Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Повръщане

Повръщане

Мнениеот Me4o » Чет Апр 15, 2010 4:26 pm

Днес кучето ми изведнъж започна да повръща. Повръщането е през 5-10 мин. , 15 макс. Кучето е Дакел (ловджийски) на годинка и половина. Лекарства не е приемало освен хапове за глисти , преди около 4-5 месеца. Утре сме на ветеринар (понеже в нашия малък град ... :( ), но искам да чуя предварително от какво може да е това , и ако има нещо , което да му дам засега да облекчи болката ? Благодаря предварително !
Me4o
Животинче с въпрос

Re: Повръщане

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 15, 2010 4:44 pm

Хайде да опишете повръщаното.

Пяна
Сокове
Парчета кости
Зелен сок
Пяна - Сок и лиги...

Лесно ли повърна или с конвулсии в корема...и звуци.

Иначе става "хвърли боб да разбереш".
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Чехълче » Чет Апр 15, 2010 4:45 pm

За съжаление може да е какво ли не - от невинно повръщане от големи хапки храна, до нещо страшно...Отидете на доктор непременно!
[mood_feelings_hurt.gif]
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Апр 15, 2010 7:55 pm

Откриване на причината и диета най-важното.Ако не поема вода давай със спринцовка без игла. Иначе лекар ,няма друг начин, защото причините може да са различни и съответно и лечението.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Me4o » Пет Апр 16, 2010 8:29 am

ходихме на ветеринар , оказаха се глисти ... ? Дадохме му две хапчета и засега повръщането спря. Иначе повръщаше пяна (то просто не остана какво да повръща) , първо повръщаше каквото беше изял. Кашляше също, но и то спря. Започна да му се възвръща апетита, похапва си пилешко :) . Пак почна да шава , да се закача , а преди това отиваше си на местенцето,свиваше се на кълбо и си стоеше (което е необичайно за пакостник като него :) ) и на повикване не се отзоваваше. Наистина незнам дали глистите са виновниците , такова нещо досега не бях виждал ... :( . Но засега всичко си идва пак на мястото . :bp:
Me4o
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Апр 16, 2010 8:51 am

Да ,възможно е да повръща от глисти, значи направете курс на лечение след 14 дни пак, и след това още веднъж след 14 дни.
Обезпаразитяването се прави на всеки 2-3 месеца, не изчаквайте дълъг период.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Me4o » Пет Апр 16, 2010 9:36 am

Да, ветеринарят ни посъветва същото. Колко продължава цялото лечение ? За колко време ще се изчисти напълно?
Me4o
Животинче с въпрос

Мнениеот freiya » Пет Апр 16, 2010 10:04 am

Зависи от опаразитяването за колко време ще се изчисти....но горе долу до към три месеца би трябвало да е чисто.Кашлицата също може да се дължи на глисти:те проникват в белият дроб.Сега, а и по принцип внимавайте много,стриктна хигиена най-вече.Ако кучето има изхождания в двор или баня,потърсете препарат с който да обеззаразите почвата в двора например.Има такива във селскостопанските аптеки.
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот Me4o » Пет Апр 16, 2010 10:23 am

Благодаря Ви много за отговорите и съветите!
Me4o
Животинче с въпрос

Мнениеот vikenceto90 » Нед Юли 04, 2010 10:11 am

здравеите пекенеза ми е на 50дни и вчера и днес повърна малко но все пак се притеснявам давам и малко кис.мляко и храна за бебета с пилешко месо посъветваите ме какво да и давам да папка :)
Обичайте много животните си! :)
vikenceto90
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юли 04, 2010 1:59 pm

vikenceto90 написа:здравеите пекенеза ми е на 50дни и вчера и днес повърна малко но все пак се притеснявам давам и малко кис.мляко и храна за бебета с пилешко месо посъветваите ме какво да и давам да папка :)

В другата тема казваш, че има запек.

Защо не заведеш животното на лекар?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vikenceto90 » Нед Юли 04, 2010 2:13 pm

в4ера бяхме на лекар ма ми го направи това ве4ерта и утре ще я водя на лекар
vikenceto90
Животинче с въпрос

Мнениеот vikenceto90 » Вто Юли 06, 2010 6:38 am

вече два дни малката ми повръща всичко каквото хапне бях при два лекаря и ми казват че нищо и няма и ме пратиха да и направя снимка да се види да не е глътнала нещо единия лекар и би Деган но не помогна много и ми даде храна за бебета за стомашно чревн проблеми днес ще видим снимката но незнам какво да правя и почвам да се отчаивам :(:(:(:(
vikenceto90
Животинче с въпрос

Мнениеот vikenceto90 » Вто Юли 06, 2010 6:40 pm

откриха и гастрит и е на антибиотик и деган някои да е имал същия проблем :(:(:(:(:(
vikenceto90
Животинче с въпрос

Мнениеот melina » Нед Юни 29, 2014 8:46 pm

здравейте :) имам малка каракачанка на 2 месеца-мъжко! днес ходихме на ветеринар и му биха ваксина и го обезпаразитиха вътрешно и външно и казаха да го следя да не ака глисти днес..само че той сега не спира да повръща и мисля,че веднъж повърна глисти и после каквото беше ял днес после започна само стомашни сокове като чели с малко пяна и издава звуци докато повръща..много ме притеснява и понеже вече е късно да звъня на ветеринар а се притеснявам много вече,моля ако някой знае нещо или може да ми помогне с някой съвет да ми каже какво да правя-имам чувството че се мъчи и ми е жал и ме е страх а не знам какво да направя...мерси много предварително :) ! ???..
Аватар
melina
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юни 29, 2014 9:08 pm

За толкова малко кученце е опасно да повръща, за това ако не спре търси спешно лекар, има дежурни през нощта, но таксуват двойно. Има ли вероятност да е облизало от препарата за обезпаразитяване.
Това, което са направили е изключително погрешно, защото опаразитеното куче не може да създаде имунитет и все едно ваксината е била напразна. Първото и най-важно,което трябва да се направи е : кучето задължително се обезпаразитява за вътрешни паразити поне 7-8 дни преди ваксината, никога не заедно с нея или след нея. Има възможност да е алергична реакция към ваксината, което предполага търсене на лекар веднага.
И сега да ти кажа все едно кучето е без ваксина, особено ако има глисти.Докато не се изчисти напълно не трябва да се ваксинира. За това ако сега не можеш, утре веднага потърси лекар.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета