Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Леко пъхтене, слаб апетит

Леко пъхтене, слаб апетит

Мнениеот nik2009 » Чет Фев 06, 2014 10:07 am

Здравейте, притесних се и искам да питам за кучето ми доберман на година и девет месеца. От известно време не му се нравят храните - от гранули до месо, всичко му давам, само месото си яде, другото оставя. Снощи го гледам, че малко пъхтеше, мисля си да не би да е изтинало, след разходката се разкашля все едно, че се беше задавило. Облечено е с палто на гърба и му се пали печка-чудо нощем. Ветеринаря не е в нашия град, а в съседния и вместо да го викам искам да ме посъветвате ако допуснем, че е истинка /за което 95% съм убеден, защото лижеше лед/ какъв термометър да си купя за него и какво леко хапче да му дам? Например половин упсарин може ли? Кажете ми аз мога ли в такива случаи да се оправям с истинките и какви принадлежности да си купя. Ако видя, че е по-сериозно ще го водя на лекар, но мисля, че има начини за справяне и в домашни условия. Благодаря.
Аватар
nik2009
Животинче с въпрос

Re: Леко пъхтене, слаб апетит

Мнениеот meri » Чет Фев 06, 2014 10:39 am

Температурата се измерва с човешки термометър в дупето на кучето, най-добре електронен. Това,което описваш може да не е само простуда, а нещо по-сериозно, заведи да го прегледат.Има си кучешки лекарства, не давай упсарин или каквото се сетиш, не всички човешки лекарства са подходящи за кучетата, дори вредят. Нещата само ще се влошат, ако отлагаш.Да не говорим колко зарази има по снега и леда.Най-добрият вариант е да го прегледа доктор, не си прави екаперименти. Колкото по-бързо се започне лечение, толкова по-добре и по-бързо ще оздравее, ако изчакаш и се задълбочат нещата няма да е добре и лечението ще бъде по-трудно и продължително.Няма как да определиш какво е заболяването,понякога се налагат и изследвания, които няма как да извършиш в домашни условия. И не практикувай с разни човешки домашни рецепти да лекуваш.Особено,ако има температура, кашлица....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот nik2009 » Чет Фев 06, 2014 10:51 am

Да, ще повикам лекар за всеки случай. А ако има температура с какво хапче може да се сваля при куче?
Аватар
nik2009
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Фев 06, 2014 5:48 pm

Нека това прецени доктора,в зависимост от причината за нея.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета