Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Куче с диагноза лимфосарком

Куче с диагноза лимфосарком

Мнениеот Marta » Сря Фев 13, 2008 2:03 pm

Преди три седмици оперираха нашата Бети, 10 годишна дакелка. Отстраниха тумор на млечната жлеза и я кастрираха. За съжаление диагнозата според биопсията е лимфосарком. Моля, споделете ако сте имали подобен проблем. Кучето се чувства добре, жизнено е и се храни нормално. Дали да продължа лечение с химиотерапия? Страхувам се от страничните действия на лекарствата а и не желая кучето да страда.
Marta
Животинче с въпрос

Re: Куче с диагноза лимфосарком

Мнениеот meri » Сря Фев 13, 2008 2:34 pm

А какво ви препоръчва лекаря оперирал кучето, има ли разсейки, може пък да понесе добре химиотерапията,аз бих опитала, но никой не може да реши вместо вас за съжаление, ако видите че страда и изпитва болки варианта е само един,но само в краен случай.Значи на моето куче правиха химиотерапия, но получи страничен ефект и я спряха, но ако искате съвет опитайте поне, за да видите как ще се повлияе и тогава преценете, не е казано, че ще има странични ефекти всичко е индивидуално.Зависи от случая, щом с моето се е получило така не значи че и с вашето ще е същото.Вие най- добре си познавате животното и евентуално да си прецените, никой не може да ви каже какво да правите. :( А налага ли се химиотерапия задължително, няма ли някакъв друг начин, ако не оставете го колкото дни си има да изживее пълноценно с вас и ако се влоши най- добрия вариант е да го приспите. :cry:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Фев 13, 2008 3:41 pm

Писах ти ЛС.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Сря Фев 13, 2008 4:41 pm

Ако туморът е единичен и опериран преди да достигне 2 см диаметър като са отстранени и другите млечни жлези и лимфни възли с общо кръвоснабдяване има голяма вероятност и да няма разсейки. Химиотерапията е много скъпо начинание и не удължава значително живота на болния, а има много странични ефекти - ваше е решението дали ще го направите. Моето мнение е, че ако има полза, тя е много малка в сравнение с дискомфорта на пациента.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Боксер » Вто Апр 15, 2008 6:56 pm

Това се случи и с мойто куче- също е 10 годишна, но преди операцията не съм и предполагала, че ще се стигне до тук. До преди месец (преди операцията) си беше съвсем добре. Тумурът нямаше разсейки- доброкачествен и т.н. Два дни след това се подуха лимфните й жлези и в момента се влошава прогресивно. Също се чудя дали да прилагаме химиотерапия, изобщо има ли някой който да се е справил с тази болест?Как?
Боксер
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Апр 16, 2008 3:34 am

Направете биопсия на отдалечен реагирал лимфен възел и кръвна картина. Ако се открият ракови клетки в биопсията значи имаме ракова болест и никой не може да помогне. Възможно е причината да е хронично гнойно огнище и тогава може да се лекува.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Боксер » Сря Апр 16, 2008 1:02 pm

Направиха и пълна картина. Лекарят е еднозначен- добре е да се подготвя за евтаназия. Не знам... За тъкан от лимфен възел не е ставало въпрос. Сладката слабее с дни, а дори не мажем да успокоим лимфите за момента. Апетит си има, но почти никаква енергия . Мисля, че се сдухва да се усеща отпаднала физически. И най- ужасното е как не мога да и помогна. Казаха ми дори да не си помислям за химиотерепия, било ужасно и ненунжно.
Боксер
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Апр 16, 2008 1:31 pm

И моето мнение за химиотерапията не е положително..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Апр 16, 2008 2:43 pm

Не се самоизмъчвай, много е тежко, направила си каквото е трябвало, ако нямаш друг избор и стане много зле, приспи, я, колкото и жестоко да звучи.Няма смисъл да я подлагаш на химиотерапия, предполагам е късно вече.Много съжалявам за кучето ти. :ac:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Боксер » Сря Апр 16, 2008 5:59 pm

Така ще стане вероятно, проблемът ми е как точно да определя момента. Няма ли да си казвам хайде само вечерна разходка- толкова обича парка, хайде и сутрешната после, днес не ми изглежда толкова зле- нека да е друг ден и така....Гледам я от 20 дневно бебе, не искам да умре сама докато съм на работа , но не си представям да я няма.........
Боксер
Животинче с въпрос

Мнениеот Боксер » Съб Апр 19, 2008 11:21 am

Бора не се храни от два дни, днес дори не можа да направи 300 метра разхадка. Ляга и диша тежко. Все се надявам това да е някакъв гаден кошмар и да свърши, утре да се събудя и всичко да е наред.
Боксер
Животинче с въпрос

Мнениеот Боксер » Пон Апр 21, 2008 12:18 am

Почивай в мир, Бора!!!!!!!!!
Боксер
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 21, 2008 12:26 am

icon_bawling
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AngelS » Чет Фев 06, 2014 12:05 am

Попаднах на статия с това заболяване и искам да го споделя с потърпевшите. Дори може да се използва и при хората.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... 1946944240
Успех!
Аватар
AngelS
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета