Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Малки странности

Малки странности

Мнениеот Jordanka » Нед Ное 10, 2013 8:40 am

Здравейте,
очевидно съм нова във форума и се надявам да съм уцелила подходящото място за въпроса си.Имам Бигълче,малка сладка фурия на име Рая,от няколко дни обаче забелязвам нещо много странно,препишква навсякъде,но не както обикновено правят малките дяволчета,ами сякаш е настинала,начесто и толкова малко че понякога не успявам да го забележа. :ah: Но пък е и превъзбудена и се лиже сякаш се е разгонила,а не съм забелязала да има кръв,пък е и много малка.Започна и да повръща през последните дни поне веднъж на ден.
Може ли някой да ми каже случвало ли му се е същото и да ми даде някакъв съвет?
Няма нерешими проблеми,има пауза между две решения!
Аватар
Jordanka
В ятото

Re: Малки странности

Мнениеот meri » Нед Ное 10, 2013 10:33 am

На каква възраст е кучето? Има ли си всички вакснини. Ще бъде най- разумно да го заведете на лекар за изследвания.Причините за това състояние могат да са различни, и понякога са еднакви при някои заболявания, когато има такива. За това един преглед няма да навреди. :ab: Има ли вероятност да е изяла нещо неподходящо, за да повръща.Не е лошо да й премерите темтературата, така най-добре си проличава дали е простуда. Кога повръща преди или след хранене или не е свързано.С какво я храните?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Нед Ное 10, 2013 12:59 pm

Ами на 22.11. прави точно три месеца,а за повръщането и аз така мисля,толкова е лакома,че ако и опашката й ставаше за ядене сигурно би я изяла.Утре сме на ветеринар за третата ваксина,а колкото до препикаването не го прави постоянно,затова не мисля че е настинала.Но до сега не съм гледала толкова капризно кученце и не съм много сигурна каква може да е причината,но не мисля че е нещо свързано с болест или хранене,яде предимно гранули джуниър и веднъж дневно или пилешка консерва или ориз със зеленчуци.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 10, 2013 2:45 pm

На 3 месеца е още рано да има уринарни проблеми.

Да е настинала - възможно е.

Много пие вода - възможно е.

Аномалия - хм...

Като чета темата ви - много я храните?
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Нед Ное 10, 2013 4:09 pm

О,надявам се да не го правя.Храня я три пъти дневно,след разходка задължително,старая се да спазвам часове,за да я науча на някакъв ред.Също така се опитвам да разнообразявам храната:
сутрин-гранули
на обяд-консерва
вечерята обикновено се състой от ориз със зеленчуци или супа със сухари
Но се старая да следя поне грамажа и да не давам повече от 200 до 250 грама от което и да било.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Jordanka » Пон Ное 11, 2013 3:13 pm

Вече знаем какво ни е :).
Настинка,но ще ни мине,благодаря на всички които се отзоваха и се опитаха да ми помогнат.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Ное 11, 2013 7:20 pm

Прочетете теми за храненето, има доста изписано, според мен правите грешка с това разнообразие и даване ежедневно на три вида храна. Защо я извеждате, след като няма трета ваксина?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Jordanka » Пон Ное 11, 2013 9:28 pm

А защо да не я извеждам,какво общо има това с третата ваксина?
Колкото до храненето,разнообразие е силно казано,тъй като храната е една и съща само че редувана.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Пон Ное 11, 2013 10:04 pm

Това с третата ваксина се нарича имунитет и предпазване от страшни заболявания. Как пък лекаря не ти каза, че не трябва да се извежда.Кучето няма имунитет, и ако се разболее може да умре,някои от тези заболявания, срещу които се поставя ваксината са нелечими. И за да се сдобие с имунитет се изчакват 15 дни след поставяне...излиза се 15 дни след 3 ваксина, до тогава кучето стои вътре. Освен това го храниш неправилно.Кучето яде или само гранули, или натурално, двата вида не се смесват под никаква форма.И дано тази уж настинка да не се окаже симптом на някое от тези заболявания. И сигурно кучето не е обезпаразитено преди ваксината, което е задължително. И върхът ще бъде, ако е ваксинирано болно....тогава просто няма полза от тази ваксина,а ти имаш смелостта да го извеждаш.Неправилно е и можеше малко да се поинтересуваш поне....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Пон Ное 11, 2013 10:23 pm

Ами заради настинката не е сложена още трета ваксина,а за извеждането наистина не съм знаела.Мислех че доста съм попрочела,но явно не е така.А ветеринаря нищо не ни е казал,както и за храненето.......
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Jordanka » Вто Ное 12, 2013 8:47 am

Такаааа.Искрено благодаря на meri,че ми се скара относно храненето и разходките :).
До сега не съм гледала куче и явно много неща не са ми ясни,но и никой не се е родил научен все пак.От снощи опитах номера с отвличане на вниманието с нещо друго даже в критични положения и трябва да призная че спасих кабела на интернета си с плюшена играчка.А за храната все още чакам съвет от мери и макар че прочетох всичко което има във форума за храненето все пак имам желание да чуя още съвети.Преустанових и разходките.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Вто Ное 12, 2013 9:20 am

Нямах намерение да пиша по този начин, но се ядосах, честно казано и не на толкова на теб, колкото на доктора.
Никой не е научен,разбира се. :ab:
Като начало кажи каква марка храна даваш,после ще видим какви съвети да даваме. :ag: Ако прегледаш статиите в медицинския раздел ще видиш за ваксините, и не само.А консервите не са толкова подходяща храна за малко куче, може да получи диария от тях. Давай, но много рядко.А ако не е обезпаразитено кучето не поставяй ваксина. Обезпаразитяване се извърша поне 10 дни преди ваксината и тогава се поставя. А когато се отлага както в случая, се прави нова схема. За това не трябва да излиза и да се пази,дори пазете да няма допир до обувките ви, защото можете да внесете лесно някоя инфекция.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Вто Ное 12, 2013 9:27 am

Royal Canin Junior ни е сухата,а консервата Снупи.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Jordanka » Вто Ное 12, 2013 9:47 am

Прочетох статията за ваксинациите,и честно казано съм малко обезпокоена.Рая е родена на 22.08 първата ваксина е сложена на 05.10 Nobivac DHP,следващото ваксиниране е било на 21.10 с Nbivac DHP и Nobivac Lepto.Ние я взехме на 26.10 и третата ваксина беше планувана за вчера,т.е. 11.11.Но както вече споменах не е поставена заради настинката.Вътрешното обезпаразитяване е било на 04.10 и според тогавашния ветеринар следващото трябва да е на 04.12.От лепенката в паспорта разбирам че е третирана с chanele Пазител Плюс +.
Когато ние я купихме тя живееше в оградено място с няколко други кучета,тъй като предишния собственик е ловджия и майката е работещо куче,следователно не мога да съм сигурна дали след първите ваксинации няма последствия,ние правихме външно обезпаразитяване на 28.10,или два дни след като я взехме с FIPrex.Това е което знам за ваксините и обезпаразиятването й до момента,и искрено се надявам да ти помогне в това да ми дадеш съвет как да процедирам от тук нататък.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Вто Ное 12, 2013 1:37 pm

Тъй като ваксините вече са поставени, нищо не може да се направи(без значение правилно или неправилно е било).Но според мен са поставени правилно. Само не съм съгласна е обезпаразитяването, което трябва да се извършва всеки месец, не през 2-3.
Понеже сега ще се промени датата на ваксината, ще процедираш така, до 28.11. става един месец от обезпаразитяването.
Ако не изкарва глисти и няма проблеми, когато ти кажат, че е време за ваксината, ще видиш дали е изтекъл този месец. Ако не е няма да обезпаразитяваш, но ако е изтекъл, след 28.11. може да дадеш пак таблетка или паста, каквото давате, и ще пресметнеш минимум 10 дни и тогава ще се постави трета ваксина, ако кучето е напълно здраво.Ако случайно кучето изкарва глисти курса на обезпаразитяване е следният: повтаря се 14 дни след първото и след още 14 дни след второто, но само при условие, че има глисти.
Кучетата се обезпаразитяват всеки месец задължително. Ако не е третирано за външни паразити, направете го.
Храната е добра,ако се отразява добре на кучето и няма проблем с нея, продължвайте с нея според възрастта и килограмите.Дажбата се увеличава според килограмите и ще следиш вида,който даваш до кой месец/ година се дава, след това преминавате на храна за възрастни.Всяка серия храна на Роял Канин си има обозначение.

Сгрешила си, че си извеждала кучето, но няма какво да се прави,предполагам е живяло на двора и за това е станало объркването, никой не ти е казал какво да правиш. За това, сега няма да го извеждаш навън по никакъв повод, ако се наложи ще го носиш или го слагаш в клетка за пренасяне.Клиниките също не са безопасни за кученцата, не се знае какви животни и с какви заболявания са преминали от там.Когато оздравее и поставите 3 ваксина, изчакваш най-малко 15 дни, и чак тогава ще го изведеш навън.Не се упреквай, не е казано, че ще се разболее, но това е предпазна мярка, защото имунитета свършва и малките кученца са уязвими.

След това ще си следиш всеки месец около датата на която е давана таблетка за обезпаразитяване да даваш отново.Записва се в паспорта на кучето. Този раздел също може да ти помогне viewforum.php?f=275
Това е , което се сещам сега, ако имаш въпроси, моля. :ab: :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Вто Ное 12, 2013 2:13 pm

Нямаме обезпаразиятване всеки месец чак Декември е следващото вътрешно а Януари външно :)
Старая се да й давам храната по грамажа на опаковките и според килограмите,а глисти няма,да се надяваме и да не се появят.До клиниката и обратно сме с кола и аз я държа така че и това е +
а за извеждането ще се постарая :)
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Вто Ное 12, 2013 2:50 pm

Не знам дали си ме разбрала, но кучето трябва да се обезпаразитява вътрешно всеки месец. :ab: Не рискувай с извеждане,че след това е страшното....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Вто Ное 12, 2013 3:56 pm

апффффф,аз разбрах че и това обезпаразитяване трябва да е на два месеца
ще го имам предвид
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Ное 13, 2013 7:16 am

Това с обезпаразитяването - външно - вътрешно много се спекулира в България.

Това като с пиенето на витамини от Хора. За да ти е добре гърба и деня трябва задължително да даваш пари за витамини и витаминозни прахчета.

Винаги се чудя като кучето няма паразити - защо да го превантивно "тормозя".

Аз лично не давам никакви такива неща на Теро. Не казвам, че правя нещо супер правилно. Но си имайте едно на ум.... :ab: за "съвети" от доктори.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Сря Ное 13, 2013 1:11 pm

Аз ако вярвах само на "доктори" нямаше да се регистрирам във форум все пак.А иначе страх лозе пази,нали :)
Пък и моята лакомия не я тормози поредното лакомство ;)
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Нед Ное 17, 2013 10:28 am

Кога ще направиш тема на кучето, да сложиш малко снимки да го видим. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Нед Ное 17, 2013 10:30 am

Това с качването на снимките ми е малко странна процедура тука,но обещавам да го направя :)
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 17, 2013 10:39 am

Качи ги на друго място - а тук сложи линкове към самите тях.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Нед Ное 17, 2013 10:47 am

Вече я направих,казва се "Моята Рая"
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Jordanka » Пет Дек 27, 2013 11:25 pm

Абе напоследък забелязвам,че моята пишка често и с голям интензитет,също пие и много вода.Но пишкането е направо страшно,да не кажа голяма дума ма на час по 2 или 3 пъти,понякога и повече.Вече ме плаши.Някакви съвети????
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Съб Дек 28, 2013 12:39 pm

Пиенето на вода се дължи на много причини, вид храна, външни фактори, температура на околната среда,активност и т.н.
Какво разбираш под пиене на много вода, колко горе-долу изпива за деня? Когато пие много вода, съответно и ще пишка повече. Забелязваш ли някакви промени в поведението, здравето? Ако продължава, може да измериш колко вода пие, и да посетите лекар за всеки случай.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Съб Дек 28, 2013 12:59 pm

Ами около 3 до 4 литра,имам едно шише половинка и й сипвам в купичката от него след като я забелязах че едва ли не се налива.Не съм забелязала промени в поведението й,нито нещо свързано със здравето й,а температурата у дома е около 23 градуса.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Съб Дек 28, 2013 1:39 pm

Доста вода си е това. Бих те посъветвала да отидеш и до ветеринар. Никак не е нормално толкова пиене на вода(разбира се, не може да се каже със сигурност, че едва ли не има нещо,но ..."страх лозе пази", нали знаеш).Има причина и трябва да се открие непременно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Съб Дек 28, 2013 2:20 pm

Непременно ще отидем,но ще е след празниците :)
Аватар
Jordanka
В ятото

Назад към Проблеми с кучета