Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моля помогнете!

Моля помогнете!

Мнениеот Freakzz » Нед Юни 04, 2017 5:01 pm

Здравейте на всички! Нов съм и не знам дали пускам темата където трябва и въобще имам ли право като нов да пускам тема, моля да ме извините просто съм много притеснен. Случаят е следния, имам Немски Шпиц померанче на 10 месечна възраст, след една разходка из гората и след като тича ли тича като ненормална започва да накуцва, веднага отидох при ветеринар, който прецени че просто се е схванал и му би две инжекци, не знам какви. Куцането продължи още една седмица и реших да го водя в Син Кръст Благоевград, където го прегледаха и диагнозираха с луксация на капачето на задно ляво коляно, дадоха ми някакво лекарство да му давам да спадне утока след хранене. Около 6 дни му го давах и до някаде започва да ходи, днес отново отидох в Син Кръст Благоевград където го видя и уртопед, но без ренгенова снимка просто го пипна и реши, че е трета степен луксация и настоя да се оперира. Кученцето стъпва като леко накуцва, моля Ви кажете има ли друг вариянт да се лекува или каквото и да е, изобщо не желая кучето да се оперира, страх ме е, страх ме е че там си е чиста лотария дали ще се сабуди след операция, много съм привързан към животното и ако нещо му се случи.... не знам моля Ви ако някой е минал през това споделете, дайте идей какво да направя. Благодаря!
Аватар
Freakzz
Животинче с въпрос

Re: Моля помогнете!

Мнениеот meri » Пон Юни 05, 2017 10:02 am

Направете рентгенова снимка, настоявайте за нея. Ако трябва потърсете и друго мнение. Лечението е само оперативно, друга алтернатива няма, ако ти предлагат такава, е неправилна. Преди операцията е задължително да се направят кръвни изследвания и ЕКГ, така ако има някакъв проблем, лекаря ще прецени как да постъпи. А ако имаш възможност ела до София, и потърси компетентно мнение на ортопед, добър е д-р Димов, също така д-р Златинов от ЦВК. Имай предвид, че този проблем причинява силна болка на кучето и не трябва да се отлага правилното поставяне на диагноза и лечение.
Страха не трябва да те спира да си лекуваш кучето, защото проблема е сериозен и колкото повече се отлага, толкова по-зле за кучето, а както казах доста боли. Има вероятност да е наследствено заболяване.Ограничи натоварването на крайника и потърси компетентно мнение. Ако отлагаш заради страха си, състоянието може да се влоши драстично, а тогава и лечението е много по-трудно, изкривява се крайника и не може да се оправи след това(не винаги, но се случва).В зависимост от степента на луксацията се предприема и лечение, но почти винаги е оперативно, това е по-доброто решение, защото кучето ще расте и ще започне да наддава на тегло и ако натоварва крайника, състоянието драстично ще се влоши. Не трябва да смяташ, че щом се налага операция и упойка, кучето няма да се събуди. Лекарите го преглеждат, правят изследвания, измерват теглото и т.н. преди операцията, ако има проблем ще си преценят как да се постъпи.Не те съветвам заради страха си да оставиш проблема нерешен, не е добре за кучето, ако капачето се измести още няма да може и да ходи, а за болката да не говорим, едва ли искаш да му го причиниш, а забавянето с лечение с лекарства е нежелателно. Също така не те съветвам да следваш съветите на некомпетентни хора. Това заболяване се лекува оперативно, в повечето случаи...

Истинската диагноза може да се постави само с рентгеново изследване не на едната колянна става, а именно на двете стави- и колянната и тазобедрената.
Така че в никакъв случай диагнозата не трябва да се поставя на око, искай си снимки, защото може да е друго заболяване, не това. И не самолекувай, опасно е....прочетеш някъде за някое лекарство и го прилагаш. При всички е индивидуално, в зависимост от степента, правилната диагноза и т.н.

Прочети го,но само като информация, не за лечение: viewtopic.php?f=218&t=15839
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Freakzz » Пон Юни 05, 2017 7:05 pm

meri, изключително много ти благодаря! Днес потърсих второ мнение от добър ветеринар тук в нашите околия, и той няма ренген но той е на мнение, че определено не е трета степен и все още не е толкова сериозно. Насочва ме към Стара Загора, каза ми единствено и само оперативно и то добре, че не е много зле за сега. Все още не съм звънял, това утре ще направя. Точно защото много го обичам ме е страх за него, пазя това кученце като очите си. Страх ме е наистина много, но явно нямам избор. Ще се свържа с кликилата в Стара Загора и ще видя какво ще кажат, до колкото знам не трябвало да е яло или пило вода 12 часа, до там са ми 300км, изключително екергична е и намалили сме за сега разходките до минимум дори никакви, ще има ли проблем толкова път за нея, и след това на обратно? Колкото до упойките, не знам това ме притеснява най-много.. но искам кученцето ми да е здраво!
Аватар
Freakzz
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Юни 05, 2017 8:26 pm

По-добре ела в София, тук има много добри лекари. Колкото за пътуването си е индивидуално, важно условие е кучето да не яде няколко часа преди пътуване, за да не му стане лошо, ако не е свикнало. Разбирам те добре, всички се притесняваме, когато се налага операция, упойка, но когато няма друго решение и това е правилното, се доверяваме на лекарите. Рентгена е задължителен, защото както ти казах може да е и друго заболяване, много ортопедични и не само, заболявания често имат сходни симптоми,които могат да подлъжат и да се постави неправилна диагноза. Както ти казах д-р Димов е много добър специалист в тази област, но ти си решаваш.Д-р Златинов от ЦВК също е изключително добър ортопед...важно е да търсиш точно него и никой друг, че там са много лекари.

http://bestvet.poleznobg.info/

В деня преди операцията кучето също не трябва да се храни, и да не пие вода около 12 часа, но това ще ти каже доктора, който ще оперира, според състоянието на животното. Следоперативните грижи също са много важни за бързото възстановяване, за това се спазват лекарските препоръки, които понякога на нас стопаните ни се струват жестоки. Нито се прекратява даването на лекарствата самоволно. Важно е крака да не се натоварва, а това се прави постепенно, важно е принципно да не прехранваш кучето, не само сега, а постоянно, за да поддържа оптимално тегло, не да затлъстее. Важно е да се дава хубава храна, да се ваксинира и обезпаразитява всеки месец.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Freakzz » Пон Юни 05, 2017 8:51 pm

Може ли и някаква друга връзка с теб да пишем по бързо не през форума?
Аватар
Freakzz
Животинче с въпрос

Мнениеот Freakzz » Вто Юни 06, 2017 9:14 am

meri, записаха ми час за преглед при Д-р Златинов, Централна Вет. клиника София, добър ли е? На бюро информация ми казаха, ме това е най-добрия някакви отзиви?
Аватар
Freakzz
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Юни 06, 2017 10:43 am

Не го познавам лично, но е много добър ортопед.Освен това е човека, който направи протезите на котето, може би си чел. Но понеже в ЦВК има много лекари ще си контактуваш само с него, за да не те обърка някой. Виж сега, един преглед не означава операция, когато го прегледа, предполагам ще го снима на рентген и след като поговорите ще си прецениш дали се съгласяваш.Писах ти и на ЛС.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Rinoreins » Пет Юни 09, 2017 11:37 am

A допреди тия 10 месеца било ли е активно кучето? Имало ли е дълги разходки ?
Аватар
Rinoreins
Животинче с въпрос

Мнениеот Freakzz » Чет Юни 15, 2017 4:11 pm

Ами не всеки ден е разхождано на дълго, но е пускано всеки ден по час-два да тича в градината. Когато сме правили разходки сме минавали от 4-7км на седмица по два пъти, но това след третият му месец.
Аватар
Freakzz
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета