Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Зъбът на кучето ми падна!!!

Зъбът на кучето ми падна!!!

Мнениеот linkigpark » Пет Ное 05, 2010 4:31 pm

Здравейте пускам тази теме понеже преди 30 мин когато пуснах кучето да се разходи и след това забелязах ,че единия кучешки зъб го няма на мястото си исках да питам дали е проблем или пак порасне зъбът а кучето е 6 месеца.
linkigpark
Животинче с въпрос

Re: Зъбът на кучето ми падна!!!

Мнениеот archy » Пет Ное 05, 2010 4:37 pm

Щом е на 6 месеца, значи сменя зъби. Нормално е да падат млечните зъбчета. :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот linkigpark » Пет Ное 05, 2010 5:34 pm

archy написа:Щом е на 6 месеца, значи сменя зъби. Нормално е да падат млечните зъбчета. :ab:

Не е така аз забелязах ,че си смени млечните зъби а тази която е паднала не мисля че беше млeчна :S
linkigpark
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пет Ное 05, 2010 5:37 pm

Ако имаш съмнение отиди при вет. Все още е 17.30 и ветовете работят. :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Ное 05, 2010 5:40 pm

Ако не е млечен зъб тогава каква е причината, нали не мислиш,че един зъб пада ей така.
Кучетата си сменят зъбите точно в тази възраст,след навършване на 7 месеца не би трябвало да има млечни зъби,но понякога остават и трябва да се извадят от лекар.
И какво се случи, че падна зъба?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот linkigpark » Пет Ное 05, 2010 5:47 pm

meri написа:Ако не е млечен зъб тогава каква е причината, нали не мислиш,че един зъб пада ей така.
Кучетата си сменят зъбите точно в тази възраст,след навършване на 7 месеца не би трябвало да има млечни зъби,но понякога остават и трябва да се извадят от лекар.
И какво се случи, че падна зъба?

Еми де да знам закачих една гума за да си поиграе мисля ,че когато се бореше с гумата му е паднал или счупил ...
След малко ще я заведа при приятеля на баща ми той е ветеринар...
linkigpark
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Ное 05, 2010 5:49 pm

Смяната на млечните зъби с постоянни започва между 3,5 до 4 месечна възраст и обикновено завършва до 8-ия месец. В млада възраст кучето има 32 млечни зъба, докато възрастното куче има 42 постоянни зъба, от които 12 резци, 4 кучешки, 16 предкътника и 10 кътници, изпълняващи различни функции. Неподвижната горна челюст има 20 зъба, а подвижната долна челюст с 2 кътни зъба повече. http://kak-da.bg/viewpost.php?idto=1508
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Вто Яну 18, 2011 11:54 am

Как позна, че не е млечен :ajaweki: ? А и да ти кажа, много е трудно да забележиш, когато млечните зъби падат, защото остават я по земята, ако е гризал нещоо... я по земята и сте го прибрали с прахосмукачката без да обърнете внимание :ag: ... Да не говорим колко често куетата ги гълтат без да искат.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Para_Noir » Чет Мар 10, 2011 11:58 pm

Мойто куче е на 9 месеца и не съм го виждала да си сменя зъбите....Страно.. [mood_feelings_hurt.gif] icon_crazy
Птиците умират сами !! <3
Аватар
Para_Noir
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Мар 11, 2011 11:01 am

Para_Noir написа:Мойто куче е на 9 месеца и не съм го виждала да си сменя зъбите....Страно.. [mood_feelings_hurt.gif] icon_crazy

Всички кучета ги сменят, това че не си видяла не означава нищо,не при всички кучета смяната се забелязва.А ако има нещо,което те притеснява, просто разгледай зъбите,понякога се получава задържане на млечните зъби(не падат) и може да се окаже,че имате проблем,но не е задължително.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот inatcheto » Пет Дек 19, 2014 1:31 pm

Здравейте! Искам да попитам от какво може да падне зъба на кучето ми? Имам пекинез на 6 години и вчера, докато си играхме му падна (някъде от задните зъби).. май ще трябва да идем на ветеринар да го види.. със сигурност не е млечен... (или поне така си мисля :ag: ) [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
inatcheto
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Дек 19, 2014 3:41 pm

На 6 години няма млечни зъби. :ab: Причините за падане са различни, за това трябва да се прегледа от ветеринар. И ако трябва да се проведе лечение.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Дек 19, 2014 4:28 pm

Оставете го на феята на Зъбчетата.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета