Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Оглушаване на куче

Оглушаване на куче

Мнениеот t2cool » Пон Сеп 16, 2013 8:15 am

Здравейте,

Нов съм във форума и като цяло съм бос по темата с животните, но имаме куче порода пудел. Вчера настъпих един балон и той се спука на сантиметри от кучето със силен гръм (толкова силен, че на мен ми запищяха ушите, а главата ми е на 1,80 м от балона). Кучето се стресна и първите няколко секунди беше замаяно. После забелязах че не ме чува какво говора. Снощи почти не чуваше нищо. Днес имам чувството че е по-добре. Примерно когато свирна ме чува от другата стая. Когато му говоря с нормален тон и съм си сложил ръка на устата не ме чува. Възможно ли е да е оглушало за постоянно от такава травма? Има ли смисъл да го водя на лекар? Има ли вариант да е временна загубата на слуха? Ще се радвам ако някой може да ми даде някаква насока.

Поздрави,
Асен
Аватар
t2cool
Животинче с въпрос

Re: Оглушаване на куче

Мнениеот german » Пон Сеп 16, 2013 7:37 pm

Ами то или оглушава или не,няма такова животно като временна загуба на слуха или аз не виждам логика.Щом те чува като му свирнеш,значи си чува,но все пак отидете на вет,може да е загубило ЧАСТИЧНО слуха си,казваш гръмването е било силно.А относно като му говориш може просто да не си му интересен и за това да не те поглежда и ти излишно да си вкарваш филми,че е оглушало.Заведи го на лекар все пак,не е то така има смисъл,няма,отидете :ay: .
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Оглушаване на куче

Мнениеот t2cool » Вто Сеп 17, 2013 8:50 am

Отидохме на лекар - каза че може да му се спукат тъпанчетата, но това щяло да бъде прецедент в неговата кариера и че ще зараснат сами. Сега започна да чува по добре, явно се възстановява. :). Дори не чуваше когато раздрънкам ключовете, знак че ще излиза и повод за огромна радост :)
Аватар
t2cool
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета