Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ДОБЪР ВЕТЕРИНАР ВЪВ ВАРНА

ДОБЪР ВЕТЕРИНАР ВЪВ ВАРНА

Мнениеот digitix » Пон Апр 23, 2012 9:49 am

Здравейте,

Моля за препоръка към добър ветеринар във Варна. Изчетох доста форуми и единственото което срещам е хора които се оплакват или препоръки къде да НЕ ходиш. Или пък само добри отзиви за София. Взехме 4 малки кученца (приличат на БОК смесица). Майка им е бездомна и се окучи в селото с 8 кученца. Ние взехме 4 от тях. Много са сладки и игриви. На около 1 1/2 месеца са. Искам да знам какво да им дадеме за вътрешно и външно обезпаразитияване. Със сигурност имат бълхи защо се чешат, а аз и ги видях. В акото нямат глисти, но искам да им дадем каквото трябва вътрешно. Моля дайте координати на лекар от които сте доволни за да отидеме на консултация, преглед и там каквото трябва или ми пишете от къде мога да закупя препаратите. Мерси
digitix
Животинче с въпрос

Re: ДОБЪР ВЕТЕРИНАР ВЪВ ВАРНА

Мнениеот valnata » Пон Апр 23, 2012 7:33 pm

Аз от години ходя само тук- http://www.ultravet.eu/ и съм доволен.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот lovedog » Пон Апр 30, 2012 1:21 pm

Здравейте,и аз бих препоръчала Ултравет,доволна съм от тях-много внимателни,любезни и компетентни- до сега винаги са ни изписвали подходящото лекарство и проблемът е отшумявал бързо.Наскоро кастрирахме нашето куче при тях-отново бяхме доволни от отношението им и животното бързо се възстанови.
Аватар
lovedog
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 30, 2012 3:01 pm

Дават ли касови бележки.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Апр 30, 2012 3:06 pm

:ag: :ag: Ама разбира се.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 30, 2012 3:10 pm

Защото масова практика е да не се издават касови бонове.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Апр 30, 2012 3:22 pm

Знам. :ab: Издават касови бележки, фактури също, ако трябва. То масово беше преди време, сега малко от малко взеха да влизат в час клиниките и др. търговци, щото и проверките зачестиха.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Ne_Razbral_4o » Нед Авг 05, 2012 5:17 pm

Благодаря за инфото .Ще намина да проверя колко са наясно с миризливковците,че ми предстои кастрация и махане на жлезата.Смятах да направя операцията в кабинета на Капитан Раичо , но след като от мен разбраха ,че фретките не излизат от разгонването и ми казаха: " -Така ли !!! Ще трябва да прочета малко за тях." и един месец лекуваха кожна болест с кремчета и мазила от които положението ставаше все по трагично :bu: ( добре,че гледам рекламите по телевизията... сам поставих диагнозата на иначе " нищо страшната" болест и предписах --->Ламизил [smile3537.gif] ,тубичката я разделих на две и го умазах от върха на опашката до муцунката два пъти и всички признаци за болеста изчезнаха ,взе да пониква гъста кизинка и голите участъци вече не си личат. :ba: ) то и зоо-магазина им е под всякаква критика - кучето им като пригладнее ... кеф му котешка ,кеф му кучешка храна направо от чувалите и ако поискаш определена марка и кучето е на него чувал ... седиш и чакаш да се наяде ... все пак е с предимство, нали е кучето на собственика - та реших да ги оставя да четат и да се учат и да си намеря друга клиника.
Имам добри впечетления покрай кучето ми и от Ветеринарна Амбулатория "Надежда" (денонощна)под зимно кино Тракия , но ако ходите за един бърз преглед да знаете ,че там "такова животно-нема" :ag: минимум 30-40 минути... мен не са ме преглеждали толкова никога-пък съм десетина пъти по-голям от него.
Вярно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво.
Аватар
Ne_Razbral_4o
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Авг 05, 2012 6:01 pm

За кастрация и махане на жлеза ти трябва наистина добър лекар,много внимавай при избора.И все пак никога не самолекувай,може да навредиш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Авг 05, 2012 8:24 pm

Във Варна или Ултравет или в ЦВК провери. В Ултравет обаче задължително намери Венци Тодоров и говори с него. Има един до очната боолница, ама не съм му ползвал услугите, а доколкото знам не го го ползват предимно за да оперира кучета с дисплазии и др. счупвания. Само при Петкови недей ходи, че ще замине животното. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот dareto.. » Сря Окт 22, 2014 7:27 pm

Здравейте.
Много бих искала да изкажа и моето мнение по темата ,макар да виждам ,че темата е от преди 2 години.
Масово в този форум препоръчвате Ултравет и точно поради тази причина успяхте да ме заблудите ,че там работят професионалисти и преди 2 години заведох моето куче там.
Проблемът беше,че кучето ми повръщаше.Първите 4,5 посещения му биха само противоповръщателни медикаменти ,а след това започнаха да ме убеждават,че сливиците му са възпалени и за това повръща. Даваха ми какви ли не мазила с които трябваше да бъркам навътре в гърлото за да го мажа. Трябваше ми година и половина обикаляне по ветеринарните клиники в цяла Варна ,за да разберат, че кучето има остър хроничен гастрит.Във Ултравет даже не се сетиха да търсят проблема по-навътре от сливиците.
Повредиха му черния дроб ,защото лекуваха "гъбички" по ушичките му без изобщо да изследват точно какъв тип са те (както знаете те могат да са повече от 10 вида при които всеки си има почти индивидуален начин на лечение) Изписаха хапчета ,които кучето ми трябваше да поглъща всеки ден в продължение на 2 месеца и накрая нямаше промяна ,освен тази, че плюс тях,трябваше да лекуваме вече и черния дроб.Да не говоря ,че при всяко посещение (което беше почти през ден) аз не тръгвах от там без да съм платила по-малко от 40,50 лв .
И къдравото русоляво момче с монотонния глас, и доктора ви Венци ,който вие така уважавате и горещо препоръчвате добре са се научили как да манипулират и да печелят от хорската наивност и състрадателност.
Надявам се да съм полезна за хората,които наистина обичат домашните си любимци!
Аватар
dareto..
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Окт 25, 2014 9:03 am

Принципно казано формулата за преценка на един доктор - кабинет - клиника е следната:

- Ако и 1 нещо ви направи неприятно впечатление - сменявайте веднага доктора - кабинета - клиниката. Това важи и за Хуманната медицина.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dareto.. » Съб Окт 25, 2014 1:42 pm

Да заминеш е най-лесното нещо,което можеш да направиш.Ако бях заминала при първото лошо впечатление щеше да е равносилно на това да не го бях водила въобще там.Нали все пак всяко лечение се нуждае от някакъв период от време в който организъма да реагира.Дадох им това време,но за сметка на животинчето.
Аватар
dareto..
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2014 7:00 pm

Аз не мога да забравя първото ми недоволство [mood_feelings_hurt.gif] трябваше да правят ехограф на кучето и да не му бият упойка - го налегнахме всички да го държим. Щом минаха 5 мин се развиках и казах, че не искам повече такива изцепки и всичко да се прави както хората или си заминавам с кучето при други доктори.

И нещата се оправиха [mood_feelings_hurt.gif] жалкото е, че всичко трябва да става с грубост и викове.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Окт 27, 2014 1:04 pm

Всички кучета се стресират при такива порцедури, особено когато ги боли, но това не е предпоставка за поставяне на упойка при всяко изследване.
Изглежда ужасно, но не е чак толкова зле в интерес на истината, а кучето бързо забравя всичко след известно време. Нормално е,когато има болка кучето да реагира така, или пък защото се страхува от процедурата. Аз лично предпочитам да го държа и натискам, вместо да му слагат упойка за каквото и да е, ако това не се налага наистина. Съвсем нормална реакция, която изглежда страшна за стопанина, но не е точно такава.Поставяне на намордник бързо решава проблема. :ab: Налагало се е да връзват муцуната на моето куче при някои от тези процедури, защото от страх не дава да се провеждат, което по никакъв начин никога не му е навредило. А кучето се успокоява доста бързо след като види, че няма от какво да се страхува.Единствените щети са малко хвърчаща козина. :ag: А пък повечето лекари си имат подход и тогава не се налага да се прави нищо подобно и кучето си кротува. Все пак и килограмите не са маловажни, но за всичко си има чалъм....Само дето страха е лош съветник на животното и то реагира по единствения начин, по който се очаква да го прави. Въпреки, че има кучета, които понасят всичко каквото им правят без да реагират изобщо(имам/ имала съм и от двата вида и знам какво говоря).
Не е необходимо човек да бъде груб с лекарите...имайте предвид, че някои процедури са такива, не много приятни за гледане и извършване, но се налага да се проведат.

Когато имате проблем с лечението, се консултирате и с друг лекар, което не винаги е предпоставка за правилно поставена диагноза и провеждане на лечение.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот r_sanches » Сря Мар 25, 2015 12:40 pm

Здравейте,
аз скоро открих за моя Бък, един ветеринарен кабинет в квартал евросити.
Много добро отношение и решиха проблема ни.
Това е сайта им https://evrositivetvarna.wordpress.com/
Аватар
r_sanches
Животинче с въпрос

Мнениеот hadzhi » Чет Авг 27, 2015 10:27 pm

Някой да има впечатления от ветеринарната клиника намираща се над дом Младост?
Аватар
hadzhi
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета