Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Тежка инфекциозна болест

Тежка инфекциозна болест

Мнениеот erkin93 » Вто Фев 04, 2014 4:14 pm

Здравейте. Регистрирах се току що исках да попитам нещо. Имам питбулче на 4 месеца взех го много рано отбито и досега нямаше проблеми. Един ден започна да повръща и да вдига температура 41 градуса, и отидохме на ветеринар. Оперираха го и изкараха възпален апандисит. Всичко беше ок но проблема изникна след 2 дни когато отказа да се храни и имаше вид на мъртвец. Направихме кръвни изследвания имаше ниво 2 на левкоцити и хемоглобин 108. Левкоцитите се оправиха вдигнаха се до 6 и уж всичко беше наред но отказва да се храни и стои вече в едно и също състояние в клиниката вече 6ти ден. Съответно сега е на системи и няма точно определена диагноза само когато го отвориха ми казаха че има леко образуване на Перитонит. Въпроса ми е има ли някой тук с подобен случай и ако има някой по разбиращ да каже дали може да го взема и се постарая да го лекувам в къщи понеже откъм финанси всеки ден в клиниката ми коства много. Иначе червата му функционират но има много голямо разстройство и отказва да яде за което вета каза че е признак за някаква инфекция... НО дали е възможно да е от перитонита? Много се извинявам ако нещо не съм се изказал както трябва просто съм много разтревожен за малкия.. [mood_feelings_hurt.gif]
Забравих да кажа че има всички ваксини.
Аватар
erkin93
Животинче с въпрос

Re: Тежка инфекциозна болест

Мнениеот meri » Вто Фев 04, 2014 6:02 pm

Правени ли са някакви тестове за инфекциозни заболявания. При кучетата и котките няма апандисит. А ако е перитонит, причината е съвсем различна. Не могат да правят операция, на нещо,което не съществува. Потърси и друго мнение. Изобщо може да пишеш тук, поне пишат лекари и биха те посъветвали http://forum.dog.bg/forum/44-%D0%B2%D0% ... %B5%D1%82/

Перитонит при кучето http://bolesti.baubau.bg/%D0%BF%D0%B5%D ... 1%87%D0%B5
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот erkin93 » Сря Фев 05, 2014 8:01 am

Вчера отидох да го видя все още няма диагноза никаква нивата му на Албумин спадат драстично и вече са на минимума..Че перитонит има има но доктора каза че отнякъде губи белтъците с невероятна скорост. А за апандисита и аз така знам че няма дори доктора каЗа че не е виждал подобно нещо но за бога на малкия му беше не 2 ами 15 сантиметра и се беше възпалил невероятно много. Не мога да си обясня как добре гледано кученце може да стигне дотук.. Верно имаше доста лош старт на живота взех го недохранен и негледан от един мърляч но всичко дадохме от себе си и аз и семейството ми. Горкият все още е на системи имаме 50/50 шансове казаха лекарите , а те определено са надеждни но просто не мога да си го обясня как стана всичко изведнъж.... [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
erkin93
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Фев 06, 2014 9:32 am

Непременно потърси и друг лекар, дори ако трябва в друг град, този лекар нищо не лекува, а какво е оперирал е спорен въпрос.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 08, 2014 8:38 am

При сериозни ситуации - поне 3ма доктори трябва без да знаят да видят животното.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета