опасно е за нея, а и не трябва да се раждат повече бездомничета.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 12:19 pm

Ами тази нейна майка от къде е все някой неин роднина е изхвърлен и така.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 12:23 pm

На колко си и от къде си? След месец- два когато спре да ги кърми мога да помогна с кастрация на котката. НЕ е нужно да ражда повече опасно е за нея, а и не трябва да се раждат повече бездомничета.[/quote]

На 12 години съм.И съм от София.Много благодаря ако успееш да помогнеш!Знам,че не е нужно.Но останалите не искат да я кастрират искат да ражда и да ражда!И като прочетох вашите мнения съм сигласна че е опасно!
Бела

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 12:25 pm

Остави ги тях те сигурно вкъщи котка не са виждали и им се радват на улицата.Като толкова им харесва да ражда да си вземат те по 5-6 и да си ги въдят но на улицата не :bu:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Май 10, 2011 12:26 pm

А милите ти съседи какво разбират под естествено......раждане до безкрай ли?
Като са толкова "загрижени" ,защо не помислят и за здравето на котката,което не се състои само от ваксина и храна?
Ето за това.....горкото животно.
Намерили дом, добре .....а другия път ако има усложнения или нещо стане с котката?
Не смятам,че така отглеждано животно е "домашно".
И ако обичаш не ми прави забележка, пиша каквото мисля,че ми писна от такива "обичливи граждани".
За това улиците са пълни с кучета и котки без дом......все от "обичащи ги".
Ами ако котката се разболее от пиометра или тумор,от многото раждания......естествено ли ще е ?

Ето ти за кастрация, само като спре да кърми я заведи.

viewtopic.php?f=53&t=15162
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Бела » Вто Май 10, 2011 12:30 pm

Права си,права си!Извинявай че ти направих забележка наистина си права!Те наистина май не са виждали котка вкъщи.Но не знам как да я заведа да я кастрират!Тя не е само моя!
Бела

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 1:47 pm

Сигурен съм че повечето от съседите ти не им дреме за животинката а просто се имат за много грижовни и мили tongue .Това няма да е последната котка която ще си ражда непрекъснато и всички ще се радват на поколението докато не се появят и проблемите [mood_feelings_hurt.gif]
Последна промяна german на Вто Май 10, 2011 1:49 pm, променена общо 1 път
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 1:49 pm

Бела написа:Права си,права си!Извинявай че ти направих забележка наистина си права!Те наистина май не са виждали котка вкъщи.Но не знам как да я заведа да я кастрират!Тя не е само моя!

Както не е твоя така не е и тяхна.Много мразя като хората започват да викат кое животно е мое и кое твое.Котката си е независима и не е на никого собственост.Пък и те сякаш ще разберат че е кастрирана щом се радват само на котките на улицата и нямат такива а да не говорим че нищо не са чели или научили :bu:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Май 10, 2011 2:01 pm

Някой хора си мислят,че като хранят някое животно или от време на време му се радват,дават таблетка за обезпаразитяване....и то е негово,ама не е,защото пак си е бездомно.
Много лесно, като отбие малките,отиваш да си запишеш час, да си вземеш талон от 4 лапи и те си го кастрират.Какво толкова ще кажат,най-вероятно ще си намерят друго,на което да се "радват" отстрани.
А ако се разболее, блъсне я кола......тогава какво?Защо от толкова любители,никой не взе тая котка в тях и да я гледа.......на улицата е лесно,нали? Иначе била на всички, това да не е вещ,че да има собственост над нея.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Вто Май 10, 2011 2:04 pm

Кажи, че малко ще я погледаш вкъщи. Те няма да разберат, че си я кастрирала, ако не погледнат, че има шев. може и просто да кажеш, че са я взели от някакво сдружение за намаляването популацията на бездомните животни. Мъжката също я кастрирайте, че като усети разгонена котка, не се знае дали ще я видите повече. Та казваш с едни и същи шарки. Ами ако имат роднинска връзка по между си, никога не можеш да бъдеш сигурна кой е бащата, ако котката е бездомна и дали имат някаква роднинска връзка. Най- добре да се кастрира. Ако канавката лесно достъпна, може някой да нарани котетата. Мисли като зрял човек, не си малка. Ако искате да помагате на котките, съберете бездомните малки и ги водете за кастрация. След това и им търсете дом. :)

А и котката не е твоя, нито на съседите. Все едно да кажа, че гълъбите на прозореца са мой. Храня ги, хващам ги да им помагам, когато е нужно. Но те не са мой! На когото е да е, трябва да я кастрира щом я пуска навън при другите котки, няма значение какъв пол е! :ay:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Май 10, 2011 2:58 pm

Говорих с @Бела и сме се разбрали, че след около месец (когато отбие малките) ще кастрират котето. Аз ще помогна с каквото мога и да се надявам всичко да бъде добре.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот german » Вто Май 10, 2011 7:41 pm

Добре че има и разбрани хора които се съгласяват след като прочетат.Поздравления.Дано котетата си намерят домове и всичко с мама да е ок smiley24
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Бела » Сря Май 11, 2011 8:06 am

Дано да си намерят домове в които да са щастливи!Стискаме палци!Колкото до кастрацията с archy се разбрахме
Бела

Мнениеот Животно » Чет Май 12, 2011 5:03 pm

Е, браво! Много се зарадвах,че си съгласна с кастрацията. Браво и на archy,че ще помогне! Много добри хора има тук! Успех,дано наистина я кастрирате! :ay:
Ако разберат "обичливите" съседи, че е кастрирана, дали ще се ядосат? :ag:
Панини: О, Чаудър! Плачеш ли? :(
Чаудър: НЕ ПЛАЧА! МОМИЧЕТАТА ПЛАЧАТ, МОМЧЕТАТА РЕВАТ!
Аватар
Животно
В ятото

Мнениеот meri » Чет Май 12, 2011 8:51 pm

Лично аз не вярвам,че тази котка някога ще бъде кастрирана,ако има такава котка изобщо.Нароиха се толкова такива теми,че вече не знам коя е истинска,коя лъжа,то не щеш ли чужди снимки,въпроси......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Чет Май 12, 2011 9:04 pm

Ще може ли да качиш още снимки на котетата.Един вид дали са пораснали добре ли се развиват :ab:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот archy » Чет Юни 16, 2011 8:09 pm

хах... Обещанията за кастриране и това са били пълни глупости. Защо ли се вързах на всички обещания как разбира, как искала да помага и тн... smiley23
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Юни 16, 2011 8:29 pm

Както казваш в другата тема, не знам нищо, може и така да е, няма как да го знаеш със сигурност, но не лъжа хората като теб.Сигурно скоро пак ще подаряваш котки и ще се правиш на адвокат в чуждите теми.......
Дано да си намерят домове в които да са щастливи!Стискаме палци!Колкото до кастрацията с archy се разбрахме

archy написа:хах... Обещанията за кастриране и това са били пълни глупости. Защо ли се вързах на всички обещания как разбира, как искала да помага и тн... smiley23

Никак не е лошо такива потребители като теб просто да напуснат форума.....доброволно,от срам......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Бела » Чет Юни 16, 2011 8:55 pm

Яс игледайработата нищо не зависи от мен за котето!Престанете вече!Нямате си на представа колко ми е трудно на мене!Престанете вече да ме обвинявате!!!!!
Бела

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Юни 16, 2011 9:12 pm

drebcho i glamcho написа:За втори път се налага да разчиствам тази тема.
За наказание, че ми отваряте работа ...през отпуската [smile271.gif] , ще ви помоля да сложите ВИЕ САМИ доклади на постовете, които трябва да изтрия. Ако се наложи трети път да чистя офтопик и спам, ще "делна" цялата тема.

:bb:
Офертата ми важи и за тази тема ...
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот миленка » Пет Апр 13, 2012 7:43 pm

МНОГО сладки котенца
2 години и съм пълнолетна!!!
Аватар
миленка
Животинче с въпрос